Ziyaretçi Isı Harita Araçları Faydaları

Ziyaretçi Isı Harita ile En çok dikkat çeken alanları öğrenirsiniz.

Bu bilgilerle, web sitenizin hangi alanlarının ziyaretçilerinizin “fare” için çekici olduğunu anlayacaksınız.

Kullanıcılarınızın dikkatini çeken ilgi alanlarını açıkça göstermek için ısı haritaları devam eder.

Web sitenizin hangi alanlarının ziyaretçilerle en başarılı olduğunu öğrenmeye başladınız.

Daha sonra uygun ve gerekli web tasarım kararlarını alabilirsiniz.

Ziyaretçi Isı Harita Araçları Kullanmanın Yararları

Yukarıda saydığımız gibi, Heat Map Tools, web sitenize geldiklerinde ziyaretçilerinizin davranışlarının görsel analizini sağlar.

Heat Map yazılımının kullanılmasının size bir web yöneticisi veya blog yazıcısı olarak nasıl fayda sağlayabileceğine bir göz atalım .

İnsanların Nereye Tıklandığını Bilin

Ziyaretçi Isı Harita araçları, ziyaretçilerinizin tıkladığı web sitenizdeki popüler alanları gösterir.

Yani, aslında kullanıcıların neye önem verdiğini biliyorsunuz. Ziyaretçilerin sitenize tıkladıklarını gösterirler.

Ziyaretçileriniz Nasıl Tıklıyor?

Web sitenize göz atarken, bir ziyaretçi web sitenizde sergilenen metni okur. Web sitenizin amaçlarını yerine getirdiğini düşünüyorlarsa harekete geçerler.

İmleç pozisyonunu kontrol ederek kullanıcılarınız için hangi alanların en ilgi çekici olduğunu öğrenebilirsiniz.

Isı eşleme araçları “vurgulu haritalar” özelliği ile gelir ve imlecin nerede durduğunu size bildirir.

Ziyaretçilerin Nereye Kaydırdıklarını  Öğrenin

Kaydırma tekerleği tarama deneyiminin önemli bir parçasıdır. Isı haritaları, kullanıcıların ne kadar uzaklaştığını gösteren kaydırma haritaları sunar.

Böylece, kullanıcıların katılımı hakkında doğru veriler elde edersiniz. Ziyaretçiler ekranın altındaki önemli verileri tıklamıyorsa, kaydırma işlemini kısaltmak veya içeriği yukarı taşıyarak iyi bir performans sergileyebilirsiniz.

Analizlere Sayılar Ekleyin

Ziyaretçi Isı Harita Araçları ile, görünüm başına kaç tıklama yerleştirildiğini öğrenebilirsiniz. Çok sayıda tıklama, yüksek kullanıcı katılımını gösterir.

Tıklamaların ana içerik alanlarına inmesi durumunda, web sitenizin tasarımınızın ziyaretçilerinizle iyi gittiğini anlayabilirsiniz.

Ancak, daha fazla tıklama statik alanlara inerse, etkileşim tasarımınızın revizyonunu dikkate almanız gerekir.

Sonuç olarak, Isı Haritalar web sitenizin tasarımında delikler bulmanıza yardımcı olur, böylece kullanıcılarınız ve müşterileriniz için gerekli işlevselliği ekleyebilirsiniz.

Ziyaretçilerinizin davranışları hakkında bilgi toplamanıza yardımcı olacak birçok yararlı Harita Haritaları vardır.

Burada, ziyaretçilerinizin davranışlarını izlemek için En İyi Isı Harita Araçları’nı listeledik.

10 En Ücretli ve Ücretsiz Ziyaretçi Isı Haritalama Araçları

1.  Crazy Egg

Crazy Egg, bugün piyasada bulunan lider ve en popüler ısı haritalama aracı biridir. Tıklama ısı haritaları, kaydırma ısı haritaları ve fare imleç ısı haritaları gibi çeşitli ısı haritaları sunar. Bu ısı haritalarının yanı sıra, Çılgın Yumurtalar da konfeti ısı haritası sunuyor.

Crazy Egg’in konfeti ısı haritası, ısı haritası verilerini trafik kaynaklarına böler  . Arama, sosyal ağ veya diğer kaynaklardan gelen ziyaretçilerin web sitenizle nasıl etkileşimde bulunduğunu görmenizi sağlar.

Ayrıca, Crazy Egg’in bir WordPress web sitesine eklenmesi son derece kolaydır. Hatta kurulumu hızlı ve kolay hale getiren bir eklenti bile sağlarlar.

Çılgın Yumurta, bir Premium Isı Harita Aracıdır.

Fiyatlandırma 10 aktif sayfa ile 10.000 ziyaretçi için 9 $ / ay’dan başlıyor. Ancak, en popüler planı olan Plus, 100.000 ziyaret, 50 aktif sayfa ve saatlik rapor için 49 $ / ay geliyor. Tüm planları bir aylık ücretsiz deneme ile kullanılabilir.

İlginçtir, Crazy Egg kullanımınızı siteye göre sınırlandırmaz. Aynı Crazy Egg hesabını birden fazla sitede kullanabilirsiniz.

crazyegg-Isı Haritalama Araçları

2.  Mouseflow

Mouseflow, WordPress kullanıcıları için ısı haritalama yazılımı kullanmak kolaydır. Tıklama ısı haritaları, hareket ısı haritası, kaydırma ısı haritası ve dikkat ısı haritası gibi farklı ısı haritaları türleri sunar.

Isı haritaları sunmanın yanı sıra, Mouseflow web sitesi ziyaret aktivitesinin kaydını sağlar. Dolayısıyla, Mouseflow’u kullanarak, kullanıcıların web sitenizle nasıl etkileşimde bulunduğunu öğrenebilirsiniz. Mouseflow’un başka bir kullanışlı özelliği form analizidir. Kullanıcıların formlarınızı neden terk ettiğini öğrenmenize yardımcı olur.

Mouseflow, hunileri izlemek için de kullanılabilir. Hatta, farklı trafik kaynaklarından kullanıcıların sitenizde nasıl davrandığını öğrenmek için gittiğiniz özel dönüşüm hunilerini de ayarlamanıza olanak tanır.

Mouseflow ücretsiz ve ücretli seçenekler mevcuttur.

Serbest planı, tek bir web sitesi için 100 kayıtlı seansla sınırlıdır. Mouseflow premium planı, tek bir site için 1000 kayıtlı seansla sınırlı 19 $ / ay ile başlar.

 Mouseflow-Isı Haritalama Araçları

3.  Inspectlet

Inspectlet, çok güçlü bir ısı haritalama aracı ve oturum kayıt servisidir. Tıklama, kaydırma ve imleç hareketi de dahil olmak üzere üç tür ısı haritası takibi sunar.

Isı haritası takibinin yanı sıra, Inspectlet ayrıca güçlü filtreleme özelliği ile dönüşüm hunisi analitiği sağlar. Tek tek kullanıcıları etiketlemek için sağlam bir etiketleme filtresine sahiptir. Kullanıcıların geri dönen ziyaretlerde nasıl etkileşimde bulunduğunu görmenizi sağlar. Inspectlet ayrıca, lead üretiminizi optimize etmenize yardımcı olan form analizleri ile gelir.

Inspectlet ücretli ve ücretli plan seçenekleriyle birlikte gelir.

Serbest planı, tek bir site için 100 kayıtlı seans ile sınırlıdır.

Prim planı, tek bir site için 5000 kayıt seansıyla 39 $ / aydan başlıyor.

inspectlet-Isı Haritalama Araçları

4.  Lucky Orange

Lucky Orange, bir diğer önde gelen ve en popüler ısı haritalama yazılımı biridir. Tıklamalar, hareket ve kaydırma dahil olmak üzere çeşitli ısı haritası takibi sağlar. Isı haritası takibinin yanı sıra, Lucky Orange da oturum kayıt ve trafik bölümleme sunuyor.

Ayrıca, dönüşüm hunileri, ziyaretçi anketleri, form analizleri ve web sitenize eklenebilecek canlı sohbet yazılımı ile birlikte gelir.

Lucky Orange, kapsamlı bir ısı haritalama aracıdır ve bir ısı haritası aracından ihtiyacınız olan her şeyi kapsar. Şanslı Turuncu, premium bir heatmap aracıdır.

Fiyatlandırması, bir sitede 25.000 sayfa görüntüleme için ayda 10 ABD dolarından başlıyor.

luckyorange-Isı Haritalama Araçları

5.  Clicktale

Clicktale başka bir çok popüler ısı haritalama aracıdır.

Çok güçlü bir oturum kayıt teknolojisi ile güçlendirildiler ve derinlemesine ısı haritası analizi özellikleriyle birlikte geliyorlar.

Bununla birlikte, en büyük öncelikleri, Google Analytics, Google Etiket Yöneticisi vb. Diğer analiz araçlarıyla entegre olabilmeleridir.

Clicktale, ısı haritaları, dönüşüm analizi, oturum kaydı, gelişmiş analizler ve çok daha fazlasını sunar.

Tıklama fiyatlandırma bilgileri web sitelerinde mevcut değildir. Bu yüzden, satış ekibiyle iletişime geçip fiyatlandırmayı görüşmeniz gerekiyor.

clicktale-Isı Haritalama Araçları

6.  Ptengine

Ptengine, hem bir web analizi aracı hem de ısı haritası aracı işlevi görmektedir. Ptengine, tıklamalı ısı haritaları, kaydırma ısı haritaları, dönüşüm izleme ve dikkat ısı haritaları sağlar.

Bu ısı haritalarının ve analiz takibinin yanı sıra, Ptengine, farklı arayüzleri test eden tasarımcılar için kullanışlı bir özellik olarak ortaya çıkan iki ısı haritası arasında A / B testi sunmaktadır.

Web analitiği söz konusu olduğunda, Ptengine cihaz segmentasyonu, sayfa analizi, kampanya performansı ve tek tıklamayla filtreler sağlar. Ptengine hem ücretsiz hem de ücretli planlar sunuyor.

Serbest planı, bir ısı haritası ile 1000 sayfa görüntüleme için tek bir site ile sınırlıdır. Premium plan, beş ısı haritası, tek site ve 25 bin sayfa görüntüleme için ayda 7 ABD dolarıdır.

ptengine-Isı Haritalama Araçları

7.  Yandex Metrica

Yandex Metrica, dünyadaki lider bir web analizi çözümüdür. Isı haritası takibi sağlar ve web sitenizin hangi bölümlerinin kitlenizin ilgisini çekeceğini öğrenmek için analizler oluşturur.

Kullanıcıların tam olarak nereye pes etmekten vazgeçtiklerini biliyorsunuz. Bölümlere ayrılmış kitlelerin davranışlarını bile bilebilirsiniz. Her yönüyle bir web analizi aracıdır.

Trafik trendlerini fare hareketlerine göre analiz edebilir ve çevrimiçi izleyicilerinizi kapsamlı bir şekilde anlayabilirsiniz. Yandex Metrica ile, insanların sitenizle nasıl etkileşimde bulunduğunu öğrenmeye başlıyorsunuz.

Kullanıcı tıklamalarını, kaydırma, fare hareketlerini ve tuş vuruşlarını analiz edebilirsiniz. Raporları özelleştirme yeteneği ile kapsamlı raporlama sağlar.

En iyi bölüm, Yandex Metrica’nın ücretsiz bir araçtır.

yandex-Isı Haritalama Araçları

8.  UserTrack

userTrack tam ziyaretçi kaydı ile güçlü bir ısı haritalama aracıdır. Premium ısı haritası yazılımı olarak geliyor. userTrack, sitenize ziyaretçi kaydetmenizi sağlar.

Ziyaretlerinin tekrarlarını izleyebilirsiniz. userTrack, ısı haritaları tıklatmak, ısı haritalarını kaydırmak, fare hareketi ısı haritalarını ve istatistikleri sunar. Hatta web sitenizde kullanıcı etkinliklerinin tüm kayıtlarını bile alabilirsiniz.

İzleme, site performansını etkilemediği için iyi optimize edilmiştir. HTTPS ve mobil destek ile geliyor. Tek bir sunucuda birden fazla alan adını izleyebilirsiniz. UserTrack hızlı bir adım adım kurulum sihirbazı ile birlikte gelir.

Aylık ücret olmadan tek seferlik bir satın alımda mevcuttur.

sessioncam-Isı Haritalama Araçları

9.  Hotjar

Hotjar, güçlü bir web analizi ve dönüşüm optimizasyonu aracıdır. Bu testler almak için ısı haritaları, dönüşüm hunileri, oturum kayıtları, form analitiği, anketler ve anketler ve aynı zamanda bir işe alım aracı sunuyor.

Hotjar tıklama, kaydırma, hareket ve ısı haritalarına dokunma sağlar. Raporlama panosu, kullanımı kolay olduğu kadar sezgiseldir.

Hotjar hem ücretsiz hem de ücretli planlar ile birlikte gelir.

Prim planı ayda 29 dolar ile başlıyor.

sessioncam-Isı Haritalama Araçları

10.  SessionCam

SessionCam başka bir çok güçlü ısı haritalama yazılımıdır. Web sitenizdeki müşteri etkileşimini analiz etmeye devam eder ve dönüşümle ilgili olası engelleri otomatik olarak belirler. Isı haritaları, dönüşüm hunileri ve form analizleri sunar.

“Müşteri Mücadelesi” özelliği ile müşterilerin web sitenizde nerede mücadele ettiklerini öğrenirsiniz. “Session Replay” özelliğini kullanarak, bireysel müşteri kayıtlarını izleyebilirsiniz.

SessionCam, dönüşüm oranlarını iyileştirmek ve mükemmel bir müşteri deneyimi sunmak isteyen herkes için bir araç olmalıdır.

Hem ücretsiz hem de ücretli planlar sunar. Ücretli plan ayda 50 dolardan başlıyor.