YouTube Para Kazanma Öğrenin

YouTube ile ilgili düzgün olan şey, video tabanlı, birçok kişi için YouTube para kazanmak için gerçekten eğlenceli bir yol olabilir. YouTube ücretsizdir, fantezi ekipmanınız olmasa bile oldukça erişilebilir ve milyonlarca kullanıcısı var.

Aşağıdaki adımlar kanaldan para kazanmayı etkinleştirecek:

1.   Hesap Ayarlarındaki YouTube Para Kazanma sekmesine gidin .

2. “Hesabı Etkinleştir” seçeneğine tıklayın (ekran görüntüsünde gösterildiği gibi)

YouTube'u Öğrenin

Sayfayı görmüyorsanız, çok sayıda neden olabilir: Google, burada uygunluk kriterlerini ele almaktadır  . Ama çıplak temeller için, burada dört kriter var:

1. Ortak program ülkenizde başlatılmış olmalıdır.

2. Kendi reklamlarınızı tıklamayın / sistemi oynamaya çalışmayın (Adsense, hesap sahibi olarak)

3.  Herhangi bir telif hakkını ihlal etmiyorsunuz  – TV şovları, filmler, müzikal kompozisyonlar (telifsiz tamam), resimler, posterler, yazılımlar (verilen haklar hariç) – bunların hepsi:

a. Kamu alanında

b. Ticari kullanım için lisanslı veya

c.  YouTube’da Creative Commons olarak lisanslandı 

d. Adil Kullanım için Kalifiye Olun 

Videolarınız için müzik bulacağınız yer konusunda endişeleriniz varsa YouTube’un kapsamına girmişsinizdir. Ses Kitaplığı’nda ücretsiz olarak kullanılabilir 

4. İçeriğiniz Reklamveren dostudur. Evet. Bunu doğru duydun. Gözlerinizi yuvarlıyor ve neden reklamcılara iyi bakmak istediğinizi merak ediyorsanız, bunun nedeni YouTube’a reklamlara ve uzantıya göre ödeme yapmalarıdır.

İşte hızlı bir test: Yüklediğiniz videoyu izlerken annenizle birlikte olur musunuz? Evet ise, şansınız içeriğinizin onaylanması demektir!

Ardından, videolar için YouTube para kazanmayı etkinleştirmeniz gerekiyor  . Tek  tek  veya  birden fazla video için tek seferde yapabilirsiniz . Son olarak,  Adsense hesabınızı YouTube hesabınıza bağlamanız gerekir .

Artık hesabınızı oluşturduğunuza göre, para kazanmaya uygun ve AdSense ile YouTube hesaplarınızı birbirine bağlayan birkaç videonuz var  . YouTube Para Kazanma ile ilgili  birkaç yaygın efsaneyi çözme vakti geldi .

Efsane # 1: Daha Fazla Abone = Daha Fazla Para

Errm. Doğru değil. Abonelerin sayısı ile YouTube’da oluşturduğunuz gelir miktarı arasında kesinlikle bir ilişki yoktur. Eh, kesinlikle değil ama YouTube abone başına size ödeme yapmaz. 1000’den fazla aboneye sahip olabilirsiniz ancak yine de bir avuç dolusu abonesi olan biri onu gerçekten ezebilirken bir çukurluk yapabilirsiniz!

Efsane # 2: Daha fazla görüntüleme = Daha Fazla Para

Neredeyse! Gördüğünüz gibi PSY, 2.52 milyar dolarlık Gangnam Stil’i için 5,9 milyon dolardan fazla para kazanıyor ve görüş ve parayla güçlü bir ilişki var gibi görünüyor. Ve bu doğru! Bir korelasyon var ama YouTube görüntü başına ödeme yapmıyor!

Bu efsanelerin her ikisini de çözmek için YouTube Gelir Modeli’ni anlamalıyız. Gördüğünüz gibi, bir YouTube İş Ortağı olarak – Adsense üzerinden kazanıyorsunuz  .

google-adsense-web seo yapma

YouTube, Destek sayfasında şunları söylüyor  :

“Kazançlar, kullanıcılar videonuzu görüntülediğinde oluşturulan reklam geliri payına göre oluşturulur. Böylece daha fazla görüntüleme daha fazla gelire yol açabilir.”

Bir reklamverenin bakış açısına göre yaklaştığınızda bunun nasıl yapıldığını anlamak daha kolay . Bana inanma Google’ın kendisinden alın:

Bir Ayda AdSense Kazancını ikiye katlayın

“Videonuzda görüntülenen Adsense reklamları, videonuzla ilgili bazı bağlamsal faktörlere bağlı olarak sistemimiz tarafından otomatik olarak belirlenir. Bu faktörler, video meta verilerinizi ve içeriğin reklamveren dostu olup olmadığını içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir. ”

Neden bağlamsal faktörlerin yerinde olduğunu düşünüyorsunuz? Böylece, reklamverenler hedeflemelerini tanımlayabilir! Demografik, Kategori, Konu, Bağlamsal veya hatta belirli sayfalara (Yönetilen Yerleşimler) göre hedef alabilirler.

Bir reklamverenin radarına girdiğinizden emin olmak için  , olabildiğince fazla meta veri doldurmalısınız!

YouTube'u Öğrenin

Başlığınızın videonun tam olarak neyle ilgili olduğunu belirttiğinden emin olun  (bunu büyüleyici hale getirebilirseniz harikadır, ancak en azından yanlış yönlendirmediğinden emin olun). YouTube Anahtar Kelime Öneri Aracı’nı kullanın   (resmi araç artık öldü).

YouTube'u Öğrenin

Ardından, bir açıklama yazın. Mümkünse çok kullanışlı bir tane. Görüyorsunuz, insanlar olağanüstü içerik oluşturmak için zaman ve çaba sarf etmelerine rağmen, topu Açıklamaya bırakıyorlar. Bu son milin başarısızlığı. Harika içeriğiniz olması harika bir şeydir, ancak  Google’ın videonuzun bağlamını anlamak için kullandığı gibi harika bir açıklamaya sahip olmanız gerekir . Ve Adsense (YouTube) aracılığıyla para kazanmak için  bağlam önemlidir .

Profesyonel İpucu:  İlk 120 karakter arama sonuçlarında görünecek olduğundan, arama tıklama oranınızı (TO) en üst düzeye çıkarmak için kullanın – videonuza / arama yapan kullanıcı sayısına tıklayan kişi sayısı

Son olarak,  videonuzun alakalı olduğu anahtar kelimeleri girmek için etiketleri  kullanın (yukarıda gösterilen YouTube Arama Anahtar Kelime Aracı’nı kullanın).

YouTube'u Öğrenin

Son olarak, gelişmiş ayarlarda –  3D videoyu etkinleştirmeyin  (reklam destekli DEĞİLDİR). Ayrıca, ilgili ise –  bir yer ve tarih ekleyin .

 Newsworthy içeriği için tarih harika! Ve bağlam sağlamanıza yardımcı olacak son avantaj – Altyazılar! Kesinlikle, kesinlikle başlıklar koydu – Google’ın dediği gibi, İçerik KEY!

Reklamverenler daha sonra yapmak istedikleri reklam türlerini seçerler  

Görüntülü reklamlar ve Video reklamlar. Görüntülü reklamlar standart banner reklamlar veya yer paylaşımlı reklamlar olabilir ve bunlar genellikle tıklama başına ödeme olur. Dolayısıyla, gelirinizin önemli bir bileşeni, reklamın tıklama oranıdır.

Video Reklamlar yayın içi, yazı tahtası, arama içi ve görüntülü olabilir. Bunlardan, ödeme alacağınız reklamlar, yayın içi video reklamlar ve sıralı video reklamlardır.

Yayın içi en popüler video reklam biçimidir. Bunlar, başka bir videodan önce veya daha önce oynatılmaya başlayan reklamlardır.

İlk 5 saniye zorunludur, ardından kullanıcılar izlemeye veya atlamaya devam etmek isteyip istemediklerine karar verirler. 

Reklamverenler, yalnızca kullanıcılar reklamı 30 saniye izlediğinde ödeme yapıyor!

Google’ın Ad-Formats’ta düşündüğü bazı yiyecekler:

“Yayın içi reklamlar BGBM temelinde satılıyor ve YouTube’daki diğer reklam biçimlerinden daha yüksek BGBM’ler oluşturabilir. Atlamasız yayın içi reklamlar diğer reklam biçimlerinden daha yüksek gelir elde edebilirken, daha yüksek bir vazgeçme oranına sahip olduklarını lütfen unutmayın. Bu reklam biçimini videolarınızda etkinleştirmek, video görüntülemelerinin ve izlenme süresinin daha düşük olmasına neden olabilir. ”

Peki, en iyi ne işe yarar? Birden çok reklam biçiminin bir kombinasyonu. Yalnızca yayın içi reklamları etkinleştirmeyin. Sonuçların gelmesini bekleyin! Son olarak – doğru bakış açısıyla, şunları sorabilirsiniz:

Gerçekten ne kadar para kazanabilirim?

Bu bir çok faktöre bağlıdır. Ama, bunun için bir reframe var – kendinize sorun,

Bir reklamverenin izleyicime ulaşmaları için ne kadar ödeme yapacağını.

Banner reklamlar, 1000 görüntü için 0,8 ila 1 dolar kazanabilir. Pre-Roll reklamları (video başlamadan önce oynatılan reklamlar), 1000 görüntü için 5 – 8 ABD doları sağlayabilir.

Bu sayılar değişiyor mu?

Tabii ki! ABD’den bir kullanıcı için ABD’den gelen bir kullanıcı için kazanacağınız yüksek bir olasılık var mı?

Niye ya?

Çünkü reklamverenler (genel olarak) daha yüksek ödeme yapmaya istekli olacaklar!

Aşağıdaki Para Kazanma Süreci Akış Şeması  özetliyor!

Artık YouTube İş Ortağı Programı’na başvurmak için 1000’den fazla aboneye / görünüme ulaşmanız gerekmediğini unutmayın

Youtube Abone Arttırma İpuçları

YouTube'u Öğrenin