Youtube Abone Arttırma İpuçları

Kanalınıza daha fazla YouTube abone almak istiyorsanız ve YouTube Videolarınızın erişimini artırmak istiyorsanız , YouTube’daki Abonelerinizi artırma yöntemlerini içeren bu listeyi inceleyin .

Öyleyse, devam edelim ve YouTube’daki abonelerin nasıl hızlı ve kolay bir şekilde edinileceğini görelim. Yüklediğiniz video için yakalanmayı bekleyen çok fazla izleyici var.

YouTube, İnternet Erişiminizi genişletmek için en iyi platformdur. Daha fazla YouTube Abone ve Görüntüleyici almak için bu akıllı yöntemleri kullanın.

YouTube Para Kazanma Öğrenin

Kalite ve Faydalı İçerik Yayınlama

YouTube Kanalınız için daha fazla abone ve görüntüleyen almak için gerekli ön koşullardan biridir. Dolayısıyla, YouTube Kanalınızda yayın kalitesi ve yararlı içerik.

Korkunç kaliteli videolar, izleyicileri tamamen hayal kırıklığına uğratır. Görüntüleyenler, yararsız içeriklerin yoluna çıktığını gördüğünde, marka değerinizi düşürür. Bu nedenle, markanızı tanıtmak istiyorsanız, benzersiz ve kaliteli içerik yayınlamak için bir başparmak kuralı yapın.

Trendlerden ve popüler konulardan ilham alabilir ve bu konudaki benzersiz dokunuşunuzu yayınlayabilirsiniz. Hatta bir Q & A Video ile gelebilir ve popüler sorunlarının çözümünde hedef kitlenize yardımcı olabilirsiniz.

Sadece bu videoların, ana acı noktalarını gidermek için devam eden kitlelerle bir hit olduğunu unutmayın.

Dolayısıyla, ihtiyaçlarını karşılayan Video İçeriği oluşturmalısınız.

YouTube’da daha fazla abone almanın anahtarlarından biri, yüklemelerinizle tutarlı olmaktır. Yani, olabildiğince çok içerik sağlamaya odaklanmalısınız.

En az haftada bir kez video yüklemek için bir noktaya dikkat etmelisiniz. Daha fazla video, daha fazla abone elde etmenize yardımcı olan daha fazla arama sonucu alacaktır.

Ancak, kanalınızı tıkayabileceği ve görüntüleyenlerin istediklerini bulmasını zorlaştırabileceği için, haftada çok fazla video yayınlamaktan kaçınmalısınız.

Burada iyi bir alışkanlık, videoları oynatma listelerine gruplamaktır. Böylece, kullanıcıların ilgi duydukları videoları bulmaları kolaylaşır.

Bir Programla Gelin ve ona Bağlı Kalın

Bir sonraki videonuzun ne zaman müsait olacağını öğrenmek abonelerinize iyi gelir. Öyleyse, bir program yapın ve ona bağlı kalın. Videolarınızı hafta boyunca düzenli olarak yüklemelisiniz.

Abonelerinizin, bir sonraki videonun ne zaman müsait olacağını ve video yüklendiğinde kanalınıza geri dönebileceklerini bilmelerini sağlar.

Kullanıcılar düzenli olarak içerik ürettiklerini biliyorsa, kanalınıza abone olma olasılıkları daha yüksektir. YouTube Arama Sonuçlarında genellikle daha yüksek sıralarda yer aldıklarından, videolarınızın canlı akışını da düşünebilirsiniz.

Videolarınızı doğru şekilde etiketleyin

Videolarınızın doğru bir şekilde etiketlenmesi, videolarınızın alakalı aramalarda gösterilmesini sağladığından önemlidir. Burada, tüm etiketlerinizin videolarınızın içeriğiyle eşleşmesi gerektiğini unutmayın.

YouTube'u Öğrenin

Diğer yandan, videolarınız düzgün bir şekilde etiketlenmediyse, insanlar birkaç saniye sonra ayrılacak ve bir daha geri dönmeyecek. Videolarınızı etiketleme söz konusu olduğunda , tek kelimelerin yanı sıra çok kelimeli etiketler de kullanabilirsiniz.

En çok insanlar tarafından aranan alakalı etiketler kullandığınızdan emin olun. Ayrıca, YouTube bu tür hashtag’leri yok sayarken videonuzu arama sonuçlarında gösteremeyeceği için video başına 15’ten fazla hashtag kullanamazsınız.

 Uygun Başlık ve Açıklama

Başlıklar ve açıklamalar, YouTube Videonuzun ilk izlenimleridir . Varlığınızı YouTube Kanalında hissetmek istiyorsanız, başlık ve açıklamayı akıllıca seçmelisiniz.

YouTube, maksimum başlık uzunluğunu 100 karakter olarak ayarladı. Yani, unvanınız mümkün olduğunca açık ve öz olmalıdır. Aslında, içeriklerinizin tıklanmasından önce görüntüleyenlerin izleyeceği ilk şey bir başlıktır.

anahtar kelime youtube-seo

Başlık, kitlenizin ilgisini çekme potansiyeline sahiptir. Tanımlayıcı ve doğru olmalıdır. Başlık ve açıklamanızı olabildiğince açık bir şekilde yapın.

Açıklamanızı asla boş bırakmayın. Bunun yerine, açıklamasında benzersiz ve anahtar kelime bakımından zengin içerikler yazın.

Hatta web sitenize veya diğer sosyal kanallarınıza trafik gönderebilmeniz için açıklamaya URL’ler ekleyebilirsiniz.

Harekete Geçirici Mesaja Sahip Olun

YouTube, hedef kitlenizle ilişki kurmak için büyük bir fırsat sağlar. Videolarınıza kolayca bir Harekete Geçirici Mesaj eklemenizi sağlayan yerleşik özelliklere sahiptir.

Görüntüleyenlerin video içeriğinizi tıklamasına ve video içeriğinizi izlemeye devam etmeleri nedeniyle başarıyı zaten tattınız.

İçeriğinizle ilgilenenlerin gösterdiği gibi; İstediğiniz sonraki adımı tamamlamalarını sağlayabilirsiniz.

Dolayısıyla, kitlenizin ilişkiyi ilerletmek için ne yapmaları gerektiğini bilmeniz önemlidir.

Dolayısıyla, abone listenizi büyütmek istiyorsanız, Harekete Geçirici Mesajınız “şimdi abone ol” gibi bir şey olmalıdır.

YouTube Videolarınıza Harekete Geçirici Mesaj ekleyebileceğiniz farklı yollar vardır. Bunu yapabileceğiniz önemli yollardan bazıları:

 • İçeriğinize Harekete Geçirici Mesaj Düğmeleri ekleyin
 • Videoda konuşan kişinin kitleye ne zaman bir işlem yapılacağını anlatabileceği bir Harekete Geçirici Harekete Geçirin
 • Bilgilerinizi ve önerilerinizi hedef kitlenizle paylaşmak için başlıkları veya altyazıları kullanabileceğiniz bir Harekete Geçirici Mesaj metni ekleyin

İlgi çekici bir YouTube Trailer ile gelin

İlgi çekici bir YouTube Fragmanı, yeni YouTube Abonelerini kanalınıza çekme potansiyeline sahiptir. Bir YouTube fragmanıyla, potansiyel kitle üyeleriniz içeriğinizin neyle ilgili olduğuna bir göz atabilir.

İlgi çekici bir YouTube Fragmanı, görüntüleyenleri abone olmaya teşvik eden net bir CTA’ya sahiptir. Görüntüleyenleri eğlendirir ve görüntüleyenlerin bekleyebileceği video türlerini belirtir.

YouTube Kanalınızın görünümünü hazırlayın

YouTube Kanalınız, mümkün olduğunca marka tarzınızı ve marka sesinizi taşımalıdır. Estetik açıdan da profesyonel olmalı.

Kanalınızın genel görünümü, kuruluşunuzun duyarlılığını ve vizyonunu taşımalıdır. Kanalınızı markalamak, daha fazla abone almanın önemli bir yoludur.

Youtube kanalı

Dolayısıyla, içeriğe odaklanmanın yanı sıra kanal simgenize zaman ayırın. Kanalınızı görsel olarak Google ve YouTube’da temsil eder.

YouTube Kanalınızı oluşturmanın bir diğer önemli öğesi Kanal Resmi. Kanalınızın en üstündeki banner. Kanalınızın kişiliğini göstermek için kullanılır.

Video Küçük Resimlerinizi kişiselleştirin

Video serilerinizi tutarlı bir görünüm ve hisle paketlemek önemlidir. Bu nedenle, video küçük resimlerinizi kişiselleştirmek için harika bir fikir.

Markalı yazı tiplerini, renkleri ve görüntüleri kullanabilirsiniz. Ayrıca, özel küçük resimler, görüntüleyenlerin videonuzu diğer küçük resimlerden almasını sağlar.

Ek Açıklamaları Kullan

YouTube’da abone kazanmak için videolarınızın ilgi çekici ve etkileşimli olmasını sağlamak önemlidir. Bunu yapmanın kolay bir yolu ek açıklamaları kullanmaktır. Ek açıklamalar kullanarak, videonuz üzerinde metin, bağlantı ve sıcak noktaları katlayabilir, böylece bilgi ve etkileşimi ekleyerek video deneyimini zenginleştirebilirsiniz.

Bazı ortak ek açıklamaların kullanımı:

 • Görüntüleyenlerin ileride atlamasına izin verme
 • Başka video önerme
 • Harekete Geçirici Mesaj Ekleme
 • Web sitenize bağlantı
 • Kanalınız için abone olunan bağlantıya bağlanıyor

Ek açıklamalar kullanarak, görüntüleyenleri daha fazla izlemeye teşvik edebilir ve böylece kanalınızın izlenme süresini artırabilirsiniz.

Videolarınızı Kısa Tutun

Ortalama bir YouTube videosu 5 dakikadır. Bu nedenle, videolarınızı daha kısa sürelerde tutmak, izleyicilerinizin dikkatini kolayca tutabilmeniz için mantıklı.

Bazı uzmanlar, üç dakikalık bir YouTube Videonun ideal uzunluğunun olduğunu öne sürüyor. Yani videolarınızı kısa tutun. Ancak, bir röportajınız veya konuşmanız varsa, hikayeyi doğru bir şekilde iletmek için limiti uzatmanız gerekecektir.

Altını çizen düşünce, videonun izleyiciler tarafından beğenilmesi ve beğenilmesi gerektiğidir. Olumlu bir inceleme sadece daha fazla abone kazanmaya yardımcı olur.

Bazı çalışmalar yaklaşık on dakikalık videoların daha fazla görüntü aldığını söylüyor. Bu yüzden videoları farklı uzunlukta test etmelisiniz.

Diğer YouTube kullanıcılarıyla ortak çalışın

Diğer sosyal medya ağları gibi, YouTube da kuruluşunuz veya markanızla ilgili çok sayıda toplulukla bağlantı kurma fırsatı sunar.

Dolayısıyla, sektörünüzdeki bu tür YouTube kullanıcılarıyla bir video veya video dizisinde işbirliği yapabilirsiniz. Yeni pazarlarda markanızın görünürlüğünü artırması ve YouTube’da yeni aboneler kazanmanız yararlıdır.

YouTube ortaklıkları için bazı iyi fikirler:

 • Videolarınızı diğerlerinin kanallarına yükleme
 • Sosyal medya ile işbirliği yapmak
 • Birbirlerinin videolarında Misafir Görünümleri
 • Bağışlamak
 • Google Hangouts ile ortak çalışma

Kitlenizle etkileşim kurun

YouTube, içeriğinizi sadece boşaltmak ve ardından bunu unutmak için bir yer değildir. Daha ziyade, kitlenizle etkileşimde bulunduğunuz sosyal medya katılımı için bir yer.

Dolayısıyla, yalnızca kitlenizden gelen soruları yanıtlamakla kalmamalı, aynı zamanda yorumları talep eden kaliteli içerik sağlayarak bu tür sorular sormaya teşvik etmelisiniz.

Ayrıca, belirli topluluğunuzun üyelerinin neye ilgi duyduğunu da öğrenmelisiniz. Crux, kendinizi toplumun aktif bir üyesi olarak tanımlamaktır.

Daha fazla abone kazanmak için size yardımcı olacaktır. Bu nedenle, diğer YouTube Kullanıcıları Kanallarını görüntülemek ve uygun soruları ve yorumları yayınlamak için biraz zaman ayırmalısınız.

Ayrıca, gelecekteki içeriğiniz için soru sormak ve fikirleri katkıda bulunmak için kitlenizi de teşvik etmelisiniz.

Blog’unuzdaki ‘Abone Ol’ tuşlarını kullanın

Youtube Abone ArttırmaYouTube Kanalı resmi web sayfanıza bağlanmak için kullanılabilir. YouTube ziyaretçilerinizi blogunuza veya web sitenize kanalize etmek iyi bir fikirdir.

Bu nedenle, web sitenize veya blog’unuza bağlantı kurmak için YouTube seçeneğini kullandığınızdan emin olun. Ayrıca, kanalınızı YouTube’da markanızın gerçek bir temsilcisi olarak da doğrular.

Bunun için kanalınızı ve ilgili web sayfasını bağlamanız için web sitenizin URL’sini kanalınızın YouTube sayfanızın ayarlarına eklemelisiniz.

Benzer şekilde, YouTube Kanalınıza daha fazla abone çekmek için blog’unuza ‘Abone Ol’ düğmeleri ekleyebilirsiniz.

Videolarınızı Yüksek Notta Sonlandırın

Yayınladığınız videoların doğası ne olursa olsun, videolarınızı yüksek bir notla sonlandırmak için her zaman dikkat edin.

Abonelik ve benzerlerini sormayı unutmayın. Asla sormazsanız, cevap her zaman hayır olacaktır.

İzleyicilerinize yardımcı olma konusunda emin adımlarla videolarınızı olumlu bir nota koyun. Ziyaretçilerinizi daha fazla hevesli tutmaya yardımcı olur.

Tüm videolarınızda standart bir banner ile bir Outro oluşturabilirsiniz. Ayrıca bir abone düğmesi için ek açıklamalarınız da olabilir.

Abonelerinizi Ödüllendirin

YouTube’da daha fazla abone almanın bir yolu onları ödüllendirmektir. Onlara abone olmak için bir neden verdiğinizde, kesinlikle YouTube Kanalınızı takip etmek isterler.

Bu yüzden onlara ücretsiz şeyler, ödül ve değerli varlıkları kazanma şansı verin. Bir teşvik verdiğinizde, daha fazla abone almak için kesinlikle yolunuzda ilerliyorsunuz.

Aboneleriniz için şükran gösterme fırsatını kaçırmayın. Bir yarışma düzenleyebilir ya da sadık hayranlar oldukları için bir hediye verebilirsiniz. Adanmışlığınızı gösterir ve onlara takdir edilmesini sağlar.

Böylece, YouTube’da yeni aboneler almanın sayısız yolu olduğunu görüyorsunuz. Sadece kitlenizin ne istediğine odaklanmak zorundasınız ve sonra özel bir topluluk oluşturma fırsatınız var.

Her zaman, kitlenin ilgi alanları ve ihtiyaçları ile ilişkili kaliteli içerikler oluşturun. Abone tabanınızın YouTube’da büyüdüğünü kesinlikle göreceksiniz.