Bir Yetkili Web Sitesi Oluşturun

İhtiyacınız olan şey bir Kurumun web sitesidir. Online dünyaya yayılan kesik boğaz rekabeti göz önünde bulundurulduğunda, bir yetkili web sitesi oluşturmak bir gereklilik haline gelmiştir.

Google ve diğer arama motorlarından Penguin ve Panda algoritması güncellemeleri yapıldıktan sonra; Daha küçük web sitelerinin kapsamı neredeyse bitti. 2012 yılında web sitelerinin sıralamasında ciddi bir düşüş yaşandı. Sonuç olarak, trafik ve kazanç çok büyük ölçüde azaldı ve bu sayede internet sitesinden çok sayıda web sitesi silindi.

Bu sorunu çözmek ve Google Algoritması güncellemelerinden kurtulmak için tek geçerli çözüm, enerji ve zamanınızı bir otorite sitesi oluşturmaya odaklamaktır.

Hızlı Web Hosting Neden Gerekir?

Yetkili web siteleriyle, arama sonuçlarında üst sıralarda olma eğilimindesiniz. Böylece, sitenizin arama performansını artırarak web sitenize büyük trafik akışı getirmenize yardımcı olur ve son olarak dönüşüm veya satışlarda artışa tanık olursunuz.

Aşağıda, bir otorite web sitesinin ne olduğunu tarif ettik ve bir yetki sitesi oluşturmanın farklı tekniklerini göstermek için devam ettik.

Yetkili Web Sitesi

Bir Yetkili İnternet Sitesi Nedir?

Temel olarak, bir yetkili web sitesi, arama motoru sonuç sayfasında yüksek sırada yer alan bir web sitesidir. Bu bağlamda, bir web sitesinin bir yetki sitesi olarak çağrılabilmesi için bazı kilit unsurlara sahip olması gerekmektedir.

Her şeyden önce, bir yetkili web sitesi çok yüksek kaliteli içeriğe sahiptir. Onların en temel varoluş amacı, web sitesi ziyaretçilerinin bilgilendirilmesi ve öğretilmesidir. Bir otorite web sitesinin içeriği o kadar iyidir ki, insanlar bunu yararlı bulmaktadır. Baktıkları ayrıntılı ve alakalı içerikleri aldıklarında böyle bir otorite web sitesine girdiklerinde kendileri için mutlu olurlar.

O zaman bir yetkili web sitesi yüksek marka değerine sahiptir. Bu uzmanlar, blogcular, bilgili insanlar ve kullanıcılar tarafından saygı duyulur.

Yetki web siteleri özeldir ve genellikle tek bir konuya odaklanır. Konular tamamen kaplıdır ve bilgi bakımından zengindir.

Dahası, otorite web siteleri, arama motoru odaklı olmaktan ziyade kullanıcı odaklıdır. Kullanıcılarına benzersiz, ilgi çekici ve değerli içerikler sağlar.

Bir Yetkili Web Sitesi Oluşturmak

Yetkili bir web sitesi oluşturmak zorlu bir iştir ve uzun süreli çabalar gerektirir; Ancak doğru adımları izlerseniz sonunda bir yetkili web sitesine sahip olmayı başarabilirsiniz.

Bu yüzden bir Yetki web sitesi oluşturmak için ne gerektiğini görelim.

Bir niş seçerek

Bir niş seçerek

Bir Kurum web sitesinin oluşturulmasındaki ilk ve en önemli görev, kendiniz için bir niş seçmeyle ilgilidir. Bu web siteniz için odak merkezini karar verirken önemlidir. Bu, nihayet kullanıcılarınıza ne teklif edeceğinize karar verecektir. Bu yüzden biraz zaman ayırın, beyin fırtınası yapın ve içinde olmak istediğiniz bir niş ile çıkın. Burada bir öneri düşüyor. Seçtiğiniz niş oldukça rekabetçi olmamalıdır. Daha az rekabetçi bir niş, web sitenizi bir otorite sitesi haline getirirken daha az para yatırmak, daha az zaman harcamak, daha az çaba harcamanızı gerektirir. Ayrıca, rekabet hakkında endişelenmenize gerek kalmayacak ve siteniz veya blogunuz için kaliteli içerik oluşturmaya odaklanabilirsiniz.

Anahtar Kelime Dostu Alan Adı

Anahtar Kelime Dostu Alan Adı

Bir yetkili web sitesi oluşturmanızda size yardımcı olacak bir sonraki adım, bir anahtar kelime dostu alan adı kullanmaktır. Bir alan adı seçerken hatırlamanız gereken ana şey, anahtar kelimeleri URL’ye yerleştirmeniz gerektiğidir. Yani, alanınız abc.com ve yaşam sigortasını hedefliyorsa, web sitenizin URL’si abc.com değil abclifeinsurance.com olmalıdır. Eski bir alan satın almayı düşünebilirsiniz; Yeni bir alan adı kaydedebilir veya sahip olduğunuz bir alanı bile kullanabilirsiniz. Emin olmanız gereken tek şey, alan adınıza genel anahtar sözcükleri eklemektir. Anahtar kelime dostu bir alan adına sahip olmak, markanızı oluşturmanıza yardımcı olur. Böylece, kullanıcıların web sitenizin neyle ilgili olduğunu bilmeleri sağlanır.

dağlama

Dağlama

Web sitenizi markalamak için her türlü çabayı göstermelisiniz. Markalaşma bir otorite sitesi oluşturulmasında uzun bir yol kat ediyor. Markalaşmaya gittiğinizde insanlar web sitenizle kolayca ilişki kurabilir. Bu bağlamda, web sitenizin logosu önemli bir yer tutar. Bu nedenle, profesyonel ve kullanıcılarınız için unutulmaz bir logo oluşturmanız gerekir. Seçmeniz gereken renk şeması, logo ve marka ile karıştırılmalıdır.

 

Anahtar Kelime Araştırması

Anahtar Kelime Araştırması

Etkili bir anahtar kelime etrafında bir yetkili web sitesi oluşturulur. Dolayısıyla, anahtar kelime araştırması bir yetki sitesi oluşturulmasında önemli bir yer tutar. Bu bağlamda, düşük rekabet gücü yüksek anahtar kelimeler seçmeye ve uygun anahtar kelime yoğunluğunu koruyacak şekilde büyük bir içerik bankası oluşturmaya odaklanmalısınız. Düşük rekabet gücü yüksek anahtar kelimelerle, arama sonuçlarında kolayca sıralayabilirsiniz (bunun için kaliteli içerik oluşturmak için sağlanmıştır) ve böylece yüksek hacimli trafik elde edebilirsiniz. Google Anahtar Kelime Planlayıcı (Bu aracı kullanmak için Google AdWords hesabına ihtiyacınız var), anahtar kelime araştırması yapmak için kullanabileceğiniz ücretsiz bir araçtır.

Kalite İçeriği Yaratmak

Kalite İçeriği Yaratmak

Kalite İçeriği Oluşturmak, bir yetki sitesi oluşturmak için köşe taşlarından biridir. Kaliteli içerik yazarak, arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer alırsınız, daha fazla ziyaretçi trafiği elde edersiniz ve dönüşüm oranı da yüksek tarafta olma eğilimindedir. Oluşturduğunuz içerik, ziyaretçileriniz için taze, benzersiz ve değerli olmalıdır. İçerik daha yüksek bir paylaşım değerine sahip olmalı ve bir ya da iki ziyaretçinizi çözmenize yardımcı olmalıdır. İçeriğiniz uygun bir şekilde temalı olmalı (tema kelimelerini kullanmalısınız) ve anahtar kelimeler açısından zengin olmalıdır. İçeriğinizi anahtar kelimelerle doldurmamalı, ancak anahtar kelime yoğunluğunu makalenizin uzunluğunun yüzde 2 ila 3’ü arasında tutmalısınız. Anahtar kelimeler, yalnızca herhangi bir yerde değil, alakalı yerlerde görünmelidir.

Sosyal medya

Sosyal Ağ

Sosyal Ağ, web sitenizin otoritesini oluşturmanıza yardımcı olur. Google +, Facebook, Twitter, Pinterest, Stumble ve Digg gibi sosyal ağlar muazzam trafik kaynaklarıdır. Tüm büyük sosyal ağlarda bir varlık oluşturmanız gerekir. Twitter, web sitenizde yayınladığınız yeni içeriklerle ilgili takipçilerinizi güncellemek için kullanılabilir. İçeriğinizi Facebook’ta paylaşabilirsiniz. Aynı şekilde, web siteniz için Google + ‘da bir sayfa oluşturabilirsiniz. Sosyal ağ siteleri, sitenize yüksek oranda hedeflenmiş trafik sağlamak için mükemmel kaynaklar olabilir ve bu nedenle otorite web siteleri oluşturmanıza yardımcı olabilir.

websitemaking bağlantısı

 Bina Bağlantıları Link İnşası

Büyük ve çeşitli bir arka bağlantı profili oluşturmak, bir yetki sitesi oluşturmak için önemli bir yer tutar. Bu bağlamda, misafir gönderileri için içerik yazarken alaka düzeyini korumalısınız. Spam olarak kabul edildiği için çok sayıda göreli bağlantı metni kullanmamalısınız. Forumlara ve diğer yayınlara yorum yaparken iyi yorumlar yapmalısınız. Yorumunuz deneyiminizi yansıtmalı ve bir marka olarak tanınabilmelisiniz. Link değişimi yapmaktan kaçınmalısınız. Yüksek sayfalı rank bloglarından veya web sayfalarından bağlantıları geri almak için çaba göstermelisiniz. Bu da sıralamanızı artırır.

Blogunuz için içerik fikirleri bakabilirsiniz.

Yani bir otorite web sitesi oluşturmanın biraz zaman alabileceğini görüyorsunuz, ancak sonuç olarak online dünyada çok başarılı olmanıza yardımcı oluyor. Bir Yetki Web Sitesi’nin nasıl oluşturulacağı ile ilgili yukarıdaki hususlar hiçbir şekilde ayrıntılı değildir, ancak kesinlikle bir yetkili web sitesi oluşturmanıza yardımcı olacak uzun bir yol olabilir.