Yeni Blog Yazı Hazırlama ve Tanıtım Yapma

Blogcuların çoğu yeni blog yazısı hazırlama hazırlığı ve tanıtımını düşünmüyor. Normalde bir konuyu düşünürler ve üzerine yazmaya başlarlar, yayınlarlar ve biraz terfi ederler.

Başarılı bir blog oluşturmak için bu yeterli mi? Öyleyse, bir blog yazarının yeni bir blog yazısı yazmadan önce yapması gerekenler nelerdir?

Blogcuların asıl sorumluluğu, ziyaretçilerinin okumayı sevdikleri düzenli ve faydalı içerikler yazmaktır. Herkesin dediği gibi kalitenin başarılı bir iş için anahtar olduğunu da kabul ediyorum. Blogcular, makalelerin kalitesine odaklanmalıdır.

Kaliteli içerik yazdıktan sonra bile blogcuların çoğu başarısız oluyor, neden? Promosyon, çoğu iş için en büyük zorluktur ve aynısı bloglar için de geçerlidir.

SEO Dostu İçerik Nasıl Yazılır

Bir blogcu harika içerikler yazıyorsa ancak hiç kimse bloguna gelmiyorsa, kalitesi hakkında karar verecek veya blog yazarının yaptığı işi takdir edecek. Blog için ziyaretçilere ihtiyaçları var ve daha sonra ziyaretçiler blogun kaliteli içeriğe sahip olup olmadığını görecekler.

Bu nedenle, blogcular için kalite bir numaralı öncelik ve ikinci ziyaretçilerdir, ancak yeni bir blog yazmadan önce blogcu, ziyaretçilerin aradıklarını yazabilmeleri için önce ziyaretçi koymalıdır.

Burada yeni bir blog yazısı yazmadan önce bazı adımlar listeledik. Bu adımlar, yeni yazınızdan en iyi şekilde yararlanabilmeniz için yeni blog hazırlığı ve tanıtımında size yardımcı olacaktır.

Yeni Blog Yazısı Hazırlama ve Tanıtım Yapmanın Adımları

Anahtar Kelime Araştırma

Her zaman olduğu gibi, anahtar kelime araştırması başarılı bir blog yazısı oluşturmanın ilk adımıdır. Anahtar kelime araştırması, yeni yazı hazırlığına yardımcı olacaktır. Yeni blog yayını için bir fikriniz var, ancak bu konuyu tam olarak ne aradıklarını bilmek yalnızca makalenizi geliştirmenize yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda arama motorunda anahtar kelimeleri hedeflemenize yardımcı olacaktır.

Anahtar kelime araştırması size iki şekilde yardımcı olur, biri o konuyu tam olarak ne aradığını bilmenize yardımcı olur ve ikincisi de arama sonuçları için odak anahtar kelimenizi tanırsınız. Sayfanızı, arama motorunda hedeflemek istediğiniz belirli bir anahtar kelimeye göre optimize edebilirsiniz.

Anahtar Kelime araştırmasını Google Anahtar Kelimeler Aracı’nı  (Ücretsiz) veya Market Samurai (Anahtar kelime araştırması ücretsiz başka bir yazılımdır) gibi başka bir anahtar kelime araştırma aracını kullanarak yapabilirsiniz  .

Rekabet Analizi

İnsanların ne aradığını bilmek yeterli değil. Seçtiğiniz anahtar kelimelerin ne kadar rekabetçi olduğunu bilmelisiniz. Seçtiğiniz anahtar kelimeler çok tamamlayıcıysa, blog postanız arama sonuçlarında kolayca iyi sıralanmayabilir.

Rekabet analizi için kişisel olarak Market Samurai’yi kullanıyorum; bu, ilk on sonuçun belirli bir anahtar kelime için ne kadar rekabetçi olduğunu gösteriyor. Eğer bir anahtar kelime yüksek rekabet gücüne sahipse, aynı konuda düşük rekabetçi bir anahtar kelime bulmak için daha fazla anahtar kelime araştırması yaparım. Bu, çok fazla çaba harcamadan arama sonuçlarında üst sıralarda yer almaya yardımcı olur.

market_samurai_keyword_research-web seo yapma

Makale Yazımı

Konunun farkında olduğunuzda, insanların o konuyu aradıklarını ve focus anahtar kelimenizi yazmaya başlayabilirsiniz. Her şeyi aklınızda tutarak, insanların aradığı yararlı makaleyi ve ayrıca arama sonuçlarında iyi bir sıralamaya yardımcı olabilecek sayfa üzerinde optimize edilmiş bir makale yazabilirsiniz.

Ne tür Blog Yazıları Yazmalısınız?

Not: Daha önce de belirttiğim gibi, anahtar kelime araştırması kaliteli bir makale yazmaya yardımcı olur, bu konuda ne aradıklarına dair kaynaklar ve bilgiler içermelisiniz. Bu ziyaretçiler tarafından tek bir yerde çok fazla bilgi bulunur ve yeni blog postanız, arama motorunda farklı alakalı anahtar kelimeler için de iyi bir sıralamada bulunabilir.

Sayfa İçi Optimizasyon

Sayfa içi optimizasyon, hedeflenen anahtar kelimenin arama motorunda sıralanmasında çok önemli bir bölümdür. İyi bir sayfa optimizasyonu yaptıysanız, bazen arama motorlarında üst sıralarda yer almak için başka bir şey yapmanız gerekmeyebilir.

Sayfa SEO (OnPage) Nasıl Geliştirilir?

Sayfa içi optimizasyon, yalnızca makalenizdeki hedefli anahtar kelimeyi odaklamanız içindir. Sayfa başlığınız, sayfa URL’niz, Başlıklar ve makale kopyası hedefli anahtar kelimeye odaklanmalıdır. Örneğin, “En İyi Ücretsiz CSS Editörleri” üzerine yazıyorsunuz, o zaman hedeflenen anahtar kelimenizi “Tüm CSS Editörleri” diyerek önerilen tüm yerlere (Başlık, Meta Veri vb.) Odaklamanız gerekir. Sayfa optimizasyonu için yardımcı olan Easy WP SEO Plugin kullanıyorum. Bu şaşırtıcı ve her WordPress blogu için bir eklenti olmalıdır.

En İyi Ücretsiz CSS Editörleri

Sosyal Tanıtım

Yazmadan önce pek çok şey yaptınız, şimdi blog postanızı tanıtmanın zamanı geldi. Sosyal medya en iyisidir ve blog postanızı tanıtan ilk yer olmalıdır. Sosyal medya siteleri blog postanıza iyi bir trafik gönderebilir ve arama motoru sıralamasında yararlı olabilecek bazı geri bağlantılar verebilir.

Sosyal Medya Strateji Oluşturma

Blog postanızı yalnızca Facebook, Twitter, Google+ gibi popüler sosyal sitelere değil, Digg, Delicious, Stumbleupon vb. Gibi sosyal yer işaretleme sitelerine de göndermemelisiniz.

Link Oluşturma

Blog postanızı arama motorunun üstüne getirmek istiyorsanız, belirli blog postası için bağlantı oluşturmaya da odaklanmalısınız. Anahtar kelime araştırması, sayfa optimizasyonu gibi daha iyi SEO için çok önemli adımlar attığınızda, sosyal tanıtım, arama sonuçlarında üst sıralarda yer almakta zorlanmayabilir.

Link Oluşturmanın Güvenli Yolları

Geri bağlantılar, arama sıralaması için çok önemli bir parametredir ve ayrıca blog yazınız için geri bağlantılar oluşturmaya da odaklanmalısınız. Blog postanıza, konuk postanıza vb. Bağlantıyı işaret edecek başka bir blogda yorum yaparak geri bağlantılar oluşturabilirsiniz.

websitemaking linki

Blog oluşturma kolay görünüyor, ancak başarılı bir blog oluşturmak çok kolay değil. Çok fazla bilgi ve sıkı çalışma gerektirir.

Bu yeni blog yazısı hazırlama ve tanıtım adımları, blogunuzun düzenli ziyaretçiler edinmesine yardımcı olacak ve blogunuz için iyi bir üne sahip olacaktır. Blogcular her blog yazısı için bu adımları uygulayabilirlerse, başarılı bir blog yazabilirler.