Yazarak Para Kazanmanın 10 Yolu

Profesyonel ve ücretli bir yazar olmak, yazarak para kazanmanın en iyi 10 yolu ile yazıyor.

Aslında, yazınız için para almanın birçok yolu olduğunu bilmek sizi mutlu edecektir.

Bu yüzden, yazarak para kazanmanın en iyi on yolu listeledik ve paylaştık.

Affiliate Pazarlamaya Başlamalı

Tam zamanlı işinizi yazmanıza ve kazançlı bir yan telaşa girmenize izin vermeyecektir.Üstelik ücretli bir profesyonel olmak çok eğlenceli. Sadece oturmanız ve bin orijinal kelime yazmanız yeterlidir.Pazartesiden cumaya, günde yaklaşık 3000 kelime yazarsanız, yazarak para yapmak çok mümkün.

Sizin için bir ilham kaynağı olacak para yazısı oluşturmak için en iyi on fikri listeledik.

İlk yazma projenize başlamanıza yardımcı olacak.

Acem olarak başlaman gerek.Ancak, ne kadar çok yazarsanız, profesyonel yazar olmanız o kadar hızlı olur ve yazma çabalarınızla çok para kazanmaya başlarsınız.Projeler yazarak kazanılacak çok para olduğundan emin olun.Yazarak para kazanmanın en iyi yanı, yazınızla para kazanmak için çoklu akışları açıp kullanabilmenizdir.Özetle, yazar olarak geçimini sağlayabilirsiniz.Aslında, birçok başarılı serbest yazar, tam zamanlı yazar oldu.Yakışıklı ve istikrarlı bir gelir elde ediyorlar ve müşterileri bulmakta veya proje yazmakta zorluk çekmiyorlar.

Bu yüzden, eğer siz de düşünüyorsanız ve yazıdan para kazanmak istiyorsanız, o zaman bu yazıyı gözden geçirmelisiniz, çünkü para yazı yazmak için bazı mükemmel ve takip edilmesi kolay yöntemler paylaştığımızdan. Müşterileri çekebilir ve yüksek bir ödeme oranı talep edebilirsiniz.

Ücretli bir yazar olarak aylık geliriniz için endişelenmenize gerek yok.Bu en iyi yöntemler hızlı para kazanmak için izin verir.Bu yüzden yazma, hem kişisel başarı hem de para kazanmak için yaratıcı becerilerinizi kullanmanın faydalı bir yolu olabilir.Ücretli yazma esnek istihdam sağlar.Ayrıca, yazıya dahil olan araştırma ve hayal gücü, yaratıcı yeteneklerinizin tadını çıkarma fırsatı sunar.Bununla birlikte, bir yazar olarak para kazanmanın “hızlı zengin olma şeması” olmadığını söylemeliyiz.Özel çabalar, sabır gerektirir ve her zaman kolay ve hızlı değildir.Bununla birlikte, tüm zamanların en yüksek seviyesindeki çevrimiçi yayıncılık ile yazarların yazma çabalarından kâr elde etmek için büyük fırsatlara sahip olduğunu söyledi.Kâr için yazma kesinlikle orada pek çok tomurcuklanan yazar ve profesyoneller için bir gerçek haline geldi.

Şimdi, yazarak para kazanmanın birçok imkan var.

Yazarak Para Kazanmanın 10 Yolu

Nasıl yazarak para kazanmanın imkanlarını paylaşalım. Para yazma en iyi 10 yolunu görelim.

Okumaya devam edin!

1. Blog Başlat

Bir blog başlatmak, zengin bir serbest yazar olmak için size bir fırsat sunacaktır.Her yazar bir blog gerektirir. Dahası, bir blog ile hem tarzınızı hem de izleyicinizi geliştirebilirsiniz.

Blog, aşağıdakiler gibi çeşitli amaçlara hizmet eder (portföyünüz olarak hizmet etmenin yanı sıra):

 • Bir blog yazınızı pratik yapmanın bir yolunu sunar.
 • Bir blog kurşun üretimi için hayati bir kaynak olabilir. Bir blogun size müşteri çekebileceği anlamına geliyor.
 • Bir blog para kazanma stratejilerini izleyerek para kazanmanızı sağlayabilir.
 • Nişinizde güvenilirlik kazanmanıza yardımcı olur.
 • Bir blog yazar olarak güveninizi artırabilir.
 • Blog, yaratıcılığınız için yararlı bir araç olabilir.

Bu nedenle, bir iş başlatmak istediğinizde bir blog sizin için yararlı olduğunu kanıtlar.Bir blog, web tasarımı, yazması ve hatta bir koçluk işi olmasına rağmen, işletmeniz için bir platform görevi görür.

En Popüler 10 Blog Platformu

Bir blog başlatmanın en iyi yanı, bugünlerde bir blog başlatmanın zor olmaması.

Blogunuzu, web barındırma endüstrisinde güvenilir isimler olan Turhost gibi saygın ve yardımsever barındırma hizmeti sağlayıcılarından herhangi biriyle barındırabilirsiniz.Bir blog yazar olarak gelir elde etmek için faydalı bir kaynak olduğunu kanıtlar.Hedef kitlenizi, markanızı ve gelirinizi geliştirmek için kullanabilirsiniz. Yani, bir blog başlatmak istiyorsanız, şimdi tam zamanı!

Aslında, bir blog başlatmak, hayatınızın en iyi kararlarından birini ispat edecektir.Evde kalabilir ve en çok sevdiğin şeyi yaparak bir hayat kazanabilirsin – yazmayı ve blog yazmayı.Evinizden çalışan bir blog başlatabilirsiniz.Bir blog size yan iş veya tam zamanlı iş olarak gelir sunabilir.Bir blog oluşturmak, basit, süper kolay ve “teknik” ücretsizdir.

Blogunuzu başlatmak için aslında sadece üç adım gerekir:

Öncelikle, ne bloglamak istediğine karar vermelisin.Bu yüzden blogunuzun nişini bulmanız gerekiyor. Bir blog yazarı veya serbest yazar olarak sizin ödeme alanınızdır.Blogculuktan para kazanmak istiyorsanız blogculuk yolculuğunuzda almanız gereken en önemli karar budur.Hedef kitleniz için rahatça çalışabileceğiniz bir niş oluşturup, doğru ve benzersiz içerikleri bir araya getirmeniz gerekiyor.Bazı deneme yanılma alabilir. Örneğin, ödeme nişinizle ilgili blog yazabilir veya hizmetiniz hakkında yazabilirsiniz.

Ödeme alanınızı bulma konusunda nasıl gidersiniz?

Ne bildiğiniz hakkında blog yazabilirsiniz.Blog Amaç ve Hedef Belirleme

Örneğin, finansta arka planınız varsa, bunu ödeme yaptığınız yer olarak yapabilirsiniz.Bu nedenle, temel olarak uzmanlık alanınızı, ilgi alanınızı ve geçmişinizi, blog oluşturmada ödeyen niş alanınız olarak kullanmak zorundasınız. Kârlı bir niş seçmeniz gerektiğini unutmayın. Posta başına yüzlerce dolar ödeyebilir.Biraz araştırma yapmanız ve kârlı niş konular bulmanız gerekiyor.Yazar, popüler ve çevrimiçi olarak ihtiyaç duyulan niş konuları seçmelidir.Hatta popüler blog konularını arayabilir ve nişlerinizi o listeden sonlandırabilirsiniz.

Ardından,  blogunuz için bir alan adı seçmeniz gerekir. Süresi Dolmuş Domain Satın Almak için En İyi Yerler

Blogunuz veya web sitesi adınız işletmenizi temsil ediyor olmalı.Ne yaptığını temsil etmeli.

Genel olarak, etki alanı adınız şöyle olmalıdır:

 • Söylemesi ve hecelemesi kolay
 • Çok uzun yapma
 • Adını bile kullanabilirsin (eğer alabilirsen)

Bir blog size ayrıca Facebook, Pinterest ve Twitter gibi sosyal medyadaki diğer kişilerle bağlantı kurma imkanı sunar. Bu nedenle, etki alanı adınızın  Facebook sayfanız veya Twitter profiliniz için uygun olup olmadığını kontrol etmelisiniz . Dolayısıyla, alan adınızla aklınızdaki ilk ve son şey, izleyicilerinizin sizi bulmasının kolay olması gerektiğidir.Şimdi, blog platformunuzu seçmeniz gerekiyor.

WordPress.org sitesinde bir ev sahibi barındırılan site, uzun vadede sizin için en iyi seçenek olabilir.

WordPress Blog Nasıl Başlatılır

Size bir iş kurma, profesyonel görünme ve son fakat en az değil, güvenilir olma yeteneği verir.Buradaki en iyi şey, bir WordPress blogunun on dakikadan daha kısa bir sürede kurulabilmesidir.Böylece bir bloga başlamak süper kolaylaşıyor. Son olarak, Turhost gibi barındırma sağlayıcılarınızı seçmeniz lokasyon ile geliyor.

Blogunuz için güvenli, uygun fiyatlı ve güvenilir bir web barındırma seçmeniz gerekir.

En iyi web barındırma sağlayıcıları sunar:

 • Ücretsiz etki alanı
 • Hosting 7/24 destek ile geliyor
 • Tek tıklamayla WordPress Kurulumu sunarlar
 • Çok uygun fiyatlara sahipler

Serbest yazma blogunuzu kurduğunuzda sitenizi hizmet tabanlı bir site olarak kurmaya devam edebilirsiniz. Bu kesinlikle para yazmanıza yardımcı olacaktır.

Blogunuzda aşağıdaki sayfalara sahip olmanızı öneririz:

 • Beni İşe Al Sayfası:  Burada, potansiyel müşterilerinize ne yaptığınızı ve neden sizi işe almaları gerektiğini söyleyebilirsiniz.
 • Portföy Sayfası:  Burada, kaliteli çalışmanızın bazı örneklerini izleyicinize gösterebilirsiniz.
 • Hakkımda Sayfa:  Burada kendiniz hakkında konuşur ve müşterilerinize veya okuyucularınıza onlara nasıl yardım edebileceğinizi anlatırsınız.
 • Referanslar Sayfa:  Burada referanslarınızı yerleştirebilirsiniz. Ancak, bu sayfa isteğe bağlıdır
 • İletişim Sayfası:  Müşterilerin sizinle iletişim kurabilmesi için bu sayfada bir İletişim Formu bulundurun. Ayrıca sosyal medya profillerinize, Skype’ınıza veya e-postalarınıza bağlantılar da ekleyebilirsiniz.
 • Blog:  Blog roll için bir link var

Blogunuzu hazırladığınızda, para kazanmak için serbest yazar olarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Blogunuzdan para kazanmanın en basit yolu, Adsense Ads, sponsorlu yayınlar veya bağlı kuruluş ürünlerini tanıtan bağlı kuruluş pazarlaması yapmaktır.

Adsense Ads ile gelir elde etmek için  çok fazla trafik  ve bağlantı gerekir. Google Adsense, tıklama başına ödeme yapar.

Tıklama Başına Maliyet Reklam Ağı.

Ortalama TBM 0,25 ABD Dolarıdır. Yurt dışı ama Türkiye yerlerde sürünüyor.Örneğin, TBM Reklamlarından günde 20 ABD doları kazanmak istiyorsanız, toplam 80 tıklamaya ihtiyacınız olacak.% 1’lik bir tıklama oranınız varsa (her yüz görüntü için 1 tıklama), o zaman günde 8000 görüntülemeye ihtiyacınız vardır.

Google Adsense Programı, aşağıdakiler gibi birkaç büyük avantaj sunar:

 • Google Adsense Programına katılmak ücretsizdir.
 • Uygunluk kriterleri kolay olsa da, yeni olsa bile blogunuzdan para kazanabilirsiniz.
 • Çeşitli evlat edinme alıyorsunuz. Ayrıca, web sitenizin veya blogunuzun görünümüne ve havasına uyacak şekilde özelleştirebilirsiniz.
 • Ödemeler doğrudan mevduat ile aylık yapılır.
 • Minimum ödeme eşiği sadece 200 liradır.
 • (Bir) Adsense Hesabınızı kullanarak birden fazla web sitesinde veya blogda reklam yayınlama olanağına sahip olursunuz.
 • Reklamları mobil cihazlarda ve RSS yayınlarında yayınlayabilirsiniz.
 • YouTube ve Blogger Hesaplarınıza kolayca ekleyebilirsiniz.

(Ancak, Google, kurallara uymadığınızı tespit ederse hesabınızı sonlandırabilir.)

Çeşitli Adsense Reklam türleri vardır:

 • Metin Reklamları
 • Resim Reklamlar
 • Video Reklamlar
 • Flash Reklamlar
 • Sesli Reklamlar
 • Zengin Medya Reklamları
 • Arama için Adsense

Burada, Adsense Kazançlarınızı en üst düzeye çıkarmak için çok yararlı bazı ipuçlarını paylaşıyoruz:

 • Adsense Ads’te her zaman Google’ın kurallarına ve politikalarına uymalısınız. 
 • Asla reklamlarınızı tıklamayın
 • Blogunuzda, hedef pazarınızın okumak istediği harika ve benzersiz içeriğe sahip olun
 • Blogunuzu / web sitenizi mobil cihazlar için optimize etmelisiniz.
 • Trafik elde etmek ve arama sonuçlarındaki sıralamanızı arttırmak için beyaz şapka SEO tekniklerini kullanın
 • Geliri en üst düzeye çıkaran en iyi seçenekleri bulmak için blogunuzdaki reklam yerleşimlerini ve reklam türlerini test edin.
 • Maksimum fayda için sayfa başına izin verilen üç standart reklam yerleşiminin tümünü kullanın.
 • Reklamın üst kısmının üstünde reklam var
 • İçerik içi reklamları dahil et.
 • Sonuçlarınızı düzenli olarak izleyin.
 • Google’dan e-posta oku. Google’dan gelen herhangi bir şikayet programınızın sonlandırılmasına neden olabilir.

Ancak, blogunuz yeniyse, fazla trafik ve bağlantıya ihtiyaç duymadığından bağlı kuruluş pazarlaması yapmanız gerektiğini öneririz.

Blogunuza bağlı kuruluş bağlantıları ile para kazanabilirsiniz. Örneğin, bir bağlı kuruluş programı yürütüyorlarsa bir kursu teşvik edebilirsiniz. Hatta Google’da arama yapabilir ve bir ürün veya hizmetin bir ortaklık programı olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Böylece blog yazılarınıza ortaklık bağlantıları ekleyerek blogunuzdan para kazanabilirsiniz.

Hatta daha yüksek dönüşüm oranlarına sahip oldukları için bağlı kuruluş ürününüze dayalı olabilecek bir öğretici tabanlı yayın bile oluşturabilirsiniz.Yani, bir blog başlattığınızda kazanılacak çok para olduğunu görüyorsunuz.Bu yüzden blogunuz yoksa bugün bir blog başlatın!

2. Serbest Yazma

Serbest yazı çevrimiçi para kazanmak için harika bir fırsat sunuyor.En iyi yanı, serbest yazı ile para kazanmanın çok kolay olmasıdır.Sadece bir ajansla bağlantı kurmanız veya bir sürü para kazanmak ve para kazanmak için “yazma teklifi” sitelerine kaydolmanız yeterlidir.Serbest yazı ile çok para kazanabilirsiniz.

Hatta öğrenciler, 9’dan 5’e kadar çalışanlar, ev hanımları ve evlerinin konforundan ekstra gelir elde etmek isteyen emekli kişiler için bile uygundur  .

Bu, iyi bir gelir elde etmek için çok çaba sarf etmeniz gerektiğini.

Burada, serbest yazar olarak iyi para kazanmanıza yardımcı olacak çok yararlı ipuçlarını sizlerle paylaşıyoruz:

 • Uzmanlık sahibi olduğunuz alanı seçin. Sizi ilgilendiren ve talep gören bir veya iki konu alanını tanımlayın.
 • WordPress kullanarak bir web sitesi oluşturun. Hatta diğer serbest çalışanların web sitelerine bakabilir ve onlardan liderliği alabilirsiniz. Bir web sitesi kurulurken, yeteneğinizi gösterebilir ve hızlı ve kolay bir şekilde iş kurabilirsiniz. Burada nişiniz hakkında konuşabilir, geçmişinizi açıklayabilir ve portföyünüzü sergileyebilirsiniz. Ancak, fiyatı burada açıklamayın. Becerilerinize ve genel hedeflerinize dayanarak pazarlık edeceğiniz şey budur.
 • Doğrudan nişinizle ilgili olan öldürücü örnekleri yazın. Örneklerinizi portföy sayfanızda gösterin. Ancak, örnekleri diğer sayfalara da koyabilirsiniz. Dahası, numunelerinizin LinkedIn  Seviyesinde olmasını tavsiye ederiz. Ayrıca, diğer bloglara konuk gönderileri biçiminde gönderebilirsiniz.
 • Kişisel e-postaları, şirketlere olduğu kadar nişinizle ilgili bireylere de göndermeniz gerekir. Onlara ne hakkında yazdığını anlatmalısın; Onlara bir yerde yayınladığınız harika yayınlardan birine ve sitenize bağlantı verin. Bir cevap istemelisin. Reddedilmeye bile hazırlıklı olmalısınız ve hiçbir cevap alamadınız.
 • Yazar LinkedIn Gruplarına katılmalı ve ağ kurmaya başlamalıdır.
 • Yazma işi bulmak için Serbest Yazma İşleri ve Problogcu gibi yazı tahtalarını araştırmalı ve incelemelisiniz. Bunlar büyük bir iş kaynağı olmasa da, başlangıçta iyidir ve kuru bir büyüye maruz kalabilirsiniz.
 • Mutlu müşterilerinizden sitenizde veya blogunuzda yayınlayabileceğiniz referanslar istemelisiniz.

Yukarıdaki adımları uyguladığınızda, serbest yazarlık konusunda sağlam bir işletme kurabilir ve iyi miktarda para kazanabilirsiniz.

Bilmediğiniz Bir Konuya Nasıl Yazılır?

3. Ödeme Yapan Blog ve Dergiler için Yaz

Serbest çalışan bir yazar olarak hayat düşündüğünüz kadar pürüzsüz değildir, çünkü yüksek kaliteli ücretli iş bulmak o kadar kolay değildir.

Dahası, birçok serbest yazar makale başına 5 dolar dolandırıcılığına kapılır.

Bu nedenle, bu tür fırsatlardan sonra kaçmanın anlamı yoktur, çünkü sıkı çalışmanız hiç ödüllendirilmez.Bununla birlikte, kalite ödeyen işi bulmak imkansız değildir.Aslında, birçok yayın, onlar için yazmanız için size bir prim ödeyecek.Ancak, bu yayınlar size iyi ödeme yapabilmeleri için yazılı olarak yüksek düzeyde uzmanlık ve tecrübe talep etmektedir.Ancak, yazı işlerinin bu tür içerik üreticilerinin veya düşük ücretli işlerin ötesinde olduğunu bilmek sizi mutlu edecektir.Yazarlara çok iyi para ödeyen çok sayıda blog ve dergi var.Bunlar misafir ilanı siteleri.

Diğer kişilerin blogları ve dergileri için yazmak, ödeme almanın harika bir yoludur. Serbest yazarlar için iyi bilinen bir fırsattır.Ancak, gerçekten iyi ödeyen serbest yazarlar için daha az bilinen diğer fırsatları araştırıyoruz.Burada, konuk yazılar için yazarlara ödeme yapan blogların ve dergilerin nihai listesini sizinle paylaşıyoruz.Bu siteler size bir yazar biyografisi sunar ve sitenize, hatta sosyal medya sayfalarına giren bağlantıları eklemenizi sağlar.Bu nedenle, konukların gönderimi için iyi para ödeyen bloglar ve dergiler arıyorsanız, bu listeye mutlaka göz atın.Burada, onlar veya konuk yazılar için içerik yazmak için iyi para ödeyen en iyi yedi blog ve dergiyi paylaştık.En çok ilginizi çeken siteleri seçebilirsiniz.Kendi hızınızda çalışabilir, fiyatınızı ayarlayabilir ve sabit bir gelir akışının tadını çıkarabilirsiniz.

Yurtdışı çalışma için , bu listeye göz atın:

 • Strong Whispers:  Genellikle yayınlanan makale başına 50 – 150 $ ödüyorlar. Burada, yaşam tarzı, çevre ve diğer sosyal konular hakkında yazabilirsiniz. İnternet sitesinde ayda 2-3 misafir gönderimi yayınlanmaktadır.
 • College Humor:  18 ila 49 yaşları arasındaki temel izleyici kitlesini hedefleyen çevrimiçi bir eğlence şirketi. Yayınlanan makale başına genellikle 25-50 dolar öderler. Üniversite Mizahı ayda 15 milyon tekil ziyaretçiyi ve ayda 100 milyon video görüntülemesini çekiyor.
 • Watch Culture:  Her ay milyonlarca kullanıcıya haber, fikir ve eğlence sunar. Genellikle yayınlanan makale başına 25-500 dolar öderler.
 • B. Michelle Pippin:  Michelle Pippin, karlarını, etkilerini veya etkilerini artırmak isteyen küçük işletmelere yöneliktir. Geniş bir kitleye kaliteli iş ve pazarlama içeriği sunar. Genellikle yayınlanan makale başına 50-150 dolar ödüyorlar.
 • Early American Life:  Bu basılı dergi, Amerikan tarzı, dekorasyonu ve gelenekleri üzerine odaklanmaktadır. Yeni yazarların taze seslerini memnuniyetle karşılıyor. 2500 kelime hakkında kısa öyküler ve özellikler gönderebilirsiniz. “Yeni bir yazarın ilk özelliği” için ödeme 500 dolar kadar yüksek olabilir. Artı, becerileriniz geliştikçe daha yüksek kazançlar için bir fırsat var.
 • Catholic Digest:  Bir yaşam tarzı dergisi. Evliliği, ebeveynliği, maneviyatı ve ilişkileri kapsarlar. Yayında bulunan özellikler için 500 dolar öder.
 • VQR:  Bu bir edebiyat dergisi. Şiir için VQR şiir başına 200 dolar  ödüyor.Kelime başına 25 sent oranında ödeniyor. Kitap incelemeleri 2000-2400 kelime için 500 dolar alıyor.

TAVSİYE NOT: Başarılı olamazsın diye birşey yok denemekte fayda var. Youtuberlerin saç traşını bugün ne yaptığını takip edeceklerine yazmakta fayda var.Kendini geliştirirsin..

Çekici İçerik Yazmak?

4. Ücretli Medium.com Gönderileri

Medium , WWW’de (Internet) kaydolmanızı, makale göndermenizi ve hemen ödeme almanızı sağlayan tek platform olabilir.Dahası, Orta Ortak Programı ile para kazanabilirsiniz.Size Orta Ortak Programının bir aldatmaca olmadığını söylemeliyiz.Binlerce yazar için çalıştı ve Medium için yazdı.Orta dereceli kazanç, görünümlere, okumalara, hayranlara, alkışlara ve yanıtlara bağlı olarak gönderim başına 500 dolar kadar yüksek olabilir.

Medium’un Ortak Programında (Temmuz 2018) yayınladığı verilere göre:

 • Tek bir hikaye için kazanılan en yüksek miktar 2059,72
 • Tek bir yazar tarafından kazanılan en yüksek miktar 16,007.02 ABD Dolarıdır.
 • % 9.8, 100 doların üzerinde kazanmış aktif yazarların yüzdesidir.

Üstelik, Medium’da makul miktarda yazı yazma çabası varsa, ayda 500 dolara kadar kazanabilirsiniz. Tekrar tekrar özellik kazanırsanız, o zaman ayda binlerce dolar kazanma potansiyeline sahip olursunuz. Medium içeriğinizle kazanç elde etmek için Medium Partner Programına kaydolmanız gerekir. Ücretsiz ve hatta halka açık. Orta seviye kullanıcılar ayda üç makaleye kadar okuyabilir. Kullanıcılar bu limiti aşmak isterlerse, o zaman ayda 5 dolar üye olabilirler. Bir makale için üyelerin alkışlaması halinde yazara aylık 5 dolarlık bir üyelik ücreti ödenir. Orta Ortak Program yazarları, Orta düzey üyelerin öykülerle nasıl ilişki kurduğunu temel alan bir ödeme alırlar. Genel olarak, ne kadar fazla alkış alırsanız, Ortak Programı ile o kadar çok para kazanırsınız. Her okuyucu, makale başına 50 alkış sınırına sahiptir. Gerçek ödeme ağırlıklı bir ortalama kullanılarak hesaplanır. Örneğin, tek bir alkış 0.01 ila 5.00 dolar arasında değişmektedir. Yazarlar Ortak Gösterge Tablosu her Çarşamba gününe, bir önceki Pazar gününe kadar tahakkuk eden kazançlarla güncellenir. Yazarların kazancı, her takvim ayının son Çarşamba günü banka hesaplarına yatırılır. Ödeme Stripe ile yapılır.

Ücretli Medium.com Gönderileri

5. Ghostwriting ile para kazanmak

Basitçe söylemek gerekirse, Ghostwriting birisinin adı altında yazılar yazdığınızda gerçekleşir. Yazma becerilerini geliştirmeye yardımcı olur ve elbette bir yazar olarak para kazanırsınız. Bu yüzden, Ghostwriting’de birisi kendileri için içerik oluşturmak için profesyonel bir yazar tutuyor. Çalışan profesyoneller hayalet yazarları işe alıyorlar çünkü çok meşguller ve kendi başlarına içerik yaratamıyorlar. Makale konusu ile madde işaretli noktaları hayalet yazarlarına gönderiyor ve içeriği yazdıkları için ödüyorlar.

Dahası, yazmayı sevmeyen ama yine de içerik oluşturmak isteyen profesyoneller, işi kendileri için yapmak üzere hayalet yazarlar kiralıyorlar. Genellikle, yüksek profilli blogcular, çevrimiçi medya kişilikleri ve televizyon yıldızları hayalet yazarları işe alır. Bu nedenle, biri ticari olarak profesyonel bir yazar değilse ve hala blog gönderilerini ya da içeriği dışarıda bırakmak istiyorsa, bir hayalet yazarla çalışmaya devam eder.

Bununla birlikte, Ghostwriting  geniş bir çalışma portföyünüz olduğunda ekstra para kazanmanın mükemmel bir yoludur. Ghostwriting ile en iyi şey, geleneksel içerik oluşturmadan daha fazla ödediği gerçeğidir. Birçok profesyonel, hayalet yazarlarına, kendileri için az çalışma gerektiren yüksek kaliteli içerik için para ödüyorlar. Ancak, bir hayalet yazar olarak çalışmak, geleneksel yazıya göre daha fazla beceri gerektirir çünkü işinizi kontrol edecek bir editör bulamazsınız. Ghostwriters, göndericinin müşterilerine göndermeden önce gönderinin mükemmel olduğundan emin olmak zorundadır.

Yerine yazma, yazarak para kazanmanın etik bir yoludur.

Ayrıca, bir hayalet yazar olmak için herhangi bir özel eğitim veya sertifikasyona ihtiyacınız yoktur. Bir hayalet yazar olmak için çevrimiçi yazma portföyünüzü oluşturmanız gerekir. Müşterileri bulmak için yardımcı olur. Bu yüzden, Ghostwriting serbest yazarlık kariyerinizde fazladan para kazanmak için kazançlı bir yoldur.

Ghostwriters saatte 50 ila 60 $ kazanıyor. Yani, kelime başına 25 ila 50 sent olduğu ortaya çıkıyor.

Ghostwriting ile para kazanmak

6. Kısa Öyküler Yazarak Para Kazanmak

Para yazarken başka bir harika yol var.Para için kısa hikayeler yazabilirsin.Yani, yazma tutkunuz varsa, kısa öyküler yazarak para kazanabilirsiniz.

Penpee.com  yazarlar ve hikaye anlatıcıları için para kazanmak için harika bir platform haline geldi.

Yazarlar ve hikaye anlatıcıları için büyük bir fırsat yaratan bir platform. Penpee çalışmalarını yayınlamak için bir fırsat isteyen profesyoneller, amatör ve hatta kalkınan yazarlar için uygundur. Penpee kısa öyküler için okuma, yazma ve ödeme yapma platformu olarak tanımlanmaktadır. Basit bir deyişle, Penpe yazarların para için kısa hikayeler yazmalarına izin veren bir platformdur. Penpee’de, yeni birileri hikayelerinin bir bölümünü okuduğunda yazarlar ödüllendirilir. Ödül, kredi olarak bilinir. Her yeni üyeye, hikayenizi okuduktan sonra tahsil edilecek bir karşılama kredisi verilir. Platform ve yazarlar arasında bölünmüştür.

Yazarlara verilen krediler nakit paraya çevrilir ve PayPal üzerinden banka hesaplarına yatırılır.

Penpee  ayrıca bunun için sosyal bir unsur var. Arkadaşlarınızı hikayelerinizi okumaya davet edebilirsiniz. Profilinizin kimler tarafından görüntülendiğini ve başka şeyler de görebilirsiniz. Penpee yazarları ödüllendirmek için kullanılan Lider Tablosuna sahiptir. Bir premium yazar, ayda Liderler Tablosunda £ 35 ile 300 £ arasında bonus kazanabilir.

Ancak, basit bir yazar Liderlik Tablosundan oldukça az kazanıyor.Liderlik Tablosunda kazanmak, mücadele grubunda olmanızı gerektirir. Özel bir gruptur ve yalnızca temel ve premium yazar üyeliği olanlara açıktır. Penpee üyeliği ücretsizdir. Ücretsiz üyelik Başlangıç ​​olarak bilinir. Her bölüm kendi hikayesini okuduğunda yazarları% 45 komisyon ile ödüllendirir. Bir Starter ayda bir hikaye yazabilir.

Ardından Temel Üyelik gelir. Her altı ayda bir 3,99 £ maliyeti. Yazarlar, hikayelerinin her bir bölümü okunduğunda% 55 komisyon kazanırlar. Dolayısıyla, temel bir yazarın, başlangıç ​​yazarı olandan daha fazla fırsatı vardır. Meydan okuma grubuna katılabilir ve Liderlik Tablosunda kazanabilirler. Ayrıca, ayda sınırsız sayıda hikaye yazabilirler.

Ancak, Premium Yazarlar için en iyi faydalar gelir. Hikayelerinin her bölümü okunduğunda% 70 komisyon kazanabilirler. Her altı ayda bir 6,99 £ maliyeti. Premium yazarlar meydan okuma grubuna katılabilir ve Liderlik Tahtasında daha yüksek bir bonus kazanabilir. Starter ve Basic yazarları en fazla 7200 kelimeyle kısa öyküler yayınlayabilir. Bir Premium yazar, hikaye başına 12000 kelime yazabilir.

Böylece, Penpee kısa öyküler yazmak için para almayı eğlenceli hale getirir. Dahası, Penpee  sadece kısa öyküler yayınlar.

Kısa Öyküler Yazarak Para Kazanmak

7. Şiir Yazarak Para Kazanmak

Şiir yazmayı seviyorsanız, şiir yazarak çevrimiçi olarak iyi miktarda para kazanabilirsiniz. Aslında, birkaç çevrimiçi platform size şiir yazmak için para ödüyor. Çalışmanız büyük yayınlarda yayınlanmaktadır ve milyonlarca insan tarafından izlenmektedir. Şimdi, birçok farklı İnternet fırsatı, şiir yazarak çevrimiçi para kazanmanızı sağlar.

Burada, şiir yazarak çevrimiçi para kazanmanın harika ve benzersiz yollarını sizlerle paylaşıyoruz:

Fiverr’e bir liste gönderebilirsiniz:

Peki,  Fiverr  insanların sizi 5,00 $ karşılığında bir görev yapmak için tuttuğu çevrimiçi bir platformdur. Yani, bir liste oluşturmak ve 5,00 $ için özel bir şiir yazmak için teklif edebilirsiniz. Girişinize bazı resimler ve örnekler ekleyebilirsiniz. Bu yüzden Fiverr, doğum günleri, yıldönümleri ve Sevgililer Günü gibi özel günlerde sevdiklerine şiir vermek isteyenlere ucuz bir şiir yazma hizmeti sunabileceğiniz harika bir ortam sunar. Fiverr’de hesabınızı çok kolay bir şekilde oluşturabilir ve şiir yazma hizmetleri ile profilinizi sergileyebilirsiniz.

Şiirleriniz için bir web sitesi oluşturabilirsiniz: 

Kendi şiir web sitenizi oluşturmak, şiir yazarak çevrimiçi para kazanmanın başka bir mükemmel yoludur. İnsanlar şiirlerinizi okuduğunda ve reklamları tıkladığında para kazanabilirsiniz. Web sitenize trafik oluşturma ve takip oluşturma konusunda başarılıysanız, kazancınız zamanla çok fazla toplanabilir. Web sitenize yeterli trafik kazandığınızda , size  10 ABD Doları ödeyebilecek kadar farklı reklam ortaklarını keşfedebilirsiniz. Siteniz için sahip olduğunuz 1000 ziyaretçi. Sevdiğiniz bir şeyi yaparken bir yandan para kazanmak için çok uygun bir seçenek. Uygun bir web sitesi oluşturmak için WordPress‘i kullanabilirsiniz.

İsteğe bağlı ürünleri  şiirinizle satabilirsiniz :

Printful gibi siteler, poster baskıları, kahve kupaları, tişörtler ve diğerleri gibi öğelere satış yapmak için resim yüklemenize olanak tanır. Böylece, şiirlerinizi satılık eşyalarla doldurabilirsiniz.

Satılık eşyalar içeren şiirler:

Sadece işinizle ilgili farkındalık yaratmakla kalmaz, aynı zamanda başkaları için benzersiz hediye fikirleri oluşturur. Özellikle Doğum Günleri, Yıldönümleri ve Anneler Günü gibi özel günler için uygun şiirler oluştururken, şiirle çevrimiçi para kazanmak için harika bir fikir.

Etsy’de şiirler satabilirsiniz:

 Etsy, el yapımı her şey için çevrimiçi bir mağazadır. Biri şiirlerinizi kağıda, çerçeveye veya tuvale basabilir ve Etsy’ye satabilir. Etsy’de şiirlerini taşıyan tebrik kartlarını bile satabilirsin. Ayrıca size özel şiir yazma hizmetleri veya hatta yazdığınız şiirlerin bir e-Kitabı sunmanıza izin verir. Öyleyse, Etsy şiirlerinin karşılığını almak için harika bir platform.

Şirketlere Yaz : 

Bazı şirketler şiir yazmanıza ve Güneş gibi para kazanmanıza izin verir – gönderilen ve onaylanan her şiir için 100 – 200 $ arasında bir yerde kazanç yapabilirsiniz; Şiir Vakfı – Poetry Foundation – Burada, şiiriniz Şiir Dergisi’nde yayınlanır ve satır başına 10 $ ‘a kadar kazanırsınız. Hatta nesir için sayfa başına en az 150 $ kazanabilirsiniz. Minimum ödeme eşiği 300 ABD Dolarıdır. Şiirler için ödeme yapan diğer bazı firmalar arasında Rattle, Crazyhorse, Three Penny Review, Epoch vb.

Yeni Blog Yazı Hazırlama ve Tanıtım Yapma

8. Çevrimiçi Kurslara Başlayın

Burada, çevrimiçi kurslar satarak para kazanmanın bazı kanıtlanmış yollarını sizlerle paylaşıyoruz:

 • Çevrimiçi bir kursun başında bir kereye mahsus ücreti talep edebilirsiniz. Daha sonra daha fazla kurs satmanızı kolaylaştırır.
 • Kursu ücretsiz olarak sunabilir ve daha sonra sertifikasyon için ücret alabilirsiniz. Bu model Coursera tarafından başarıyla kullanıldı ve ilk yılda 1 milyon dolar kazandı. Bu, öğrencilerin kötü bir karar alıp almadıklarından endişe etmeden kursuna kaydolmalarını sağlar. İnsanlar, profesyonel değeri olduğu için sertifikasyon için ödeme yapacaklardır.
 • Devam eden bir öğrenme programı oluşturabilir ve bir abonelik ücreti talep edebilirsiniz. Bazı seviyelerde ücretsiz ve premium fonksiyonlar için ücret talep edebilirsiniz. Öğrencilerin size geri dönmesini sağlayacak.
 • Online kursunuzu önceden satabilirsiniz. İnternetteki çoğu sektör, satış öncesi ürünler üzerine kuruludur.
 • İçerik oluşturmak ve lisansı, dersi oluşturmak istemeyen şirketlere satabilirsiniz. Yani, kursu yaratır ve yıllık lisans ücretini alırsınız.
 • Kursunuzu, ihtiyaç duyabilecek kurumların yanı sıra kurumlara da pazarlayabilirsiniz. Daha fazla ücret alabilir ve yönetim görevlerini zamanlamanızdan kaldırabilirsiniz.

İnsanların eğitime istekli olduğunu unutmayın. Yani bildiklerini paylaşmalısın.

Çevrimiçi Kurslara Başlayın sertifika satın

9. Çevrimiçi Yazma Hizmeti Olmaya Başlayın

Kendi çevrimiçi yazma servisinizi başlatarak iyi bir yaşam (serbest yazar olarak) yapabilirsiniz. Biri tipik olarak müşterilerden bir tek içerik siparişinden yüzlerce dolar kazanabilir. Ancak, kazandığınız para ne kadar iyi yazdığınıza ve ne kadar hızlı yazabildiğinize bağlıdır. Burada, kendi çevrimiçi yazma işinizi başlatmak ve geliştirmek için atmanız gereken adımları sıralıyoruz.

 • Planınızı oluşturun ve ulaşmak istediğiniz hedefleri belirleyin

Hedefinizi belirlemek odağınızı daraltmanıza yardımcı olur, böylece tüm enerjiniz bu hedefe ulaşmak için devam eder. İş planınızla çeşitli hedefler belirleyebilirsiniz. Öncelikle ve en önemlisi, parasal bir hedef belirlemelisiniz. Daha sonra aynı şeyi gerçekleştirmenize yardımcı olacak bir eylem planı formüle etmeniz gerekir. Kendiniz için hedefler belirlediğinizde ve bir eylem planı hazırladığınızda, bunları metodik olarak elde etmek için kolayca motive olursunuz.

 • Pazarın kapsamlı bir araştırmasını yapın

Burada, rakiplerinizin ne ücretlendirdiğini öğrenmeniz gerekiyor. Bu bilgiyi aldıktan sonra, daha fazla ücret almak ve kaliteli iş sunmak veya daha az ücret almak isteyip istemediğinize karar verebilir ve önce müşterinizi oluşturabilirsiniz . Dahası, işinizi kurmak ve kalabalığın içinde göze çarpmak için herkesin ücretlendirdiğini şarj edebilir ve diğer pazarlama stratejilerini kullanabilirsiniz. Bu nedenle, hedef pazarınızın satın alma kararlarını nasıl verdiğini bilmeniz gerekir. Burada, diğer sitelerin dağıtım kanallarını tanımlamak için rakip analiz araçlarını kullanabilirsiniz.

Gibi araçları  SEMrush , Majestic, Ahrefs ve benzer Web’de bu gibi durumlarda çok faydalıdır.

 • Finansal planınızı oluşturmanız gerekir

Bir web sitenizi yaratma ve tasarlama, platformu yapılandırma ve pazarlama stratejinizi uygulamada ne kadar maliyet, çaba ve zaman gerektiğini bilmek gerekiyor. Ayrıca, çevrimiçi işletmeniz için lisanslama politikaları ve diğer işletme gereksinimleri hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir . Şimdi, iş girişimleriniz için bir bütçe oluşturmalısınız. Müşterilerinizden ne kadar ücret alacağınıza ve yazarlarınıza ne kadar ödeyeceğinize karar vermeniz gerekir. Yatırımınızdan bir getiri elde etmenize yardımcı olacaktır. Tüm bu alıştırmaları yapmak, çevrimiçi işinizi takip etmenize ve kaynakları akıllıca anlamanıza yardımcı olacaktır.

 • Bir web sitesi başlatmalısın

WordPress kullanarak web sitenizi oluşturabilir ve tasarlayabilirsiniz. Tonlarca ücretsiz ve özelleştirilebilir tema ve şablona sahiptir. Özellikle sizinki gibi e-ticaret siteleri için birçok faydalı eklentiye sahiptir. Akılda kalıcı bir alan adınızın olması ve güvenilir bir web barındırma sağlayıcısı ile  web sitenizi barındırmanız gerekir. Kurumsal e-postanızı ayarlamalısınız. Ayrıca, Google Analytics ve Google Web Yöneticisi Araçları’nı ayarlayın. Çevrimiçi yazma işinizde daha fazla kar elde edebilmeniz için pazarlama stratejinizde iyileştirmeler yapmanıza izin verecektir.

 • Birkaç freelancer işe almalısınız

Yazma işini kendin yapmamalısın. Çevrimiçi yazma işini kurmanın amacı daha fazla para kazanmak. Bu nedenle, sizin için serbest çalışan bir çok serbest çalışan işe almalısınız. Projeniz  için uygun olan iyi yazarlar bulmak için Upwork  veya  Freelancer.com gibi platformları kullanabilirsiniz  .

 • Web sitenizi tanıtmanız gerekiyor

İnsanların yeni web sitenizi bulabilmeleri için sosyal hale gelmek gerekiyor. Bu nedenle, tüm popüler sosyal ağ sitelerinde hesap açın ve varlığınızı hissettirin. Web sitenize bir blog oluşturabilir ve ilginç ve değerli bilgileri paylaşabilirsiniz. İnsanların sitenize gelmesini sağlar. Sitenizin blogunda her zaman mükemmel kalitede içerik bulundurun. Uzun süreli ilişkiler kurmaya yardımcı olacak ve izleyicilerinizin dikkatini kolayca çekebilirsiniz.

Google Arama Sonuçları Sayfalarındaki en iyi noktaları seçmenize yardımcı olacak iyi bir SEO ajansı bile kiralayabilirsiniz. Çevrimiçi yazma işiniz için gelir olanaklarını artırmanıza yardımcı olacaktır.

 • Üstün Kaliteli Hizmet Sunun

Üstün kaliteli hizmet sunmak, çevrimiçi girişimleriniz için sürdürülebilirliği sağlayacak olan çevrimiçi işinizdeki en önemli şeydir.İlk siparişinizi verdikten sonra, iyi bir iş yapın ve işiniz için iyi bir ün oluşturun. Daima yüksek mükemmellik standartlarını koruyun.

 • İşinizi Geliştirmeye Devam Edin

Performansınızı daima analiz edin ve iyileştirin. Projelerinizden hiçbirinde endişelenmeyin. Yenilikçi yollar arayın ve en yüksek performansı sunun. Tüm bu adımlar, çevrimiçi yazma işiniz için doğru yönde ilerlemenize yardımcı olacaktır.

ThirstyAffiliates Link Yönetimi İncelemesi

10. Kindle Yazar ol

Kindle’da kendi kendini yayımlayan bir yazar olarak para kazanabilirsiniz. Burada, Kindle Author olmak için bazı yararlı bilgiler sunuyoruz.

Amazon’un Kindle Yayıncılık  kitabınızı yayınlamak ve ondan para kazanmak için en iyi yollarından birini sunuyor.

Amazon Kindle Direct Publishing (KDP) ile yazarlar ve yayıncılar kitaplarını doğrudan Kindle e-okuyucularına yayınlayabilirler. Sadece e-Kitabınızı yazmanız ve ardından platformlarına yüklemeniz (gerekliliklerini yerine getirmeniz) gerekir ve kitap Kindle Store’da birkaç gün içinde kullanılabilir hale gelir. Artık Amazon müşterileri, ilgilendikleri e-Kitaplar için Kindle Mağazasına göz atabilirler. Amazon web sitesine tarayıcılarında veya hatta Kindle cihazlarından erişebilirler.  Daha sonra beğendikleri e-Kitapları satın alabilir ve kolayca cihazlarına indirebilirler.

Amazon’da satış yaptığınızda, her ay Amazon’a gelen milyonlarca kişiyi paraya çevirme fırsatını yakalarsınız. Sonunda e-Kitabınıza giden yolu bulan hedef kitlenizin orada olma ihtimali büyük. Dahası, KDP üzerinden yayın yapmak basit ve kolaydır. 

Bu nedenle, KDP ile e-Kitabınızı platformlarında yayınlamak kesinlikle kolaydır. Çok uzun süre sıkışıp kaldığınızda, yeterli kaynak ve destek var.E-Kitabınız için fiyatınızı bile belirleyebilirsiniz.

Bu nedenle, eBook’unuzu Amazon’un Kindle Yayınları’nda sattığınızda kontrol sizde. Kindle Store’da satarak e-Kitabınızdan ne kadar kar edeceğinize karar verebilirsiniz. Kindle Publishing ile başka iyi bir şey de içeriğinizin mülkiyetini elinde bulundurmanızdır.Onlara e-Kitabınızı satma ve dağıtma haklarını vermenize rağmen, yine de içeriğiniz size aittir. Ayrıca, e-Kitabınızı istediğiniz zaman “yayımlayabilirsiniz”. Amazon, isterseniz birkaç gün ödemesiz bir süre içinde e-Kitabınızı sanal benliklerinden çıkaracaktır. KDP ile yayın yapmak ücretsizdir.Şimdi, eBook’unuzu Kindle Publishing’te yayınlamak için temel adımlardan söz ediyoruz:

 • Nişinizi bulun
 • Amazon Anahtar Kelime Araştırma 
 • E-Kitabı yaz
 • Başlığınızı Oluşturun
 • E-Kitap Kapağınızı oluşturun
 • Amazon KDP Hesabı kurun
 • Tüm gereksinimlerinizi yerine getirin
 • E-Kitabınızı yükleyin

Şimdi, Kindle Publishing ile nasıl para kazanabileceğinizi listeleyelim:

 • E-Kitabınızın bir çok kopyasını satmanız gerekir.
 • Aynı konuyla ilgili bir dizi e-Kitap yapmalısınız, yoksa çeşitli konularda birçok e-Kitap da yapabilirsiniz.
 • Ardından sosyal medyanızı artırın. E-Kitaplarınız potansiyel müşteriler oluşturabilir ve blogunuzu, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi tanıtabilir

kindle-yazar

Bununla birlikte, yazarak para kazanmanın en iyi on yolu ile bu makalenin sonuna ulaştık. Bu yöntemleri takip ettiğinizde, çok para kazanmanız sizin için kazançlı bir fırsat olabilir.

Ancak, yazı ile para kazanmanın sıkı çalışma, özveri ve sabır gerektirdiğini yinelemeliyiz.

Kazanç fırsatı çok büyük olduğunu söylenebilir.

Bu yöntemler, yazarak para kazanmanın kapıları açacaktır.

Ziyaret ettiğiniz için teşekkürler.

Lütfen gönderimizi Facebook, Twitter vb. Popüler sosyal medya kanallarında paylaşın. Görüş ve önerilerinizi memnuniyetle karşılıyoruz.