Web Site Para Kazanma Yöntemleri

Web  sitenizle para kazanmanın birçok yolu vardır ve bu makalede web sitenizden para kazanmanın çeşitli yollarını bulacaksınız.

Web sitenizden para kazanmanın birçok yolu vardır ve tek bir kazanç kaynağına bağlı olmamanız önerilir.

Ana kazanç kaynağınız aniden çeşitli nedenlerden dolayı para kazanmayı keserse, o zaman ne yapacaksınız.

Dolayısıyla, web sitenizde birden fazla kazanç kaynağı olması, daha fazla kazanmanıza yardımcı olacak ve aynı zamanda tek bir para kazanma seçeneğine bağlı kalmayacaksınız.

Burada, web sitenizden iyi para kazanmanın farklı yollarını bulacaksınız. En popüler olanı listeliyoruz ve web sitenizden veya blogunuzdan iyi para kazanmanıza yardımcı olacak kazanç elde etme yöntemlerini sunuyoruz.

Google AdSense Hesabı Onayı İçin Adımlar

google-adsense-web seo yapma

1. Tıklama Başına veya İçeriğe Dayalı Reklamlar 

Web sitenizle kazanmanın en popüler yollarından biri ve harika bir örnek Google AdSense.

PPC veya içeriğe dayalı reklamlar, içeriğinizle alakalı reklamı metin veya afiş reklamlar olarak gösterir.

Alakalı reklamlar göstererek ziyaretçilerin o reklamları tıklamaları daha olasıdır çünkü alakalı reklamları görüyorlar ve ilgileniyorlar.

İçeriğe dayalı reklamcılık programının çoğu, tıklama başına ödeme yapar.

İçeriksel Reklam Nedir?

Web sitenize gelen ziyaretçiler bu tür reklamlara tıkladığında size ödeme yapılır ve kazançlar tıklama başına alınır.

Sitenizin konusuna ve ziyaretçinin coğrafi konumuna bağlı olarak tıklama başına 0,05 ila 50 dolar veya daha fazla kazanabilirsiniz.

Ziyaretçiler bir reklamı tıklarsa ve o tıklama için 0,25 ABD doları kazanırsanız ve bir günde 100 tıklama alırsanız her gün 25 ABD doları kazanabilirsiniz.

Lütfen bunun bir günde ne kadar para kazanacağınızdan ve ne kadar reklam tıklama alacağınızdan emin olmadığınızı unutmayın.

En popüler bağlamsal ve PPC programları  Google AdSense , Chitika, AdBrite, Bidvertiser vb.

2. Metin İçi Reklamlar

Bu, tıklama bazında size ödeme yapan bağlamsal reklamlara bir örnektir.

En İyi 10 Metin İçi Reklam Programı

Aancak bu programın güzelliği, web sitenizde herhangi bir reklam alanına ihtiyaç duymamasıdır.

Metin içi reklamlar, web sitenizin içeriğinin anahtar kelimelerini reklamlara dönüştürür.

İçeriğin içindeki anahtar kelimenin bir kısmına bağlantılar ekler ve fareyi bu bağlantıya getirdiğinizde, resimli veya sadece düz metin veya hatta videolar içeren küçük bir araç ipucu stili reklamı gösterir.

Bu, ziyaretçilerin ilgisini çeker ve bu reklamları tıklar ve her tıklama için para kazanırsınız.

Normalde bu tür PPC programları, AdSense veya diğer içeriksel reklamlara kıyasla çok daha az ödeme yapar.

Metin içi bazı reklam programları Infolinks, Kontera, VigLink vb.

Metin içi reklam nedir?

3. Satış Ortaklığı

Diğer şirketlere ürün veya hizmet satarak para çevrimiçi yapmak için en iyi yollardan biri.

Bağlı kuruluş pazarlaması, bağlı kuruluş pazarlaması ile çevrimiçi para kazanmanın gerçek yoludur, ne kadar kazanabileceğinizin bir sınırı yoktur.

Bağlı kuruluş pazarlamasında, banner reklamları göstererek veya bu ürün veya hizmetle ilgili o web sitesine bağlanan bağlantınızla birlikte yazarak veya web siteniz üzerinden hizmet verilen diğer şirketleri tanıtırsınız.

En Çok Ödemeli 26 CPA Ortaklık Ağı

Web sitesi ziyaretçiniz bağlı kuruluş bağlantınız aracılığıyla o ürüne veya hizmet web sitesine girdiğinde ve o ürün veya hizmeti satın aldığınızda,% 1 ila% 50 arasında olabilen komisyonlar kazanırsınız veya bazı programlar bundan çok daha fazlasını sunar. Bazı bağlı kuruluş programları, her satışta sabit bir yüzde ya da sabit komisyonlar sunar ve bağlı kuruluş pazarlamasından sınırsız para kazanabilirsiniz. Tek bir yerde birçok reklamveren sunan bağlı kuruluş ağlarına katılabilirsiniz. Bazı büyük bağlı kuruluş ağları CJ, ShareaSale vb.

4. Gösterim Başına Maliyet (GBM) Reklamları

Tıklama başına, satış başına veya potansiyel satış esasına göre ödeme yapan diğer reklamcılık programlarının aksine, GBM (Gösterim Başına Maliyet) reklamları, web sitenizde reklam gösterme sayısı için size ödeme yapar.

BGBM reklam programı, web sitenizdeki her 1000 reklam gösterimi için size ödeme yapar.

Örnek olarak, web sitenize veya blogunuza her gün 1000 ziyaretçi alıyorsunuz ve web sitenize BGBM reklamları yerleştirdiniz.

AdSense Kazanç Nasıl Arttırılır?

Bu GBM reklamı 1000 kez gösterilecek ve GBM programının GBM başına 2 YTL ödediğini ve ardından bu reklam yerleşimi için 2 YTL kazanacağınızı söyleyecektir.

Reklamların kaç tıklama aldığı veya kaç satış veya potansiyel satış ürettiği konusunda endişelenmenize gerek yok, yalnızca reklamları görüntülemek için kazanacaksınız.

Web sayfanıza 2 GBM reklam alanı yerleştirdiyseniz, kazancınızı ikiye katlayabilirsiniz.

Lütfen BGBM oranlarının sabit olamayacağını unutmayın, bu demografiye ve GBM oranlarını GBM başına 0,10 ila 15 ABD Doları olarak gördüğümüz diğer şartlara bağlıdır.

5. Doğrudan Satış

Web sitenizde veya blogunuzda iyi bir trafik alıyorsanız, web sitenizde reklam alanı satabilirsiniz.

Web sitenizdeki sabit reklam fiyatı veya sabit eCPM için CPM başına 10 ABD Doları (Gösterim Başına Maliyet) anlamına gelir.

Web sitenizde ilk önce reklam alanını satmanın iki yolu vardır; doğrudan web sitenizde reklam alanı teklif etmekten ödemeleri yönetmeye ve reklam süresinin sona ermesini ve yenilemelerini izlemeye kadar her şeyi yönetirsiniz.

OIOpublisher, tüm dakikanızı kullanmadan tüm bunları yapmanıza yardımcı olabilecek harika bir yazılımdır.

Başka bir yol, reklam alanınızı satmanıza yardımcı olacak olan Reklam Satışı satın alma ağlarını kullanmaktır.

Reklamveren bulmaktan, reklamları etkinleştirmek ve hiçbir şey yapmamak zorunda olduğunuz ödemeleri yönetmeye kadar her şeyi yönetiyorlar.

Ağ satan reklam alanlarından bazıları, BuySellAds, AdvertisingSpace, BlogAds, LinkWorth vb.

Reklamveren ve Yayıncılar En İyi CPV / PPV Ağları

6. Ücretli Yorumlar

Bu, herhangi bir ürün veya hizmetin incelemesini yazmak için para aldığınız web sitenizle para kazanmanın başka bir harika yoludur.

Ücretli incelemelerde reklamveren, web sitenizde yayınlanacak olan ürünleri veya hizmetleri için, reklamverenin web sitesine bir bağlantı içerebilecek bir inceleme makalesi yazdığınız için size ödeme yapar.

Güzel Ücretli Trafik Kaynakları

Web sitenizin sıralamasına bağlı olarak, inceleme başına 5 ila 100 ABD doları arasında değişen ücretli inceleme için sabit bir miktar alırsınız.

Ücretli inceleme yazmanın, web sitenizin arama motorlarındaki sırasına zarar verebileceğini unutmayın, çünkü birçok arama motoru ücretli ödeme yapmaktan hoşlanmaz.

Web sitenizi ziyaret edenler, bu tür ödemeli incelemeleri de sevmeyebilir.

En İyi 20 AdSense Alternatif çeşitlilikleri bulabilirsiniz.