Güzel Ücretli Trafik Kaynakları

Cevabınız “evet” ise, sizin için en önemli şey sitenize sürekli ve çok sayıda ziyaretçi akışı sağlamaktır. Online iş modelinizin başarısı, web sitenize gelen ziyaretçi sayısına bağlıdır. Ziyaretçilerin sayısı arttıkça hizmetlerinize abone olma veya ürünlerinizi satın alma şansı da artar. Bu internet işinizin yatırım getirisini artırmanıza yardımcı olur.

Aslında, web sitenize ziyaretçi alabilmeniz için iki yöntem var. Biri Ücretsiz trafik, diğeri Ücretli Trafik. Yine de, Ücretsiz Trafik aracılığıyla sitenize çok fazla trafik alabilirsiniz, ancak bu sizin açınızdan çok fazla zaman ve çaba gerektirir. Web sitenizi geliştirmek ve SEO görevlerini düzenli olarak yerine getirmek için sürekli çalışmanız gerekir.

Burada, ücretli trafik almanın farklı yollarını gösteririz; böylece ücretli trafik almak konusunda çok çeşitli seçeneklere sahip olabilirsiniz. Çevrimiçi pazarlama hedeflerinize ve kaynaklarınıza bağlı olarak bir veya bir Ücretli Trafik yöntemi karışımı seçebilirsiniz. En büyük ücretli trafik kaynaklarından bazılarını listeledik, böylece sitenize gelen ziyaretçilerin trafiğini kolayca artırabilir ve böylece çevrimiçi işinizi geliştirebilir ve artırabilirsiniz.

PPC Reklamcılığı

PPC Reklamcılığı

Tıklama Başına Ödeme Reklam veya daha iyi PPC Reklam Kampanyası olarak bilinen, çevrimiçi işinizi geliştirmek için etkili bir yoldur. Kendi PPC Reklam Kampanyanızı tasarlayabilir ve Google, Bing, Yahoo, vb. Gibi arama motorlarında yayınlayabilirsiniz. Arama motorlarının yanı sıra, diğer popüler web sitelerinde PPC Reklam Kampanyası da yayınlayabilirsiniz.

PPC reklamlarında, reklamveren web sitesine ziyaretçi geldiğinde ödeme yapar. Reklamlar gösteriliyorsa ve hiç kimse reklamları tıklamıyorsa, hiçbir şey ödemeleri gerekmiyor.

Ürün ve hizmet alanınızla ilgili web sitelerinde reklam vermek, web sitenizin daha iyi görünmesini sağlar ve böylece kullanıcıların tıklama oranlarını kolayca artırabilirsiniz. PPC Reklam oranları, seçtiğiniz anahtar kelimelere göre değişir. Genellikle, başka bir reklamveren, reklamlarınızın sıkça gösterileceğinden daha yüksek bir miktar ödüyorsa, fiyatlandırma modeli teklif bazındadır. PPC Reklamları oluşturmak için Microsoft Adcenter veya Google Adwords gibi hizmetleri kullanabilirsiniz.

Adsense web sitesi

Banner Reklamları

Banner Ads, ücretli trafik almak için bir başka popüler yöntemdir. Banner Reklamlar çoğu zaman bir TBM (tıklama başı maliyet), BGBM (gösterim başına maliyet) veya Sabit Fiyat fiyatlandırma modelini izler. Fiyatlar sizin tarafınızdan seçilen web sitelerine göre değişebilir. Tercihen, banner reklamları için trafiği yüksek ve nişinizle ilgili web sitelerini seçmelisiniz. Bu web siteleri genellikle Kurum siteleri olarak adlandırılır.

Bu tür web sitelerinde Banner Reklamlara sahip olmak, dönüşüm oranlarının yanı sıra tıklama oranını büyük ölçüde artırabilirsiniz. O zaman Banner Reklamlarınız yaratıcı bir şekilde tasarlanmalı ve ziyaretçilerin dikkatini çekecek kadar çekici olmalıdır. Mesaj özlü ve net olmalı ve kullanıcıların Banner Reklamlarınızı tıklamasına yol açmalıdır.

Bağlı pazarlama

Bağlı Pazarlama

Satış Ortaklığı Pazarlama Programı, web sitenize Trafik almanın bir başka etkili yoludur. Ortaklık programı tasarlayıp çalıştırdığınızda, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi tanıtıp satabilen çevrimiçi pazarlamacıları işe almak için yola koyulur. Bir Ortaklık programı çalıştırmanın avantajı, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi satmaya istekli çok sayıda çevrimiçi pazarlamacıya sahip olmanızdır. Burada, bağlı kuruluşa bir TBM fiyatlandırma modeli üzerinden ödeme yapmanız gerekmez, ancak yalnızca gerçek bir satış elde ettiğinizde ödeme yapmanız gerekir.

Affiliate Programınızı, çevrimiçi pazarlamacılar için çekici, çekici ve güvenli bir şekilde tasarlamanız yeterli. Satış Ortaklığı Pazarlama Programı, satış ortaklığı pazarlama programınıza katılan ortak çalışanlar ağı aracılığıyla yeni müşteri adayları oluşturmaya ve şirketinizin ürün veya hizmetlerinin satışlarını artırmaya yardımcı olur.

Pek çok kişi, bağlı kuruluş pazarlamasının, trafik almak için doğrudan ödeme yapmadığınız, ancak satış veya dönüşüm aldığınızda ödeme yaptığınız için ücretli trafike girmediğini söyleyebilir. Bu, kazancınızı azaltıyor, dolaylı olarak trafik için para ödüyorsunuz.

Sosyal Medya Reklamları

Sosyal Medya Reklamları

Sosyal Medya, web sitenize ücretli trafik almak için başka bir popüler ortam sunar. Reklam alanını Facebook, LinkedIn, Twitter vb. Gibi popüler sosyal medya sitelerinden satın alabilirsiniz. Ayrıca ücretli keşif modelini StumbleUpon gibi sosyal sitelerde de kullanabilirsiniz. Bu sosyal medya sitelerinin dünya çapında milyonlarca kullanıcısı olduğu için, büyük (ücretli trafik) alma şansı oldukça yüksektir. Reklam Kampanyası yayınlamak için sosyal siteleri kullanmanın bir sonraki büyük avantajı, sitenize çok iyi hedeflenmiş bir trafik almanızdır. Dolayısıyla, dönüşüm oranı Sosyal Medya Reklamları aracılığıyla yüksek olma eğilimindedir. Sadece uygun bir sosyal site seçmeniz ve çekici bir reklam kampanyası tasarlamanız yeterlidir.

Eposta Pazarlama

E-posta Pazarlama, sitenize ücretli trafik almak için çok yaygın ve çok kullanılan bir yöntemdir. E-posta Pazarlama, basit, etkili ve güçlü bir şekilde çalışır. Kaydolma e-posta listeleri satan şirketlerden geçerli ve otantik e-posta listeleri satın almanız gerekir. Bu e-posta listelerini bültenleri, abonelik formlarını göndermek, ürün veya hizmetleri kullanıcılara göndermek için kullanabilirsiniz. Dönüşüm oranı, e-posta kampanyanızın tasarımına ve ayrıca e-posta listesinin kalitesine bağlıdır. E-posta listesi, ürün veya hizmet alanınızla alakalı olmalıdır. E-posta listesini satın alabilirsiniz, ancak bu önerilmez. Bir e-posta listesi sağlayıcısında reklam alanı satın almanız gerekir; bu şekilde ürün ve hizmetlerinizi düşük maliyetli ve daha iyi dönüşümlerle tanıtabilirsiniz.

Ödenmiş Değerlendirmeler

Ücretli İncelemeler, sitenize ücretli trafik almak için bir başka etkili tekniktir. Ücretli İncelemeler’de, şirketinizin ürünleri veya hizmetleri hakkında yorum yazabilecek belirli otorite blogları veya siteleri seçersiniz. Bu incelemeler, ürünleriniz veya hizmetlerinizin özellikleri ve faydaları hakkında olumlu yorumlar ve ayrıntılı açıklamalar içermektedir. Sitelere inceleme yazmak için ödeme yapıyorsunuz ve bu nedenle Ücretli İncelemeler adını alıyorsunuz.

Bu Ücretli İncelemeler, genellikle ziyaretçilerin ürünlerinizi veya hizmetlerinizi satın alabilecekleri sitenize geri bağlantı yapar. Ücretli İncelemeler, popüler ve yoğun trafikteki bloglarda veya sitelerde göründüğü için etkili olma eğilimindedir. Ücretli İncelemeler aracılığıyla çok sayıda ziyaretçi alabilirsiniz. Tek sınırlama, bu tür Ücretli İncelemelerin SEO çalışmalarınızı engellemekte ve ücretsiz trafiğinizi azaltmanıza neden olabilmesidir.

Ücretli trafik almanın daha birçok yolu var. Ücretli trafik, çevrimiçi iş satışlarınızı daha hızlı bir şekilde artırmada çok etkili olabilir. Yukarıda listelenen yöntemleri izleyerek çok sayıda ücretli trafik alabilirsiniz. Çevrimiçi iş hedeflerinize, müşterilerinize sunduğunuz hizmetlere ve bulunduğunuz sektöre bağlı olarak ücretli trafik yöntemini seçmelisiniz.