Yüksek Ödeme Anahtar Kelimeler Hakkında

Google, bugün web sitenizle kazanmanın en yaygın yollarından biridir. Her web sitesi veya blog hakkında Google’ı web sitelerinden gelir elde etmek için kullandık, ancak göründüğü kadar kolay değil. Düşük ücretli reklamlar nedeniyle iyi para kazanamayabilirsiniz.

Bildiğiniz gibi, AdSense, sayfa içeriğiyle ilgili reklamları gösteren ve birileri reklamlara tıkladığında yayıncıların kazandığı bağlamsal bir reklam programıdır.

Tıklama başına kazanç sabit değil, ülke, anahtar kelime rekabeti vb. Gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak tıklama başına 0,10 dolar veya 200 dolar olabilir.

Bazı anahtar kelimeler, sitenizin bu tür bir niş üzerinde olması durumunda, her tıklama için iyi para kazanamayabilirsiniz eğlence, ünlü, şaka vb.

Diğer taraftan, bazı nişler Sağlık, İşletme, İş ve Eğitim ve Seyahat vb. Gibi ödedikleri çok yüksektir.

AdSense yayıncısı genellikle yüksek ödeme yapan anahtar kelimeler arar ve yüksek ödeme yapan anahtar kelimelerle iyi para kazanabileceklerini umar. Ancak, iyi para kazanmanıza yardımcı olmayabilecek yüksek ücretli anahtar kelimelerle ilgili başka bir gerçek var.

Bu yazıyı yazarken yüksek ücretli bazı anahtar kelimeler aradım ve bir liste buldum. AdWords Anahtar Kelime aracındaki bazı anahtar kelimeleri kontrol ettim ve bu anahtar kelimelerin ve altındaki anahtar kelimelerin listesi için Google’ın ne kadar ücretlendirileceğini buldum.

Ücretli Anahtar Kelimeler Hakkında

Yukarıdaki veriler yurt dışı site sitelerimizde kullanılmıştır..

Best Mesothelioma lavyer  – $935
Mesothelioma info – $239
Compensation Mesothelioma – $580
Mesothelioma lavyer directory – $290
Mesothelioma Attorney houston – $545
mesothelioma attorney california – $390

Bir günde yalnızca bir reklam tıklaması alıyorsanız, 30 gün içinde 200 ABD Doları alacak olursanız, ayda 200 x 30 ABD Doları = 6000 ABD Doları kazanacaksınız.

Şaşırtıcı kazanç ne olabilirki ama bir dakika bekleyin, bu gerçek değil.

Bunlar, içeriğe dayalı hedefleme oranları için geçerli olmayan Google Arama oranlarıdır. Bu ipucunu paylaşan Warrior Forum üyesi arkadaşa teşekkür etmek istiyorum.

Herhangi bir sonuca varmadan ve web sitesini yüksek ücretli anahtar kelimelerle oluşturmaya başlamadan önce, lütfen bu anahtar kelimeyi yayıncıların sitesinde reklam vermek istiyorsa, kaç reklamverenin ödemek zorunda olduğunu gösteren Google AdWords İçeriksel Hedefleme aracıyla kontrol edin.

Bu araç, o anahtar kelime veya niş için AdSense yayıncısı olarak ne kadar kazanabileceğinizi söyleyebilir. İçeriğe dayalı hedefleme aracında aynı yüksek ücretli anahtar kelimeleri kontrol ettim ve fiyatlar yine şok oldu. Örneğin, “En İyi Mesothelioma lavyer” yüksek ücretli anahtar kelimesi Google Arama sonucu 935 dolara mal oldu, ancak aynı anahtar kelime yayıncıların sitesinde yalnızca 8 dolara mal olacak.

Şimdi bu 8 $ ‘lık bir başka şey, Google’ın yayıncı ile gelirlerini paylaştığı kesin yanlız yayıncının elde edeceği şey değil. Tıklama başına yalnızca 4 ABD doları alabilirsiniz. 238 $ ile 4 $ arasında bir karşılaştırma yok.

Şimdi, senin düşüncen ne?

Bazılarınız 4 doların hiç de fena olmadığını düşünüyor olabilir. Evet, tıklama başına 4 ABD doları kazanmak hiç fena değil, ancak yine de bu oranlar sabit değil. Bu, aynı zamanda birçok ülkede verilen anahtar kelime için rekabet veya daha az rekabet yoksa ve sitenize gelen ziyaretçiler başka ülkelerden de geliyorsa, o zaman tıklama başına 4 dolar bile kazanamayabilirsiniz.

İkincisi, bazı anahtar kelimeler çok yüksek bir ücret ödüyorsa, o zaman kesin bir rekabet olacağından emin olun ve bu tür bir ziyaretçiyi ziyaret etmek de çok zordur.

Böyle bir rekabetçi anahtar kelime için ziyaretçi alamıyorsanız, reklamlara kimler tıklar ve nasıl kazanırsınız?

Web sitesinin çoğunun reklam TO’sunun% 2’sinden daha az olduğunu gördüm, bu nedenle 100 ziyaretçi alacağınız zaman yalnızca 2 reklam tıklaması alabilirsiniz.

Peki gelir nerede?

Yüksek Ücretli Anahtar Kelimeler, yeni bir web sitesine başlamadan önce göz önünde bulundurulması gereken tek şey değildir. Nişin ziyaretçi almak için ne kadar rekabetçi olduğunu anlamalısınız. Web sitenizde ziyaretçi yoksa, yüksek ücretli anahtar kelimelerle kullanılamaz.

En İyi Anahtar Kelime Araştırma Araçları

Anahtar kelime araştırması, İnternet pazarlamanın, hedeflenecek doğru anahtar kelimeleri ve arama sonuçlarında nasıl sıralanabileceğimizi belirlemeye yardımcı olan çok önemli bir parçasıdır. Düşük ücretli anahtar kelimelerle birlikte, web sitenize gelen trafik çok fazla para kazanmanıza yardımcı olabilir. Neyin en iyisine odaklanmalı ve web sitenizin trafiğini arttırmalısınız.