Neden Twitter Reklam Kullanmalı?

Twitter reklam özellikleri kullanabilir ve reklamlarınızı bir twitter kullanıcı zaman çizelgesinde, Twitter arama sonuçlarında, profillerde ve Tweet detay sayfalarında gösterebilirsiniz. Başarılı bir kampanya başlatmak için reklamcılık hedeflerinizi bilmek önemlidir. Twitter reklam hedeflerinizi bize bildirin.

Twitter, en büyük ve başarılı sosyal ağlardan biridir. Aylık 335 milyondan fazla aktif kullanıcı kitlesine sahip büyük bir kitlesine sahiptir ve işlerini bu sosyal ağ üzerinden sergilemek isteyen pazarlamacılar için büyük bir fırsat sunmaktadır.

Twitter Katılım Artırmanın 10 Yolu

Twitter, işletmelerin ürünlerini geniş bir kitleye tanıtabilecekleri değerli bir yer haline geldi. 150 karakterlik tek bir ifade ile büyük ve küçük şirketler dünyanın her yerinden tüketicilere ulaşabilir.

Düzenli olarak tweetleme ve takipçi katılımının yanı sıra Twitter, Tanıtılan Ürünler olarak adlandırılan bir dizi reklam seçeneği de sunmaktadır. Twitter reklam  hizmetlerinin işletmeler için çok yararlı olduğu görülmüştür. Kullanıcılar ile daha iyi ilişki kurmaya yardımcı olurlar.

Twitter Sosyal medya Reklamları

Bu reklamcılık hizmetleri, Maliyet Başına Maliyet (CPE) temelinde çalışır. Abonenin yalnızca bir tweet yanıtlandığında, Favorilen, Retweetlendiğinde veya tıklandığında ödeme yapması gerekir. Ayrıca, Twitter Reklamları, Reklam Kampanyaları yayınlamak için çok uygun maliyetli bir yöntem olduğunu kanıtlamaktadır.

Bu yayın, Twitter Reklamlarını çalıştırma potansiyelini henüz gerçekleştirmemiş işletmeler için bir göz açıcıdır. Burada, Twitter’da Reklamın başlıca avantajlarından bazılarını listeliyoruz ve “ Twitter Reklamını Neden Kullanmalıyız?Sergiliyor .

Takipçilerinizin Dikkatini Çekmenize Yardımcı Olur

Bu, Tanıtılan Tweet’lerle ilgilidir. Tweets’inizin, takipçilerinizin beslemesinin üst kısmında belirgin bir şekilde görüntülenmesini sağlar. Rakiplerinizin üzerinde kendinizi konumlandırmaya yardımcı olur. Ayrıca, ilginizi çeken içerikler sağlayarak takipçilerinizin dikkatini çekebilirsiniz.

Twitter Reklamı ile Hızlı Erişim Yaratın

Twitter Reklamlarını yayınlamak, genel çevrimiçi pazarlama stratejinizin önemli bir parçası olabilir. Bu sadece çekiş kazanmaya değil aynı zamanda potansiyel veritabanınızı da artırmanıza yardımcı olur. Aslında, Tanıtılan Tweet’leri web sitenize yönlendirebileceğiniz çeşitli yöntemler vardır. Kullanıcıların kaydolmasını isteyen bir etkinlik olabilir ya da Twitter’da hedef kitlenize iyi bir şekilde bağlayabileceğiniz önemli bir içeriğin reklamını da yapabilirsiniz.

Twitter Reklamı Maliyet Etkili

Twitter Reklamları, dünya genelinde hedef kitlenize ulaşmanın uygun maliyetli bir yolunu sunar. Her şeyden önce, bir Twitter Hesabı açmanın ve işlemenin ücreti yoktur. Twitter Reklamcılığının yalnızca ödeme için ödeme politikasıyla çalıştığını bilmekten mutluluk duyacaksınız. Bu yüzden Reklamlarınız, şirketinizden yararlanmadan paranızı harcamamaktadır.

Etkili Hedef Pazarlama

Twitter, potansiyel müşterileri hedeflemek için etkili bir ortam olduğunu kanıtlamaktadır. Twitter Advertising, potansiyel tabanınızı oluşturmanıza yardımcı olur. İşinizle ilgili meraklıları bulmaya yardımcı olur ve başkaları tarafından gönderilen tweet’leri almak için izin verme süreci olarak adlandırılanları izlemenizi sağlar.

Ayrıca, satışları artırabilecek kendi takiplerinizi oluşturmanıza da olanak tanır. Daha sonra, “retweetleme” süreci boyunca takipçileriniz tweet’lerinizi hedef pazarlamaya da yol açan diğer ilgili taraflara gönderebilirler.

Belirli bir Coğrafi Bölgedeki Kullanıcılar için “Hedeflenmiş Tweetler”

Hedeflenen Tweet, belirli bir coğrafi bölgedeki kullanıcılara tweet atmanızı sağlayan Twitter’dan yeni bir hizmettir. Diğer takipçileri rahatsız etmeden belirli bir konumun takipçileri için özel bir teklif sunmak istiyorsanız, bunu Twitter Reklamları ile yapabilirsiniz.

Twitter Reklam İş Uzmanlığınızı Kuruyor

Twitter Reklamları, İş Uzmanlığınızı oluşturmanın mükemmel bir yoludur. İş güvenilirliğinizi geliştirmeye yardımcı olur ve müşteri ve müşteriler kazanmak için mükemmel bir ortam olduğunu kanıtlarlar. Örneğin, işletmenizde gayrimenkul varsa, faiz oranlarındaki değişikliğin konut satışlarını nasıl etkileyebileceğine dair faydalı ipuçları veren düzenli tweet’leri hazırlayabilirsiniz. Daha fazla bilgi için web sitenize bir link de ekleyebilirsiniz.

Şirket Twitter Hesabınızı tanıtabilirsiniz

Twitter arayüzünde, “kim takip edecek” kutusuna sahip olursunuz. Burada iş alanlarınıza uygun mükemmel şirketler için bir öneri edinebilirsiniz. Twitter’da doğru potansiyel müşterileri önerdiği gibi, işletme sahipleri ve girişimciler bundan yararlanabilir. Bu sayede, hedef kitlenizi hedefleyerek, ilgili kişiler tarafından görülmesini sağlayın.

Twitter Reklam kampanyası

Twitter ile Reklam Trendlerini Teşvik Etmek

Trendler, Twitter’da aldığınız en güçlü özelliklerden biridir. Kitlesel ölçüde farkındalık yaratmak için çok etkili bir yoldur. Bir etkinliği tanıtmanıza veya büyük bir kampanya yürütmenize olanak tanır. Bir gün için bir trend teşvik edilir. Şirketinizi kitlesel olarak halka sunacak, trend olan “hashtag” ile gelmeniz gerekiyor.

Tanıtmak için bir Tweet seçin

Zaman çizelgenizdeki, cep telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan herhangi bir Tweet için etkinlik simgesini tıklayın. Ya da Tweet etkinlik kontrol panelinizde bir Tweet veya hesaptaki en iyi performansa sahip Tweetlerden birini seçin.

Twitter, İnternet Şubelerinizin belirli yönlerini hedeflemenizi mümkün kılar. Böylece, İş Pazarlama amacıyla doğru kitleye erişebilirsiniz. Anahtar kelimelerle hedefleyebilirsiniz; ilgi alanlarına göre hedeflemek; cihaz tarafından ve hatta mevcut takipçilerinizi analiz ederek. Sadece alakalı takipçileri cezbedecek ve böylece potansiyel müşteriler oluşturmanıza olanak sağlayacak mükemmel bir Tweet ile gelmeniz gerekiyor.

Tanıtmak için tweet atın

Yeni İzleyiciler Çekin

Bu, Tanıtılan Tweet’lerle ilgilidir. Tanıtılan Tweetle geldiğinizde, yalnızca takipçilerinizin beslemelerinde değil, aynı zamanda takipçileriniz gibi davranan diğer kullanıcıların yayınlarında da gösterilir. Bu kullanıcılar bir kez bulunduğunda, Twitter, kendi beslemelerinin bazılarında Tanıtılan Tweet’leri gösterme çalışmalarını da yapacak. Bu yüzden Twitter, takipçilerinizin havuzunu oluşturmaya yardımcı olur. Çok havalı!

Twitter’ın İhtiyatının Avantajını Alın

Twitter’da reklam vermek, mesajınızı herhangi bir gecikme olmaksızın almanızı sağlar. Böylece, Twitter Reklamcılık ile rekabet avantajı elde edebilirsiniz. Twitter ile mesajınızı gece veya gündüz herhangi bir zamanda gönderebilirsiniz. Eğer takipçileriniz için yararlı bir bilgi varsa, hemen bir tweet gönderebilir ve rekabet avantajı elde edebilirsiniz. Twitter Reklam ile, potansiyel müşterilerle iletişim kurabilecek ve sonuç olarak satışları arttıran ilk kişi siz olabilirsiniz.

Twitter Analytics

Twitter, reklam kampanyalarınızın başarısını ölçebileceğiniz araçlar sağlar. İnsanların reklamlarınızı nasıl kullandığını biliyorsunuz. Böylece, geleceğin reklam kampanyalarınızı tasarlayabilir ve böylece olası satış ve satış fırsatları yaratmanıza yardımcı olabilirsiniz. Bu nedenle, mevcut olan her seçeneği denemeleri ve kitleleriyle neyin mükemmel bir şekilde rezonansa geçtiklerini anlamaları önerilir.

Twitter Analytics