Twitter Katılım Artırmanın 10 Yolu

Burada, Twitter Katılım Artırma 10 Kolay Yolu listeledik.Twitter, en güçlü sosyal medya pazarlama kanallarından biri olma statüsünü kazandı. Dünyanın dört bir yanından gelen e-ticaret tüccarları, işletmeleri için olumlu sonuçlar üretmek amacıyla Twitter’ı kullanıyor.

Bununla birlikte, bu aracı etkili bir şekilde kullanma yöntemlerini kendi avantajınıza bilmeniz gerekir. Twitter pazarlama çabalarınızı keskinleştirmek için Twitter katılımınızı artıracak tekniklerle donatılmış olmanız gerekir.

Bu şekilde , markanızı, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi takipçilerinize tanıtmak için Twitter’ı doğru şekilde kullanabilirsiniz . Takipçilerinizden uygun yanıt almamanız durumunda tweet atmanın bir anlamı yoktur. Bu yüzden crux, Twitter Nişanını artırıyor.

Sosyal Medya Strateji Oluşturma

Twitter, müşterileriniz, arkadaşlarınız ve akranlarınızla güçlü bir ilişki kurma platformu oluşturuyor ve Twitter katılım artırarak, çevrimiçi başarı öykünüzü oluştururken bu kanalı etkin bir şekilde kullanabilirsiniz.

Twitter Katılım Artırma İpuçları

1.Yeni İzlemelerinize Gidin

Twitter katılım artırmanın kolay yollarından biri, takipçilerinize ulaşma biçiminde gelir. Birçok kişi otomatik Tweets’in işi mükemmel bir şekilde yaptığını düşünür ve nihayetinde ödüllendirici bir strateji olduğunu kanıtlayabilir, ancak ilk aşamalarda takipçilerinizle olan ilişkinizi geliştirmelisiniz.

Bu yüzden ilk etapta otomatik tweetler gibi, “Beni takip ettiğin için teşekkürler, işte benim ücretsiz e-kitabım” düz gelebilir. Bunun yerine kişisel bir Teşekkür mesajı ile takipçilerinize ulaşın. Adlarını belirtmek iyi bir fikirdir. Konuşmayı, profilleriyle ilgili bir soru sorarak daha da geliştirebilirsiniz.

Takipçilerinizle ilişkilerinizi başarılı bir şekilde kurduktan ve sizi takip eden bir çok şeyiniz olduğunda, yaptığınız iyi çalışmaya devam etmek her zaman iyi bir şeydir. Ne zaman zaman alırsanız, onlarla yeni bir konuşma başlatmak için proaktif olun.

2. Mesajlarınızı Tweeting için En Uygun Zamanı Tanıyın

Büyük okyanus tweet’lerinde kaybolmak kolaydır. Önemli olan, hiç kimsenin tweetlerini okumamasıyla düzenli olarak tweet atıyor olabilirsiniz. Bu yüzden, tweetlerinizin haketmesi gereken riskleri kaçırıyorsunuz.

Peki, bu güçlü sosyal ağ platformundan en iyi şekilde nasıl yararlanılır?

En geniş kitleye ulaşabilmeniz için yayınlarınızı tweet atmanın en iyi zamanını bilmeniz gerekiyor. Bu bağlamda, takipçilerinizin çevrimiçi olma olasılığı en yüksek olanları bilmek, böylece en büyük seyirci kitlesini elde etmenize yardımcı olur. Burada, mesajlarınızı tweetlemek için en uygun zamanı bilmenize yardımcı olabilecek fantastik ücretsiz araçlardan biri Tweriod.

Bu ücretsiz araç, takipçilerinizin ne zaman çevrimiçi olduklarını bilmenize yardımcı olur, böylece o zamana kadar gönderilerinizi tweetleyerek en büyük pozlamayı elde edebilirsiniz. Tweriod, takipçilerinizi hesabınıza bağlayarak değerlendirir ve size bir rapor gönderir. Böylece, gönderileriniz için en uygun zamanın ne olduğunu bulmak için analiz edebilirsiniz. Tweet’leri göndermek için uygun zamanlamaları bilmek, konuşmaları ilerletmeye ve böylece Twitter katılım artırmaya teşvik eder.

3.Tweetle Basit ve Kısa

Twitter Engagement’ı artırmanın altın kurallarından biri, Tweet’lerinizi basit ve kısa tutmaktır. Bir araştırma raporuna göre, 100’den az karakterden tweetler artık tweet% 17 daha yüksek olduğu kadar twitter nişan kazanmak eğilimindedir. Bu yüzden yüksek bir Twitter katılım istiyorsanız twitter mesajlarınızı basit ve kısa tutun, tercihen 100 karakterden kısa tutun. Twitter 140 karakter sağlasa da, Tweet’lerinizi bu işaretin altında tutmak için bir nokta yapmalısınız. Bir link veya fotoğraf gönderiyorsanız, girişi yaklaşık 100 karaktere sahip olduğunuzdan emin olun. Bu şekilde, Twitter profilinize yüksek trafik alma olasılığını ve tıklanabilir bağlantılara yüksek katılım olasılığını artırırsınız. Marka farkındalığınız, daha fazla takipçi aldığınız kadar artar.

4.Tweet Linkler ve Görüntüler

Metin tweet’leri çevrimiçi seyircilerle popüler ve başarılı olsa da, yüksek bir katılım arıyorsanız, bağlantılarla ve resimlerle tweet yapmak sizin için çok yararlı olabilir. Bu nedenle, takipçilerinizin ilgi alanlarına bakın ve uygun ve alakalı bir makalenin bir resmini veya kısa bağlantısını bulun. Görüntü ve bağlantıların tweet mesajları ile eklenmesinin en büyük yararı, bu tür tweet’lerin yüksek retweet oranları almasıdır. Aslında, görüntü ve bağlantı içeren Tweet’ler% 86 daha yüksek retweet oranlarına sahiptir. Böylece marka mesajınız daha hızlı ve daha da yayılmaya başladı. Ve hepsi bu kadar; Resimler ve bağlantılar içeren Tweet’ler, izleyici ilgisi ve etkileşimi, bağlantı ve resim olmayan tweet mesajlarından iki kat daha fazla alır.

Hashtag'ler

5. Hashtags kullanın

Twitter Nişanlığını arttırmanın bir başka yararlı ve güçlü yöntemi de tweet’lerinizi tweet’lerle birlikte kullanmaktır. “#” Sembolünü kullandığınızda ve kelimeyi kullanarak takip ettiğinizde, Hashtags kullanıyorsunuz. Örneğin, “#relevanttopic” bir HashTag’dır. Aslında, Hashtags Twitter tarafından Tweets’i kategorilere ayırmak için kullanılıyor.

Dolayısıyla, hedef kitlenizle bir yatırım çözümü paylaşıyorsanız, mesajınızın yatırımla ilgili olduğunu açıkça belirtmek için HashTag benzeri “#investmentsolution” kullanabilirsiniz. Ayrıca “#tip” kelimesini de dahil edebilirsiniz. Böylece, belirli bir konuyla ilgili (yatırımlar gibi) yardım arayan kişiler de tweet’inizi görebilir.

Hashtag’ları kullanmak, Twitter evreninden yeni kitle elde etmenize yardımcı olur ve marka bilinirliğiniz, Twitter alanındaki yeni sınırlara yayılır. Nitekim olarak, Tweetler hashtag’ler ile hashtag’lerle olmadan tweetler iki katı kadar Heyecan nişan almak edebiliyoruz.

6. Harekete Geçirici Mesajları Kullanma

Twitter’da ilginç, faydalı ve ilgi çekici içeriklerle gelmek gerekli olsa da, Twitter’da sizi takip edecek tek faktör bu değildir. Dahası, Twitter’da Twitter’da yayınladığınız içerik, çevrimiçi pazarlama ihtiyaçlarınızı ve hedeflerinizi yerine getirmek için, takipçileriniz tarafından retweetlenmelidir. Böylece mesajınız bu sosyal medya pazarlama kanalı üzerinden hızla yayılacaktır.

Bu nedenle, içeriğinizin Twitter’da gönderildikten sonra içeriğinizin takipçileriniz tarafından retweet kazanacağını varsaymak akıllıca değildir. Bu, takipçileriniz tarafından retweetleri kolaylaştırmak için bir strateji bulmak zorunda olmanızın sebebi. Takipçileriniz tarafından retweetler almanın en iyi yolu, Twitter mesajınızda bulunan Harekete Geçirici Mesajları kullanmaktır. “Lütfen Retweet” gibi ifadeler ekleyebilirsiniz. Bu, özellikle takipçilerinizi retweetleme aktivitesi gerçekleştirmeye teşvik eder. Çalışmalar, Harekete Geçirici Mesajların dahil edilmesinin retweet etkinliğini 12 kat artırdığını göstermiştir.

7.Tweets’in En İyi Performansı Ne Zaman Gerçekleştirdiğini Belirleme Araçları

Twitter’daki çabalarınızın size maksimum sonuç vermesini sağlamanız gerekir. Takipçilerinizden uygun yanıt almazsa Tweeting’in bir anlamı yoktur. Böyle bir Twitter güçlü bir sosyal ağ kanalı olduğundan ve düzgün bir şekilde kullanılıyorsa, çevrimiçi tanıtım ve pazarlama için en iyi partneriniz olabilir. Twitter’ın aradığınız katılım düzeyini verdiğinden emin olmanız gerekir.

Peki, bunu yapabilir ve Tweet’leriniz maksimum yanıt, yanıt ve retweetler aldığında bunu bildiğinizde Twitter katılımı artırabilirsiniz. Aslında, içgörü elde etmenize ve tweets’inizin maksimum katılım sağladığını bilmenize yardımcı olabilecek çeşitli yönetim araçları vardır. Tweets’inizin takipçilerinizden maksimum yanıt almasını istediğiniz gün ve saatlerde bilmenize yardımcı olurlar. Bu tür araçların örnekleri Sprout Social ve HootSuite içerir. Tweets’inizin maksimum katılımı hangi saat ve günlerde aldığını size anlatabilecek yerleşik analitik araçlara ve bileşenlere sahiptir.

dinlemek

8.Müşterilerini Dinleyin

Twitter’ı bir sosyal medya pazarlama kanalı olarak kullanmak ve Twitter katılım artırmak için, müşteri ihtiyaçlarınızı karşılayacak kadar proaktif olmanız gerekir. Müşterinizin sizden ne istediğini tanımanız ve onlara hitap eden içerikler bulmak zorundasınız. Bu, müşterilerinizi dinlemek zorunda olduğunuzu gösterir. Bu nedenle, hayran kitlenizin ve topluluğunuzun yanıtı ve görüşüne aktif olarak dikkat etmelisiniz.

Tüm bunlar, onlar için daha iyi bir çözüm bulmaya yardımcı olabilir. Tüketicilerinizin fikirlerinin ne olduğunu öğrenmek için markanız, ürünleriniz, hizmetleriniz veya rakiplerinizle ilgili geri bildirimleri düzenli olarak gözden geçirmelisiniz. Müşterileriniz için ihtiyaç ve beklentileri hakkında size daha iyi bir fikir veren Tweets soruları bile yapabilirsiniz. Bu yüzden müşterilerinizi Twitter’da dinlemelisiniz.

9.Bağlantılara Yanıt Ver

Twitter, müşteri tabanınızı önemli ölçüde geliştirmek için kullanılabilir. Potansiyel müşterilerin yanı sıra takipçilerinizin marka sadakatini artırmak için güçlü bir araç olarak ortaya çıkabilir. Dolayısıyla, bu güçlü sosyal medya pazarlama kanalını avantajınız için etkili bir şekilde kullanmanız son derece önemlidir ve Twitter katılım artırmak için her türlü çabayı göstermelisiniz. Bu bağlamda, bağlantılara cevap vermek hayati bir rol oynayabilir.

@ -Reply’ı ve markanızla ilgili HashTag referansını kullananlara da cevap vermelisiniz. Bu yüzden sizinle diyalog kurmak isteyenler için müsait olmalısınız. Twitter’daki bağlantılara yanıt vermek, mükemmel bir müşteri hizmeti olduğunu kanıtlayabilir. Müşterilerinizin sizden duymak istediğini ve övgü, tavsiye, bilgi, maruz kalma ya da eleştiri şeklinde olsun, cevabınızı takdir etmek istediğinizi anlayın.

10. Aşırı Tweeting

Twitter katılımını artırma yöntemlerinin yanı sıra, Tweeting’den kaçınmaya da dikkat etmelisiniz. Bir araştırma raporuna göre, günlük tweet ne kadar fazla olursa, tweet’leriniz için daha az katılımınız olur. Tweetleriniz göz ardı edilebilir veya daha da kötüsü de takip edilmeyebilir. Bu yüzden tweet’i aşmamak için bilinçli çaba göster. Bu, bir günde birden çok kez tweet olmamalıdır anlamına gelmez. Tweetleme için en uygun zamanlamalarınızı kontrol etmeli ve takipçilerinizin Twitter yayınlarını çok sayıda gönderiyle doldurmamalısınız.