Sosyal Medya Bağlantı Oluşturma

Bağlantı oluşturmaya gelince, sosyal medyanın ilgisi sıklıkla tartışılmaktadır. Çünkü çoğumuz sosyal arka bağlantıların takip edilmediği için sayılmadığını düşünüyoruz. Bazı insanlar  Link Yaratılışı’nı Sosyal Medya aracılığıyla  başka bağlantı kurma yollarına layık görmüyorlar .

Ancak, biraz daha derine daldığınızda, ortaya çıkan gerçek, yukarıdaki ifadeyle çelişkilidir.

Nitekim, sosyal medya, yeni pazarlama vurgusu haline geldi.

Sosyal Medya Strateji Oluşturma

Facebook, LinkedIn ve Twitter gibi siteler, giderek daha fazla şirketin bu sitelere yönelik bir eylemin parçası olmak için yarıştıklarını belirtti. Nofollow veya değil, web sitelerinize sosyal geri dönüşler tonlarca trafik alma potansiyeline sahiptir.

Ayrıca, Google gibi arama motorları, sosyal medya sitelerinde gerçek kişilerin sosyal paylaşımlarına ve davranışlarına önem ve saygı duymaktadır.

Gerçek şu ki, sosyal medya, çevrimiçi pazarlamanın geleceği. Sosyal sinyallerin organik sıralamalarda çok daha büyük bir rol oynamaya başladığı bir zaman meselesi.

Yani, Sosyal Medya ve SEO ayrılamaz.

Sıralama algoritmalarına daha fazla sosyal faktörün dahil edildiğine şahit olacaksınız. Rakiplerinizin önüne geçmeye çalışıyorsanız, sosyal medya pazarlamasını veya sosyal medya aracılığıyla bağlantı oluşturmayı göz ardı edemezsiniz  .

Gelecekte ne olabileceğine bakılmaksızın, sosyal medyanın SEO’nun amacı ve tabii ki bağlantı oluşturma için önemli bir araç olduğuna inanıyorum.

webseomaking link oluşturma

Sosyal Medya ve Link Oluşturma

Geleneksel olarak SEO’nun kaliteli içerik ve yaratım bağlantıları yaratma konusunda olduğuna inanılırken, sosyal, insanlarla ve yaratma ilişkileriyle meşgul olmayı içerir.

Ancak, SEO ve Sosyal Medya arasında bir ilişki görmeyenler, önemli bir faktör unutmak eğilimindedir. Sosyal medya paylaşımlarının da çok sayıda doğal bağlantı kurulmasına yol açabileceği bir gerçektir  .

Bunu size göstermeme izin verin.

Sosyal paylaşım, kullanıcıların içeriğinizi görmesine, bunun hakkında konuşmasına ve çok daha fazlasına kartopu yapmasına olanak tanır. Ve bunlar, içeriklerinizi SERP’lerinizde görmemiş olabilecek insanlar. İçeriğinizi seviyor ve arkadaşlarına ve sosyal çevrelerine paylaşmaya başlıyorlar. Sosyal topluluk içinde bir vızıltı yaratmaya yardımcı olur.

Dolayısıyla, tek bir sosyal paylaşım sitenize çok sayıda ilgili kullanıcı getirme potansiyeline sahiptir. SERP’lerde gecikme olabilir, ancak hedeflenen trafik söz konusu olduğunda önemli değildir. Ziyaretçileriniz, sosyal medya sitelerinde yayınınız yayıldığı için ziyaretçi alıyorsunuz.

Sosyal bağlantı oluşturma budur. SERP’lerde öne çıkmanızı sağlar ve web sitenize veya blogunuza çok sayıda trafik getirmenize yardımcı olur.

Dolayısıyla, sosyal paylaşım bağlantı oluşturma kadar güçlüdür.

Ayrıca, bu basit. İçeriğinizi sosyal medya sitelerine koymanız yeterli. Ziyaretçiler kalın ve hızlı geliyorlar.

Sosyal medyanın bağlantı oluşturmada nasıl etkili olabileceğini göstermek için bir örnek daha alalım.

Farz edelim, Twitter’da bir içerik parçası paylaştınız.

1000’den fazla retweet getiriyor.

Google, içeriğinizi SERP’ler içinde bir önem mi verecek?

Bununla birlikte, tüm bu paylaşımlar nedeniyle etkili bir blogcu veya bir editör veya bir gazeteci içeriğinizi fark eder ve web sitelerinde öne çıkarmaya karar verebilir.

Şimdi, bu Google’ı etkiler mi?

Kesinlikle evet.

Sadece sosyal paylaşımlardan dolayı en iyi blog yazarlarının, editörlerin ve gazetecilerin dikkatini çekmeyi başardınız. Tüm önemli geri dönüşleriniz var,   çünkü içeriğiniz sosyal sitelerde bir vızıltı yarattı ve sitelerine bağlanan blog yazarları ve editörler tarafından fark edildi.

Sosyal medya

İçeriğiniz bir sosyal vızıltı yaratmaya başladığında, blogcular, editörler ve gazeteciler tarafından doğal olarak fark edilir. Arama motorlarından daha fazlası, gözbebekleri sosyal medya sitelerinde neler olup bittiğine odaklanıyor. Dolayısıyla, sosyal paylaşımların en büyük SEO faydası, sıralamaların iyileştirilmesinde yardımcı olan dolaylı linklerin sayısındaki artıştır.

Her pay için bir link alamazsınız, ancak yine de, marka bilinirliği için önemli olan markalardan bahsediyorsunuz. Bir tane almak için haftalar hatta aylar sürebilir, ancak mükemmel bir bağlantı fırsatı.

Ayrıca, arama motorları sık sık sosyal medya sitelerini tarar. Dolayısıyla, içeriği sosyal medya sitelerinde paylaşıyorsanız, yeni bağlantılar ve sayfalar arama botları tarafından hızlı bir şekilde dizine eklenir.

Birçok sosyal sitenin yüksek alan yetkisi ve sıralama potansiyeli vardır. Bu sitelerde sayfalarınızı (profiller dahil) listelediğinizde, bunlar hedeflenen anahtar kelimeler için sıralanır. Bir marka için birden fazla arama listesi oluşturmaya devam ediyor.

Yani, eğer sosyal medyada aktif iseniz, SERP’lere devam etmeye hazırsınız.

Sosyal sinyaller SEO sıralamasında önemli bir rol oynamaya giderek artıyor. Sosyal medya, içeriğinizi veya markanızı doğrudan potansiyel müşterilerin önüne koymayı sağlar.

Sadece kaliteli içerik üretmek ve sosyal medya sitelerine girmek zorundasınız. Sosyal takiplerinizle etkileşimde bulunmayı unutmayın. Kitlenizle bağlantı kurduğunuzda, içeriğinizi düzenli olarak paylaşmaya devam ettiklerini ve devam ettiklerini hissederler.

Dolayısıyla, Sosyal Medya web sitenize gerçek trafiği yönlendirmekle ilgilidir ve sadece bağlantıyı elde etme umuduyla sıralamaları iyileştirmekle ilgili değildir. Dahası, sosyal medya sitelerinden aldığınız trafik yüksek kalitedir. Markanızla ilgilenen ziyaretçiler alırsınız ve sonunda müşteriye dönüşür.

Facebook ile link oluşturma

En popüler sosyal ağdır. Facebook ile bağlantı oluşturmak için Hakkında sekmesinde web sitenizin bağlantısını eklemeniz gerekir. Bu alanı herkesin görebilmesi için herkese açık olarak işaretlemelisiniz. Facebook duvarınıza gönderdiğinizde, web sitenizin URL’sini ekleyin. Profilinizi ziyaret eden takipçileriniz web sitenizin bağlantısını en son güncellemenizde görür.

İşletmenizin / markanızın, web sitenizin vb. İçin ayrı bir sayfa oluşturmak her zaman iyi bir fikirdir, böylece insanlar blogunuzu veya işletmenizi Facebook’ta takip edebilirler. Facebook sayfanızda her zaman en son gönderiyi, ürünü ve yararlı bilgileri paylaşın. Bu, içeriğinizi Facebook’ta yaymanıza yardımcı olacaktır.

Twitter ile Bağlantı Oluşturma

Twitter, Twitter profilinizde bir web sitesi alanı sağlar. Bununla birlikte, biyografinizde de bir bağlantıya sahip olabilirsiniz, böylece bağlantınızı iki kez paylaşabilirsiniz. Böylece, web sitenize iki farklı bağlantıyı paylaşma şansınız var.

Bio’nuza eklediğiniz bağlantı, Twitter’daki diğer yerlerde görünecektir. Twitter’da fotoğraf veya video paylaştığınızda, web sitenize, blogunuza veya ürününüze bir bağlantı ekleyin. Gönderiniz tekrar gönderildiğinde, herkesin tıklaması için bağlantı mevcut.

Google+ ile Bağlantı Oluşturma

Google+ profilleri ve sayfaları çok sayıda görüntülemeye sahip olur. Profiliniz Hakkında Sekmesinde, kendiniz veya işletmeniz hakkında bir giriş yazabileceğiniz bir alan sağlar. Burada web sitenizin bağlantısını yapabilirsiniz. En iyi bölüm, takip edilen bir link olmasıdır.

Google+ profillerinde, işletmenizle ilgili bağlantıları girebileceğiniz bir bağlantı bölümü bulunur. Bir Google+ Topluluğunuz varsa, topluluğunuzun temel bilgilerine web sitesi bağlantıları ekleyebilirsiniz. Kısa bir açıklama ile birlikte, bağlantılar topluluğunuzun en üstünde görünür.

Pinterest ve Instagram ile Bağlantı Oluşturma

Pinterest profili bir web sitesi bağlantısı eklemenizi sağlar. Yani, web sitenizin bağlantısını eklemeyi unutmayın. Aynı şekilde, Instagram profilinize bir bağlantı da ekleyebilirsiniz. İnsanların dikkatini çekmek için imgeleri kullanmalısınız. Eğilim, insana ait fotoğrafın hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız için profil bağlantınıza tıklamaları gerektiğini söylemektir.