Yeni Sosyal Medya Pazarlama Eğilimleri

Yeni Sosyal Medya Pazarlama  , internet pazarlamanın en önemli bileşenlerinden biridir. Bugün binlerce internet pazarlamacıları, blog yazarları ve web yöneticileri, içerik, ürün veya hizmetlerini tanıtmak için sosyal medya pazarlama tekniklerini kullanıyor. Bununla birlikte, araştırma, sosyal medya pazarlamasındaki eğilimlerin çok değiştiğini gösteriyor.

Sosyal Medya Strateji Oluşturma burdan bakabilirsiniz.

Bu, internet pazarlamacılarının, sosyal medya pazarlamasındaki becerilerini ve tekniklerini, bu ortamı dünyanın çeşitli yerlerinde kullanıcılarını veya içeriklerini tanıtmak için etkin bir şekilde kullanacak şekilde güncellemelerini gerektirir. Bir internet pazarlamacısı olarak, sosyal medya pazarlamasında neyin işe yaradığını bilmek zorundasınız, böylece stratejinizi buna göre şekillendirebilir ve kabul edebilirsiniz.

Aşağıda, 2018’de göreceğiniz sosyal medya pazarlamasındaki en önemli eğilimlerden bazılarını saydık ve çeşitli sosyal medya pazarlama ipuçlarını daha detaylı bir şekilde tanımladık. Bu sayede, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi tanıtmak için bu internet pazarlama aracını etkin bir şekilde kullanabileceksiniz.

Bu yüzden sosyal medya pazarlamasında benimsediğiniz stratejiler üzerinde önemli bir etkiye sahip olan ortaya çıkan trendleri ilk olarak anlayalım.

Leads çekmek için Facebook Teklifleri kullanabilirsinizLeads çekmek için Facebook Teklifleri kullanabilirsiniz

Sosyal medyada kalite yollarını çekmenin yeni bir yolunu arıyorsanız, bunu Facebook Teklifleri ile yapabilirsiniz. Facebook Teklifleri geleneksel Facebook Reklamlarından farklı çalışıyor. Doğrudan Facebook Sayfasından kurulabilirler; Bu yüzden, Reklamlar kontrol paneline erişmeniz gerekmez. Facebook Teklifleri hem çevrimiçi hem de çevrimdışı işletmeler için oluşturulabilir. Birçok farklı promosyon için kullanılabilirler; Ancak, kaliteli teklifler almak için Facebook Teklifleri’ni kullandığınızda yüksek dönüşüm oranları elde edersiniz.

Haber akışında tanıtıldıkça, sağ taraftaki Facebook Reklamlarından altı kat daha fazla kullanıcı etkileşimi elde etme eğilimindedir. Kullanıcılara, teklifinizin sadece Facebook’ta değil, kullanıcıların e-posta kimliğinde de görüldüğü anlamına gelen bir e-posta gönderilir. Kullanıcıların e-postalarına eriştiğinde, sitenize veya bir katılım sayfasının bağlantısına ulaşırlar. Yani, Facebook Teklifleri, potansiyel müşterilerinizi potansiyel müşterilere dönüştürmek için güçlü bir yol olduğunu görüyorsunuz.

Şirket sayfanızda LinkedIn varŞirket sayfanızda LinkedIn var

Şirket sayfanızı LinkedIn’da bulundurmak, yalnızca çevrimiçi işletmeniz için marka oluşturmaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda hedef kitlenize ulaşmak için mükemmel bir araç işlevi görebilir. Bu nedenle, LinkedIn’de bir şirket sayfası oluşturarak şirketiniz için daha fazla pozlama oluşturun. LinkedIn’deki Şirket Sayfaları, şirketinizi katlanarak takip etmenize ve böylece görünürlüğünü artırmanıza yardımcı olur. Hizmetlerinizi, ürünlerinizi ve güncellemelerinizi belirli bir pazara bile hedefleyebilirsiniz. Hedef pazarınızı satış sayfanıza, web sitenize veya diğer sosyal medya sitelerine çekmek için “tıklatma” banner’ları bile oluşturabileceğinizden değil. Ve tamamen ücretsizdir.

Kitlenizi SormaKitlenize Sorma

Sosyal medyayı kullanıyorsunuz çünkü kullanıcıların katılımını istiyorsunuz. Onların katılımını istiyorsun. Bu, seyircinize “herhangi bir şey” sormak suretiyle kolaylaştırılabilir. Çünkü sormak onların konuşmasını sağlar. Aktif olarak katılmalarını sağlar. Kitlenizle daha derin bir ilişki kurmanıza yardımcı olur. İnsanların konuşmasını sağladığınızda, işletmeniz hakkında daha fazla bilgi edinme eğilimi gösterirsiniz. Sizin için neyin işe yarayacağını ve ne yapmanız gerektiğini bilmek. Ayrıca onların beğenilerini ve hoşlanmadıklarını öğrenmek için bir fırsat elde edersiniz. Ardından, kitlenizle sohbet etmeye başlayabilir ve onlarla işinize yarayacak güçlü bir ilişki geliştirebilirsiniz.

Kitlenizi dinleyin Kitlenizi dinleyin

Sosyal medyada her yerde kitlenizi dinlemek, sosyal medya pazarlamasındaki en önemli stratejilerden biridir. İçeriğinizi zorlayamaz veya ürün veya hizmetinizi sosyal medyada tanıtmazsınız. Bunun için kitlenizle bir görüşme yapmanız gerekir, böylece kullanıcı etkileşimi kazanırsınız. Sosyal medya aslında konuşmaya dayanır. Bunun için öncelikle dinleyicilerinizi dinlemeniz gerekir. Ardından, kitle görüşlerinizden öğrendiklerinizle ilgili çıkarımları çıkarmanız ve daha iyi hizmetler, ürünler ve pazar kampanyaları oluşturmak için uygulamanız gerekir. Müşterilerinizi dinleyerek, müşterilerinizin sizden ne istediği hakkında gerekli girdileri alırsınız. Bu yüksek müşteri memnuniyeti için temel olarak gerekli olur. Müşterilerin, onları dinleyen ve gereksinimlerine cevap veren bu işletmeleri sevdiğini öğrenirsiniz.

Sosyal Medya Bağlantı Oluşturma

İçeriğinizi Görsel Artırma

Sosyal medya gönderileriniz, kullanıcıların dikkatini çekmek için görsel olarak çekici olmalıdır. Büyük metin blokları basitçe rahatsız edici. Bu yüzden alt başlıklarınızı, farklı yazı tiplerini, madde işaretlerini kullanarak metinlerinizi ayırmanız ve biçimlendirmede değişiklik yapmanız gerekir. Fotoğraf, resim, Infographics ve video klipleri kullanarak içeriğinizdeki grafik öğesini artırabilir ve içeriğinizi ilginç hale getirebilirsiniz.

İçeriğinizin paylaşım yeteneğini artırınİçeriğinizin paylaşım yeteneğini artırın

Sosyal medya içeriğinizin viral olmasını istiyorsanız, paylaşılması kolay olmalıdır. Sitenize veya blog’unuza paylaşım düğmelerini kullanarak içeriğinizin paylaşım yeteneğini artırabilirsiniz. Facebook ve Twitter’da paylaşmayı arttırmak için, sosyal medya mesajlarınızı kısa ve çabuk bir hale getirmelisiniz. Twitter hashtag’leri dahil olmak, retweetlemeyi teşvik eder. Sosyal medya gönderilerini 100’den fazla siteye ücretsiz olarak gönderebilen SocialMarker gibi otomatik sosyal yer imi hizmetleri için kaydolabilirsiniz.

Sosyal Medya StratejisiSosyal Medya Stratejisi Olarak Eşantiyonları Kullanma

Eşantiyonlar, özellikle kapsamlı sosyal medya varlığına sahip şirketler için güçlü bir sosyal medya pazarlama stratejisi olabilir. Kullanıcılar ücretsiz hediye sunan yayınları ve kampanyaları paylaşmayı sever. Bu tür sosyal postalar ve kampanyalar hiçbir zaman hiçbir şekilde viral hale gelmez. Şirketler, takipçileri çekmek ve arttırmak için Facebook Fan Sayfası veya Twitter hesabında yarışmalar, promosyon hediyeler ve ücretsiz örnekler yayınlıyor. Ücretsiz hediyeler kullanıcılar arasında büyük ilgi toplar ve arkadaşlarıyla paylaşır ve daha fazla yayır.

 

SonuçSonuç

Böylece, sosyal medya pazarlamasında, aşağıdakileri arttırmak ve sonuç olarak satışlarınızı artırmak ve işinizi büyütmek için bir dizi yolu benimseyebileceğinizi görüyorsunuz. Yukarıda açıklanan Sosyal Medya Pazarlama İpuçları, işinizi hedef kitleniz arasında tanıtmanıza yardımcı olabilir. Sosyal medya pazarlamasındaki mevcut eğilimler, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi sosyal medya kanalıyla popüler hale getirmenin benzersiz yollarını benimsemeniz gerektiğini göstermektedir. Sosyal Medya Pazarlama İpuçları, bu potansiyel olarak güçlü internet pazarlama ortamından istenen sonuçları elde etmede uzun bir yol kat edebilir.