11 En İyi Sosyal Kanıt Araçları

Dönüşümleri ve satışları artırmak ister misiniz? Sosyal kanıt pazarlama araçları sizin için hile yapabilir.

Sosyal kanıt araçları size yatırımınızdan büyük bir getiri sunar.Bugün, dönüşümleri anında artırmak için sizinle en iyi 11 sosyal kanıt aracını paylaşıyoruz.Bu araçları e-Ticaret web siteniz için vb. Kullanabilirsiniz. Mağazanızda bulunan potansiyel müşterileri meşgul etmenize ve ikna etmenize yardımcı olurlar.

Sosyal kanıtlama araçları, potansiyel müşterilerinizin psikolojik önyargılarıyla oynamanıza yardımcı olur.Aslında, insanların% 95 kadarı diğerlerinin eylemleri tarafından daha çok ikna ediliyor.Bu yüzden, onlara sosyal bir kanıt sunduğunuzda, müşterilere dönüştürmek için gerekli olan güven gereksinimini arttırma sürecini kolaylaştırır.

Sosyal kanıt nedir?

Sosyal kanıt, kararımızı etkilemek için başkalarının görüşlerine veya davranışlarına değer verme eğilimimizi tanımlayan psikolojik bir teori olarak kabul edilir.Çoğu insan sosyal kanıtlara güvenir. Örneğin, insanlar sosyal medya yayınlarını sadece yoğun katılımlı numaralarla uğraştıkları için kontrol ediyorlar.

İnsanlar bilinmeyen bir markaya gider, çünkü diğerleri bunun hakkında iyi şeyler söylüyor.Bu yüzden, sosyal ispat insanların kararını etkilemeye devam eden arkalarında bir güce sahiptir.

Sosyal kanıt seçiminizi doğrulamak için devam ediyor. Diğer kişilerin görüşlerini kanıt olarak görür ve kararınızı onların tavsiyelerine dayandırırsınız.Sosyal kanıtlara dayalı olarak zamanınızı, paranızı veya ilginizi kolayca yatırırsınız.

Bu nedenle, sosyal kanıtlarla yüklenen reklamların tıklanması daha olasıdır.Sosyal kanıtı olanlara insanlar çekilir.Sosyal kanıtlar, çevrimiçi pazarlama çabalarınızda büyük bir fark yaratır.

İnsanlar sadece kalabalığı takip etmeyi seçiyorlar ve çevrimiçi mağazanızda sosyal kanıtlarla bu gerçeğin avantajlarından yararlanabilirsiniz.Basit bir deyişle, sosyal kanıtlar büyük ölçüde ölçeklenebilir bir ağızdan ağıza kelime olarak hareket eder.

Fikir veya “ispat” unsurunu anlıyorsunuz, eğer başkaları yapıyorsa (söyleyerek), o zaman doğru olmalı.

Markanızın keşiflerini çoğaltmak ve etkisini artırmak için sosyal ağları kullanarak sosyal kanıtlar oluşturabilir ve paylaşabilirsiniz.Sosyal bir kanıtın başarısı büyük ölçüde bir fikri veya markayı tanıtan insan sayısına bağlıdır.

Bu nedenle, sosyal etkileyiciler genel halktan daha fazla ağırlığa sahiptir ve diğerlerinin davranışlarını etkiler.Sosyal kanıtlarla, insanlar farklı davranırlar ve kararlarına güvendiklerinden farklı kararlar verirler.Bu yüzden, sosyal kanıt, kararlarını etkileyen insanlar üzerinde “istenmeyen etki” gücüne sahiptir.

İnsanlarla “aciliyet” duygusunu geliştirmeye yardımcı olurlar ve satışları ve dönüşümleri artıracak uygun önlemleri alırlar.Bazen sürü zihniyeti olarak adlandırılır.

Sosyal Kanıt Türleri

Sosyal Provalar, markanızın keşfi ile hedef kitlenizin etkisine yol açan keşfi çarpmada büyük ölçüde etkili olabilir.

Bu nedenle, sosyal kanıt, blogunuzun, web sitenizin veya e-ticaret mağazanızın popülerliğini kolaylaştıran bir pazarlama cephanesi olarak işlev görür.

Burada, sizinle beş Sosyal Kanıt formunu paylaşıyoruz:

Uzman Sosyal Kanıt:  Uzman sosyal kanıt, görüşleri insanlar tarafından değer verilen önde gelen bir blogcu, iş lideri veya endüstri uzmanından gelir.

Örneğin, popüler bir teknoloji blogcusu yazılımı öneriyorsa, markanın satışları arttırması muhtemeldir.

Ünlü Sosyal Kanıt:  Ünlülerin ciroları, reklam endüstrisinin temelini oluşturur.

Aslında, ünlülerin muazzam hayran kitleleri üzerinde derin bir etkisi var. Bu nedenle, bir ünlünün bir markayı onaylaması durumunda, genel olarak insanlar tarafından kullanılması muhtemeldir.

Kullanıcı Sosyal Kanıt:  Dijital pazarlamacılar, kullanıcı başarı hikayelerini hedef kitleleriyle paylaşır.

Ürün ve hizmetlerin kullanımı ile ilgili videoları paylaşabilirsiniz.

Kalabalığın Bilgeliği:  Bir ürünün popülerliğinden bahseder. Bu nedenle, “en popüler” olanları paylaştığınızda, daha fazla tüketim davet eder.

Arkadaşların Bilgeliği: İnsanlar, arkadaşlarının fikrine ve tavsiyelerine güvenme eğilimindedir.Kararını doğrudan etkiliyor.

En İyi Sosyal Medya Yönetim Araçları

Bir arkadaş bir ürünü kullandığında ve onun fikrini paylaşmaya devam ettiğinde, onların fikrini değerlendirebilir ve satın alma kararınızı onların tavsiyelerine dayandırırsınız.

11 En İyi Sosyal Kanıt Araçları

1.  ProveSource  En İyi Sosyal Kanıt Aracı

ProveSource, web sitenizde dönüşümleri artırmak için kullanabileceğiniz harika bir araçtır.Ayrıca, ProveSource ile çalışmaya başlamak çok kolaydır. Sizin için kodlamaya gerek yok.Komut dosyasını kopyalayıp varolan bir web sitesine yapıştırmanız gerekir.Bu yüzden, ProveSource gerçek sosyal kanıt etkinliklerini göstermenizi kolaylaştırır.

Ayrıca, bildirimlerinizi tasarlamanızı, özelleştirmenizi ve yapılandırmanızı sağlar.ProveSource ile daha fazla dönüşüm için hazırsınız.Son siparişleri, ürün incelemelerini ve diğer çeşitli müşteri davranışlarını vurgulayarak mağazanızdaki veya uygulamanızdaki satın alma dönüşümlerini artırabilirsiniz.

Yeni kullanıcılarınızla daha fazla güven oluşturur.ProveSource, mevcut müşterilerinizin sizin için satış yapmasını sağlar.Ziyaretçilerin yeni ürünler keşfetmesi ve daha fazla satın alması için aciliyet yaratan sosyal kanıtlardan yararlanabilirsiniz.

Dolayısıyla, ProveSource sizin için çalışır ve satışlarınızı ve dönüşümlerinizi artırır. En iyisi, sizin için özel bir beceri veya kodlamaya gerek yok.

11 En İyi Sosyal Kanıt Araçları

2.  Fera (Shopify için)

Fera, Shopify mağazanız için en iyi aciliyet ve sosyal kanıt uygulamalarından biridir. Satış ve dönüşüm optimizasyonunda en iyisidir.Geri sayım zamanlayıcıları, düşük stok uyarıları ve son alışveriş aktivitesi gibi bildirimleri eklemenizi ve böylece ziyaretçileri satın almaya teşvik etmenizi sağlar.

En son müşteri satın alımlarını sergileyerek ve arabaları ekleyerek mağazanın güvenilirliğini artırmaya yardımcı olur.Geliştirici dostu ve tamamen özelleştirilebilir tasarımlar elde edersiniz.Fiyatlandırma 9 $ / ay; Bununla birlikte, ortalama olarak 1000 $ ‘a kadar geliri olan mağazalar için ücretsiz bir seçenek bile var.

11 En İyi Sosyal Kanıt Araçları

3.  ThemeTrust – Sosyal Proof WordPress Eklentisi

ThemeTrust, satışlarınızı ve dönüşümlerinizi artırmak için sosyal kanıtları kullanmak için çok güçlü ancak kullanımı kolay bir WordPress Eklentisidir.

En popüler e-ticaret ve posta listeleri platformları ile kesintisiz entegrasyon ile birlikte gelir ve en son satışları ve bültene kaydolmalarını gösterebilirsiniz.ThemeTrust, web sitenizde daha fazla dönüşüm oluşturmanıza olanak sağlayan özelliklerle birlikte gelir.

Süper basit bir kurulum sunuyor. Hiç zaman kaybetmeden web sitenizde prova ve yayın yapabilirsiniz.ThemeTrust, sosyal kanıtlarınızın görünümünü özelleştirmenizi sağlar.Renklerini, şeklini ve konumunu değiştirebilir ve web sitenizin görünümüyle eşleştirebilirsiniz.Satış bildirimleri oluşturmanıza olanak sağlar. Görünürlüğünü kontrol edebilirsiniz.ThemeTrust yeni ziyaretçilere giriş yapmış kullanıcılar, yalnızca belirli sayfalara gelen ziyaretçiler ve daha fazlasını gösterebilirsiniz.

Dahası, Proven, ayrıntılı belgelerle birlikte gelir. Fiyat 39 $ / yıl (1 site lisansı) ile başlar.

4.  Ovation Thrive  – WordPress Test Eklentisi

Thrive Ovation, Thrive Themes tarafından sunulan bir WordPress Test Eklentisidir.WordPress sitenizdeki dönüşümü hızlandırmanın en iyi yollarından biridir.Dolayısıyla, Thrive Ovation, WordPress sitenizdeki referansların gücünü açığa çıkarma fırsatı sunar.Thrive Ovation’ı kullanarak bir noktada düzenlenen referansları düzenleyebilir ve satışı kapatabilirsiniz.

WordPress için hepsi bir arada bir referans yönetimi eklentisidir.Thrive Ovation ile kolayca referansların gücünden yararlanabilirsiniz. Bir düğmeye tıklayarak referansları görüntüleyebilirsiniz.Web sitenizdeki sosyal medya bahsetmelerinden yararlanmanıza olanak tanıyan Twitter ve Facebook ile bütünleşir.Görüşlerinizi satış sayfasına, açılış sayfasına, blog postasına ve hatta katılım formlarınıza  veya kenar çubuğunuza ekleyebilirsiniz  .Ayrıca, dinamik olarak güncellenen referanslar seçeneğiniz de vardır.Tamamen özelleştirilebilir ve profesyonelce tasarlanmış şablonlar sunar.Ayrıca, Thrive Content Builder ile her ayrıntıyı markanıza göre özelleştirebilirsiniz.

Bu yüzden, Thrive Ovation tamamen referanslarla ilgili. Fiyat 39 $ ‘dan başlıyor (1 lisans).

5.  Sosyal Prove

SocialProve, web sitenizdeki dönüşümleri artırmak için web sitenizdeki küçük bildirimleri veya Popup‘ları sergilemenizi sağlar.Aslında, SocialProve, web sitesi dönüşümünü% 15’e kadar artırmaya yardımcı olur.

Üstelik, web sitenize SocialProve kurmak çok kolaydır.Herhangi bir web sitesine SocialProve kurulumu sadece üç dakika sürer.SocialProve, en son siparişleri ve etkin kullanıcıları web sitenizde göstermenize olanak sağlar.

Web sitenizde başkalarının kullandığını ve harekete geçtiğini gördüklerinden yeni kullanıcılarla güven oluşturmaya yardımcı olur.Web sitenizde sosyal kanıtları göstermenin kolay ve güçlü bir yoludur.Potansiyel müşterileri gerçek kayıtlara dönüştürmek için fırsat sağlar.SocialProve piksel kodunu kopyalayıp web sitenize yapıştırmanız gerekir.

Ayrıca, web siteniz için SocialProve bildirimlerini düzenleyebilir ve özelleştirebilirsiniz.SocialProve basit ve şık bildirimler sunar.

Aslında, dört tür bildirim sunar:

 • Canlı Etkinlik Bildirimleri
 • Canlı Sayım Bildirimleri
 • Ziyaretçi Combo Bildirimleri
 • Zamanlayıcı İşlem Bildirimleri

Dahası, SocialProve ücretsizdir ve istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

6.  LetConvert  Sosyal Proof Yazılımı

LetConvert, dönüşümlerinizi fırlatmanıza yardımcı olan sosyal kanıtın gücünü açığa çıkarır.FOMO, Sosyal Prova ve Gerçek Zamanlı Alarmların gücünü sunar ve böylece daha fazla ziyaretçiyi potansiyel müşterilere ve satışlara dönüştürür.

LetConvert size sergilemenizi sağlar:

 • Son Etkinlik Uyarıları:  Ziyaretçinizin son etkinliğini sergilemenizi sağlar
 • Power Trails:  Web sitenizde kaç dönüşüm gerçekleştiğini gösterebilirsiniz.
 • Canlı Ziyaretçi Sayısı:  Kaç kişinin çevrimiçi olduğunu gösterebilirsin
 • Mobil Optimize Edildi:  Uyarıları mobil cihazda görüntüleyebilirsiniz.
 • Özel Küratörlük:  E-posta listesini yükleyin ve web sitelerinizde gösterin

Ayrıca, LetConvert tam bir özelleştirme sunar. Farklı yazı tiplerini, renkleri, animasyonları seçebilir ve uyarıları tamamen özelleştirebilirsiniz.

11 En İyi Sosyal Kanıt Araçları

 

7.  Fomo

Fomo, orada en iyi sosyal kanıt araçlarından biridir. Dönüşümleri artırmak için web sitenize kutsal sosyal kanıtı ekleyin.Fomo ile ziyaretçilerinizin ne yaptığını gösterebilirsiniz. Dolayısıyla, Fomo web siteniz için güvenilirlik sağlar.‘Önce onu alma’ dürtüsü alan müşterileriniz için aciliyet duygusu uyandırır. Ayrıca, Fomo tarzınıza uyuyor.

Özel temalar, CSS ve daha fazlasını sunar. Google Analytics’e bağlanarak, olayları izleyerek veya A / B testleriyle Fomo YG’yi bile izleyebilirsiniz.Dahası, Fomo’nun kullanımı kolaydır. HTML / CSS bilgisi gerektirmeyen bir pazarlama aracıdır.

Kodlarla çalışmak gerekmez. Sadece birkaç butona tıklamanız yeterli.Son fakat en az değil, destek süper duyarlı.Bu yüzden, Fomo, web sitenizde dönüşüm sağlamak için tek ihtiyacınız olan şey.Şimdi, müşterilerinizi Fomo ile sizin için sattırın. Müşteri etkileşimlerini göstererek satışları ve dönüşümleri artırmanın en kolay yoludur.

11 En İyi Sosyal Kanıt Araçları

8.  Proof  Üst Sosyal Dayanıklı Aracı

Proof, satışlarınızı ve satışlarınızı artırmak için sosyal prova pazarlama yazılımıdır.15000’den fazla web sitesi tarafından güvenilmektedir. Kanıt ile,% 10 ila% 15 arasında bir ortalama dönüşüm artışı arayabilirsiniz.Kanıt, dönüşümleri sizin için kolaylaştırmakla ilgilidir. Müşterilerinizin sizin için satış yapmasına izin verme aracıdır.Proof ile daha fazla web sitesi ziyaretçisini kaydolma ve satın alma işlemlerine dönüştürme fırsatını elde edersiniz.Böylece, satın alma ve reklam harcamalarından tasarruf edersiniz.

Web sitenizin güvenini ve güvenilirliğini arttırır. Ziyaretçileriniz başkalarının eylemde bulunduğunu ve alışveriş yaptığını gördüklerinde ‘kaybolma korkusu’ yaratır.

Canlı ziyaretçi sayısını gösterebilirsiniz.Sitenize yakın zamanda kaydolmuş veya satın almış toplam kişi sayısını bile gösterebilirsiniz.Bildirim tıklamasıyla tetiklenen bir eyleme çağrı yaparak daha fazla ziyaretçiyi dönüştürebileceğiniz ‘Dönüşüm Kartları’ eklediler.

Dahası, Proof mobil optimize edilmiştir. Fiyatlandırma 24 $ / ay başlıyor.

11 En İyi Sosyal Kanıt Araçları

9.  Repuso  – Görüşler ve Yorumlar

Repuso, web sitenizde referansları göstermekle ilgili. Oradaki en iyi sosyal kanıt araçlarından biridir.Repuso, tüm sosyal medya kanallarınızı müşterinizin incelemeleri için izlemeye devam ediyor.Yorumlar da widget’ları aracılığıyla toplanır. Kontrol panelinde en sevdiğiniz yorumları seçmenizi sağlar; bu daha sonra widget’ta görüntülenebilir.

Araç sizi bilgilendirir ve verimi aşan olayları gerçek zamanlı olarak gerçekleştirir.Böylece, Repuso web sitenizin dönüşümünü arttırmaya yardımcı oluyor.Seçilen yorumları kayan widget’ta veya en popüler sayfalarınızda satır içi olarak gösterebilir.

Repuso, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli kanallardan referanslar toplamanızı sağlar:

 • Facebook Sayfası
 • Twitter hesabı
 • Instagram hesabı
 • Zendesk hesabı
 • iTunes uygulaması
 • Google Play uygulaması
 • G2Crowd
 • Uygulamayı al
 • Memnun olmak

Dahası, Repuso referanslarınızı düzenlemenizi sağlar.Ayrıca, web siteniz için çeşitli vitrin widget’ları (kayan, ızgara, satır içi gibi) oluşturabilirsiniz. Arama sıralamanızı artırmak için sayfanıza zengin bir snippet bile ekleyebilir.

Bu nedenle, Repuso, ziyaretçilerinizin web sitenizdeki dönüşüm oranını artırmak için gerçek kişilerden memnun referanslarını sergilemekle ilgilidir.Repuso ile ücretsiz olarak başlayabilirsiniz.

Başlangıç ​​planı 6 $ / ay olarak geliyor ve size sınırsız referanslar için bir fırsat sunuyor.

Sınırsız referansları, sınırsız kanal türleri ve sınırsız widget’ları içeren Profesyonel planı 12 $ / ay olarak mevcuttur.

11 En İyi Sosyal Kanıt Araçları

10.  WPfomify (WordPress Eklentisi)

WPfomify WordPress Plugin, web sitenizdeki dönüşümleri anında sosyal kanıtlarla artırma fırsatı sunar.Son satışları ve kayıtları gösterir.Satın alma bildirimlerini görüntüleyebilir ve zamanlanmış bildirimler çubuğuyla aciliyet oluşturabilirsiniz.

Böylece, web sitenizde satın alımları, kaydolmaları ve incelemeleri görüntüleyebilirsiniz.Web sitenizin güvenilirliğini artırır ve ziyaretçilerinizi abonelere ve ziyaretçilere dönüştürmenize olanak tanır.Ziyaretçileri müşteriye dönüştürmek için FoMo tekniğini (Kaçırmanın Korkusu) kullanır.Bildirimlerin nasıl ve nerede gösterileceğini kontrol edebildiğiniz için hoş bir kullanıcı deneyimi yaşayabilirsiniz.

Bu yüzden, WPfomify, müşteri adayı oluşturma süreciniz için mükemmel bir çözümdür.Web sitenize eklediğinizde anında olumlu bir etki sunar.WPfomify, popüler WordPress eklentileri ve Web Servisleri ile bile bütünleşir.

WPfomify işinizi geliştirmek için şaşırtıcı ve güçlü özelliklerle doludur. Gerçek zamanlı etkinlik bildirimlerini görüntüleme fırsatı sunar.

WPfomify mobil olarak optimize edilmiştir ve her türlü cihazda güzel çalışır. Bol miktarda tasarım seçeneği sunar.

11 En İyi Sosyal Kanıt Araçları

11.  Provely

Provely, herhangi bir siteye sosyal kanıt eklemenizi sağlar. Web sitenizde promosyonları, dönüşümleri, kayıtları ve satışları arttırmak için FoMo taktiklerini (Kaçırmanın Korkusu) içerir.Web sitenize bir kod satırı eklemeniz yeterli. Dahası, Provely’u web sitenize eklemek için hiçbir teknik deneyim gerekmez.

Görüntülenecek yeni kayıtları otomatik olarak algılar. Pop-up widget’ınızı oluşturmanız ve tasarlamanız gerekir. Sonra devam edin ve web sitenize veya sayfanıza yerleştirin.

Provely Popup’larınızı kişiselleştirebilir ve üç tür kampanya yayınlayabilirsiniz. Örneğin: Ziyaretçilere satış veya satış bildirimlerini sitenizde veya sayfanızda gerçek zamanlı olarak görüntüleyebilirsiniz. Büyük hacimli siteler için mükemmel.

Hatta belirli bir süre içinde dönen satış veya satış bildirimlerini bile görüntüleyebilirsiniz. Orta hacimli siteler için mükemmeldir.Ayrıca, daha önce kayıt olan müşterilerden geçmiş, geçmiş satış veya satış bildirimlerini görüntüleyebilirsiniz. Küçük hacimler ve yeni başlayanlar için mükemmel.

Provely, widget özelleştirmesine izin verir. Şık açılan şablonlardan oluşan bir kütüphane sunar. Widget’ınız için tercih ettiğiniz renk düzenini seçerek ziyaretçinizin gözünün sosyal kanıtınıza çekilmesini sağlayabilirsiniz.

Provely, WordPress, Magento, Shopify, Thrive Temaları, Leadpages, Instapage, Optimizepress ve daha fazlasını içeren çeşitli platformlarda harika çalışır.

11 En İyi Sosyal Kanıt Araçları

Sosyal kanıtı kimler kullanmalı?

Social Proof, satışları fırlatıp  web sitelerinde dönüşümleri artırmak isteyen her dijital pazarlamacı için harika bir pazarlama cephanesi.

E-ticaret ve SaaS ürün sahipleri için vazgeçilmez olduğunu kanıtlıyor. Sosyal kanıt mağazanızda, ürünlerinizde ve hizmetlerinizde güven oluşturmanıza yardımcı olur.Potansiyellerinin dikkatini çekmek ve markalarını seçmeye ikna etmek isteyen reklamverenler için yararlıdır.

Ajanslar, müşterilerinin pazarlama stratejilerine sosyal kanıtlar ekleyerek fayda sağlayabilirler.

En etkili Sosyal Kanıt Stratejileri

Görüşler

Görüşler, web sitenizde bulunabilecek en güçlü sosyal kanıt unsurlarından biri olarak kabul edilir. Görüşler, ziyaretçilerin güvenlerini nesnellik güçleriyle kazanmaya yardımcı olur.Markanızın dışındaki biri sizin için konuştuğu için web siteniz için yüksek güvenilirlik sağlar.

Görüşler, kullanıcıları forma abone olmaya ve doldurmaya teşvik eder. Kullanıcıları web sitenizden satın almaya ikna eder.Daha iyi sonuçlar elde etmek için referanslarınıza gerçek özellikler ve fotoğraflar ekleyebilirsiniz. Video referansları için bile gidebilirsiniz.

Müşteri Yorumları ve Puanları

Müşteri Yorumları ve Derecelendirmeleri, web sitenizde satışları ve dönüşümleri artırmak için kullanabileceğiniz çok güçlü sosyal kanıtlardır.Aslında, Amazon, ürünlerinin e-ticaret mağazasında satışını güçlendirmek için müşteri incelemelerini ve derecelendirmelerini başarıyla kullandı.

Derecelendirmeler ve incelemeler genellikle bir sosyal kanıt kaynağı olarak bir puanlama sistemini (örneğin 5 yıldız sistemi) içerir. Gerçek alıcıların görüşlerini açıklar.Böylece, potansiyel müşterileriniz ile iyi giderler.

Müşterilerinizin görüşlerini hedef kitleniz önünde dile getirmek için ürün puanlarını mağazanızda toplayabilir ve görüntüleyebilirsiniz.İncelemeler ve puanlamalar, ürünlerin kullanışlılığını ortaya çıkarır. Kitleniz üzerinde olumlu bir etki yaratır ve karar alma sürecinde onlara yardımcı olur.

Etkileyici Onayları

Etkileyici onayları, oradaki en güçlü sosyal kanıtlar olarak görülmektedir. Hedef kitlenizin davranışını derhal etkiler.

Dolayısıyla, izleyicileriniz tarafından saygı duyulan tanınmış bir kişiden iltifat ettiğinizde, web siteniz için çok ihtiyaç duyulan güven ve güvenilirliği inşa etmeye devam eder.İnsanlar görüşlerine değer verir ve satın alma kararını tavsiye ve yorumlarına dayandırır.Ziyaretçilerinizin dikkatini hemen çekecek şekilde web sitenizin ana sayfasına etkileyici onaylar eklemelisiniz.

Etkileyici onayları asla fazla gözükmez. Ayrıca, ziyaretçileriniz tarafından değerlenir. En çok güvendikleri birinden geliyor.Alıcıların aradığı rahatlığı başarıyla sağlar. Bu nedenle, etkileyici onayları, dönüşümlerinizi kolayca artırmanıza yardımcı olur.

Rozetler

Rozetler, sertifikalandırma, mühürler vb. Gibi gelen bir sosyal ispat şeklidir. Potansiyel yeni müşterilerle güvenilirliğini artırmak için en popüler yaklaşımdır. Rozetler, potansiyel müşterilerinizin güvenini ve güvenini kazanmak için kullanılır.

Bu nedenle, güvenilirliği sağlamak için bu anlamlı simgeleri web sitenizde görüntülemeniz gerekir. Web sitenizde  medya tanıma, mükemmellik ödülü, web sitesi güvenliği ve BBB akreditasyonu gösteren çeşitli  rozetler görüntüleyebilirsiniz .

Abone Sayısı

Abone sayıları sayıları sizin için oynamasını sağlar. Web sitenizde kullanmak için çok güçlü bir sosyal kanıt. İnsanların kalabalığa katılmaktan hoşlandığı kanıtlanmış bir gerçek.

Bu nedenle, sayılar önemlidir ve insanlar, sayılarını destekleyen bir ürün veya hizmete gitmek isterler. Oldukça büyük bir listeye sahip olduğunuzda ve insanlara anlattığınızda, markanız için “olumlu” bir his yaratmaya devam edersiniz.

En başarılı blogcular bu numarayı kullanırlar.Rakamları izleyicilerine derhal söylerler.Abone Sayısı, başarınızı potansiyel müşterilerinize duyurmanın bir yoludur.Rakamların sizde olduğunu gördüklerinde, onlara sunacağınız şeye güvenirler.Teklifinize daha fazla dikkat ederler ve abonelik listenize katılırlar.

Abone Sayımlarını blogcular ve web sitesi sahipleri için çok faydalı bir sosyal kanıt haline getiren bu değer.

Sosyal bağlantılar

Burada sayı oyununu sosyal ağ bağlantılarınızla oynuyorsunuz. Internet üzerinden birçok başarılı marka dönüşümlerini artırmak için bu basit stratejiyi kullandı.Web sitesi widget’lerini veya eklentilerini kullanabilir ve medyanızın beğenmesini, izlemesini vb. Gösterebilirsiniz.

Örneğin, Moz blog, Facebook beğenilerinde Facebook beğenilerini göstermek için kullanır.

Böylece, sosyal bağlantılarınızı gösterebilir ve insanları “beğenmeye” zorlayabilirsiniz. İnsanlara blogunuzun veya web sitenizin aktif ve yararlı olduğunu gösterir.

Test sonuçları

Çeşitli test sonuçlarını güçlü bir sosyal kanıt olarak kullanabilir ve müşterilerinize ihtiyaç duyduğunuz konforu sağlayabilirsiniz.

Örneğin: Google’dan “Trusted Store” kartı.

Çok sayıda veri noktasına dayanan bir sertifikadır ve müşterilerin alışveriş yapmalarına yardımcı olacak kriterleri gösteren referans görevi görür.

Sonuç

Bu yüzden, Sosyal Kanıt, başkalarının yaptığını göstererek insanları gerekli aksiyonu alma konusunda etkiler.Sosyal kanıtlar belirsizliği insanlardan uzaklaştırır ve karar alma sürecinde yardımcı olur. Web sitenize veya markanıza duyulan güveni ve güvenilirliği geliştirmeye devam ederler.

Bu nedenle, Social Proof, çevrimiçi iletişiminizde satışları ve dönüşümleri artırmak için güçlü bir pazarlama stratejisi görevi görür.Bu sosyal kanıt araçlarını, dönüşümleri anında artırmak için kullanabilirsiniz. Bunlar orada en iyileri. Şimdi başlayın ve web sitenize veya blogunuza sosyal kanıtlar ekleyerek dönüşümlerinizi artırın.