Sıralamasında En İyi 20 WordPress SEO Eklentisi

Arama Motorunda sitenizin sıralamasını yükseltmenize yardımcı olacak 20 En İyi WordPress SEO Eklentisi.

Bu SEO Eklentileri tüm sitelerin SEO’sunu geliştirir.

Bu SEO Eklentileri, sitenizi SEO ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi için optimize etmenize yardımcı olur.

WordPress, tüm dünyada blogcular ve geliştiriciler için en popüler, kullanılan blog platformlarından ve İçerik Yönetim Sisteminden (CMS) biridir.

Bugün milyonlarca işletme, web sitelerini veya bloglarını oluşturmak için WordPress kullanıyor ve hatta başkalarına tavsiye ediyor.

Sebepler oldukça açık.

WordPress kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir, kullanımı ve özelleştirmesi son derece kolaydır ve en önemlisi Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) dostudur.

Dahası, çeşitli SEO görevlerini gerçekleştirmenizi kolaylaştıran WordPress SEO Eklentileri’ne sahip olursunuz.

Blogunuzu daha fazla arama motoru dostu yapmak için optimize etmenize yardımcı olabilecek birçok WordPress eklentisi bulunmaktadır.

Bugün sizlerle 20  WordPress SEO Eklentisini paylaşıyoruz .

WordPress SEO Eklentileri, çeşitli temel ve gerekli SEO Görevlerini kolaylaştırır.

Daha fazla ziyaretçi trafiğine kavuşmanız için arama motorlarının blogunuzu veya web sitenizi arama sonuçlarında sıralamasını sağlayacak teknik optimizasyonlar gerçekleştirmeye yardımcı olurlar.

SEO görevlerini düzene sokmanıza ve böylece rakiplerinize üstünlük sağlamanıza yardımcı olacak En İyi WordPress SEO Eklentilerinden bazılarını listeledik.

Blogumda bu eklentilerin bazılarını kullanıyorum ve bazılarının onlarsız blog yazamayacağınız kadar harika olduğuna inanıyorum.

Bu nedenle, organik trafiği, potansiyel müşterileri artırmak istiyorsanız, en iyi WordPress SEO Eklentileri’ne sahip olduğumuz bu yazıya göz atmanız gerekir.

Her ne kadar WordPress bir SEO dostu platform olsa da, web sitenizi veya blog özelliğini SERP’in tepesine çıkarmak için bu WordPress Eklentilerinden bazılarını kullanmanız gerekir.

Bazı En İyi WordPress SEO Eklentilerinden bazılarını listeleyerek bu işi sizin için kolaylaştırdık.

Ancak, WordPress SEO Eklentileri listesine gitmeden önce en son SEO Trendleri ve Sıralama Faktörlerini tanıyalım.

Aşağıda listelenen bu WordPress SEO Eklentilerinin önemini ve alaka düzeyini ortaya çıkaracaktır.

  • Başlık, Açıklama ve Başlık Etiketlerindeki Anahtar Kelimeler

Anahtar kelimelerin başlığında, açıklamada ve başlık etiketlerinde kullanımı, arama motorları için güçlü alaka düzeyi sinyalleridir.

SEO Dostu İçerik Nasıl Yazılır

Sayfaların içeriğinin doğru açıklamalarını sunarlar. Yüksek arama sıralaması elde etmeye yardımcı olur ve kullanıcı arama sonucu sayfalarından tıklar.

  • içerik

Derinlemesine, bilgilendirici, değerli ve yetkili içeriğin kullanımı, arama sonucu sayfalarında daha üst sıralarda yer almak için Google tarafından tercih edilmektedir.

Çekici İçerik Yazmak?

İçeriğinizin uzunluğu, konunuzun çeşitli yönlerini kapsayacak şekilde oldukça büyük olmalıdır. Bu nedenle, arama motorlarında daha iyi sıralama için kaliteli içerik bulmalısınız.

  • Sayfa Hızı

Sayfa Hızı, Google’ın SERP’de en üst sıralarda yer alması için algoritmalarındaki önemli faktörlerden biridir. Hızlı “ilk bayt zamanı” endeksleme ve daha düşük hemen çıkma oranları üzerinde olumlu etkilere sahiptir.

10 En İyi CDN Web Sitenizi Hızlandırın

  • Hızlandırılmış Mobil Sayfalar

Mobil kullanım gün geçtikçe daha da büyüyor.

Google’ın AMP (Hızlandırılmış Mobil Sayfaları) Projesi, mobil kullanıcılara yıldırım hızında hızlı optimize edilmiş içerik sunmaya yöneliktir.

Mobil SEO Optimizasyonu Yapma

AMP, standart web sayfalarından çok daha hızlı yükleyen belirli bir HTML dosyasıyla ilgilidir.

AMP yerinde olduğunda, mobil kullanıcılarınıza mükemmel bir kullanıcı deneyimi sunmakta başarılı olursunuz. Daha fazla gösterim ve tıklamanın yanı sıra daha yüksek bir arama sonucu sıralaması elde edebilirsiniz.

  • Görüntü Optimizasyonu

Metnin yanı sıra, resimlerin de alt metin, başlık ve açıklama kullanarak arama motorlarına (Google gibi) alaka düzeyi sinyalleri gönderebilecekleri için optimize edilmeleri gerekir.

Görüntülerin web için sıkıştırılmış olduğu kadar dosya biçiminde de olduğundan emin olmanız gerekir.

  • Yapılandırılmış Veri İşaretlemesi

Web siteniz için arama motorunun görünürlüğünü sağlamak üzere yapılandırılmış veri işaretlemesi devam eder.

İçeriğinizin daha iyi bir şekilde dizine eklenmesinde Google algoritmalarına yardımcı olur. Aynı zamanda sitenizin mimarisine bağımsız bir tasarım yapısı dayatır.

  • Site haritası

Web sitenizdeki Site Haritalarının kullanılması, arama motorlarının web sitenizin tüm sayfalarını dizine eklemesine yardımcı olur. Arama motorlarına sitenizin içerdiği sayfalar hakkında bilgi vermenin en iyi yoludur.

  • Dahili bağlantılar

Dahili bağlantıların kullanılması yalnızca sitenizin ölçümlerini geliştirmekle kalmaz, aynı zamanda kullanıcı deneyimini de geliştirir. İçinde önemli sayıda dahili bağlantı bulunan sayfa Google tarafından daha önemli olarak değerlendirilir.

  • 404 Hata İzleme

404 hatası (sayfa bulunamadı) ziyaretçileriniz için sadece bir sıkıntı değil aynı zamanda web sitenizin sıralamasını da olumsuz yönde etkiler. Yüksek bir hemen çıkma oranı tetikler. Bu nedenle, 404 hata izleme kadar izlemeniz gerekir.

  • 301 Yönlendirme

Arama motorlarına, bir web sayfasının kalıcı olarak başka bir web adresine taşındığını söyler. Bu çok önemli bir faktör.

Bu süreçte, daha önce orijinal sayfaya sahip olan bağlantı güvenilirlik vb.

Mevcut SEO trendlerini ve sıralama faktörlerini listelediğimiz için, artık aşağıda listelenen WordPress SEO Eklentilerinin ihtiyacını ve önemini anlayabilirsiniz.

20 En İyi WordPress SEO Eklentisi listesine göz atalım:

20 En İyi WordPress SEO Eklentileri

20 En İyi WordPress SEO Eklentileri

1. Yoast SEO

2. All in One SEO Pack

3. SEO SQUIRRLY™

4. Premium SEO Pack – WordPress SEO Plugin

5. W3 Total Cache

6. Imagify Image Optimizer

7. AMP for WP – Accelerated Mobile Pages

8. Google XML Sitemaps

9. All in One Schema Rich Snippets

10. Broken Link Checker

11. Redirection

12. WPtouch Mobile Theme Plugin

13. WooCommerce – All in One SEO Pack

14. ThirstyAffiliates Affiliate Link Manager

15. Wordfence Security – Firewall & Malware Scan