SEO Dostu İçerik Nasıl Yazılır

Web üzerinden içerik yazmanın iki yönü vardır. Birincisi, web içeriğinizin SEO Dostu olması gerektiğidir.

İkincisi, kullanıcı dostu yazı içeriği yazmanız gerekir  .

Online dünyada gerçekten başarılı olmak istiyorsanız, web içerik yazmanın bu iki yönüne de dikkat etmeniz gerekiyor.

Üstelik bu iki yön de birbirlerini tamamlayıcı niteliktedir. Birlikte çalışırlar ve sitenize yeni ziyaretçiler getirmeye yardımcı olurlar.

Hangi endüstriler SEOdan en fazla yararlanır?

Ayrıca, siteniz veya blogunuz için büyük bir sadık set oluşturmaya ve ziyaretçileri tekrarlamaya yardımcı olurlar.

Bu nedenle, sitenize yalnızca SEO görevlerine odaklanmadan kullanıcı dostu bir içerik yazıyorsanız, arama sonuçlarında tercih alamazsınız. Sonunda arama trafiğini kaçıracaksınız.

Diğer taraftan, SEO çalışması için çok fazla çaba sarf ediyorsanız ve web içeriğinizin kullanıcı dostu özelliğini görmezden gelirseniz, arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer alabilirsiniz, ancak ziyaretçiler içeriğinizi beğenmez ve yalnızca diğer sitelere geçebilir . Siteniz kullanıcılar arasında popüler olmayacak ve sonuçta değerini azaltacaktır.

Bu nedenle, web sitenize veya blogunuza çok sayıda ziyaretçi kazandırmak ve elde tutmak istiyorsanız, çevrimiçi işinizi başarılı kılmak istiyorsanız, kullanıcı dostu içerik yazmanız gerekir ve bunun için etkin SEO çabaları izlemeniz gerekir. SEO dostu ve web üzerinden aranabilir hale getirin (özellikle arama motoru aracılığıyla). Bunu yaparak, kullanıcılara değer veriyor ve sitenize yeni ve düzenli ziyaretçiler getirmek için arama motorunu bir kanal olarak kullanıyorsunuz.

Bu yüzden öğrenmek ve SEO Dostu Mesaj İçeriği yazma becerilerini usta gerekir.

SEO Dostu Mesaj İçeriği yazmayı bilmeniz gerekir.

Burada, içeriğinizi SEO Dostu yapmak için izleyebileceğiniz bazı önemli ve önemli noktaları sıralıyoruz.

SEO Dostu Yazı İçeriği

Benzersiz, Faydalı ve Etkileyici Bir İçerik Yazın

Web başarısı için en önemli gerçeği unutmayın. Yani, “Kalite daima Miktar’dan daha üstündür”. Böylece enerjilerinizi ziyaretçileriniz için faydalı olan benzersiz ve taze içerik oluşturmaya odaklayın. Okuyucularınızı ilgilendiren ilgili içeriği yazın.

Ziyaretçilerinize değer veriyorsanız, sitenizi yaygınlaştırarak ve yönlendirerek çabalarınıza değer verdiklerini daima unutmayın. Zaten web’de fazlasıyla mevcut olan içeriği silmek, okuyucularınız için hiçbir fayda sağlamaz. Bunun yerine, ziyaretçileriniz veya okuyucularınız için çaba gösterin ve orijinal, taze ve ilgi çekici içerikler yazın. Bunu yaparak, arama sonuçlarındaki öneminizi ve görünürlüğünüzü de artırırsınız ve ziyaretçileriniz, içeriğinizi daha fazla ziyaretçi getirebilecek sosyal medya sitesinde paylaşmayı sevecektir.

SEO Dostu Çekici İçerik Yazmak?

Yazmadan Önce Araştırma

Kalite sizin için en önemli şeyse ve okuyucularınız için değerli içerikler oluşturmak istiyorsanız, içeriğinizi yazmadan önce iyi araştırma yapmak için bir noktaya gelin. Araştırma, ziyaretçilerinizin onu okumak ve arkadaşlarıyla paylaşmaktan keyif alacakları benzersiz, taze ve ilgi çekici içeriklerin ortaya çıkmasına yardımcı olur. Ayrıca, Arama Motorları, yeniden yazılmış, kopyalanmış veya döndürülmüş içerik yerine, SERP’lerdeki taze ve benzersiz içerikleri daha fazla tercih eder. Dolayısıyla, içeriğinizi yazmadan önce SEO içerikli içerik araştırması oluşturmak istiyorsanız, başkalarının yazdıklarıyla aynı içeriği yazmamaya dikkat edin.

İçeriğiniz için Etkili Başlık Oluşturmaya Odaklanın

İçeriğinizin başlığı, genel SEO çalışmalarınızda önemli bir yer tutar. Etkili bir başlık, okuyucular üzerinde büyük bir etki sağlar ve aynı zamanda arama motoru sonuç sayfasında iyi bir sıralama elde etmenize yardımcı olur. Göreviniz için etkili bir başlık bulmak için çaba göstermelisiniz. Anahtar kelimeler veya anahtar kelimeler ekleyebilirsiniz.

Genel olarak, başlığınız diğer sonuçlardan farklı olmalı ve arama motoru sonuç sayfasında tıklama almanıza yardımcı olmalıdır. Etkili İçerik Başlığı, rekabeti yenmeye ve blog postanıza veya web sitenize ek trafik çekmenize yardımcı olur. Etkili başlık oluşturmak için belirlenmiş bir formül yoktur. Bu, yazdığınız nişe, hedef kitlenize, seçtiğiniz konuya, yaratıcılığınıza ve katılımınıza bağlıdır.

Anahtar Kelime Araştırma

SEO Dostu içerik oluştururken size yardımcı olacak bir diğer önemli görev Anahtar Kelime Araştırma yapmaktır. Anahtar Kelime Araştırması yoluyla, insanların yazmak istediğiniz bir konuda ne aradıklarını öğrenirsiniz. Daha sonra bu Anahtar Kelimeleri içeriğinize ekleyebilirsiniz, böylece arama motorlarında daha aranabilir ve görünür hale gelir.

Anahtar Kelime Araştırması gerçekleştirmek için Google’ın Anahtar Kelime Aracı, Ubersuggest ve hatta Google Insight gibi araçları kullanabilirsiniz. Bu nedenle, “SEO Dostu İçerik” üzerine yazmayı planlıyorsanız, Anahtar Kelime Araştırması, insanların SEO Copywriting, SEO dostu içerik, SEO İçeriği, vb.

Anahtar Kelime Yoğunluğu

Makaleniz veya web içeriğiniz için doğru anahtar kelimeleri seçmek dışında, bunları doğru yerlerde ve doğru zamanlarda kullandığınızdan emin olmalısınız. Bu, Anahtar Kelime Yoğunluğuna dikkat etmeniz gerektiği anlamına gelir. Bu, arama konumlandırmanızı iyileştirmeye yardımcı olur. İdeal olarak, Anahtar Kelime Yoğunluğu, makalenizin toplam kelime sayısının% 4’ünden fazla olmamalıdır. Anahtar kelimeleri başlıkta, alt başlıklarda, içerik gövdesinde kullanmalı ve bunları meta-etiketlere dahil etmelisiniz. Bunu söyledikten sonra, içeriğinizi bozduğundan ve arama sıralamasını da olumsuz yönde etkilediğinden, her ne pahasına olursa olsun anahtar kelime doldurma işleminden kaçınmanız gerekir.

LSI Anahtar Sözcüklerini Kullan

LSI Anahtar Kelimeleri veya Gizli Anlamsal Dizinleme Anahtar Kelimeleri, içeriğinizi SEO dostu hale getirmek için göz önünde bulundurmanız gereken başka bir önemli unsurdur. LSI Anahtar Kelimeleri, aynı anahtar kelimeleri tekrarlamak veya anahtar kelime doldurma yapmak yerine içeriğinizde kullanabileceğiniz ilgili veya eş anlamlı anahtar kelimeler değildir.

Bu nedenle, ana veya birincil anahtar kelimeleri kullanmaya ek olarak, içeriğinizde SEO dostu yapmak için LSI Anahtar Kelimeler’i de kullanabilirsiniz. LSI Anahtar Kelimeleri, arama motorlarının yayınınız veya içeriğiniz hakkında daha iyi bir fikir edinmesine yardımcı olur. İçeriğinizi SERP’lerde sıralamayı destekliyorlar. Bu nedenle, ana anahtar kelimeleriniz Emekliliğiniz için Tasarrufsa, Emeklilik Tasarruf Planları, Ortalama Emeklilik Tasarrufları, Emekliliğiniz için Tasarruf Yolları, Emeklilik İçin Tasarruf Nasıl Yapılır, vb. Gibi LSI anahtar kelimeleri kullanabilirsiniz.

Alt Başlıkları Kullan

Alt Başlıkların kullanılması, içeriğinizin SEO dostu hale getirilmesinde etkili bir tekniktir. Ayrıca, içeriğiniz daha iyi organize edilmiştir ve içine alt başlıklar eklerseniz daha okunaklı hale gelir. Tek bir başlığa sahip 1000 kelimeden oluşan uzun bir metin veya içerik hayal edin.

Böyle bir metni okur musunuz?

Muhtemelen değil!

Ve böyle bir metni okursanız bile, yakında yorulacak ve bu siteyi veya blogu tekrar ziyaret etmek istemeyeceksiniz. Ziyaretçiler alt başlıkları olan mesajları okumayı tercih ediyor. Arama motorları alt başlıkları sayar ve alt başlıkları olmayan yazılar yerine alt başlıkları içeren mesajlara ağırlık verir. Dolayısıyla, gönderiminizde alt başlıklar kullanın ve mümkünse içine anahtar kelimeler ekleyin. Çaba, içeriğinizin SEO dostu hale getirmek için yardımcı olacaktır.

İlgili Görüntüleri Kullan

Görüntüler kelimelerden daha büyük bir etkiye sahip olma eğilimindedir. Gönderinizde ilgili veya alakalı görüntüleri kullanmak, ziyaretçilerin dikkatini çekmeye ve tutmaya yardımcı olur. İlgili resimler içeren içerik, okuyucular için yalnızca düz metinden daha ilginçtir. Aslında, görüntüler her türlü içeriğin önemli bir parçasıdır. (İlgili) görüntüleri kullanarak içeriğinizi SEO dostu hale getirir.

Gönderinize fotoğraf, slayt gösterileri, grafikler, grafikler, infographics ve hatta videolar gibi görüntüleri ekleyebilirsiniz. Görüntü dosyanızı her zaman uygun anahtar kelimeleri içerecek şekilde adlandırın. Yükleme süresi SEO’nuzu etkilediği için resim boyutunu optimize etmeyi unutmamalısınız. Ziyaretçilerinizden daha fazla beğeni alabileceğiniz ve daha çok geri alabileceğiniz gibi, stok görüntüleri kullanmak yerine içeriğinizde benzersiz veya orijinal görseller kullanın.

Sayıların Kullanımı

Özellikle başlıklar veya alt başlıklardaki yazılarınızdaki Numaraları kullanmak, içeriğinizi kullanıcı dostu yapmanın yanı sıra SEO açısından da faydalı olduğunu kanıtlamanıza yardımcı olur. Numaralandırılmış bir gönderi, hiçbir şekilde numaralandırılmayan bir gönderiden daha iyi tıklama oranına sahiptir. İnsanlar her zaman bir görev yapmak için seçenekler almaktan hoşlandıklarından daha iyi kullanıcı ilgisini çekiyor. Numaralandırılmış bir gönderi veya liste daha anlaşılır ve insanlar bu tür içerikten geçmek istiyor. Örnek olarak, “içeriğinizi SEO dostu hale getirmenin 10 yolu” gibi numaralı bir gönderiye sahip olabilirsiniz.

Kalın, italik ve tırnak kullanımı

İçeriğiniz genellikle okuyucularınız için çok faydalı olabilecek birkaç önemli nokta içerir. Bu noktaları vurgulayarak daha belirgin ve çekici yapabilirsiniz. Bu tür noktaları kalın veya italik yapabilirsiniz. Bu sadece kullanıcı bakış açısından iyi değil, aynı zamanda içeriğinizi SEO dostu yapmak için yardımcı bir teknik olduğunu kanıtlayabilir.

Önemli noktaları italik ve kalın kullanarak vurguladığınızda ziyaretçileriniz içeriğinizden daha fazla değer alır. Aynı şekilde, tırnak işaretleri kullanarak okuyuculara yeni ve farklı bir bakış açısı koyabilirsiniz. Tırnaklar, fikirlerinizi okuyucularınıza veya ziyaretçilerinize daha açık ve net bir şekilde vurgulamanıza yardımcı olur.

İçeriğinizi SEO dostu yapmak için yukarıdaki hususların yanı sıra, SEO çalışmalarınızda size daha fazla yardımcı olan bu noktaları takip edebilirsiniz. İçeriğinizi yayınlamadan önce her zaman prova okuması yapın. Bu, dilbilgisi ve yazım hatalarından (varsa) kaçınmanıza yardımcı olur ve yazınıza kaçırmış olduğunuz SEO öğelerini eklemenize yardımcı olur. O zaman, sadece ürün veya hizmetlerin özelliklerinden bahsetmek yerine, kullanıcılara fayda sağlamaya odaklanmalısınız. Her zaman küçük veya eksik bilgilerden kaçının ve içeriğinizde Power Words (örneğin ücretsiz deneyin, belki, vb.) Kullanın.

Yani şimdi SEO Dostu İçerik Yazma ile ilgili sorunla karşı karşıya kalmamalısınız  . Yukarıdaki teknikleri kullanarak, kolayca ziyaretçileriniz için faydalı olacak şekilde sitenizin veya blogunuzun ziyaretçi akışını artıran, içerik SEO’nuzu kolayca yapabilirsiniz.