Tüm pazarlarda olduğu gibi, başarılı bir arama motoru optimizasyonu stratejisi oluşturmak, bir şirketin benzersiz iç ve dış durumunun dikkatlice değerlendirilmesini gerektirir. Bununla birlikte, sektörel SEO olarak bizler, endüstriyel şirketler için SEO stratejisi hazırlarken aynı kararları aldıklarını görüyoruz. Bu makale, tipik endüstriyel siteler ile küçük ve orta işletmeler için SEO stratejileri oluştururken karşılaşılan genel senaryoları ele almaktadır.

Aşağıdaki SEO bilgileri, özellikle küçük ve orta ölçekli endüstriyel işletmeler olmak üzere maddi mallar üreten işletmeler için geçerlidir.

Diğer sektörlerdeki benzer büyüklükteki şirketlerin siteleriyle (perakende satış veya teknoloji hizmetleri gibi) karşılaştırıldığında, endüstriyel siteler düşük sayıları çekme eğilimindedir. Her ay nispeten az sayıda ziyaretçi, nitelikli müşteri adayı ve yeni müşteri oluşturabilirler.

Bununla birlikte, endüstri şirketlerinin müşterileri genellikle ömür boyu çok yüksek değerlere sahiptir. Sonuç olarak, bir endüstriyel sitenin her bir site ziyaretçisi, bir çevrimiçi tişört satıcısındaki benzerinden daha büyük bir potansiyel değere sahiptir.

Bir endüstri sitesi için hedef kitlenin küçük fakat yüksek düzeyde değerli olması muhtemeldir. Burada trafiği ikiye katlayan bir SEO kampanyası, yeni işlere zarar vermeyebilir. En iyi kalite miktarının prensibi birçok taktik SEO kararını yönlendirmelidir.

Kilit performans göstergeleri, bu ihtiyacı kaliteli ziyaretçilerin artırdığını yansıtmalıdır . İdeal olarak, ölçülebilir SEO hedeflerinin gelir ve potansiyel müşteriler üzerinde yapılması gerekir (yalnızca potansiyel müşteri sayısı değil potansiyel müşteri değeri) .

Siteniz sektörel SEO sitesine benziyorsa, her ay düşük sayıda müşteri adayı ve yeni müşteriniz olabilir. Doğal rastgele varyans ve gerçek performans arasında doğru bir ayrım yaptığınızdan emin olun ve SEO kampanyası tarafından yönlendirilen yeni ziyaretçilerin kalitesine göz kulak olmanıza yardımcı olmak için sitedeki ortalama süre, hemen çıkma oranı ve etkileşimler gibi katılım ölçütlerini kullanın.

Ayrıca, SEO öncelikli olarak artan yeni ziyaretçilerle ilgilendiğinden, SEO için son tıklama oranlarının düşük olması, satın alımların yüksek olduğu siteler için normaldir. SEO’nun diğer kanallara (doğrudan trafik ve marka aramaları gibi) dönüşüm yapmada nasıl yardımcı olduğunu görmek için çok kanallı atıfta bulunun.

SEO taktiklerinizin ne zaman başarılı olduğunu söyleyebilmek, endüstriyel siteler için biraz zor olabilir; bu yüzden web analitiğini anlamak önemlidir.

Ekip çalışması, bu sektörde SEO dostu içerik oluşturmada çok önemlidir.Ayakkabı satan site için kolayca kopya yazabiliyor olabilirsiniz, ancak endüstriyel siteler için iyi içerik çoğu zaman kuruluşunuzun dışında çok az kişinin sahip olduğu bilgisini gerektirir.

Konu uzmanlarının ve SEO metin yazarlarının birlikte çalışması çok önemlidir. Ayrıca, bir müşterinin ilgisini çekebilecek konular hakkında en fazla bilgiye sahip olduklarından, içerik beyin fırtınası sürecine dahil olan satış veya servis personelini aldığınızdan emin olun.

İşletmelere SEO stratejilerinde başarılar dileriz..