Sayfa SEO (OnPage) Nasıl Geliştirilir?

Sayfa SEO (aynı zamanda yerinde On-Page SEO denir) bir web sitesi içinde birden çok bileşenini optimize etmek anlamına gelir.

Amaç, sitenizin sayfalarını arama motoru sonuçlarının en üstünde olacak ve daha fazla trafik çekecek şekilde ayarlamaktır.

Sayfa SEO nasıl geliştirilir beraber öğrenelim.

Web sitenizin içeriğini, mimarisini ve HTML kodunu optimize ederek bunun olasılığını etkilersiniz.

Sayfa İçi SEO’nun her faktörü web sitenizin arayüzünde sizin tarafınızdan kontrol edilir.

Bu yüzden doğru şekilde yapılması önemlidir.

Sayfa SEO Nasıl Geliştirilir.

Sayfa SEO diğer anlamı On Page SEO dur.

Dahası, muhtemelen sizin için aşırı optimize ettiğiniz terimler için sıralamanın DEĞİLDİR!

Bununla birlikte, daha büyük oyuncuların sadece anahtar kelime için katı sayfa SEO’sunun ertelenmesiyle çıkabileceğinizi anlayacaksınız!

İçerik:

Hayalet güncellemesini yayınlayın, Google, ortaya koyduğunuz içeriğe çok önem verir.

Genel öneri, kullanıcıların içeriğinizi destekleyecek kadar yararlı bulmaları gerektiğidir.

Havalı  geliyor, değil mi? Peki, ölçebileceğiniz iki kullanıcı etkileşimi sinyali vardır:

içerik

İçeriğiniz sizin için ne olduğunuzu temsil eder.

1.  Sayfadaki Süre: Kullanıcı sayfanızda zaman geçiriyorsa, içeriğinizin harika olduğuna dair açık bir gösterge olarak görülüyor!

2. Hemen Çıkma Oranı:  Bu içerik parçasından doğrudan satış yapmadığınız sürece, daha yüksek bir hemen çıkma oranı, ziyaretçilerinizin içeriğinizi yeterince iyi görmediği veya ilgi çekici bulduğu için uğraşmadığı anlamına gelir.

Çıkma Oranı

Seo – Trafik – Gelir

3. Bekleme Süresi:  Bir kullanıcı web sayfanıza geldiyse, içeriğinizi okumak için çok fazla zaman harcadıysa ve ardından önerilen bir bağlantıya tıklandığında ne olur? Hala bir sıçrama, değil mi? Bu! Ve burası da bekleme süresinin geçerli olduğu yerdir. Bekleme süresi, bir ziyaretçinin web sitenizde geri düğmesini tıklamadan önce ne kadar süre kaldığını ölçer.

Bir ziyaretçi sitenizde biraz uzun süre kalırsa ve arama sonuçlarına geri dönüyor olsalar da, yine de “uzun tıklama” elde edersiniz. Bu uzun tıklama, web sitenizin web sitenizdeyken onlara bir şey verdiğinin bir göstergesidir. .

Durum hangisi olursa olsun, içerik stratejinizde aşağıdaki üç değişiklik, hem kullanıcı etkileşimini artıracak hem de kullanıcı dikkatini çekecektir:

İçerik parçalarınızın uzunluğunu artırın:  Gitti, “hiçbir şey” demeyen 300 – 500 kelimelik yazı yazabileceğin günler ve sıralanırsın! Kalite içeriğinin, kabul edilme bedeli olduğunu ve 300 kelimeye değer katmak çok zor olduğundan, Google’ın daha uzun içerikten hoşlandığını görüyorsunuz.

Birçok SEO araştırması, daha uzun içerikli 2000’den fazla kelimenin Google’da önemli ölçüde daha yüksek olduğunu göstermiştir. Yine, içeriğiniz harika değilse, sayfa SEO’sunda ne kadar önemli olursanız olun – muhtemelen çok fazla yardımcı olmayacaktır!

İçerik parçalarınızın uzunluğunu artırın

Şemada : Arama sonuçlarında ilk çıkan sayfaların içeriklerin çok olması ön plandadır.

Multimedya Kullan:  Multimedya benzeri görüntüler, ekran görüntüleri, listeler ve videolar eklemek, sayfanızın sıralamasında doğrudan bir etkiye sahip değildir. AMA, sitede geçirilen zamanı artırır! Ayrıca içeriğinizin algılanan değerini artırır!

Multimedya

Görsel ve işitsel içerikleri kullanmanız tavsiye edilir.

İç Bağlantıları Kullan:  Daha sık olmamakla birlikte, bir konu üzerinde istediğiniz her şeyi tek bir yayında söyleyemeyeceğinizi göreceksiniz. Bu nedenle, bağlantı kurabileceğiniz çok fazla alakalı içeriğe sahip olmanızın nedeni bununla bağlantı kurduğunuzdan emin olun!

websitemaking bağlantısı

Örnek olarak : 1-) Haber sitelerinde görsellerin tek bir sayfada kullanılmamasıdır .Giden bağlantılar ile daha fazla sitede kalması sağlanır. 2-)Tekrar edersek Haber sitelerinde hava durumuyla ilgili haber çıkmıştır.Extra sizin için bulduğunuz şehiri öğrenmeniz için link vardır yazı içinde.

Başlık Etiketleri:  Tabi ki başlık etiketleri, web sayfalarınızı optimize etmek için değiştirebileceğiniz en önemli şeylerden biridir. Başlık etiketinde sıralamak istediğiniz anahtar kelimeye sahip olmanız gerektiği bilinen bir bilgidir. Google’ın ikinci bir sipariş avantajı da var. Google, anahtar kelimeyi arama sonuçlarında birleştirdiği için daha yüksek bir TO elde ediyorsunuz!

Başlık Etiketleri

Ama bu o değil. Profesyonellerin, daha fazla rekabet için daha fazla çaba sarf etmeden kullandıkları gizli bir ipucu var. Son zamanlarda yaptığınız bazı aramalarda bunun doğru olduğunu gözlemlemeniz çok kolay! Bu:

Başlık Etiketlerinizi Ön Kısıtlama

Ön taraftaki anahtar kelimelere sahipseniz, Google başlık etiketlerinize çok daha fazla değer katar. Bir alaka düzeyi sinyali olarak görüyorlar.

Yani, yerine:

Ayda 10 Kilo Verme İpuçları

Eğer yeniden çerçeve ve başlık ile gelebilir:


Kilo Verme İpuçları: Ayda 10 kilo verme 

SEO Dostu URL’ler:
URL ve içerik gibi, URL de Google’ın sayfanızın konusunu bulmak için kullandığı güçlü bir işarettir. Kategoriye veya tarihe sahip çalılıkların etrafında atmak yerine, yalnızca URL’lerdeki anahtar kelimeleri deneyin.

WordPress’i bir CMS olarak kullanıyorsanız, permalink ayarlarını aşağıda gösterildiği gibi% postname% olarak değiştirerek kolayca yapabilirsiniz:

Yazı ismi bağlantı ayarları

WordPress – Ayarlar – Kalıcı Bağlantılar sekmesinde ulaşılabilir

Artık Başlık, URL ve İçeriği stratejik olarak ele aldık. Artık, sayfa içi SEO’larımızı geliştirmek için kullanabileceğimiz taktikleri inceleyelim.

 1. Giden Bağlantıları Kullan:  İlgili sayfalara giden bağlantılar, Google’ın sayfanızın konusunu belirlemeye yardımcı olan bir alaka düzeyi sinyalidir. Giden bağlantılar eklemeyi tercih etmiyorsanız veya yalnızca takip edilmeyen bağlantılar eklemeniz durumunda, PR’yi sakladığınız izlenimini veriyorsunuz. Öyleyse, sadece birkaç bağlantıyı serpiştirin!

Giden Bağlantılar

Sosyal medya sitelerine giden bağlantıları saklamamanız tavsiye edilir.

 2. İlk 100 kelimede anahtar kelimeleri bırakın:   Eğer kontrol listelerini takip etmiyorsanız, bu fırsatı kaçırırsınız! Yapmadığından emin ol!

 3. Başlığın H1’de olduğundan emin olun. Etiketler:  Evet, evet, evet! Hepimiz bunu duyduk! AMA, eğer çok fazla SEO eklentisi kullanırsanız – başlığın gerçekten H1 olduğunu görmek için kaynak kodunuzu aramanız gerekir. İşte  size nasıl olduğunu gösteren sektorelseo.com bir ekran görüntüsü  :

Başlığın H1 Etiketlerinde olduğundan emin olun

 4. LSI Anahtar Kelimelerini Kullanın:  Latent Semantic Dizin Oluşturma anahtar kelimeleri, hedef anahtar kelimenizin yanında yaygın olarak bulunan kelimelerdir.

LSI Anahtar Kelimeler nedir? – Örnek olarak burada sizler için bir iç bağlantı vermiş oluyorum.( SEO  ve Okuyucu için yararlı olması açısından. 

 5. Sayfa Yükleme Hızı:  Sayfa hızınızı arttırmak, Page Speed ​​Insights Aracından doğrudan uygulayabileceğiniz çok basit bir tekniktir.

Sayfa Yükleme Hızı

Google PageSpeed ile ölçüm yapabilirsiniz.Son Google güncellemesinde Mobil içerik ve hız testi etkisini göz önüne almaya başlamıştır.