Sağlık Sigortası Kampanya Daha Karlı Olması İçin 10 Öngörü

Herkese merhaba! MarketCall.net  ekibi arama başına sağlık sigortası teklifleri ile nasıl çalışılacağı konusunda yeni bir Bağlı Kuruluş incelemesi sunar.

Öncelikle, birlikte çalıştığımız ortaklık teklifi  açıklaması ile başlayalım. Çağrı teklif başına ödeme ile çalışıyoruz. Bu vaka çalışmasında sağlık sigortası kampanyalar adanmıştır. İşte birlikte çalıştığımız teklifin özellikleri:

 • Nitelikli Arama Başına Ödeme: 30 $
 • Nitelikli aramanın asgari süresi: 90 sn
 • Coğrafi: ABD, 47 eyalet
 • Çalışma günleri: Pzt-Cm
 • Nitelikli aramanın tanımı: Sağlık sigortası planı satın almak isteyen ve ayda 200 $ veya daha fazla ödeme yapmak isteyen bir kişi.

Sağlık sigortası Pazarlama

Açılış sayfası

Her arama kampanyasındaki ödemenin önemli bir kısmı açılış sayfasıdır ( yalnızca Google aramalı reklamları kullandığınızda geçerli olanlar hariç ).Çağrı alıcıların çoğu herhangi bir reklam materyali sağlamaz; bu nedenle, reklam kampanyası için kullanmak üzere kendi açılış sayfanızı oluşturmanız gerekir.LP’nin kalitesi, trafiğinizin aramalara dönüşüm oranını doğrudan etkileyecektir.Bu teklif için geliştirdiğimiz açılış sayfası:

Masaüstü versiyonu:

promote-healt-pay-per-call

Mobil versiyon:

pay-per-call-mobile-page

İşte açılış sayfalarını yapmak için önemli ipuçları:

Müşteriyi sağlık sigortasına ihtiyaç duyduğuna ikna etmeye çalışın:  Rakiplerle kıyaslama yapmayın; çok düşük fiyatlar söz vermeyin.Bir sigorta planının olmasının, tüm sağlık giderlerini kendiniz ödemekten daha ucuz olduğunu açıklamanız gerekir.

Web sitesi ve LP jeneratörleri kullanmayın:  Web sitesi ve açılış sayfaları oluşturma hizmetleri, gereksiz komut dosyalarını ve dosya boyutunu artıran HTML kodunu kullanır.Açılış sayfamız için html + css kodunu kodlamak için metin düzenleyicisini kullandık.

Sayfanızı Google PageSpeed  ve  Google Testmysite’de kontrol edin  :  Sayfanın mobil ve masaüstünde daha hızlı yüklenmesini sağlamak için sayfanızdaki Google’dan tavsiye alın. Tüm cihazlara ve tarayıcılara doğru şekilde yükleneceği için web sitenize SSL sertifikası yükleyin .

Mobil sürümde telefon numarası olan bloğu düzelt:  Ziyaretçinin tıkla ve ara bağlantısına kolayca erişebilmesi için telefon numarasını web sitesinin mobil sürümünde göstermesi çok önemlidir.Bu bloğu düzelttikten sonra, dönüşüm oranı% 20 arttı.

Dönüşüm Çağrısı Yapıyor

Farkedebileceğiniz gibi, açılış sayfamızın altında basit bir müşteri adayı formu kullandık.

ppc-optin

İlk başta bu müşteri adaylarını kendi çağrı merkezimizle (kendi ücretsiz servisimiz olan Broker) işledik.Komisyoncumuz, kişinin sağlık sigortası planları hakkında bilgi almaya hazır olup olmadığını sordu ve evet ise, onu reklamverene transfer ettik.Ancak, ses seviyesinin artması ile birlikte, çağrı merkezinin tüm müşterileri araması daha uzun zaman alacaktır.

Daha sonra, otomatik olarak müşteri adayı kaldıktan 5 dakika sonra otomatik olarak müşteri adayı olarak hizmet ederdik.

Bu tür bir hizmet  sayesinde, düşük maliyetler ve potansiyel müşteriden kalifiye aramaya daha yüksek dönüşüm oranı nedeniyle kârımızı% 12 artırdık .

Google Reklamları

Üç kampanya yürüttük – yalnızca arama, arama kampanyası ve GDN kampanyası.

1. Sadece Reklamları Arayın

pay-per-call-google-ad

Yalnızca arama reklamları, nitelikli aramanın maliyeti açısından iyi sonuçlar gösterdi, ancak bu kampanyada aldığımız tıklamaların / aramaların hacminden memnun kalmadık.Tıklamalardan nitelikli aramalara% 19’luk dönüşüm oranıyla, ortalama TBM bizim için 4,4 ABD dolarıdır.

2. Arama Reklamları

ppc-searc-ads

Geleneksel arama reklamlarını açılış sayfamıza koyduk.Müşteri adaylarımızın ve çağrılarımızın çoğu bu kampanyadan geldi.

Ortalama TBM% 1.85 arasında bir ortalama TO ile, 2 $ olduğu

3. GDN Reklamları

ppc-gdn-ads

GDN reklamları için ortalama TBM, 0,25 dolar. Çok sayıda bot tıklaması ve yanlış tıklama sonucu elde ettik, bu yüzden aramalara dönüşüm oranının süper düşük olmasıydı.Ayrıca, özel amaçlı hedef kitleler ve yeniden hedefleme kampanyaları, tıbbi bir kampanya olarak tanımlandığı için Google tarafından onaylanmadı.Bu yüzden sadece kampanya hedefleyen anahtar kelimeler koştuk.

Google reklamlarıyla çalışırken işte size bazı ipuçları:

 1. Google’ın arama izleme performansını kontrol edin. Bizim durumumuzda iyi sonuçlanmadı, bu yüzden 3 boyutlu parti arama takibi kullandık.
 2. Tıklama sahtekarlığı koruması kullanın. Bu hizmet tüm bot tıklamalarını ortadan kaldıracağı için çok para kazandıracaksınız.
 3. Google, bir web sitesine yalnızca arama yapan reklamlara yol açan reklamlara öncelik vermektedir. Bu yüzden hacimlerinizi ölçeklendirmek için geleneksel arama ağı reklamlarını açılış sayfasına yayınlamanız gerekiyor.
 4. Arama cümleleri raporunuzu her zaman kontrol edin ve negatif anahtar kelimeler ekleyin. Sigorta şirketlerinin markalarını kesinlikle dışlamalısınız, çünkü bu anahtar kelimeler ödenmeyen çok sayıda servis çağrısı yapar. Negatif anahtar kelime listemizi alabilirsiniz, sadece MarketCall kişisel yöneticinize sorun.
 5. GDN yerleşimleriyle çalışmaya dikkat edin. Düşük bir bütçeyle başlayın, trafik kaynaklarını kontrol edin ve yanlış anlaşmalar ve bot tıklamaları verenleri hariç tutun.

Facebook Reklamları

Facebook reklamlarında, trafik ve öncü üretim  hedefleri olan kampanyalar yaptık  .

Yalnızca  Facebook yayınlarını ve öykü yerleşimlerini kullandık .

Hedefleme yöntemlerine gelince  , Google’da açılış sayfamıza topladığımız trafikte ilgi alanlarına, yeniden hedeflemeye ve benzer kampanyaya dayalı hedeflemeyi kullandık  .

İşte keşfettiğimiz bazı faydalı şeyler:

1. Video reklamlar, resimli reklamlardan X2 daha yüksek TO’ya sahiptir

Videolu reklamlar TO’yu (≈2,2%), statik resimli reklamları (≈1%) gösterdi.

pay-per-call-fb-ad

 

2. Müşteri adayı kampanyaları, trafik kampanyalarından daha iyi sonuçlar verdippc-fb-landing

Facebook müşteri adayı formu

Müşteri adayı oluşturma hedefli kampanyalar, facebook anında görüntüleme sayfasında müşteri adayları toplandığında daha verimliydi ve alan sahibine trafik kampanyalarından daha fazla müşteri kazandırdı.

3. Hikaye yerleşimi, orijinal reklamlara rağmen kötü sonuçlar verdi

ppc-story-ads

Açılış sayfamıza götüren Facebook ve Instagram hikayeleri için basit ve parlak reklamlar yaptık.Facebook yayınlarıyla aynı hedeflemeyi kullanmamıza rağmen, yerleşim için negatif bir YG elde ettik ve kampanyayı durdurduk.

Sonuçlar

Sağlık sigortası arama pazarlaması başına ödeme için büyük bir niş .Testlerimiz, hem Google reklamlarında hem de Facebook reklamlarında bu teklif için yeterli trafik olduğunu göstermiştir.

Sonuç olarak, bu teklifle çalışma konusunda size temel tavsiyeler verelim:

 • Yüksek dönüştürme ve hızlı yükleme açılış sayfası hazırlayın
 • Birimlerinizi ölçeklendirmek için hem yalnızca arama hem de trafik kampanyalarını Google reklamlarında yayınlayın
 • GDN yerleşimini yalnızca kampanyanızı ölçeklendirmeniz gerektiğinde kullanın. Tıklama sahtekarlığı koruması kullanmayı unutmayın
 • Doğru hedefleme ile Facebook reklamları, Google reklamlarından daha ucuz potansiyel müşteriler sağlayabilir

Bu vaka çalışmasını okuduğunuz için teşekkür ederiz. Umarız bazı yararlı görüşler öğrenmişsinizdir.