En İyi 15 Reklam Sunucusu

Bir Reklam Sunucusu kullanarak  web yöneticileri, tek bir merkez konsoldaki çeşitli sitelerde bulunan tüm reklam alanlarını kolayca yönetebilir.

Bu makalede, web yöneticilerinin reklam alanlarını kolayca yönetmelerine yardımcı olan bazı En İyi Reklam Sunucularını listeledik. Yani, hangisinin sizin için en uygun olduğuna karar vermenize yardımcı olacaktır.

Ancak önce, reklam sunucularının çalışmasını biraz daha ayrıntılı olarak anlayalım.

Reklamverenler ve Yayıncılar için 15 PPC Ağı

Bir Reklam Sunucusu Nedir?

Temel olarak, bir Reklam Sunucusunun işlevi, ziyaretçilere gösterilmek üzere web sitelerine dağıtan reklamlar hakkında bilgi depolamaktır.

Ayrıca, Reklam Sunma, web sitelerinde reklamları yerleştiren teknolojidir.

Reklam Sunucular reklam görüntülerini, reklam tıklamalarını takip eder ve istatistiksel raporlar oluşturmak için devam eder. Ayrıca, önceden tanımlanmış ölçütlere göre web sitelerinde reklamları seçici bir şekilde görüntülüyorlar.

Yalnızca reklamları seçip sunmazlar, aynı zamanda farklı reklam kampanyalarının ilerlemesini izlemede hayati bir rol oynarlar.

Dolayısıyla, Reklam Sunucusu, reklam materyallerini depolayan ve bunları çevrimiçi olarak uygun reklam alanlarına dağıtan bir teknolojidir. Reklamları kullanıcılara sunar, bir web sitesinin reklam alanını yönetir ve web yöneticileri ve reklamverenler için bir sayım ve izleme sistemi sunar.

Reklam Sunucuları, reklamların tıklamalarını veya gösterimlerini sayma sistemi sağlar. Böylece, bir reklam için YG, belirli bir web sayfası için uygun şekilde belirlenebilir.

Merkezi bir hub işlevi görür ve farklı yayıncılara sahip birden çok Sunucularda içeriği yönetir. Reklam Sunucularını kullanarak, reklam malzemelerini kolayca takip edebilir ve yönetebilirsiniz.

Reklam Sunucular, bir çevrimiçi reklam kampanyası yürütmenin tüm işlevlerini yerine getirir. Amaçlanan kullanıcılar için reklam içeriğinin görüntülendiğinden emin olur .

Reklam kampanyalarının etkinliğini değerlendirmek için kullanılır. Gelişmiş işlevlerinden bazıları, sıralama reklamları, sıklık sınırı, arama motoru optimizasyonu ve hedeflemeyi içerir.

Reklam Sunucusu platformları genellikle iki tipe ayrılır:

Kendinden Barındırılan Reklam Sunucuları

Barındırılan Reklam Sunucuları, bir Reklam Sunucusu Şirketinin Sitesinde çalıştırılan ve tutulanlardır. Kendinden Barındırılan Reklam Sunucusu Platformları, kendi sunucunuzda yüklü olan ve korunan platformlardır.

Hem Barındırılan hem de Kendinden Barındırılan Reklam Sunucularının kendi artıları ve eksileri vardır. Size hangisinin daha uygun olduğunu anlayabilmeniz için onlara hızlıca göz atalım.

Artılar: Barındırılan Reklam Sunucuları

 • Herhangi bir kurulum gerektirmez.
 • Tüm güncellemeler sizin için kurulmuştur.
 • Hızlı ve üstün destek hizmetleri alırsınız.
 • Daha iyi performans, hız ve güvenilirlik için sürekli izleme.

Eksileri: Barındırılan Reklam Sunucuları

 • Barındırılan Reklam Sunucularının yüksek bir fiyat etiketi vardır.
 • Sınırlı özelleştirme imkanı.
 • Düşük veri kontrolü.

Artıları: Kendinden Barındırılan Reklam Sunucuları

 • Yalnızca kendiliğinden barındırılan reklam sunucusu komut dosyası için ödeme yapmanız gerekiyor ve bu tek seferlik bir ücrettir.
 • Tam Özelleştirme: Kendi kendini barındıran komut dosyasını kendi ihtiyaçlarınıza göre değiştirebilirsiniz.
 • Veri Kontrolü: Tüm veriler sunucunuzda bulunur ve üzerinde mutlak bir kontrole sahip olursunuz.

Eksileri: Kendinden Barındırılan Reklam Sunucuları

 • Sunucunuza reklam sunucusu komut dosyasının yüklenmesi biraz teknik bilgi gerektirir.
 • Güncellemelere dikkat etmeli ve bunları kendiniz yüklemelisiniz.
 • Komut dosyası veya sunucu ile herhangi bir teknik sorunu kendiniz sıralayın ve düzeltin.

Artık, Reklam Sunucusu Platformlarının farkında olduğumuza göre, popüler ve en iyi Reklam Sunucusu Platformlarını keşfetmek için doğrudan hareket edebiliriz.

Yani, işte sizin için En İyi Reklam Sunucular listesi.

En İyi 15 Reklam Sunucusu Platformu

1.  DoubleClick for Publishers (DFP)

DoubleClick for Publishers (DFP), bu en iyi reklam sunucusu platformları listesinde yer alan ilk reklam sunucusudur. Öyle ki, DoubleClick for Publishers’ın (DFP) destekleyici bazı etkileyici özellikleri vardır. Artık DoubleClick for Publishers’ın (DFP) Google’a ait olması, reklamcılık işlemlerine entegre edilmiştir.

DFP şu anda orada en popüler reklam sunma platformları. DFP ile en büyük artı, Google AdSense ile kolayca entegre olması gerçeğidir. AdSense gelirine büyük ölçüde bağlıysanız iyi olur. AdSense Reklamlarınızın satılmamış reklam alanlarında gösterilmesini sağlar.

Ayrıca, DFP, ayda 90 milyondan az reklam gösterimi sunan yayıncılar için ücretsizdir. DFP sezgisel bir arayüzle gelir ve bu nedenle son derece kolay kullanımlı ve yeni başlayanlar için harikadır.

Esnek ve yapılandırması kolay olan güçlü ve kapsamlı raporlama araçlarına sahiptir. Hedefleme ve segmentasyon özellikleri sadece olağanüstü. Ayrıca, birinci sınıf destek alırsınız. DFP destek ekibi güvenilir, yardımsever ve arkadaş canlısıdır.

 Reklam Sunucusu

2.  OpenX Reklam Sunucusu

OpenX Ad Server, orada en iyi Reklam Sunma Platformlarından biridir. Başlangıçta OpenX Ad Server, açık kaynaklı bir kendi kendini barındırılan reklam sunma komut dosyası olarak başladı. Ancak, daha sonra ücretli bir barındırılan reklam sunma platformu haline dönüştüler.

Genellikle, Open X, ayda çok sayıda reklam yayınlamaya devam eden büyük yayıncılar için yararlıdır. OpenX, kurulum ücreti 1000 $ ve minimum aylık ücret 1200 $ olan yüksek bir fiyatlandırma yapısı izliyor. Bu yüzden OpenX, giriş seviyesi bir reklam sunucusu değildir.

OpenX, alan adınızı barındırılan reklam sunma platformlarıyla kullanmanıza olanak tanır. OpenX Ad Exchange, ek ve satılmayan reklam alanı satmanıza olanak tanır. Kapsamlı hedefleme sağlar. Reklam ekranı; içerik, görüntüleme cihazı, coğrafya, kitle ve daha fazlasına göre hedeflenebilir.

OpenX trafiği ve mevsimsel eğilimleri tahmin etmek için kullanılabilir. Açık API aracılığıyla üçüncü taraf platformlarıyla bile entegre olur. OpenX ile 7/24 müşteri desteği alırsınız.

 Reklam Sunucusu

3.  AdButler

AdButler en eski ve en popüler reklam sunma platformlarından biridir. 14 yılı aşkın bir süredir reklam sunum işinde olmuştur. AdButler, Microsoft, Allstate, Hewlett-Packard ve IBM gibi barındırılan reklam sunumlarını kullanan etkileyici bir müşteri listesine sahiptir.

AdButler ile, zamandan tasarruf etmenize ve reklam alanınızdan elde ettiğiniz geliri en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olan reklam sunumunun kullanımı kolaylaştırabilirsiniz.
Gerçek zamanlı raporlama sağlar ve tüm biçimlerde özel reklamları işlemeye devam eder. Son derece hızlı reklam yayını sağlarlar. Tüm standart banner boyutlarını, videoları, metin reklamlarını, geçiş reklamlarını, pop-up’ları, CSS, Flash ve karmaşık komut dosyalarını destekler.

AdButler sezgisel ve kullanımı kolay bir arayüzü destekler. En iyi bölüm, bu reklam sunma platformunun küçük yayıncılar için uygun olmasıdır. Aylık 9.95 dolardan başlayan planları var.

 Reklam Sunucusu

4.  Adzerk

Adzerk’in API’leri, mühendislerin ve PM’lerin, tamamen özelleştirilmiş, sunucu tarafı reklam sunucusunu hızla oluşturup başlatmasını sağlar.

Adzerk, gelişmiş ancak kullanımı kolay bir reklam sunma platformudur. Üst sınıf bir reklam sunma platformuna baktığınız her özelliği vardır.

Geniş altyapı araçları seti, herhangi bir reklam sunucusunu oluşturmanıza, test etmenize ve ayarlamanıza olanak tanır. Dahası, fiyatlandırma, görünüm ve izlenim, hedefleme, ilerleme hızı ve daha pek çok şey hakkında esneklik elde edersiniz.

Tüm reklam sunumu ve içerik dağıtımınızı yönetir. Adzerk, küçük ve büyük yayıncılar için de aynı derecede yararlıdır. Gerçek zamanlı raporlama sistemi sağlar ve sezgisel platformu tüm dijital kampanyalarınızı kolayca yönetir. Ayrıca kapsamlı hedefleme yetenekleri ile de çivili.

Adzerk bir çok yarar sağlar:

 • Adzerk, reklam sunucunuzu desteklerken harika bir çekirdek iş oluşturmanıza olanak tanır.
 • Sisteminizi çalıştıran ustalar onlar.
 • % 99,99 API Uptime alırsınız.
 • API’leri ve esnek sunucu konumları, minimum gecikme süresiyle hızlı yanıt sürelerine sahip olmanızı sağlar.
 • SOC 1 ve SSAE 16 sertifikalarını, VPC’leri ve daha fazlasını sağladılar. AB PII’yi bloke etmek ve onayı almak ve onurlandırmak için araçlara sahipler. Ayrıca, destek mühendisleri, yazılım mühendisleri ve hesap yöneticileri ile birlikte çalışacaksınız.

Adzerk’in senin için çok var.

Örneğin:

Yüksek BGBM’lere ve harika bir kullanıcı deneyimine sahip bir yerel reklam sunucusu oluşturabilirsiniz. Satıcıları, satıcıları ve kullanıcıları ödeme yapan reklamverenlere dönüştürün. Ayrıca, sunucu tarafı reklamları ve dahili tanıtımları uygulamalara, sitelere ve daha fazlasına ekleyebilirsiniz.

Bu nedenle, Adzerk’in API’leriyle, sıfırdan bir reklam sunucusu oluşturmanız gerekmez.

 Reklam Sunucusu

5.  Epom Reklam Sunucusu

Epom Ad Server, yayıncıların yanı sıra reklamverenler için de lider bir reklam sunma platformudur. Reklam ağı müşterileri için bir SaaS reklam sunma ve reklam yönetimi çözümüdür. Geniş bir format, kanal ve platform yelpazesinde kullanılabilen tamamen özelleştirilebilir beyaz etiket yazılımı sağlar.

Epom Reklam Sunucusu, reklam operasyonlarınızdan daha fazlasını elde etmek için oluşturulmuştur. Kampanyaları başlatmanıza ve sonuçları hızlı ve kolay bir şekilde izlemenize yardımcı olan basit bir reklam sunma çözümü olarak işlev görür. Epom Ad Server, sezgisel bir kullanıcı arayüzü ile geliyor ve bu yüzden kullanımı çok kolay.

Epom Reklam Sunucusu ile, toplu yükleme, kampanya dışa aktarma / içe aktarma, büyük reklam kampanyalarını yönetmek için pahalı hedefleme gibi özelliklere bakabilirsiniz.

Reklam kampanyalarının başlatılması, yayınlanması ve yönetilmesi sürecini basitleştirmek için devam ediyor. Ayrıca, reklam operasyonları ve kampanya optimizasyonu için harcadığınız süreyi en aza indirmek için bir fırsat elde edersiniz.

 Reklam Sunucusu

6.  Revive Adserver

Kendiliğinden barındırılan bir reklam sunumu çözümü arıyorsanız, Revive Adserver muhtemelen iş gereksinimlerinizi alabileceğiniz en iyisidir. Aslında, Revive Adserver ücretsiz ve açık kaynaklı bir reklam sunma komut dosyası olarak gelir.

Daha önce OpenX Kaynağı olarak biliniyordu. Yayıncılar ve reklamverenler arasında büyük bir popülerlik kazandı. Revive Adserver ile reklam yayınlama kurallarını tanımlamanıza olanak tanıyan kapsamlı hedefleme özellikleri elde edersiniz.

Sıklık sınırı, URL hedefleme, Coğrafi Hedefleme ve daha fazlasını sağlar. Reklam kampanyaları için ayrıntılı raporlar sağlar. Dönüşüm oranlarına ilişkin derinlemesine bilgi edinirseniz, oranları, gelirleri ve eBGBM’yi tıklayın.

Hatta AdSense Reklamlarının görüntülenmesini destekler. Ayrıca, Revive Adserver, reklam sunma ücreti gerektirmez. Revive Adserver, teknik olarak eğimli web yöneticileri ve yayıncılar için iyi bir çözümdür. Bu büyük bir betik ve geniş sunucu kaynaklarını kullanıyor.

 Reklam Sunucusu

7. OIO Yayınevi

OIO Yayıncı, reklam gelirinizi en üst düzeye çıkarmanıza, zamandan tasarruf etmenize ve reklam alanınızı tam olarak kontrol etmenize yardımcı olan en popüler reklam yöneticilerinden biridir. Bağımsız bir program olarak kurulabilir ve hatta bir WordPress Eklentisi olarak kullanılabilir.

OIO Publisher ile, reklamlarınız üzerinde tam kontrol sahibi olursunuz. Kendi reklamlarınızın yanında üçüncü taraf reklam ağları yayınlamanıza olanak tanır. Bu 47 $ için kullanılabilir ve tek bir lisans tüm web sitelerinizi kapsar.

OIO Publisher bir reklam pazarı sunuyor. Yani, satılmamış reklam alanınızı satmak için bir fırsat elde edersiniz. Temel bir reklam sunucusu arıyorsanız, OIO Publisher sizin için en iyi seçim olabilir.

 Reklam Sunucusu

8.  AdGlare

AdGlare, reklamverenler, yayıncılar ve ajanslar için bir SaaS barındırılan reklam platformudur. Ayda 1 milyona kadar istekte bulunan ücretsiz bir reklam sunucusu olarak gelir. AdGlare, AdGlare’yi kendi web siteleri için bir yayıncı reklam sunucusu olarak kullanan küçük işletmeleri ve üçüncü taraf reklam sunucularındaki bölge etiketlerini kullanan reklamverenleri ve ajansları da içeren büyük bir müşteri portföyüne sahiptir.

AdGlare, mobil duyarlı afiş reklamlar, HTML5 video reklamlar, geçiş reklamları, lightbox reklamlar, kat reklamlar, video VAST 2.0-4.0 etiketleri, geleneksel pop-up’lar ve pop-under ve kenar çubuğu reklamları gibi çeşitli reklam biçimlerini desteklemeye devam ediyor. Makul bir fiyatlandırma (aylık 199 $ ‘dan başlayan) ve aynı zamanda 15 günlük ücretsiz deneme teklifiyle geliyor.

AdGlare açık ve sezgisel bir kullanıcı arayüzü sağlar. Reklam sunucusu yazılımı da WordPress kullanıcıları tarafından kendi web sitelerine entegre edilebilir. Varolan sunucunuza yüklemek için kullanımı kolaydır ve herhangi bir şey gerektirmez. Web sitenize hiçbir zorlamayan bir reklam yönetimi platformu sağlar. AdGlare Ad Server, çeşitli ekran boyutlarına otomatik olarak ayarlanan reklamlar sunar.

Tüm reklam kampanyalarınızı kolayca takip etmenize yardımcı olan inanılmaz bir gösterge paneli sunar. Reklam kampanyaları için gerçek zamanlı istatistikler alırsınız. Hatta, reklamlarınızı coğrafi olarak hedeflemenize de olanak tanır. Bir ülkedeki belirli bir şehri hedeflemek için AdGlare Reklam Sunucusunu kullanabilirsiniz. Çeşitli reklam öğesi biçimlerini ve yerleşimlerini kullanmanıza olanak tanır. AdGlare’yi kullanarak, reklamları dilleri, tarayıcıları ve cihazları temel alarak özelleştirebilirsiniz.

 Reklam Sunucusu

9.  AdNgin

AdNgin, reklam para kazanma çabalarınızı en üst düzeye çıkarmak için bir başka mükemmel reklam sunucusu platformudur. Banner körlüğünü yenmenize, TO’yu artırmanıza ve ziyaretçi başına geliri en üst düzeye çıkarmanıza olanak veren en iyi reklam optimizasyon platformlarından birini sunar.

Tipik olarak AdNgin, AdSense Test ve Optimizasyon hizmeti olarak kullanılır. Titiz bir AdSense Testi ile daha fazla para kazanmanıza yardımcı olur. Üstelik, AdSense testlerinin tüm unsurları üzerinde tam kontrol sağlamak ve dağıtmak kolaydır.

AdNgin, dünya genelinde milyonlarca günlük gösterim sağlayan çevrimiçi yayıncılardan binlerce yayıncı tarafından kullanılıyor. Küçük ve büyük AdSense yayıncıları için 10 milyondan fazla günlük gösterim gösterir. Artan RPM’lerin% 35’in üzerinde kanıtlanmış bir sicili vardır ve hemen çıkma oranlarını ortalama% 17 oranında azaltır.

AdNgin kullanımı güvenlidir ve işinizi büyütmeye odaklanmanızı sağlayan kaliteli destek sağlar. Reklam gelirlerini en üst düzeye çıkarmak isteyen tüm Adsense kullanıcıları için ziyaretçilerin kullanıcı deneyimini aksatmadan iyi bir reklam yönetimi platformu. Onun ücretsiz sürümü de mevcuttur.

 Reklam Sunucusu

10. WP PRO Reklamcılık Sistemi

WP PRO Reklamcılık Sistemi, WordPress sitenizdeki reklamları yönetmek için en iyi WordPress Eklentisinden biridir. Reklamlarınızı web sitenize kolayca yerleştirmenize, reklamverenleri, kampanyaları, reklam bölgelerini ve banner’ları birkaç saniyede kolayca yönetmenize yardımcı olan birçok güçlü özellikten yararlanılır.

WP PRO Reklamcılık Sistemi WordPress Eklentisi’ni kullanarak, WordPress sitenize normal afişler, Popup Banner’lar ve Köşe Soyma Reklamları ekleyebilirsiniz. Hatta posta geçmişinizi reklamlara dönüştürmenize de izin verir. Tıklamaların, gösterimlerin ve TO’nun izlenmesine ilişkin bilgiler içeren temiz ve ayrıntılı istatistikler sağlar.

Ayrıca, WP PRO Reklamcılık Sisteminin çok güçlü ve zengin özellikleriyle kullanımı kolay ve basittir. Son derece özelleştirilebilir seçeneklerle herhangi bir reklam göstermenizi sağlayan en iyi reklamcılık çözümlerinden biridir. WP PRO Reklamcılık Sistemi WordPress Eklentisi, belki de web sitenizdeki reklamları kolayca yönetebilmeniz için alabileceğiniz en iyi seçenektir.

 Reklam Sunucusu

11. adColt Reklam Sunucusu

adColt, beyaz etiketli reklam sunma platformudur. Fiyatlandırmaları dümdüz ilerliyor ve servis zengin özelliktedir. Bu, hem küçük hem de büyük yayıncılar için uygundur. adColt ayrıca tıklama sahtekarlığı izleme ve canlı e-posta raporlamaya sahiptir.

Fiyatlandırma, sunduğunuz reklam sayısından bağımsız olarak düz .02 BGBM’dir.

 Reklam Sunucusu

12. Broadstreet Reklam Sunucusu

Broadstreet Ad Server tarafından barındırılan hizmet, haber sitelerinin ihtiyaçları için tasarlanmıştır. Yine de, diğer web sitelerinde de kullanılabilir. Bu reklam sunma platformu, küçük yayıncılar için uygun bir seçenektir.

Fiyatı: Fiyatı makul. Sizin için uygun olup olmadığını görmek için ücretsiz bir plan ile başlayabilirsiniz. Diğer Broadstreet planları, 1 mm’lik servis başına ayda 10 ila 50 $ arasında değişiyor. Sitelerinde fiyat tahmincisi var.

Reklam Sunucusu

13. Atlas Çözümleri

Google, DFP’ye sahipken, mevcut Facebook reklam platformunu ve reklam teknolojisi çözümlerini tamamlamak için Facebook tarafından Atlas Solutions satın alındı.

Atlas Solutions sunucusu için özellikler, gelişmiş istatistikler, demografik müşteri hedeflemesi, cihazlar arası reklamcılık ve daha fazlasını içerir.

Reklam Sunucusu

14. Zedo

1999 yılında Zedo kuruldu ve birden fazla dilde self servis reklam modülünü uygulayan ilk şirketlerden biri oldu. Bugün bile, piyasadaki en iyi doğrudan satış araçlarından birine sahiptir.

En eski reklam sunma araçlarından ve hala kullanımda olan en büyük bağımsız çözümlerden biri olmasının yanı sıra, Zedo yayıncılar için uzun bir özellik listesi sunmaktadır.

Bunlar, reklam izleme, sunum, planlama ve raporlama, API entegrasyonları ve 7/24 çevrimiçi uzman müşteri hizmetleridir.

 Reklam Sunucusu

15. Broad Street

Broadstreet reklam sunucusu, doğrudan satışa odaklanan küçük-orta ölçekli işletmeler, yerel haberler ve dergi tarzlı siteler için en uygun olanıdır.

Nişanlı yayıncılar için Broad Street mükemmel uyum olabilir. Müşterilerinin, reklamverenlere mümkün olan en yüksek değeri sağlamasına yardımcı olarak, verimliliği ve genel performansı artırır.

Broad Street platformu ile kullanım kolaylığını (önceki DFP veya OpenX kullanıcıları için az sayıda ek öğrenme eğrisi), müşterilerinize rapor hazırlamak için otomatik rapor oluşturma, destekli içerik analizi, gösterge tablonuz aracılığıyla bülten reklam yönetimi ve hatta beyaz etiketleme seçeneği sunabilirsiniz. .

Reklam Sunucusu