Reklam Değişimi Nedir ?

Basitçe ifade etmek gerekirse, Ad Exchanges (Reklam Değişimi ) , reklamverenlerin ve yayıncıların gerçek zamanlı açık artırmalarla reklam alanı satın alma ve satmalarına olanak sağlayan dijital bir pazardır.

Birden fazla reklam ağından medya reklam envanterinin alımı ve satımı için bir teknoloji platformu olarak görülebilir.

Teknoloji odaklı ve medya envanteri üzerinde fiyat görüşmesi yapılan tarihi yaklaşımı içermiyor.

Çoğunlukla reklam değişimi görüntülü video ve mobil reklam envanterini satmak için kullanılır.

Reklam Değişimleri, alıcıların her gösterimin fiyatını görebildiği şeffaf bir sistem olarak gelir.

Kullanımı kolay araçlar, çoklu satış seçenekleri, tahmin sistemleri, kolay arayüz ve daha pek çok şey sağlar, bu da reklamverenler ve yayıncılar için mükemmel bir Reklam Ağı havuzu oluşturur.

Ayrıca, Reklam Değişimleri ile, reklamların gösterilmesi üzerinde tam kontrol sahibi olursunuz. Böylece, reklamın dijital mülkünüzde ne kadar süreyle görüneceğini kolayca belirleyebilirsiniz.

İşte Reklam Borsaları hakkında daha fazla bilgi.

Temel olarak, Reklam Değişimleri büyük bir reklam gösterimi havuzu olarak görülebilir. Burada yayıncılar, birilerinin onları satın almasını umarak reklam gösterimlerini gösterir. Alıcılar daha sonra talep tarafı platformları gibi teknolojileri kullanarak reklam gösterimlerini seçerler.

Kararlar, reklam konumu, cihaz türü, günün saati ve kullanıcının davranışı gibi çeşitli parametreler göz önüne alınarak gerçek zamanlı olarak yapılır.

Reklam Borsaları, reklam alım satımının etkin ve verimli bir yolunu sağlar. Reklam Borsaları ile reklamverenler, doğrudan belirli yayıncılardan gelen satın alma anlaşmalarına karşı, bir kerede bir dizi sitedeki reklamları satın alabilir.

Bu nedenle, Reklam Değişimleri, gelirlerini en üst düzeye çıkarmak isteyen reklamverenler ve yayıncılar için mükemmeldir.

İşte bu nedenle Reklam Değişimleri reklamverenler ve yayıncılar için en iyisidir.

Neden Reklam Değişimleri’ne gidelim?

 • Ad Exchange, geniş bir küresel reklam ağı havuzu sunar  . Envanteriniz için daha iyi gelir fırsatlarının tespit edilmesine yardımcı olur.
 • Ad Exchange, birinci sınıf güvenlik ve olumlu kullanıcı deneyimi sağlayan yenilikçi teknolojiden yararlanır. Yenilikçi araçlar, doğru reklamın doğru web sitesine devam etmesini sağlar. Envanteriniz üzerinde daha iyi kontrol sahibi olursunuz. Örneğin, inceledikten sonra belirli bir reklamı onaylayabilir veya reddedebilirsiniz.
 • Çoğu Reklam Değişimi, farklı tarayıcılarda, cihazlarda ve değişen ekran boyutlarında uyumludur. Ayrıca, web sitelerinde envanter, yayın içi, OTT, mobil uygulamanın premium içeriği vb. Dahil olmak üzere eksiksiz bir envanter yelpazesi sunarlar. Geniş coğrafi alanı kapsayan geniş bir kitleye tüm formatlarda çekici reklamlar sunar.
 • Ad Exchange, akıllı teklif vermenize ve yatırım getirisini en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olan gerçek zamanlı teklif protokolüyle birlikte gelir. İçerik türleri ve marka itibarı gibi çeşitli veri sinyallerini dikkate alır. Ayrıca, alıcıların envanteriniz için ödemeye razı olduklarını görmenizi sağlar.
 • Ad Exchange, envanterinize olan talebi ve fiyatı anlamanıza yardımcı olan güçlü analitik ve raporlama araçlarıyla güçlendirilmiştir. Üstelik, dijital pazarlama işinize derinlemesine bilgi veriyorlar, böylece envanterinizden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Alıcılar ve yayıncılar için bir gelir optimizasyon özelliği olarak işlev görür.

Reklamverenler ve Yayıncılar için 15 PPC Ağları

Yayıncılar için Reklam Değişimi Kullanmanın Temel Yararları

 • Yayıncılara gerçek zamanlı dinamik ayırma kullanarak en yüksek karı elde etme imkanı sunar.
 • Yeni alıcılara erişim, gelir potansiyelini arttırıyor.
 • Etkili Ödeme Sistemi.
 • Yayıncılar, reklamverenler, ağlar, reklam biçimleri ve teklif türleriyle ilgili kontrolü ele alır.
 • Gelişmiş raporlama sistemi doğru kararı vermeyi kolaylaştırır.

Reklamverenler için Reklam Değişimi Kullanmanın Temel Faydaları

 • Gerçek zamanlı teklif vermeye erişim, arzu ettikleri envanter için teklif vermelerini sağlar.
 • Reklamverenler gelişmiş analitik ve raporlama yeteneklerine erişebilir.
 • Reklamverenler, reklamlarının nerede görüneceğini ve nerede görünmediğini kontrol eder.
 • Kolay ödeme sistemine erişim.
 • API entegrasyonu onu ağlara ve ajanslara erişilebilir kılar.