Rekabeti İnceleyin Blog Trafiğinizi ve Kazancınızı Artırabilir

Bir blogu başarılı kılmak, ne kolay ne de imkansızdır, çünkü nişlerinde büyük bir popülerlik ve kazanç olan birçok popüler blog bulunabilir.

Artık blogunuzdan çok para kazanmak ve blogunuzun popülerliğini artırmak istiyorsanız rakip bloglarınız blogunuzu geliştirmenize yardımcı olabilir.

Kulağa sihirli gelebilir, ancak neden rakibiniz daha fazla kazanmanıza ve blog performansınızı arttırmanıza yardımcı olacak.

Evet, belki kimse size yardım etmeyecek, ancak rakibinizin size nasıl yardımcı olabileceğini öğrenmelisiniz. Blogunuzu geliştirmek için başarı mantralarını çalmanız gerekir.

Bugün , rakiplerinizi inceleyerek ve rakibinizin  iyi şeylerini seçerek blog performansınızı nasıl artırabileceğinizi anlatacağım  ve bu iyi şeyleri blogunuzda uygulayın. Rakibinizi incelemek kopyalamakla ilgili değildir; Rakibinizin iyi şeylerini benimsemeyle ilgili .

Evet, hedefleriniz rakiplerinizden farklı olabilir, ancak blogları sizinkilerle aynı hedeflerde bulabilirsiniz.

Rakibinizin bloglarınızın kazancını ve trafiğini iyileştirmeye nasıl yardımcı olabileceğini öğrenin.

Blogunuzu geliştirmeden önce hedeflerinizi bilmeniz gerekir. Hedeflerinizin farkında değilseniz, ders çalışamaz ve rakiplerinizden bir şey öğrenemezsiniz.

Hedefleriniz bloglarınızın kazancını arttırmak, trafiği artırmak, makalelerin konusunu değiştirmek, katılımları artırmak veya başka herhangi bir şey olabilir.

Hedeflerinizi bildiğiniz zaman, rakiplerinizi bu alanlarda inceleyebilirsiniz. Örneğin, tercihlerinizi artırmak istiyorsanız, rakiplerinizi okurken buna odaklanacaksınız.

Rakiplerinizi incelerken hedefler listeniz artabilir çünkü bu bloglardan çok şey öğreneceksiniz ve web sitenize de başvurmak isteyeceksiniz.

Rakiplerinizi listeleyin

Bazı blogları biliyorsanız, hangi blogların niş içinde başarılı olduğunu, bu blogların bir listesini yapın.

Nişinde saygın bloglar bilmiyorsanız, blog alanınızla ilgili iyi bir blog bulmanız gerekir. İlgili anahtar kelimeyi arayarak Google’da arayarak bulabilir.

İlk beş blogdan daha fazlasını listelemeyin, çünkü bol miktarda blog listelerseniz, bunları ayrıntılı olarak inceleyemezsiniz ve birçok şeyi bir kerede uygulamaya çalışacağınız için kafanız karışır.

Önce İçerik

İçeriğin kral olduğunu bildiğiniz gibi, her blog için aynı kural geçerlidir. Blogların başarısı içeriğe bağlı ve harika içerik yazmak her blogcunun birinci önceliği olmalı.

Rakip blogunuzu inceleyin:
Hangi konuları kapsar?
İçeriğinin uzunluğu
Orada yazma stili
Makale biçimlendirme Beğen: başlıklar, noktalar, yazı tipi boyutu vb.

Rakiplerinizin ne yazdığını ve ne yazmadığınızı bilmek, blogunuzdaki sorunları tanımlamanıza yardımcı olacaktır.

İçeriğiniz ziyaretçilerinize değer vermiyorsa veya ilgi çekici değilse, rakiplerinizin kazanmasıyla başarı elde edemeyebilirsiniz.

Bazı bloglar, kenar çubuğundaki popüler yazıyı gösterir; bu, insanların aradıklarını ve o blog yazısı hakkında neleri sevdiklerini bulmakta son derece faydalı olabilir.

Yine de bunun, rakiplerinizin ne yaptığını başetmekle ilgili olmadığını, aksine geliştirmemiz gerekenleri öğrenmekle ilgili olduğunu söylemek istiyorum.

Blog Tasarımı ve Hangi Eklenti Kullanılmalı

Bildiğiniz gibi “İlk izlenim son izlenimdir” aynı kural blogunuz için de geçerlidir. Hepsi değil, ancak bazı ziyaretçiler bu kuralı uygular ve web sitenizin kalitesini web sitenizin tasarımında değerlendirirler.

Blogunuz çok sıradan görünüyorsa, bazı insanlar blogunuza güvenmeyebilir, ancak bu doğrudur. Bu sadece blogunuzun nasıl göründüğü ile ilgili değil, blogunuzun bilgi bulmak ve gezinmek için ne kadar kolay olduğu ile ilgilidir.

Rakibinizin bloguna bir göz atın. Seksi görünüyorlar mı yoksa tasarım açısından basitler mi, okunması kolay, gezinmeleri kolay, reklamlarla dolu değil, daha az karışıklık vb.

Öyleyse, blog tasarımlarını kendi blogunuzla karşılaştırın. Yalnızca blogunuzu güzelleştirecek aynı zamanda kullanıcı dostu da yapacak bazı geliştirmelere ihtiyacınız olduğunu görebilirsiniz.

Ayrıca, rakiplerinize hangi eklentileri kullandıklarını da kontrol edebilirsiniz. Bunu bilmek için, sayfaya sağ tıklayarak blog sayfa kaynaklarını kontrol etmeniz gerekir ve “Sayfa kaynağını görüntüle” bu HTML kaynak kodunu açar. HTML bilmeniz gerekmediğinden endişelenmeyin, yalnızca Google Chrome‘da arama kutusunu açacak ve “/ plugins /” ifadesini arayacak olan Ctrl + F tuşlarına tıkladığınızda Chrome bu metni nerede bulursa vurgulayacaktır. Rakiplerinizin hangi eklentileri kullandığını bilmenize yardımcı olacak birçok URL bulacaksınız.

Bu bilgilerle neler yapabilirsiniz: Beklediğiniz, evet bu blogunuzu geliştirmenize yardımcı olacaktır. Hangi eklentiyi kullandıklarını ve hangi amaçla kullandıklarını bilmek, blogunuza bunları geliştirmenize yardımcı olacaktır, bu da kesinlikle blogunuzun geliştirilmesine yardımcı olacaktır. Örneğin, rakibiniz yorum etkileşimini arttırmak için bloglarında CommentLuv eklentisini kullanıyorsa, blogunuza CommentLuv eklentisini de uygulayabilirsiniz. Bu, blogunuzdaki yorumları arttırmanıza yardımcı olabilir.

Rakipleriniz nasıl kazanıyor?

Rakiplerinizin nasıl kazandığını bilmek zor değil. Blogcuların ana kazanç kaynağının çoğu Google AdSense, bağlı kuruluş pazarlaması, reklam alanı satışı vb.

Rakiplerinizin nasıl kazandığını kolayca bulabilirsiniz. Bağlı kuruluş pazarlaması, AdSense, doğrudan reklam satışları vb. Gibi farklı kaynaklardan kazanıyor olabilirler. Ayrıca, rakiplerinizin nasıl kaynak kazandığı hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olabilecek, rakiplerinizin reklam sayfasını da kontrol edebilirsiniz.

Bazı blogcular ayrıca aylık kazanç raporlarını yayınlar ve nasıl kazandıklarını açıklar. Böyle bir blog bulursanız, aylık kazanç raporunu yayınlayan sizde daha sonra öğrenmeniz çok daha kolay olacaktır.

Nasıl kazandıklarını öğrendikten sonra, ne kadar etkili bir şekilde reklam verdiklerini veya bağlı ürünleri tanıtmayı öğrenmenin zamanı geldi.

Bir blog AdSense’ten kazanç sağlıyorsa ve blogunuzda AdSense’i kullanıyorsanız, AdSense reklamlarını nereye koyduklarını, reklam boyutlarını yalnızca metin reklamı mı yoksa metin ve resim reklamları mı olduğunu bakmalısınız.

Bloglama Para Kazanma Yolları bakabilirsiniz.

Bir blog bağlı kuruluş pazarlamasından kazanç sağlıyorsa, bağlı kuruluş ürünlerini nasıl tanıttığınızı kontrol etmeniz gerekir.

Bu ürünün bir incelemesini mi yazıyorlar?
Affiliate ürünler için banner reklamlar yerleştiriyorlar mı?
Hangi ürün ve hizmetleri tanıtıyorlar?
Bağlı şirketleri posta listesinden mi tanıtıyorlar?

Bunu bilmek doğru reklam yerleşimi ve reklam boyutunu bulmanıza yardımcı olacaktır. Hangi ürünlerin tanıtımını yapabileceğinizi ve bunların tanıtımını yapabileceğinizi öğreneceksiniz. Bütün bunlar birlikte blog kazancınızı artırmanıza yardımcı olacaktır.

Banner-Reklamlar-web seomaking

Kazanç için rakiplerinizden doğru reklam alanlarını tespit edebilirsiniz.Çünkü onlar araştırma geliştirme ile tespit edip doğru alanları bulmuşlardır.

Rakipleriniz Bloglarını nasıl tanıtıyor?

Zor olan, rakiplerinizin bloglarını nasıl tanıttığını. Rakiplerinizin bloglarını nasıl tanıttığını öğrenebiliyorsanız, kavramlarını da uygulayabilirsiniz ve blogunuz da rakibiniz olarak başarıyı öper.

İlk önce kolay olanı: Rakip blogunuza bir göz atın ve bloglarını sosyal medyada aktif olarak tanıtıyorlarsa bulun. Bunu bilmek için, onları Twitter, Facebook ve Google Plus vb. Sosyal sitelerden izlemeniz gerekir. Bu sayede bloglarını sosyal medya sitelerinde nasıl ve ne kadar aktif olarak tanıtdıklarını öğrenecek ve stratejilerini uygulayabilirsiniz. web sitenize daha fazla ziyaretçi kazanın.

Geri Bağlantıları Oluşturma:  Rakibinizin nereden bağlantı kurduğunu biliyorsanız, o sitelere geri bağlantılar da oluşturabilir ve bloglarınızın arama görünürlüğünü artırabilirsiniz.  Yarışmacıların geri bağlantılarını bulmak için Opensiteexplorer’ı kullanabilirsiniz  .

SEO için sitenizi, web sitenizle ilgili sorunları tanımlamanıza yardımcı olacak SEOmoz ve Raven Tools gibi çeşitli SEO araçları aracılığıyla rakip web sitenizle de analiz edebilirsiniz ve bu, rakibinizin iyi şeylerini bulmanıza yardımcı olur. Geliştirerek ve rakiplerinizin iyi şeylerini uygulayarak, blogunuz arama sonuçlarında daha iyi sıralanabilir ve bu da blogunuza daha fazla ziyaretçi ve kazanç kazandırır.

Sonunda, bunun rakibinizi başetmekle ilgili olmadığını, aksine blogunuzu veya web sitenizi rakiplerinize kıyasla geliştirmekle ilgili olduğunu tekrar söylemek istiyorum.

Ziyaretçilerinize iyi değer veriyorsanız, blogunuz popüler hale gelecektir.