13 Web Site Push Bildirim Servisleri

Bugün, En İyi Web Sitesi Push Bildirim Servisleri ile paylaşıyoruz  .

Web Sitesi Push Bildirimi, Web Basma Bildirimi veya Tarayıcı Push Bildirimi olarak da bilinir. Bunlar, sitede etkin bir şekilde bulunmadıklarında bile doğrudan kullanıcıların tarayıcısına gönderilen iletilerdir. Bir resim ile birlikte bir mesaj içerir.

Web Sitesi Push Bildirimleri Nelerdir?

Web Sitesi Push Bildirimleri, kullanıcıları web sitenize geri almak için kullanılan bir dijital pazarlama tekniğidir. Basit bir itme bildirimi göndererek kullanıcı katılımını sağlamayı amaçlamaktadır.

Web / Tarayıcı Push Bildirim , kullanıcının pazarlama için iletişim bilgilerine ihtiyaç duymadığı için uygulanması kolaydır.

Kullanıcılar, web sitenizi ilk kez ziyaret ettiğinde tarayıcıdaki ‘Bildirim Düğmesine İzin Ver’ seçeneğini tıklamanız yeterlidir. Bu yapıldıktan sonra, kullanıcılarınıza kolayca push bildirimleri gönderebilirsiniz.

Bu nedenle, push bildirim tamamen kullanıcının iznine bağlı olduğunu görüyorsunuz. Web push bildirimleriyle, kimsenin gizliliğini ihlal etmeyecek ve onları hiçbir şekilde kızdırmayacaksınız.

Burada, web push bildirim hizmetini kullanmanın avantajlarını kaleme aldık.

Web Sitesi Push Bildirimi Kullanmanın Faydaları

 • Yayınladığınız her yeni makale hakkında abonelerinize bildirim gönderebilirsiniz. Bu nedenle, push bildirimleri web sitenizin trafiğini artırmaya yardımcı olur  .
 • Abonelerinizle çeşitli teklifleri paylaşmak için Tarayıcı / Web Bildirimleri kullanılabilir.
 • Rakiplerinizden önce abonelerinizle haber paylaşmak için Web Push Bildirimlerini de kullanabilirsiniz.
 • Push bildirimlerini kullanarak satışları artırabilir veya hatta kazançlarınızı birleştirebilirsiniz.
 • Anketleri Al
 • EBM / TÜFE Kampanyalarını Tanıtın
 • İletişim bilgilerini bilmeden kullanıcılarla yeniden iletişim kurma becerisi.
 • Ve daha birçok fayda

Bu nedenle, web sitesi push bildirimlerinin dijital pazarlamanın tüm alanında benzersiz bir yere sahip olduğunu görüyorsunuz.

 

Mobil cihazlar ve tabletlerle sınırlı mobil uygulama push bildirim aksine, web push bildirimleri de masaüstü bilgisayarları kapsar.

Masaüstü kullanımı hala toplam internet saatinin iyi bir yüzdesini oluşturmaktadır. Bu nedenle, İnternet kullanıcılarının bu büyük yüzdesine gerçek zamanlı push bildirimlerinin gücünü vermek için web sitesi push bildirimleri de devam ediyor.

Web push bildirimlerini e-ticaret için çok önemli kılan bir başka faktör de maliyet faktörüdür. Aslında, kaliteli bir uygulama oluşturmak pahalı bir ilişki olarak ortaya çıkıyor.

Ayrıca, küçük ve orta ölçekli şirketler için mobil web siteleri, mobil uygulamalardan daha fazla kişiye ulaşabilir. Dolayısıyla, web sitesi push bildirimleriyle, işletmeler bir uygulamaya yatırım yapmak zorunda kalmadan push bildirimleri gönderebilir.

Genel olarak, web sitesi veya tarayıcı push bildirimleri, masaüstü, mobil veya tablet gibi tüm cihazlarda kullanılabilen anlık ve canlı bir iletişim kanalı olduğunu kanıtlar.

Web Sitesi Push Bildirimleri Nasıl Çalışır?

Bir mobil uygulama söz konusu olduğunda, bir uygulamayı her yüklediğinizde, uygulama varsayılan olarak cihazınıza push bildirimleri gönderir. Öte yandan, web sitelerinin, kullanıcılardan bildirim göndermek için gönderdikleri izinleri açıkça alması gerekir.

Burada, web sitesi push bildirimlerinin nasıl çalıştığını gösteriyoruz:

1. Web push bildirimleri oluşturulmasında ve çalıştırılmasında ilk adım ziyaretçilerin katılımını sağlamaktır. Bir ziyaretçi bir web sitesine ulaştığında, bir katılım kutusu tetiklenir. Ziyaretçi “İzin Ver” e tıklarsa, abone listenize eklenir.

2. Bir ‘ziyaretçi’ bir ‘abone’ olduğunda, web sitenizden push bildirimlerini tetikleyebilirsiniz. Bir başlık mesajı ve bir metin mesajı (belirli karakter sınırları içinde özelleştirilebilir) ve bir URL’nin belirtilmesi gerekebilir. Bu bildirimler, web sitesi bu zaman noktasında açık olmadığında bile gerçek zamanlı olarak gelir. Abone, bildirime tıkladığında, belirtilen URL’ye yönlendirilir.

Metin Yazarlığı Push Bildirim sırasında akılda tutulması gerekenler

Etkileşim, push bildirimleri için başarının anahtarıdır.

Push bildirimleri, mesajın yanı sıra başlıkta da karakter sınırlamaları getirdiğinden, push bildirimleri oluştururken net, özlü ve etkili olmanız gerekir.

İnsanların yalnızca değerli buldukları takdirde bildirime tıklayacaklarını unutmayın.

Bildirim kopyasının amacı, aboneleri tıklamaktır.

Push bildirimleri için metin yazarlığı için bazı ipuçları:

Net bir mesaj yazın  – Belirsiz mesajlarla gelmeyin.

Daha ziyade, bildiriminizde söylediklerini net ve kesin bir şekilde belirtin.

Net bir mesaj eylem odaklıdır ve belirsiz mesajlardan daha büyük bir tıklama oranı alır.

Önemli değer önerisini belirleyin  – Anlık bildirimlerinizde 40-120 karakterlik sınır, kitlenize söylediklerinizle ilgili net ve özlü olmanız gerektiğini gerektirir.

Mesajınızın en önemli değer önerisini tanımlayın ve bildirim kopyasında öne çıkarın.

Sosyal Kanıtlardan yararlanın  – Tıklama bildirimlerinde sosyal kanıt kullanımı, tıklama oranını artırmak için kullanılabilir. Örneğin, abonelerin bir blog gönderisini tıklatmasını istiyorsanız, sosyal yayının “Binlerce Facebook beğeni var” şeklinde olduğunu gösteren sloganlar alabilirsiniz. Ancak, güvenilir olan ve asla denize girmemesi gereken şeyler yazmalısınız.

Aciliyet  hissine sahip olun – Push bildirimlerinizin kopyasında aciliyet hissi yaratın. Abonelerin fırsatın kapandığını öğrendiğinde, daha fazlasını istiyorlar. Kayıp Korku (FOMO) olarak bilinir. Yani, çevrimiçi mağazanızda bir satış yapıyorsanız, böyle bir şey söyleyen bir push bildirimi ile gelin: “Flash Satış! Sadece 10 saat ”.

Push Bildirimleri için Zamanlama ve Frekans

Ayrıca, push bildirimleri gönderdiğinizde zamanlamaları not almalısınız.

Yani, abonelerinizin bulunduğu zaman dilimini hesaba katmalısınız.

Abonelerinizin dünyaya nasıl yayıldığını net bir şekilde anlamanız gerekir.

Örneğin, yıldızları parıldadığında, “gününüze başlamak için 10 ilham verici şarkı” push bildirimini gönderirseniz abonelerinizi rahatsız edeceksiniz.

Böylece, günün farklı saatlerinde farklı türde bildirimler çalışır.

Dahası, push bildirimleri göndermenin en uygun sıklığı ile gelmeniz gerekir.

Hedef kitleniz için en uygun olan en iyi frekansı belirlemek için her itme bildiriminden sonra tıklama oranı, sayfadaki zaman, hemen çıkma oranı ve devre dışı bırakma gibi faktörleri dikkate almalısınız.

Takip etmek için neye ihtiyacınız var?

Tıklama oranı, web sitesinde itme bildiriminin tıklama oranını izlemeniz gereken en önemli metriktir.

İtme bildirim mesajınızı tıklayan kişilerin yüzdesidir. Maksimum tıklama daha iyidir.

Bununla birlikte, push bildirimleri sunduğunuz iş hedeflerini de göz önünde bulundurmalısınız. Satışlar, ödeme sayfasına ziyaretler, alışveriş sepeti vb.

Push bildirimleri yukarıdaki işlemleri gerçekleştirerek web sitenize kaç kişinin geleceğini belirlemek için bildirim bağlantılarını UTM parametreleriyle etiketleyebilirsiniz.

Bu, web sitesi push bildirimleriyle ilgili neredeyse her şeyi kapsar. Şimdi, 10 En İyi Web Sitesi Push Bildirim Hizmetlerini görmenin zamanı geldi.

İşte size listesi:

Web Sitesi Push Bildirim Hizmetleri

1.  PushEngage

PushEngage, en güvenilir push notificaion hizmetlerinden biridir. 115 ülkede 5500’den fazla web sitesi tarafından kullanılıyor. PushEngage kurulumu kolaydır. Chrome ve Firefox’u destekler. PushEngage’i kullanarak, push bildirimleri ile masaüstü ve mobil kullanıcıları hedefleyebilirsiniz.

Bazı Temel Özellikleri şunlardır:

 • HTTP siteleri için tek adımlı tercih
 • Zamanlama Bildirimleri
 • URL Modeli kullanan otomatik segmentler
 • RSS Feed ile Otomatik Bildirimler
 • Erişim Kontrolü ile Çok Siteli ve Çok Kullanıcılı Giriş

Üst Web Sitesi Bildirim Hizmetleri

2.  AdPush

AdPush, diğer web bildirim platformlarında görülen araçları geliştirerek müşteri mesajlaşma sistemine daha gelişmiş bir işletme sunar.

AdPush UI, iyi cilalanmış ve kolay gezinilebilir. Tüm özelliklere tarayıcı tabanlı servis üzerinden erişilebilir, yani mesajlarınızı göndermek, programlamak ve izlemek için herhangi bir yazılımı indirmeniz gerekmez. Kurulum kolaydır. AdPush’ı ücretsiz 14 günlük deneme ile keşfetmeye başlayabilirsiniz.

Temel Özellikler:

 • Günlük istatistik raporları abone dalgalanmalarını gösterir
 • Gerçek zamanlı izleme, son gönderilen iletilerin verilerini sunar
 • Abone listeleri, coğrafi konum, kayıt URL’si veya saat dilimine göre göndermenize izin verir
 • Zamanlayıcı, bildirimlerin gelecekte çıkmasını sağlar
 • RSS-itme işlevi
 • Dinamik önizleme, bildiriminizin müşterinizin çeşitli cihazlarında nasıl görüneceğini görmenizi sağlar.
 • Hoş geldiniz damlası, mesajlaşmanızı en olası olan müşterilerin önüne koyar.
 • Bildirimlerde büyük resim

 Üst Web Sitesi Bildirim Hizmetleri

3.  Sendpulse

Sendpulse sadece bildirim servisini değil, diğer hizmetleri de sunar. Push bildirimleri sunmanın yanı sıra Sendpulse ayrıca  E-posta Pazarlama, SMTP Sunucusu, Toplu SMS ve API sunar.

Sendpulse birçok benzersiz özellik ile geliyor.

Temel Özellikler şunlardır:

 • Masaüstü Bilgisayarlarda Google Chrome, Safari ve Firefox’u destekler.
 • Mobil Cihazlarda Google Chrome’u destekliyor.
 • Web push isteği için çok fazla abonelik seviyesi.
 • Son derece etkili mesajlaşma. Kullanıcılar World Wide Web’e bağlandıkları anda bildirimler alırlar.
 • Her bir kitle üyesi için özel bildirimler ve bölümlere göre gönderilebilir.
 • Geliştirici API’leri varsayılan olarak sunulur.
 • İletileri ve toplu iletileri tetikleyin.

Üst Web Sitesi Bildirim Hizmetleri

4.  OneSignal

OneSignal, yeni başlayanlar için en iyi web sitesi itme bildirim hizmetlerinden biridir. OneSignal kullanımı ücretsizdir. Böylece, tek bir kuruş harcamadan sınırsız aboneye sınırsız itme bildirimi göndermek için OneSignal’ı kullanabilirsiniz.

Push bildirimini hem mobil cihazlara hem de PC’lere (Web Push API’sı aracılığıyla) gönderebilir. Android, iOS, Windows Phone 8, Windows 8.1, vb. Gibi en büyük platformları destekler.

OneSignal, www.uber.com ve www.9gag.com gibi müşteriler tarafından kullanılıyor. Yani, zaten insanlar ve işletmeler gibi güveniyorlar.

OneSignal Push Bildirim Hizmetinin temel özelliklerinden bazıları şunlardır:

 • Kolay kurulum
 • Daha hızlı teslimat
 • Otomatik Push Bildirimi
 • Gerçek Zamanlı İzleme
 • A / B Testi
 • Segmentasyon Hedefleme
 • Masaüstü Bilgisayarlarda Google Chrome, Safari ve Firefox için destek sunuyorlar.
 • Google Chrome, mobil cihazlarda desteklenir.

Üst Web Sitesi Bildirim Hizmetleri

5.  Pushcrew

Pushcrew en popüler web / tarayıcı itme bildirim hizmetlerinden biridir. Temiz UI ile, güzel tasarlanmış, kurmak kolaydır. Sadece varsayılan değerleri düzenlemeniz, verilen kimlik doğrulama kodlamasını yapıştırmanız, RSS beslemenizi koymanız ve çalışmaya hazır olması gerekir. 

Pushcrew push bildirimi tarafından sunulan temel özelliklerden bazıları şunlardır:

 • Masaüstü bilgisayarlarda Google Chrome v.42 ve üstü ile Firefox v.44’i destekliyorlar.
 • Android özellikli Akıllı Telefonlarda Google Chrome’u destekliyor.
 • Bildirimlerinizi planlama fırsatı sunuyorlar
 • Bildirimlerinize resim ekleyin
 • Belirli segmentlere bildirim gönder
 • Çok web sitesi ve çoklu kullanıcı desteği
 • RSS Basını

Üst Web Sitesi Bildirim Hizmetleri

6.  LetReach

İtme bildirimi endüstrisinde göreceli olarak yeni bir katılımcı olmasına rağmen, LetReach web push bildirimleri yoluyla kitlelerinizi en kapsamlı şekilde kullanmanıza olanak tanır. Halen, yaklaşık 1000 web sitesi, LetReach’i Push Bildirim Hizmeti olarak kullanıyor.

Standart, Pro ve Elite’in üç planında, sırasıyla 15 $, 60 $ ve 175 $ ile birlikte, harika bir özellik grubuyla birlikte geliyorlar.

İşte, özelliklerinden bazıları:

 • Kurulumu inanılmaz derecede kolay
 • Özelleştirilebilir çoklu Opt-ins
 • Bildirim Yönetimi
 • Bildirim Çizelgeleme
 • Uyarlamalı Bildirimler
 • Coğrafi hedefleme
 • Birden Çok Alan Desteği
 • Gerçek Zamanlı Metrikler

Üst Web Sitesi Bildirim Hizmetleri

7.  FoxPush

FoxPush dünya çapında en popüler web itme bildirim hizmetlerinden biridir. Aslında, 3,5 milyondan fazla FoxPush Bildirim Servisini kullanıyor. Ayrıca, FoxPush, kendisi için çok büyük bir sayı olan% 20’lik bir CTR garantilidir.

FoxPush ücretsiz yanı sıra ücretli seçenekler mevcuttur. Ücretsiz olan Temel Plan çoğu kullanıcı için uygundur. Fiyatlar 199 dolara kadar gidiyor. FoxPush, Windows, Android ve Mac dahil olmak üzere tüm popüler platformları destekler.

FoxPush’un temel özelliklerinden bazıları şunlardır:

 • Hızlı ve kolay kurulum
 • Anında teslimat
 • Çok Tarayıcı Desteği
 • Canlı İzleme
 • Çoklu Aygıt Desteği
 • Cihaz Hedefleme
 • Coğrafi hedefleme
 • Emoji-Destek

Üst Web Sitesi Bildirim Hizmetleri

8.  Izooto

Izooto başka bir popüler web push bildirim servisi. Www.jagong.com ve www.mahindra.com’un beğenileri tarafından kullanılıyor. Aslında, Izooto, kampanyalarının çok başarılı olduğunu kanıtlayan bildirimlerine 25.000.000’in üzerinde tıklama aldı.

Temel Özellikler:

 • Masaüstü bilgisayarlarda Google Chrome, Firefox, Internet Explorer ve Safari gibi çok tarayıcı desteği. Google Chrome cep telefonlarında ve tabletlerde desteklenir.
 • “Oturum açma” veya “kaydolma” seçeneği dahil olmak üzere iki harekete geçirici mesaj içeren bildirimler sunulur.
 • Çoklu dil desteği sunar. Bildirimler dili, kitlenin konumuna göre ayarlanır.
 • Kampanyaların ayrıntılı bir analizini sunar.
 • Kullanıcıları tekrar hedeflemek, böylece normal trafiğin bile tekrar ziyaret edilmesi istenir.

Üst Web Sitesi Bildirim Hizmetleri

9.  PushWoosh

PushWoosh, orada en iyi web itme bildirim hizmetleri sağlayıcısından biri olma statüsüne sahiptir. Tek bir gün içinde yaklaşık 250.000 bildirim gönderiyorlar, ki bunlar güçlü bir üsle sahip olduklarını gösteriyor.

Anahtar özellikler:

 • Kullanıcı segmentasyonuna izin verir, böylece kişiselleştirilmiş ve böylece daha çekici olan bildirimleri gönderebilirsiniz.
 • Kampanyanızın ilerlemesini ölçmek için ayrıntılı istatistikler sağlar.
 • Çoklu dil desteği sunar.
 • Bildirimler, yalnızca belirli bir bölgedeki kullanıcılar en etkin olduğunda gönderilir.
 • Medya açısından zengin mesajlar oluşturmaya izin verir, böylece kitlelere hitap eder.

Üst Web Sitesi Bildirim Hizmetleri

10.  PushAssist

PushAssist, en kullanıcı dostu tarayıcı itme bildirim hizmetlerinden biridir. Dünya çapında 10.000’den fazla web sitesine ve mağazaya güç veriyor. Google Chrome, Safari ve Firefox dahil olmak üzere popüler web tarayıcılarının çoğunda push bildirimlerini destekler. Kurulumu kolaydır. İlk itme bildiriminizi sadece beş dakika içinde masaüstü ve mobil cihazlara gönderebilirsiniz.

Temel Özellikler:

 • WordPress, Drupal, Magento, OpenCart ve GitHub ile kolay entegrasyon olduğunu iddia ediyor.
 • Kitlenizi, kampanya hedeflerinize göre mobil veya masaüstü bilgisayarlarda etkileşime geçirebilmeniz için birden çok cihazı destekler.
 • Kampanyalarınızın başarısını belirlemenize yardımcı olan gerçek zamanlı izleme desteği sunar.
 • Ayrıca, kullanıcı segmentasyonunu da destekler, böylece hedefe, hedefe, rekor, ilgi alanlarına ve daha fazlasına göre hedef kitleye bildirim gönderebilirsiniz.
 • Push bildirimleri belirli bir tarih ve saat için planlanabilir.
 • PushAssist ayrıca çok kanallı mesajlaşma ve kişiselleştirmeyi de destekler.

Üst Web Sitesi Bildirim Hizmetleri

11.  MoEngage

MoEngage, en hızlı büyüyen itme bildirim hizmetleri sağlayıcılarından biridir. Www.snapdeal.com ve www.airtel.in gibi işletmeler tarafından kullanılıyor. Şu anda MoEngage, hem Google Desktop’ı hem de masaüstü bilgisayarlarda ve mobil cihazlarda destekliyor. Ancak, yakında Firefox ve Safari için destek sunacaklar. MoEngage kişiselleştirilmiş bildirimler sunar, yani bildirimler her izleyici kitlesine göre özelleştirilir.

MoEngage’deki Temel Özellikler:

 • Detaylı istatistikler sunuyor
 • Gerçek zamanlı izleme desteği
 • Zengin medya mesajlarını kitleniz için cazip hale gelecek şekilde oluşturabilirsiniz.
 • Bildirim Yönetimi ve Çizelgeleme.
 • Hızlı ve kolay kurulum.
 • Yüksek dönüşümler elde etmek için otomatik optimizasyon.
 • Her kullanıcı için kişiselleştirilmiş bir deneyim.

Üst Web Sitesi Bildirim Hizmetleri

12. Aimtell

Aimtell, plana göre çok çeşitli özelliklere sahip popüler bir Push bildirim servisidir. Gerçekten de, hizmetinizin hangi özelliğini istediğinizi özelleştirebilir ve tam olarak kullandığınız şey için ödeme yapabilirsiniz.

Tüm itme bildirim hizmetleri gibi, tüm abonelerinize ‘Anında Bildirimler’ gönderebilirsiniz. Abonelerinizin bulunduğu yere, sayfa görünümlerine, satın alınan öğelere, geçmişe vb. Göre özel bildirimler uyarlama gibi özellikler eklediler.

Ayrıca toplanan verilere dayanarak abonelerin yüksek oranda hedeflenmiş ‘segmentleri’ oluşturabilirsiniz. Ayrıca, sizin oluşturduğunuz otomasyon kurallarına dayanarak ‘otomatik pilot’ üzerine bildirimlerin gönderildiği otomasyon ve tetikleyiciler de vardır.

Özel bildirimlerin gönderildiği tarihlere veya etkinliklere dayanan tetikleyicilerin ek bir avantajı da vardır.

Web Sitesi Bildirimi

13. Wigzo

Wigzo, 2013 yılında kurulan en iyi pazarlama otomasyon paketlerinden biridir. Tarayıcı bildirimleri ve e-posta hizmetleri konusunda uzmanlaşmıştır. Sağladıkları özelliklerden bazıları şunlardır: kampanya bölümlendirme, iletişim yönetimi, Doğrudan posta yönetimi vb.

Sağladıkları önemli bir özellik, tetiklenen tarayıcı bildirimidir. Wigzo geliştiricileri ve web sitesi sahipleri ile abonelik istemlerini tetiklemeyi seçebilirsiniz. Ayrıca daha yüksek dönüşüm oranlarına ve müşteri tutmalarına yol açan kişiselleştirilmiş bildirimler sunarlar.

Wigzo’nun hizmetlerinin hem ücretsiz hem de ücretli sürümleri vardır. Ücretsiz plan için, hizmetlerini 5000 aboneye kadar kullanabilirsiniz ve ücretli sürümle sınırsız aboneye bildirimler gönderebilirsiniz.

Web Sitesi Bildirim Hizmetleri

Şimdiye kadar, push bildirimlerinin kitlenizle nasıl etkileşimde bulunduğunu ve satış numaralarını artırmaya nasıl yardımcı olduğunu biliyoruz. Bahsettiğimiz liste ve şirketler tarafından sunulan hizmetler kesinlikle işinizde size yardımcı olacaktır. Son derece güvendikleri kişinin arazisi tüm dünyadaki endüstri uzmanları tarafından kullanılıyor.

Çevrimiçi pazarlamanın şekillendirilme şekli, üssünüzle sürekli iletişim halinde olmak için gerekli hale gelmiştir. Push bildirimleri sadece bunu yapmanıza izin verir.