Ortaklık Reklamlar veya Makale Pazarlama

Bağlı kuruluş pazarlaması, insanları bağlı kuruluş bağlantınız üzerinden web sitesine gönderen satıcılarla ilgilidir. Ne zaman kişi bir şey alırsa veya vender web sitesinde belirli bir iş yaparsa komisyon kazanırsın. Bir bağlı kuruluş olarak, sloganınız, bağlı kuruluş bağlantınız aracılığıyla belirli bir satıcı web sitesine kadar çok kişi göndermektir.

Şimdi soru, nasıl tüccar web sitesine bir insan gönderebilirsiniz? İnsanları bir satıcıya veya satıcı web sitesine göndermenin çeşitli yolları vardır. Herhangi bir bağlı kuruluş programına katıldığınızda, bağlı kuruluş kimliği içeren benzersiz bir bağlı kuruluş URL’si elde edersiniz ve bağlı kuruluş programlarının çoğu, afiş reklamlar sunar.

Sosyal medyayı kullanabilir, web sitenize veya blogunuza afiş yerleştirebilir ve bu ürün veya hizmetle ilgili bir inceleme veya ilgili makale yazabilirsiniz. Bu iki yolun da bağlı kuruluş bağlantınızı içermesi gerekir ve ziyaretçi web sitesine girdiğinde ve komisyon kazandığınızda bir şey aldığında.

Satış ortaklığı pazarlaması dönüşüm oranlarına bağlıdır. İnsanları belirli bir web sitesine göndermek yeterli değildir. Bu ziyaretçiler komisyon kazanmak için gereken belirli bir işi satın aldıklarında veya yaptıklarında kazanırsınız.

Çoğu durumda gördüğüm gibi, bağlı kuruluş dönüşümleri% 0,50 -% 5 arasındadır; bu, bağlı kuruluş programından başka bir programa kadar değişebilir. Ortaklık programınıza 1000 ziyaretçi gönderiyorsanız, yalnızca 2-5 kişi bu ürünü veya hizmeti satın alır. Bu nedenle, web sitesine mümkün olduğunca fazla ziyaretçi göndererek dönüşüm oranını arttırmayı denemek çok önemlidir.

Banner Reklamlar veya Makale Pazarlama

Şimdi, çoğu dönüşümün banner reklamlarını veya bağlı kuruluş bağlantısını içeren makale pazarlamasını elde etmenin en iyi yolu olan başka bir soru var.
Cevap kolay olamaz, hem avantajları hem de dezavantajları vardır. Hiç kimse en iyi çözüm olamaz. Her iki tür bağlı kuruluş tanıtım stratejisini kullanmanın yarar ve dezavantajlarına bakalım.

En Çok Ödemeli 26 EBM Ortaklık Ağı

Ortaklık Afişlerinin Avantajları

1. Affiliate banner’ların ayarlanması çok kolaydır, sadece resim URL’si ve affiliate linkini içeren banner kodunu almak zorundasınız. Web sitesi sahibinin web sitesinde veya blogunda afiş kodunu yerleştirmesi gerekir.
2. Affiliate banner’ı web sitenizin veya blogunuzun tüm sayfalarında fazla çaba göstermeden gösterebilirsiniz.
3. Afişin tüm sayfalarda gösterilmesi, daha fazla tıklama ve daha fazla dönüşüm sağlayabilir.
4. Çekici pankart kullanmak ziyaretçinin dikkatini çekebilir ve o pankartı tıklayabilirler.
5. Hangi afişin daha iyi performans gösterdiğini görmek için aynı teklifler için dönen afişleri kolayca ayarlayabilir veya dönen afişleri kullanarak farklı teklifleri kullanabilirsiniz.

Ortaklık Afişlerinin Dezavantajları

1. Afiş reklamları uzun zamandır ve bir web sitesine gelen ziyaretçiler, banner körlüğü de denilen banner reklamı görmezden geliyor. Bu web sitesi sahibi nedeniyle banner reklamlarda daha az tıklama görürsünüz.
2. Afiş reklamı yerleştirme kolaydır ve web sitesi sahibi genellikle tüm sayfalarda aynı afiş reklamları gösterir. Ziyaretçi, X konusuna ait bir sayfaya girdi, ancak reklamlar Y konusunu, bu banner reklamla nasıl ilgilenebileceklerini gösteriyor?
3. Büyük boy banner reklamları ziyaretçileri rahatsız eder ve birkaç saniye içinde web sitesinden ayrılabilirler.
4. Afiş reklamları dönüşüm oranı, yayıncıların çoğu için çok düşüktür.

Makale Pazarlamanın Avantajları

1. Ziyaretçiler belirli bir makaleyi okurken ilgili ürün veya hizmetle ilgilenebilirler ve makale konusu ile ilgili ortaklık bağlantısı yerleştirmek iyi dönüşümler sağlayabilir.
2. Bir inceleme yazmak, o ürünle ilgilenebileceklerinden ziyaretçilerin dikkatini çeker ve olumlu inceleme, bu ürünü veya hizmeti satın alma konusundaki kararlarını arttırır, böylece bağlı kuruluş iyi dönüşümler elde edebilir.
3. Makale yazmak, arama motoru aşk makaleleri pankartlar değil, birçok arama trafiği getirebilir.
4. Arama motorlarından gelen ziyaretçiler belirli bir konuyu arıyorlar ve ne istediklerini biliyorlar. Arama ziyaretçilerinin beklentilerini yerine getirmek, iyi satışlar ve dönüşümler sağlayabilir.
5. İştirakçiler kendi bloglarında bir makale yayınlayabilirler, ayrıca WordPress.com, tumblr vb. Gibi diğer bloglar veya web siteleri üzerinden ortaklık programlarına daha fazla trafik gönderebilirler.

Makale Pazarlamanın Dezavantajları

1. Makale yazmak, herkes yazar olmadığı için birçok bağlı pazarlamacı için zor olabilir.
2. Makale yazmak, web sitenize trafiği garanti etmez.
3. Sadece olumlu eleştiriler yazmak aldatmaca olarak görünebilir.
4. Düşük kaliteli makale ziyaretçilerin güvenini ve arama sırasını frenleyebilir.
5. Kaliteli yazı yazmak çok zaman alıyor ve para alıyor.

Bu, bağlı kuruluş ürününü veya hizmetini tanıtmanın iki yolunda da tek iyi ve kötü değildir. Bağlı kuruluş pazarlamacı olarak en iyi sonuçları almak için bağlı kuruluş ürününü tanıtmanın iki yolunu da kullanabilirsiniz.

Ortaklık Teklif Eden Trafik Kaynakları ve  Neden Satış Ortağı Yöneticisi ile iyi İlişkiler Kurmalı

İyi ortaklık sonuçları elde etmenin en iyi yolu olan okuyucuma sormak istiyorum. Birçok bağlı kuruluş pazarlamacısının en iyi sonuçları almasına yardımcı olabilecek değerli görüşünüzü paylaşın.