Neden sosyal medyaya odaklanmalısınız?

Ziyaretçilerin web sitenize veya blogunuza ulaşması, en başta herhangi bir web sitesi sahibi için işe yarar. Çoğu zaman web sitesi sahipleri, web sitelerine trafik oluşturmak için ücretsiz arama motoru trafiğine veya ücretli reklamlara bağlı kaldı.

Sosyal medyanın gördüğünüz gibi   ürünleri, hizmetleri tanıtmak ve bloglar için şu anda çok önemli bir rol oynadığı, herhangi bir web sitesinin sosyal medya sitelerinden çok fazla trafik alması.

En İyi Sosyal Medya Yönetim Araçları

Facebook’ta 2 Milyardan fazla kullanıcı, Twitter’da 328 Milyondan fazla ve Google Plus ile 400 Milyondan fazla kullanıcı var ve daha birçok sosyal ağ var. Kimse işlerini tanıtmak için sosyal medyayı görmezden gelemez.

Çalıştığınız iş ne olursa olsun, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi sosyal sitelerde tanıtabilir, ücretsiz ya da ücretli olabilir.

Sadece arama motorunda derinlemesine değil, sosyal medyaya odaklanmak size arama motoru kadar iyi sonuç verebilir. Şimdi arama motorları da sosyal sinyallere odaklanıyor  .

İşte sosyal medyanın önemini ve 2017’de neden sosyal meraklı olması gerektiğini gösteren bir Infographic.

Neden sosyal medyaya odaklanmalısınız?

Ne zaman  sosyal medya  bu kadar önemlidir, her iş sosyal medya odaklanmalıdır ve onlar bunu yaparken değilse en kısa sürede işlerini desteklemek başlamalıdır. Hemen hemen her sosyal ağa katılmak ücretsizdir ve hemen başlayabilirsiniz.

Yeni Sosyal Medya Pazarlama Eğilimleri

Sadece sosyal varlık ziyaretçileri, web sitenizi getirmeyecek veya marka bilinirliği için sosyal sitelerde aktif olmanız ve ağlarını büyütmenizde size yardımcı olacaktır. Sadece kayıt yaparak, hesaplarınızı haftada bir kontrol ederek ürün veya hizmet ya da blog postanızı yayınlamak sosyal ağlardan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmaz.

İşte sosyal medyada işinizi geliştirirken yapmanız gereken bazı temel şeyler.

Birkaç Sosyal  Siteye Katılın:

Web sitesi sahipleri normalde, tüm önemli sosyal paylaşım sitelerinde, aktif kullanıcıların çoğuna sahip olan Facebook, Google, Twitter vb. Gibi ilk üç veya dört sosyal ağa odaklanan bir hesap oluşturmaya atlar. Kendinizi bu sosyal sitelerde ustalaştırabilirseniz, web sitenize çok fazla trafik çekebilirsiniz.

Aktif Olun:  

Bu sosyal siteleri düzenli aralıklarla ziyaret etmeye çalışın ve arkadaş edin, diğer kullanıcıları takip edin, Gönderdiğiniz gibi Beğen veya Retweetleyin. Kullanıcılar sizi takip ettiğinde, yalnızca mesajınız sosyal sitelere yayılır. Arkadaş edinmek veya insanları takip etmenizi sağlamak ancak sosyal sitelerde aktif olabileceğiniz zaman mümkün olabilir.

Sosyal Varlığınızı Teşvik Edin:  

Sizin veya işinizin sosyal sitede de bulunabileceğini ayrıca tanıtmalısınız. Web sitenize sosyal düğmeler eklemek, insanların sizi bu sosyal sitelerde takip etmelerine yardımcı olacaktır. Bunun dışında, takipçilerinizin artmasına yardımcı olabilecek Facebook reklamları gibi ücretli seçenekleri de kullanabilirsiniz. Bu yatırım gelecekte çok fazla takip edeceğiniz için size yardımcı olabilir.

Faydalı İçeriği Paylaşın:  

İşinizi sadece sosyal sitelerde tanıtmamalısınız, takipçilerinize yardımcı olabilecek faydalı bilgileri paylaşın. Bir sağlık ürünü satıyorsanız, farklı hastalıklarla ve bu hastalıktan nasıl kurtulacağınızla ilgili bazı içerikleri de paylaşmalısınız. İnsanlar sadece ürünlere değil aynı zamanda bilgiye de ihtiyaç duyuyorlar ve eğer onlara bu bilgileri veriyorsanız sizi izlemeye ve güvenmeye başlayacaklar, böylece sosyal varlığınızı artırabilirsiniz.

Sosyal medya uzun süre kalacak ve sosyal medyaya odaklanmak kesinlikle işletmelere ve web sitelerine ürünlerini ve hizmetlerini tanıtmaları için yardımcı olacak.

Sosyal Medya Strateji Oluşturma  Sosyal Medya Bağlantı Oluşturma Facebook Beğeni Satın Almalımıyım?