Mobil SEO Optimizasyonu Yapma

Verimli, ödüllendirici ve başarılı bir çevrimiçi girişime olan yolculuğunuz, bir Mobil SEO Optimizasyonu web sitesine sahip olarak başlar. Ancak, hızlı tempolu çevrimiçi dünyada, başarı meyvelerini gerçekten kazanmak istiyorsanız, aynı derecede hızlı olmanız gerekir. Çevrimiçi dünyada başarı için böyle önemli bir faktör,  Mobil SEO Optimizasyonu . Bu noktada, biraz kafanız karışmış olabilir. Endişelenme. Çok açık. Bana her şeyi berrak hale getireyim. Yani, sadece benimle kal.

İlk ve en önemlisi, çevrimiçi dünya şiddetle rekabetçidir. Burada sadece en iyi hayatta kalır. Her gün binlerce yeni web sitesi yayılıyor ve her gün binlerce web sitesi erken bir ölümle sonuçlanıyor. Dünya Çapındaki Ağın “acımasız gerçekliği” budur.

İkincisi, online dünyada web sitesi ziyaretçisi gerçek kraldır. Bu nedenle, web sitenizin ziyaretçisinin taleplerini ve beklentilerini yerine getirmeniz ve böylece müşteriye dönüştürülebilmeniz gerekir. Çevrimiçi ziyaretçinizin talepleri ve beklentileri yerine getirilmedikçe, web sitenizi sonsuza dek yok edecektir. Ve bu birkaç saniye sürmez. Yani, bu, web sitenizin ziyaretçisini, sizin için mükemmel bir kaynak olduğunuzu inandırmanız gereken ilk birkaç saniyeye sahip olduğunuz anlamına gelir.

Böylece, kazanan olarak çıkmanız ve çevrimiçi ziyaretçinizin kalplerini kazanmanız için başarılı olmanız gerekir. Bu, çevrimiçi dünyada sizin için oyun değiştirici olacak.

Büyük Soru

Şimdi, bunun nasıl olacağını merak ediyor musun?

Evet, bu harika bir soru.

Pekala, size basit bir formül olmadığını söyleyeyim. Yine de ziyaretçileri çekebilecek, ziyaretçilerin ilgisini çekebilecek ve nihayetinde ziyaretçinizi mutlu ve sadık bir müşteriye dönüştürebilirsiniz. Bu bağlamda, web sitenizi mobil dostu hale getirmek özel bir yer tutar. İşler şu anda olduğu gibi, web siteniz Akıllı Telefonlar ve Tabletler gibi mobil cihazlar için optimize edilmediyse, işinizi kaybetmeniz yeterlidir. Bu, “mobil patlamayı” gerçekten ciddiye almanız ve web sitenizi mobil uyumlu hale getiren uygulamaları benimsemeniz gerektiği anlamına gelir.

Mobil SEO Optimizasyonu

Mobil SEO ve Mobil Optimizasyon

Bu, bizi bir web sitesi mobil uyumlu hale getirmek için hangi ihtiyaç duyulduğunu keşfetmemize yönlendirir. Bu uygulama kolayca SEO Mobil Optimizasyon içine clubbed olabilir.

Bir web sitesi sahibi olarak, Mobil Optimizasyonu için dikkat etmeniz ve Mobil SEO Teknikleri’ni takip etmeniz gerekmektedir. Böylece, web siteniz mobil cihazlardan arama motoru trafiğini ele almak için gerçekten uygun hale gelir. Üstelik, Google’ın en yeni algoritması, web sitenizin mobil uyumlu aramaları destekleyip desteklemediğini görmeye odaklanıyor. Web siteniz teknik özelliklerini karşılamıyorsa, web sitenizin sıralamaları ciddi bir düşüş gösterir; Arama motorunuzdan gelen ziyaretçi trafiğinden kaybederek, işlerinizi online platformdan geri döndürür.

Yani, mükemmel bir Mobil SEO Stratejisi uyguladığınızdan ve Mobil Optimizasyonu olduğundan emin olmalısınız .

Ücretsiz WordPress Mobil Eklentileri

Nasıl Başlanır?

Mobil SEO Optimizasyonu ile ilgili size yardımcı olmak için, web sitenizi mobil uyumlu hale getirmenin çeşitli tekniklerini aşağıda listeledim. Böylece, ziyaretçileriniz web sitelerini mobil cihazlarına bağlandıklarında ve web sitenizde gezinirken web sitenizi iyi bir şekilde buluyor. Mobil Optimizasyon ile, ziyaretçilerinizin sitenize mobil cihazlarından eriştiğinde optimize edilmiş performans göstermelerini sağlarsınız. Site tasarımı, site yapısı, sayfa hızı ve diğer faktörlerin sayısı gibi alanları ince ayarlar, mobil ziyaretçilerinizin web sitenizi kullanmadığından ve diğer kaynakları çevrimiçi aramayacağından emin olun.

Bir web sitesi mobil dostu veya mobil cihazlar için optimize edilmiş bazı temel özellikler vardır. Örneğin, bir sitenin mobil uyumlu olduğu söylenir… ..

Bir mobil cihazda iyi bir içerik sunduğunda , çeşitli ekran boyutlarında kolayca okunabilir bir
yakınlaştırma gerektirmediği için kolayca gezinilebilir , mobil kitle için Google tarafından uygun şekilde anlaşılır.

Mobil optimizasyonu mümkün olan en kısa zamanda başlatmanız ve Google’ın sitenizin Google’a uygun bir şekilde yerleşmesini sağlaması ve sonuç olarak sitenize mobil cihazlardan trafik almanıza yardımcı olması için Google’ın anladığından emin olmanız önemlidir.

Mobil SEO Kılavuzu

 Mobil SEO Kılavuzu

1. Sayfa Hızı:  Sayfa Hızı mobil kullanıcılar için kritik öneme sahiptir. En iyi sayfa hızını elde etmek için görüntüleri optimize etmeniz, kodu küçültmeniz, tarayıcıda önbelleğe almayı etkinleştirmeniz ve aynı zamanda yönlendirme sayısını azaltmanız gerekir. Bunlar, web siteniz için en uygun sayfa hızını elde etmek için takip etmeniz gereken önemli noktalardır.

2. Durdurmayın CSS, JavaScript veya Görüntüler:  Mobil siteniz için bu üç öğeyi bir veya tümüyle engelleyen web yöneticilerindenseniz, Mobil SEO amaçları için bunu yapmayı bırakmanız gerekir. Artık, mobil cihazlar tüm bu unsurları destekliyor ve Smartphone GoogleBot kullanıcıların yaptığı aynı içeriği görmek ve sınıflandırmak istiyor. Bu yüzden CSS, JavaScript veya Görseller’i gizlemeyin. Bu öğeler, Google’ın, web sitenizin yanıt veren veya farklı bir mobil çözüm olduğunu bilmesine yardımcı olur.

3. Mobil Site Tasarımı:  Mobil cihazlar, sitelerin tasarlanma şeklini değiştirdi. Mobil SEO Web Sitesine sahip olmak için, web yöneticilerinin aşağıdaki gibi belirli belirli konularda dikkatli olmaları gerekmektedir:

 Flash Kullanmayın:  Eklenti, kullanıcının mobil cihazında bulunmayabilir ve bu da eğlencenin eksik olduğunu gösterir. Yani, özel efektler istediğinizde, bunun yerine HTML5 kullanın.

 Pop-up’ları  Kullanmayın : Mobil cihazınızdaki Pop-up’ları kullanmak, hemen çıkma oranının yüksek olmasına yol açar. Bunları bir mobil cihazda denemek ve kapatmak için gerçekten bir sıkıntıdır.

Şişman Parmak için Web Sitesi Tasarımı Kabul Edin:  Dokunmatik ekran navigasyona yanlışlıkla tıklamaları önlemek için şişman parmak için web sitesi tasarımı oluşturun.

4. Başlıkları ve Meta Tanımlamaları Optimize Edin:  Mobil cihazlar, arama için daha az ekran alanı sağlar. SERP’lerdeki en iyi çalışmayı göstermek için bir başparmak kuralı olarak, Başlıklar, URL’ler ve Meta Açıklamaları ile çıkarken olabildiğince kısa olmalısınız.

5. Schema.org yapılandırılmış Veri varmı:  Sınırlı ekran alanı, zengin snippet’lere sahip arama sonuçlarının, bir masaüstü aramasına göre mobil aramada öne çıkmasının daha olası olmasının temel nedenidir.

6. Yerel Arama için Optimize Et: Yerel  bir öğeye sahip bir işletme çalıştırıyorsanız, yerel içeriğiniz için mobil içeriğinizi optimize etmeyi unutmayın. Bu, adınızı, adresinizi, telefon numaranızı standartlaştırmanızı ve ayrıca web sitenizin meta verilerinde şehir ve eyalet adınızı eklemenizi gerektirir.

Mobil Site Optimize Edildi

7. Mobil Site Yapılandırması:  Duyarlı Tasarım, Dinamik Sunum, Ayrı Mobil URL: Bu, Mobil SEO yaparken kolayca en önemli faktördür. Dolayısıyla sitenizi ayarlarken Duyarlı Tasarım, Dinamik Sunum veya ayrı site yapılandırması yapmak isteyip istemediğinize karar vermelisiniz.

Ancak, size Google’ın Duyarlı Tasarım’ı tercih ettiğini söyleyeyim. Duyarlı Tasarım’ı benimseyen bir web sitesine sahip olmak, web sitesinin içeriğinin kullanıcının mobil cihazının ekran boyutuna otomatik olarak uyum sağladığından ve aynı içeriği mobil ve masaüstü kullanıcılara sunabilmenizi sağlar. Kullanıcıların içeriği cihazlarına göre uyarlayabilen bir web sitesi almasını sağlar.

Oysa, dinamik sunumda, mobil ziyaretçilere masaüstü ziyaretçilerinden farklı içerikler gösterebilirsiniz. Bu, Vary HTTP Üstbilgisi kullanılarak yapılır. Dolayısıyla, görüntülenen içerik, sayfayı isteyen kullanıcı aracısına göre değişecektir.

Mobil Dostu İnternet Sitesi nedir?

Daha sonra, mobil kullanıcılar için ikinci bir paralel siteye sahip olmak için bile gidebilirsiniz. Böylece, mobil ziyaretçiler için tamamen özelleştirilmiş içeriğe sahip olabilirsiniz. Burada, URL karışıklığı önlemek için, paralel mobil sitenizde “m” alt alan adını kullanabilirsiniz. Ancak, site yönlendirmelerinizin tamamının yerinde olduğundan ve yinelenen içerik sorunlarından kaçınmak için rel = “canonical” ayarlanması gerektiğinden emin olmanız gerekir.