Mobil Pazarlama Faydaları

Mobil pazarlamayı kullanmanın en büyük faydalarından biri, hızlı sonuç verebilme kabiliyetidir. Bu pazarlama ortamı ile “daima açık” olmanın avantajını elde edersiniz. İlk olarak, mobil pazarlama her zaman kullanıcılar tarafından taşınan cep telefonları ile yapılır. İkincisi, cep telefonları genellikle durumdayken, bu da reklamın anında gönderildiği anda kullanıcılar tarafından alındığı anlamına gelir. Böylece reklamınız hedef kitleye anında ulaşır. Bir internet bağlantısıyla bilgisayar sistemlerinde oturum açmak için beklemek zorunda değilsiniz gibi potansiyel müşteriye ulaşmak kolaydır. Milyonlarca mobil kullanıcı olduğu için, trafik hacmi genellikle çok büyüktür ve web sitenize gelen daha fazla sayıda kullanıcınız vardır.

Mobil Pazarlama Faydaları

Mobil Pazarlama Geniş Erişim 

Mobil pazarlamayı kullanmanın bir başka büyük faydası da hedef kitleye geniş bir erişim sağlamasıdır. Dolayısıyla, çevrimiçi kazancınızı artırmak için büyük bir potansiyel sunması nedeniyle bu aracı göz ardı edemezsiniz. Bugün, insanların yaklaşık yüzde sekseni cep telefonlarını kullanıyor ve akıllı telefon kullananların sayısı da hızla artıyor. Şu anda 55 milyon insan akıllı telefon kullanıyor. Yakın gelecekte, akıllı telefonlardan internet erişiminin bilgisayar üzerinden internet erişimini aşacağı tahmin edilmektedir. Dolayısıyla, mobil pazarlamayı kullandığınızda milyonlarca kişiye ulaşma fırsatı elde edersiniz. Çok sayıda potansiyel müşteriniz olduğunda, otomatik olarak dönüşüm oranını ve satış hacmini artırırsınız.

Mobil Pazarlama Maliyeti Etkin

Mobil Pazarlama Maliyeti 

Diğer geleneksel pazarlama araçlarıyla karşılaştırıldığında, mobil pazarlama nispeten düşük maliyetli bir pazarlama aracı olarak ortaya çıkmaktadır. Bir müşterinin mobil pazarlamada edinme maliyeti diğer çevrimiçi pazarlama teknikleriyle karşılaştırıldığında nispeten düşüktür. Örneğin, PPC Kampanyalarını web üzerinden yayınladığınızda, bir ziyaretçi alma maliyeti 1 TL ile 10 TL arasında değişebilir. Oysa, cep telefonu ortamı üzerinden PPC Kampanyaları yaptığınızda, 0,1 ila 0,5 dolar arasında değişebilir. Dolayısıyla, pazarlama harcamaları mobil pazarlamada daha azdır ve bu, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi hedef kitlenize pazarlamak için kazançlı bir araç haline getirir.

Viral Potansiyel

Sosyal Medya ve Viral Pazarlama Koşulları

Mobil Pazarlama Viral Potansiyeli

Mobil Pazarlama viral olma için yerleşik bir potansiyele sahiptir. Aslında, mobil pazarlama büyük viral faydalar getiriyor. Bunun nedeni oldukça açık. Gerçek şu ki, mobil içerik kullanıcılar arasında kolayca paylaşılabilir. Ziyaretçileriniz, arkadaşlarıyla ve akrabalarıyla paylaştıkları bilgileri ve teklifleri paylaşma fırsatına sahip olurlar. Bunun için ayrı bir cihaza giriş yapmak zorunda değiller, sadece akıllı telefonlarını kullanmak zorundalar. Bu birkaç saniye içinde yapılabilir. İçeriğiniz veya teklifiniz hiçbir zaman hızlı bir şekilde geniş kitlelere yayılır. Bu nedenle, çok fazla maruz kalmadan ve fazladan herhangi bir çaba sarf etmeden ya da fazladan herhangi bir kuruş harcamadan da.

Başarı İçin Daha Büyük Potansiyel –  Mobil Pazarlama hala çevrimiçi pazarlamanın nispeten yeni bir aracı olarak görülüyor. Diğer çevrimiçi pazarlama biçimleri oldukça yoğun ve rekabetçi. Ancak, mobil pazarlama hala arama aşamasındadır. Bu sebepten ötürü, diğer internet pazarlama tekniklerini kullanmak yerine ürün ve hizmetleri tanıtmak için mobil pazarlamanın avantajından yararlanmak kolaydır. Mobil pazarlama çalışmalarınızla daha iyi bir başarı şansına sahip olursunuz. Yani, bu niş, e-girişimcileri tomurcuklamak için daha büyük bir başarı potansiyeli sunuyor.

Mobil Pazarlama Kolay Hedefleme

Mobil Reklamcılık, işletmeler için büyük fırsatlar sağladı. Teknoloji, girişimcilerin belirli bir kullanıcı segmentini kolayca hedefleyebilmeleri için mobil reklamlarını özelleştirmelerine izin verdi. Mobil Reklam Kampanyasını kullanıcıların konumuna göre özelleştirmek isterseniz, bunu yapabilirsiniz. Reklamları çeşitli uygulamalarda ve platformlarda yerleşik olarak yapabilir ve belirli tüketicilerin gereksinimlerine göre daha fazla özelleştirebilirsiniz. Ayrıca, Mobil Reklamlarınızı, kullanıcıları belirli bir Akıllı Telefon türüyle hedeflemek için özelleştirebilirsiniz. Dolayısıyla, Android kullanıcıları için özel bir Mobil Reklam Kampanyası çalıştırabilirsiniz. Aynı şekilde, özellikle iOS kullanıcılarını hedefleyen mobil reklam kampanyaları tasarlayıp çalıştırabilirsiniz. Pazarlama hedeflerinize göre belirli tüketici segmentlerini hedefleyebileceğiniz için fırsatlar sınırsızdır.

interaktif

Mobil Pazarlama, reklamverenler için başka bir avantaj sağlar. Mobil Pazarlama’nın en önemli faydalarından biri, etkileşimli olması gerçeğidir. Tüketicilerin reklam ile etkileşimde bulunmaları ve bağlantı kurmaları için kolay ve esnek bir yol sunar. Mobil Pazarlama, yüksek etkileşim sunma eğiliminde olan Hızlı Yanıt ve Kodlarla donatılmıştır.
Tüketiciler, mobil cihazlarında bir reklam yayınlamak için kodu tarayabilirler. Bu etkileşim için çok sayıda cadde açar. Tüketiciler çeşitli bileşenlere tıklayabilir ve belirli bir görevi yerine getirme fırsatını yakalarlar, böylece tekliflerden yararlanabilirler. Mobil Pazarlama etkileşimi, sizin için potansiyel müşterilere ve işlere dönüşen reklam şirketi ile güven oluşturmaya devam ediyor.

Mobil Pazarlama Çeşitliliği

Mobil Reklamcılık yüksek esneklik ve çeşitlilik sunar. Banner Reklamları, Metin Reklamları’nı kullanabilir ve teklifleri ve reklamları çeşitli şekillerde özelleştirebilirsiniz. Yaratıcılık için geniş bir alan sağlar ve müşterilerinize hitap eden çeşitli Reklam türleri tasarlama fırsatınız olur. Örneğin, reklam kampanyanız, kullanıcıların mağazanızda kullanabilecekleri bir indirim kodu içerebilir. Ayrıca, kullanıcıların ürünlerinizi veya hizmetlerinizi cep telefonu üzerinden satın almalarını sağlayan Reklamları da tasarlayabilirsiniz. Aynı şekilde, mobil kanal üzerinden tanıtmak ve satmak istediğiniz bir ürünün etkileşimli görüntüsünü de ekleyebilirsiniz. Aslında, mobil reklamcılık, hedef müşterilerinize hitap edebileceğiniz çeşitli fırsatlar sunar.

Mobil SEO Optimizasyonu Yapma