Mobil Dostu İnternet Sitesi nedir?

Yani, sadece bir web sitesi olması önemli değil, üstelik mobil dostu bir web sitenize sahip olmanız gerekiyor.

Google Web Yöneticisi Araçları’nı kullanarak web sitenizin mobil uyumlu özelliğini de kontrol edebilirsiniz. Bunun için sitenizi web yöneticisi araçlarına göndermeniz gerekir.

Arama Trafiğinde Mobil Kullanılabilirliğe erişmeniz gerekiyor. Sitenizin mobil kullanım rahatlığını ve doğru düzeltmeleri engelleyen hataları gösteren ayrıntılı bir rapor alacaksınız.

Bunu söyledikten sonra, yanıt veren ve mobil cihazlara uygun web siteleriyle ilgili yanlış anlamalar yaşadıklarını gören birçok WordPress kullanıcısı var.

Duyarlı ve mobil uyumlu web siteleriyle ilgili yaygın yanlış kavramlardan bazıları şunlardır:

Mobil uyumlu bir web sitesi duyarlı.
Her web sitesinin duyarlı olması gerekiyor.
Yalnızca duyarlı web siteleri, mobil cihazlarda çalışır.
Yani, “duyarlı” ve “mobil dostu” demekle tam olarak ne yaptığına daha yakından bakalım.

Mobil SEO Rehberi-Mobil Endeksleme

Duyarlı Web Sitesi Nedir?

Duyarlı bir web sitesi, görüntüleme cihazına bağlı olarak kullanıcıların ihtiyaçlarına uyarlanır ve bunlara cevap verir. Duyarlı bir tasarıma sahip metin ve görüntüler, üç sütunlu bir düzen yerine tek sütun halinde gösterilir.

Gereksiz görüntüler gizlenir ve sitenin daha küçük ekranındaki daha önemli bilgileri engellemez veya engellemez. Dolayısıyla, duyarlı bir web sitesi görüntüleme cihazının ekran boyutuna uyarlanır. Metnin, görüntülerin ve menünün görünümü, görüntüleme cihazının ekran boyutuna göre değişir.

Duyarlı Bir Web Sitesinin Başlıca Özellikleri

  • Görüntüleme cihazının ekran boyutuna göre değişen Dinamik İçerik
  • Optimize edilmiş görüntüler elde edersiniz
  • Navigasyon yoğunlaştırıldı
  • Doğru dolgu ve aralık
  • Mobil işletim sistemlerinde işlev görmek

Web trafiğinizin çoğunluğu mobil cihazlardan geliyorsa veya karmaşık site içeriğiniz veya özellikleriniz varsa “Duyarlı” seçeneğine sahip olmalısınız.

Mobil uyumlu bir web sitesi, cihazlar arasında aynı şekilde çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Görüntülendiği aygıttan bağımsız olarak kullanılabilirlik sorunu yoktur.

Mobil Dostu bir Web Sitesindeki ana özellikler

  • Değişmeyen statik içerik
  • Görüntüler daha küçüktür
  • Basitleştirilmiş navigasyon
  • Düzgün çalışması için mobil işletim sistemine bağlı değil

Mobil uyumlu bir web sitesiyle, tüm cihazlarda tutarlı bir web sitesi deneyimi elde edebilirsiniz. Karmaşık işlevler olmadan basit bir metin ve resim tabanlı web sitenize sahip olabilirsiniz.

Mobil Dostu Web Sitelerini kullanmanın yararları

Geliştirilmiş Kullanıcı Deneyimi  – Mobil kullanıcıların web sayfanızı mobil cihazlarından kolayca tarayamadıkları ve okuyamadıkları için web sayfanızı terk etmelerini istemezsiniz. Mobil uyumlu bir web sitesiyle kullanıcılar web sayfalarınızı kolayca gezinebilir. Mobil dostu olan içeriği kolayca okuyabilirler.

Hızlı Yükleme Web Sitesi  – Mobil cihazlar için optimize edilmiş bir web sitesi hızlı bir şekilde yüklenir. Normal bir web sitesi çok yavaş yüklenir ve hiç yüklenmeyebilir. Sayfa yanıtında bir saniye gecikme, dönüşümlerde% 10’luk bir azalmaya neden olabilir.

Geliştirilmiş  Mobil SEO  – Mobil uyumlu bir web sitesi, Google Mobil Arama Sonuçlarında iyi sıralama olasılığını artırdı.

Ayrıca, iyi optimize edilmiş bir mobil web sitesine sahip olarak rakiplerinizden Rekabet Avantajı elde edersiniz.

Böylece, daha fazla müşteri ve satış elde etmek istiyorsanız, mobil cihazlara uygun web sitelerinin işletmeniz için gerekli olduğunu kolayca bulabiliriz.

Burada, web sitenizi mobil uyumlu hale getirebileceğiniz en popüler Free WordPress Mobile Plugin’in bazılarını listeliyoruz.

WordPress Mobile Plugins’i kullanmanın yanı sıra,  WordPress web sitenizi kullanıcılara duyarlı ve mobil uyumlu hale getirmek için duyarlı WordPress Teması’nı da kullanabilirsiniz.

Daha önce belirtildiği gibi, web trafiğinizin çoğunluğu mobil cihazlardan geliyorsa, genellikle bir Duyarlı WordPress Teması kullanmalısınız. Ancak, genişleme için planlarınız varsa, WordPress Mobile-Friendly Theme’i kullanmak her zaman daha iyidir.

Bu yüzden, sitenizi mobil uyumlu hale getirmek için en popüler ve güçlü WordPress Eklentilerini görmeye devam edelim.

Ücretsiz WordPress Mobil Eklentiler