Mevcut Web Site Satın Alma Avantajı ve Dezavantajı

Web sitelerinin yaklaşık% 85’i ilk faaliyet yıllarında başarısız oluyor.

Online işinizi büyük bir başarı hikayesi haline getirmek gerçekten zor bir iştir. Kalıcı çabalara, doğru kararlara,% 100 katılımınıza, fonlarınıza ve yatırımınıza ve en önemlisi çevrimiçi kullanıcıların himayesine ihtiyacı var.

Ve tüm bunlar, zamana dayanma kapasitesine sahip doğru ve sağlam bir çevrimiçi iş modeline sahip olduğunuzda başlayabilir. Çevrimiçi işletme modeli bir web sitesinde yoğunlaştığı için, sizi bir web sitesi haline getirebilir veya bozabilir.

Bu nedenle, çevrimiçi bir girişimin eşiğinde iseniz, önceden belirleme kararı var.

Önünde iki seçenek var.

Kendi web sitenizi oluşturabilir veya mevcut bir web sitesini satın alabilirsiniz.

Aslında, inşa etmek, sıfırdan bir web sitesi, bir acemi olduğunuz ve çevrimiçi iş dünyasına yeni girdiğiniz zaman iyi bir seçenektir. Bir web sitesi oluşturmak size başarı merdivenini tırmanırken öğrenme özgürlüğü verir. Araştırma yapar, uygular, deneylerinden öğrenir, sonucu görür, kendini düzeltir ve yavaş ve kademeli olarak gelişirsin.

Existing Website Benefits and Drawbacks

Burada kendinize bu önemli soruları sormalısınız.

Test etmek için sabrınız var mı?

Risk almaya hazır mısın?

İlk başarısızlık sana zarar verir mi?

Sağlam ve gelir getirici bir çevrimiçi iş geliştirilinceye kadar test ve deneme aşamasında hayatta kalmak için yeterli paranız var mı?

Çevrimiçi iş modelinizden emin misiniz?

Web siteniz için trafik oluşturabilecek misiniz?

Tüm bu sorular (ve belki daha fazlası…) son derece önemlidir ve sizden cevaplar gerektirir.

Tüm bu sorulara olumlu cevaplar alırsanız, o zaman böyle bir şey yok.

Kendi web sitenizi sıfırdan başlatabilirsiniz.

Aksi halde, önünüzdeki tek geçerli seçenek, başarılı bir çevrimiçi iş modeli yürüten ve geniş bir müşteri tabanına sahip olan mevcut ve kurulu bir web sitesini satın almaktır.

Mevcut bir web sitesini satın almanın birden fazla avantajı vardır ve başarılı bir çevrimiçi girişime sahip olmak için size harika bir fırsat sunar. Bunu bir fırsat olarak adlandırıyorum, ancak, satın aldığınız web sitesini kurduğunuzda, çevrimiçi işinizi yeni ve elde edilmemiş yüksekliğe götürmek için hala çaba, iş zekası, zaman, para ve istek gerektirir.

Burada, mevcut bir web sitesini satın almanın yararlarını açıkladım, böylece kurulu bir web sitesini satın alarak elde edebileceğiniz avantajların net bir resmini elde edebilirsiniz. Dahası, sakıncaları ve ayrıntılı bir araştırma ve analiz yaptıktan sonra mevcut bir web sitesini satın alma kararını alabilmeniz için dezavantajları da gösterdim. Aslında, bu mevcut bir web sitesi satın almanın doğru yolunu gösterdiğim için bir son değil, böylece dışarı çıkıp satın almak için bir web sitesi (veya web siteleri) seçtiğinizde endişelenmemeniz gerekir.

Yani burada mevcut bir web sitesi satın almanın artıları ve eksileri hakkında kapsamlı bir bakış.

Mevcut Bir Web Sitesi Satın Almanın Faydaları

Bir web sitesi geliştirmenin ilk acısını çekiyor:

Bir web sitesi oluşturmak ve geliştirmek çok zor bir iştir, böylece gelir getirici bir model haline gelir. Bir web sitesi başlatmak ve geliştirmek için tüm süreç gerçek bir mücadeledir. Etki alanı seçmenin ilk adımından, bir ana bilgisayar seçmek, web sitenizi korumak, siteniz için kaliteli içerik yazmak, trafik almak ve potansiyel müşteriler, dönüşümler ve satışlar için en iyi duruma getirme noktasına kadar her şey özenli. Bu nedenle, yeni bir web sitesi oluşturmak için kontrol listesi büyük ve göz korkutucu olabilir. Online iş modelinizi test etmek ve denemek için sürekli çaba ve gerçek sabır ister.

Bununla birlikte, mevcut bir web sitesini satın aldığınızda, tüm bu başlangıç ​​görevleri zaten gerçekleştirilmiştir. Aslında yalnızca artan trafiğe, daha fazla dönüşüm elde etmeye ve satışa odaklanmaya ihtiyaç duyduğunuz ve mevcut web sitesi aracılığıyla daha fazla para kazanmaya odaklanabileceğiniz çalışan bir çevrimiçi işletme elde edersiniz.

Mevcut bir web sitesinde zaten gelir getirici bir model var

İstatistikler, web sitelerinin% 85’inden fazlasının ilk faaliyet yıllarında başarısız olduğunu gösteriyor. Bu nedenle, geçerli bir sonuç olarak, bir web sitesine başlarsanız kesin bir başarı olacağını garanti edemezsiniz. Web sitenizin başarı göremediğini vurgulamıyorum, bunun yerine size başlangıç ​​web sitesini başarılı kılmanın gerçekten zor olduğunu gösteren gerçek resmi göstermek. Öte yandan, gelişimin ilk aşamasını görmüş ve destekleyici bir gelir getirici modeli olan mevcut bir web sitesini satın alırsanız, anında para kazanmaya başlayabilirsiniz. Elinizde, korumanız, beslemeniz ve büyütmeniz gereken bir işiniz var. Bu nedenle, mevcut web sitesinde başarı olasılığı, yeni bir web sitesi başlatmaktan daha yüksektir.

Satın aldığınız sitedeki mevcut trafiğe erişebilirsiniz

Her tür çevrimiçi işletme modelinin başarılı olması için, ziyaretçilerin trafiğini almanız gerekir. Trafik olmadan, sitenizden nasıl para kazanabilirsiniz? Bir başlangıç ​​sitesi için, söz konusu siteye düzenli bir trafik akışı olması genellikle bir veya iki yıl alır. Durum, yeni web sitesinin olumlu yönde ilerlemesi ve sizin lehinize her şey yolunda gitmesi durumunda. SEO görevlerini yaptınız, kaliteli içerik yazdınız, sayfa görünümleri alıyorsunuz ve PPC modeli sizin için çalışıyor ve büyük miktarda trafik alıyorsunuz.

Ancak, web siteniz, çabalarınızın en iyi şekilde olmasına rağmen trafik oluşturamazsa ne olur?

Sinirli ve iğrenmiş hissedeceksiniz.

Ancak, mevcut bir web sitesini satın aldığınızda durum böyle değil.

Yerleşik bir web sitesi bu zorlukları gördü ve sürekli bir ziyaretçi akışı oluşturuyor. Siteniz için hazır trafik elde ettikçe, çok büyük bir avantaj elde edebilirsiniz. Böylece, siteniz için trafik oluşturma çabalarınızdan tasarruf edersiniz ve aslında ziyaretçileriniz için ürün veya hizmetleri tanıtmaya konsantre olabilirsiniz, böylece çevrimiçi iş yaparken daha fazla para kazanabilirsiniz.

Mevcut bir web sitesi için içeriği ve anahtar kelimeleri sıralamak kolaydır

Yerleşik bir web sitesi satın almak, arama motoru açısından da faydalıdır. Arama motoru sonuç sayfasında (SERP) iyi bir sıralama elde etmek yeni web siteleri için son derece zordur. SERP’lerde içeriği yüksek sıralanan bir otorite web sitesi oluşturmak zaman alıyor. Ancak, mevcut bir otorite web sitesini satın aldığınızda, SERP’lerde içerik ve anahtar kelimeler sıralamanız kolaylaşır. Arama motorları otorite web sitelerini tercih eder ve içeriklerini yeni sitelere göre daha üst sıralarda tutar.

Arama motoru sonuç sayfasında iyi puanlar aldığınızda, büyük miktarda serbest trafik almanız kolaylaşır. Trafik yoğun olduğunda, büyük bir dönüşüm şansına sahip olursunuz ve yüksek satışlar elde edebilirsiniz. İçeriğiniz kullanıcılar tarafından kolayca anlaşılıyor, çünkü zaten web sitesine uzun süredir erişiyorlar. Kullanıcılar, çevrimiçi ticari tanıtım ve başarınız için iyi olan mevcut bir siteyle esaret oluşturdular.

Mevcut Bir Web Sitesinde Sizinle İçeriğiniz var

Yeni bir web sitesine yeni başladığınızda kaliteli içerik oluşturmak çok büyük bir görevdir. Kaliteli içerik üretmek için tekrar tekrar araştırmaya, zamana ve gayretli çabalarınıza ihtiyacı var. Ve bu, daha sonra içeriği ziyaret etmek için çeşitli şekillerde tanıtmak zorunda olduğunuz için son değil. Ancak, mevcut bir web sitesinde, zaten içeriğiniz var. Sitenizi optimize edebilir, anahtar kelime doldurma yapabilir veya içeriğinizin SERPS’te üst sıralarda yer alması için diğer teknikleri takip edebilir ve yoğun trafik elde edersiniz. En önemli şey, arama motorları için zaten en hayati bileşenlere sahip olduğunuz ve “İçerik”.

Mevcut bir Web Sitesini satın almanın sakıncaları

En önemli zorluk ya da onu aramak için bir dezavantajı bulmak, mevcut bir web sitesini satın almak için uygun bir otorite web sitesi bulmaktır. Her ne kadar çok sayıda mevcut web sitesi edinebilseniz de, kurulmuş bir web sitesi satın almak kendi başına göz korkutucu bir iştir. O zaman ikinci zorluk veya dezavantaj, değer biçilmemiş bir siteye sahip olmak gerçekten zor. Bir web sitesi satın almak için dışarı çıkarken yüksek bir miktar ödemek istemezsiniz. Her zaman harcamalarınızı düşük tutmak isteyeceksiniz.

Üçüncüsü, mevcut bir web sitesini satın almadan önce kapsamlı bir araştırma yapmanız gerekir. Web sitesinin tarihine, web sitesinin sıralaması nedir, SEO nasıl yapılır, trafiğe hangi kaynaklardan gelir, kazanç modeli nedir, kazanç nedir, kullanılan teknoloji nedir, rekabet nedir ve Bunun gibi şeyler. Tüm bu soruların cevaplarını aldığınızda, o zaman muhtemelen bu siteyi almaya daha da yaklaşırsınız.

Ve son fakat en az değil; web sitesi içeriğinin orijinal ve orijinal olup olmadığını görmek zorundasınız. Satın almayı önerdiğiniz web sitesinde kopyalanmış bir içerik bulunmadığından emin olmak zorundasınız.

Mevcut Bir Web Sitesini Satın Almanın Doğru Yolu

Sonunda bir web sitesi satın almadan önce kapsamlı ve kapsamlı bir araştırma yapmak çok önemlidir. Otantik bir otorite web sitesi tedarik etmek istiyorsanız doğru yol budur.

Satın almayı teklif ettiğiniz web sitesinin genel yapısının farkında olmanız gerekir. Hangi anahtar kelimelerin arama motorlarında sıralandığını bilmeniz gerekir. Web sitesi rakiplere karşı nasıl istiflenir.

İntihal olup olmadığını kontrol etmeniz ve içeriğin kopyalanıp kopyalanmadığını öğrenmeniz gerekir. Ayrıca sitenin geçmişini de öğrenmeniz gerekir. Site ne kadar süredir çalışıyor? Herhangi bir envanteri var mı yok mu? Sattığı tüm ürünler ve bunun gibi şeyler. Bunun için, bir web sitesinin ayrıntılı analizini sağlayan yazılım araçlarını ve çevrimiçi hizmetleri kullanabilirsiniz.

SEMRush, Copyscape ve Majestic SEO gibi araçlar, web sitesi analizi ve araştırması için oldukça faydalı olabilir.

Ardından, güvenilir ve güvenilir bir çevrimiçi kaynaktan mevcut bir web sitesini satın aldığınızdan emin olun. Flippa, Site Noktası, Flip Filter, eBay, Web Sitesi Brokerliği gibi web siteleri, mevcut ve kurulmuş web sitelerini satın alabileceğiniz güvenilir çevrimiçi kaynaklar arasındadır.

Bu yüzden dikkatli bir araştırma yapmanız, analiz etmeniz ve onaylamanız gerekir, böylece   halihazırda para kazanan ve çevrimiçi başarınız için nihayetinde faydalı olan bir web sitesini satın alabilirsiniz .

Sonuç

Şimdi, yukarıdaki tüm bu noktalarla, kolayca mevcut bir web sitesini satın almanın çevrimiçi iş modeliniz için bir nimet olabileceği sonucuna varabilirsiniz. Mevcut bir web sitesini satın almak, sıfırdan yeni bir web sitesi oluşturmaya göre birçok avantaja sahiptir. Yeni bir web sitesi oluşturmak ve başarılı bir çevrimiçi girişim yapmak zor bir iştir. Burada, başarılı bir çevrimiçi iş için yeni bir web sitesi geliştirmenin zor olduğunu ancak imkansız olmadığını açıkça belirtmek isterim. Kaynaklarınız, zamanınız, sabrınız, öğrenmeye istekli olmanız ve başlangıçtaki gerilemelerden (eğer varsa) kurtulabilmeniz durumunda, muhtemelen yeni bir web sitesi oluşturmak iyi bir seçenek olacaktır. Bununla birlikte, mevcut bir web sitesini satın almanın (yukarıda belirtildiği gibi) birçok belirgin avantajı vardır ve size çevrimiçi iş dünyasında kolayca başarıya ulaşabileceğiniz bir platform sağlayabilir.