Link Oluşturmanın Güvenli Yolları

Başarılı Bir Çevrimiçi İş Modeline sahip olmak, kaçınılmaz olarak , blogunuza veya web sitenize gelen çok sayıda ziyaretçi trafiği geliştirdiğiniz anlamına gelir.

Nitekim, sitenize trafik çekmek için çeşitli yöntemleri izleyebilir ve uygulayabilirsiniz. Web sitenize trafik kazanmak için SEO tekniklerini benimseyebilir, çevrimiçi pazarlama yapabilir, Sosyal Medya kullanabilir veya ücretli reklamlarla gidebilirsiniz. Bununla birlikte, bunlar, sitenize gelen ziyaretçilerin trafiğini elde etmek için iyi yöntemlerdir, ancak arama motorundan ziyaretçi kazanmak, web sitelerinin çoğu için en popüler ve önemli trafik oluşturma kaynağıdır.

Arama trafiğinden bahsettiğimizde ilk akla gelen şey Arama motoru optimizasyonu. Sayfa optimizasyonundan sonra siteniz için geri bağlantılar inşa etmek belki de SEO‘nun en önemli kısmıdır.

Dolayısıyla, arama motoru sonuç sayfasındaki sıralamanızı da yükseltmek ve siteniz için çok sayıda ziyaretçi kazanmak istiyorsanız, web siteniz için tekrar bağlantılar oluşturmanız gerekir.

Ne kadar fazla geri bağlantı kurulursa, sitenizi ziyaret etmek için o kadar fazla kanal (veya rota) oluşturursunuz. Geri bağlantı oluşturmaya referansla, siteniz için kaliteli geri bağlantılar oluşturmak için güvenli yöntemler izlemeniz gerektiğini hatırlamanız gerekir. Aksi takdirde, Arama Motorları (Google gibi) sitenizi cezalandırabilir. Google’dan Panda ve Penguin Güncellemesi sonrası, kaliteli backlinks oluşturmak için elinden geleni yapmalısın. Siteniz veya blogunuz için güvenli ve kaliteli geri bağlantılar oluşturmak için etik ve etkili yöntemleri izlemeniz gerekir.

En İyi Backlink Checker Araçları

Geri bağlantı oluşturmanın birçok yolu vardır ve web siteniz için güvenli ve kaliteli geri bağlantılar oluşturmanın bazı etkili ve etik yollarını listeledik. Trafiği iyileştirmek ve arama sonuçlarında mükemmel sıralama elde etmek için en basit başarı formülü, kaliteli içerik yazmak ve bu içerik için Güvenli Bağlantı Oluşturma Yolları oluşturmaktır. İşte Link Oluşturmanın Güvenli Yolları: Lütfen devam edin ve link oluşturmanın daha güvenli yolunu öğrenin.

websitemaking linki

 Link Oluşturmanın Güçlü ve Güvenli Yolları

Konuk Bloglama:

 Konuk Bloglama veya Konuk Yayınlama yapmak, siteniz için güvenli ve kaliteli geri bağlantılar oluşturmanın temel yollarından biri olarak kabul edilir. Başka bir blogcu tarafından memnuniyetle kabul edilebilecek kalitede bir içerik yazmanız gerekir, böylece blogunda veya sitesinde yayınlanır. Daha sonra, konuk gönderinizin yayınlanacağı niş konumunuzla ilgili uygun bir blog aramanız gerekir.

Konuk defterine yazarın bir bio bölümü eklenmiş olacak. Sitenizdeki bir blog gönderisini ve ayrıca ana etki alanınızı gösteren geri bağlantılara sahip olursunuz. Bu arka bağlantılar gerçek ve orijinaldir. Konuk Gönderme, marka değerinizi ve ziyaretçilerin sitenizi trafiğini oluşturmanıza yardımcı olur.

Sosyal Medya:

Harika içeriğe sahip olmak yeterli değil. Blog yayınlarınızı Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla tanıtarak sosyal aktiviteyi takip etmeniz gerekir. Sosyal Medya, geri bağlantılar oluşturmak ve blogunuzu tanıtmanıza yardımcı olmak için harika bir kaynaktır. Blog yayınlarınızı paylaşmak için Facebook, Twitter, Google+, LinkedIn ve diğer birçok sosyal medya sitesini kullanabilirsiniz. Arama Motorları (Google gibi), blog postanız için sosyal sinyallere borç verir, bu da sonuçta arama motoru sonuç sayfalarında daha iyi bir sıralamaya yardımcı olabilir. Sosyal medya ve sosyal yer imleme siteleri, web siteniz için geri bağlantılar oluşturmanıza yardımcı olur.

Yorum yapma:

Blog Yorumlama, geri bağlantılar oluşturmak için etkili ve güvenli bir stratejidir. Her ne kadar blog yorumlaması sabrınızı test edebilir, ancak ödüllendirici de olabilir. Sitenize yeni ziyaretçiler getirmeye yardımcı olur. Bunun için blogları ziyaret etmeniz, yayınları okumanız ve yorumlarınızı düzenli aralıklarla bırakmanız gerekir. Tercihen, yüksek PR, CommentLuv etkin blog içeren blogları veya Nofollow yerine Do-follow linkini içeren blogları seçebilirsiniz .

Forumlar:  

Web sitenize veya blog’unuza geri bağlantılar oluşturmak için Forum sitelerinden yararlanabilirsiniz. Forumlar bilgi paylaşmak, bilgi edinmek, bir çözüm istemek, bir konuyu tartışmak, vb. İçin etkili bir ortam sunar. Sitenize bir link ekleyebilir veya bir siteye geri bağlantılar oluşturmak için Forum imzasını kullanabilirsiniz. Düzenli olarak ve uzun süre Forum sitesini kullanıyorsanız, bu siteler web sitelerinize geri bağlantılar eklemenizi sağlayan imzanızı eklemenize izin verir. Dolayısıyla Forumlar, web siteleriniz veya bloglarınız için bağlantılar oluşturmak için güçlü bir kaynak olabilir. Ancak bu bağlantıların çoğu kez Nofollow.

Rakip Geri Bağlantı Analizi:

 Rakiplerinizin nereden bağlantı sağladığını bilmek, kaliteli geri bağlantılar oluşturmanıza yardımcı olabilir. Rakiplerinizin geri bağlantılarını Google’dan “link: www.sektorelseo.com” yazarak kontrol edebilir ya da rakiplerinin geri bağlantılarını https: //www.sektorelseo.coms adresinden kontrol edebilirsiniz. ücretsiz arama ile backlink bilgisi. Rakiplerin geri bağlantılarını analiz ettikten sonra, güvenli bir bahis olacak olan web sitelerinde bağlantılar da kurabilirsiniz.

Dizin Gönderme:  

Sitenizi veya blogunuzu popüler ve otorite dizinlerine göndererek link oluşturma çalışmalarınızı  artırabilirsiniz  . RSS dizinleri ayrıca blog postanızın RSS yayını bağlantısını da kabul eder. Www.dmoz.org gibi bir dizin sitesi kullanabilirsiniz. Arama Motorları, Dizin Gönderimindeki geri bağlantıları değerlendiriyor olsa da, yetki dizinleri üzerindeki bağlantıları göndermek yine de geri bağlantı oluşturmak için çalışır.

Sayfalar  

Arası İç Bağlantı : Web sitesi sayfalarınız arasında Dahili Bağlantılar oluşturmak, bağlantı kurma konusunda güvenli bir yöntemdir  . Web sitesi yayınlarınızı birbirine bağlayan bağlantılar sağlayarak ziyaretçilerinizin katılımlarını daha da artırabilirsiniz. Ziyaretçiler sitenizin kendisinde (aradıkları) alakalı bilgiler alır. Böylece sitenizi terk etmiyorlar. Ayrıca sayfa görüntülemelerini arttırmanın uygun bir yöntemidir ve hemen çıkma oranını düşürür. Google gibi arama motoru, iç bağlantılara çok değer verir.

Sosyal Profil Bağlantısı:

Sosyal medyanın geri bağlantılar oluşturmaya nasıl yardımcı olabileceğini çoktan belirttiğimiz gibi, sosyal paylaşım sitelerinin bağlantı kurmayı teşvik etmesinin başka bir yolu var. Profilinizi sosyal medya sitelerinde oluşturabilir ve web sitelerinize işaret eden bağlantılar verebilirsiniz. Profil sayfasında web sitelerinize veya blog’unuza link eklemenizi sağlayan sosyal paylaşım siteleri (medya) siteleri vardır. Bazıları ayrıca Dolandırıcılık Bağlantıları da sunar. LinkedIn, Pinterest vb. Popüler bir sosyal medya sitesidir ve web sitenize profil sayfanızdan linkler eklemenizi sağlar.

Ücretsiz Ürünler Sunun:  

Sitenize güvenli ve kaliteli geri bağlantılar oluşturmayı hedefliyorsanız, sitenizde ücretsiz ürünler (hatta hizmetler) sunmak yararlı olacaktır. Tercihen, ürünler nişle ilgili olmalıdır, böylece ziyaretçiler de onu ilişkilendirebilir ve yararlı bulabilir. Örneğin, siteniz grafik tasarımla ilgileniyorsa, ücretsiz simgeler, ücretsiz tasarım dersleri ve diğer birçok şey sunabilirsiniz. Diğer siteler, web sitenizi veya blogunuzu popülerleştirmek ve tanıtmak için geri bildirimler sağlar ve sizin tarafınızdan verilen ücretsiz teklif hakkında yazır.

İlişki Oluştur:

Diğer blogcular ve webmaster’larla ilişki kurmak , blogunuzu tanıtmak için uzun bir yol kat ediyor. Kendinle aynı alanda olan blogcularla olan ilişkiyi geliştirebilirsen daha verimli olur. Birlikte ilişki kurduğunuz diğer blog yazarları blog gönderilerinize referans verebilir ve gönderilerinde web sitenize bağlantılar verebilir. Bu, siteniz için geri bağlantılar oluşturmanıza yardımcı olur.

Burada, blog yazarları ve web yöneticileriyle uzun süre ilişkinizi sürdürmek istiyorsanız, yeterince proaktif olmanız ve sitelerine blogunuzdan veya web sitenizden geri bağlantı verme fırsatları bulmanız gerektiğini unutmayın.

Bunlar Link Oluşturmanın Güvenli Yollarından bazıları. Diğerleri için faydalı olabilecek link kurma stratejilerinizi paylaşabilirsiniz. Bu yüzden bu yazıya yorum yapmayı ve paylaşmayı unutmayın.