Link Oluşturma Planlaması

Link Oluşturma planlama bildiğiniz gibi, bugün Dünya Çapında Ağ üzerinden milyonlarca internet web sitesi işletilmektedir.

Bu nedenle, web sitelerinin ziyaretçilerine veya kullanıcılarına kendi sitelerine ulaşmaları için büyük bir rekabet var.

Bir web sitesinin başarısı büyük ölçüde ve en önemlisi web sitelerinin sayfalarında gezinen, içeriğe giren veya sitenin sunduğu çeşitli hizmetleri kullanan ziyaretçi sayısına bağlıdır.

Bu yüzden tüm oyun, ziyaretçilerin veya kullanıcıların sitelere nasıl getirileceğine odaklanıyor.

Bu bağlamda, Arama Motorları çok önemli bir rol oynamaktadır.

Web siteniz (sayfa) bir arama motoru tarafından gösterilen en iyi sonuçlarda görünüyorsa, ziyaretçi alma şansı birçok kez artmıştır.

Böylece, bir web sitesinin başarısı için asıl zorluk, bir arama motorunun en iyi sonuçlarında nasıl görüneceğiyle ilgilidir.

Bu hedefe ulaşmak için  link oluşturma’nın güçlü ve hayati bir rolü vardır.

Arama Motorları (Google,Yandex,Bing,Baidu gibi), her SEO uzmanının kaliteli geri bağlantılar oluşturmanızı önereceği için , arama algoritmasındaki belirli bir sayfa için bağlantıyı geri  göndermede büyük ağırlık verir.

Bir web sitesine veya bir web sayfasına işaret eden bağlantıların sayısı, web sitesinin (veya web sayfasının) gerçek değerini belirlemede çok yardımcı olur.

Bağlantı sayısı arttıkça, bir arama motoru tarafından gösterilen arama sonuçlarında bir web sitesi veya bir web sayfası sıralanır.

Bu yüzden çok fazla geri bağlantıya ihtiyacınız var, ancak bağlantı kurma için uygun bir strateji ve planlama yapılmalıdır.

Çaba, sadece bir web sitesine veya web sayfasına yönlendiren bağlantı sayısını değil, aynı zamanda bağlantıların kalitesini ve yapısını da sürekli arttırmaktır.

Böylece, iyi bağlantıları olan sayfalar, arama sonuçlarında bu tür bağlantıları olmayan sayfalardan daha fazla değer ve öncelik kazanırlar.

Bu şekilde uygun  Link kurma  , çevrimiçi işinizi birçok kez daha başarılı hale getirme potansiyeline sahiptir.

Bu yüzden bağlantı kurma planlama gerçekten çok önemli hale gelir. Ancak, bağlantı kurmayı nasıl planlayabileceğinizi ele almadan önce, bağlantı kurmanın size sunduğu manifold avantajlarını daha da sıralamak istiyoruz.

Link planlama oluştururken elde edeceğiniz ilk ve en önemli avantaj, web sayfası arama motorundaki sıralamalarınızı arttırmanıza yardımcı olmasıdır.

Daha iyi arama motoru sıralamaları, web sitenize daha fazla trafik anlamına gelir ve bu nedenle satışları artırma şansınız da artar.

Link Oluşturma Planlaması

Bağlantı kurma ayrıca sitenize doğrudan ziyaretler getirmenize yardımcı olur.

İnsanlar doğrudan sitenize ulaşmak için bağlantıyı tıklar ve böylece sitenize gelen toplam trafiği artırır.

Buradaki diğer bir faktör ise kalite linklerinin daha kaliteli linkleri arttırmaya yardımcı olmasıdır.

Lider olarak kurulduktan sonra, diğer siteler otomatik olarak siteniz hakkında konuşmak, ürünleriniz hakkında yorum yapmak ve sonuç olarak sitenize bağlanmak ister.

Link oluşturmanın önemli bir unsuru, reklam linklerinden farklı olarak genellikle yerinde kalmaya devam etmesi ve böylece gelecek yıllar boyunca sitelerinize trafik getirilmesine yardımcı olacağıdır.

Ayrıca, sizinle bağlantı kuran kişilerle ilişkilerin kurulmasına yardımcı olur.

Uzun vadede karşılıklı olarak çok faydalı olabileceğini kanıtlayabilir. Dolayısıyla bağlantı kurma, çevrimiçi işinizi başarılı kılmak için sahip olabileceğiniz en üretken pazarlama stratejilerinden biri olarak kabul edilebilir.

Link oluşturmanın çevrimiçi işinizi arttırmaya nasıl yardımcı olabileceğini anladıktan sonra, link oluşturma sürecini vurgulayıp tartışmanın zamanı geldi.

Burada link oluşturma sürekli bir süreç olduğunu anlamak önemlidir.

Bu bir günlük iş değil. Sitenizi veya sayfanıza bağlantı kurma artırmak için sürekli çalışmak zorunda.

Bir şey daha, somut faydalarını gerçekleştirmek biraz zaman alabilir.

Link Oluşturma Stratejisi

Link oluşturma süreci, bunun için kesin bir strateji oluşturulması ile başlar.

Strateji oluşturma, her zaman gerçekçi hedeflerin oluşturulması ve bağlantı kurma konusunda almanız gereken işin detaylarının planlanmasından ibarettir.

Bağlantı kurma için belirli bir strateji olamaz.

Stratejiler, hedeflerinize ve önceliklerinize göre değişebilir ve bağlantı kurmaya ne kadar zaman ayırmaya istekli olduğunuza bağlıdır.

Ancak bağlantı kurma için bir teknikler karışımını takip etmek her zaman daha iyi bir fikir ve faydalı olacaktır.

Sosyal medyayı ve sosyal yer imini kullanabilir, bağlantı kurma için konuk gönderilerini kabul edebilir ve ayrıca bağlantı kurma için talepte bulunabilirsiniz.

O zaman daima web siteniz veya blogunuz için kaliteli içerik yaratmaya odaklanmalısınız.

İnsanlar her zaman aramalarıyla ilgili kaliteli malzeme ararlar.

Sunumlarınızda kaliteyi bulurlarsa yakında sitenizi koruyacaklar ve sizi yönlendirecek ve hatırlayacaklar.

Bu, otomatik olarak bağlantı kurma amacına hizmet edecektir, çünkü kalite oluşturma kesinlikle sitenize gelen ziyaretçilerin trafiğini artırmaya yardımcı olacaktır.

Link Oluşturma Hedefi

Bağlantı kurma sürecindeki bir diğer önemli adım, gün içinde ve gün içinde ulaşabileceğiniz her zaman belirli hedefler belirlemeniz gerektiğidir.

Link oluşturmanın sürekli bir süreç olduğunu unutmayın. Böylece “her hafta harici sitelerde iki konuk gönderisi yayınlamaya çalışır” gibi küçük hedefler belirleyerek başlayabilirsiniz.

Her zaman stratejinize bağlı kalmalı ve sayfalarınız için bağlantılar oluşturmak için sürekli çalışmalısınız.

İlerlemenizi İzleyin

Sonuncusu fakat en az değil, bağlantı kurma ve etkileri konusundaki ilerlemenizi daima ölçmeli ve izlemelisiniz.

Örneğin, bağlantı kurma işlemine başlamadan önce arama sonuçlarındaki sıralamanızı kontrol edebilir ve site sayfalarınız için bir ay sonra (aynı anahtar kelime aramaları için) sıralamayı ölçebilirsiniz.

Bu, bağlantı kurma süreciyle nasıl ilerlediğinizi kontrol etmenizi sağlar.

Çabalarınız size istenen sonuçları veriyor mu yoksa bağlantı kurma eylem planınızı değiştirmeli veya değiştirmelisiniz.

Düzenli izleme bu nedenle bağlantı kurma sürecinin uygulanmasında çok önemlidir.

Bu nedenle, internet üzerinden rekabette öne geçmek ve çevrimiçi işinizi başarılı bir hale getirmek istiyorsanız, bağlantı kurmanın çok önemli olduğunu görüyorsunuz.

Daha önce tartıştığımız gibi, Link oluşturma SEO’nuzu geliştirmenize, sitenize gelen trafiği artırmanıza, sitenize doğrudan satışları artırmanıza, marka bilinirliği artırmanıza, belirli otorite sitelerinde varlığınızı artırmanıza ve ayrıca arama sıralamanızı iyileştirmenize yardımcı olur.

Long Tail Anahtar Kelime Trafik Oluştur                   Bloglarınızı Trafiğinizi 20 Adımda Arttırın

Bu nedenle, Link oluşturma sürecinin planlanması ve uygulanması, web sitenizin işinin tanıtımı için çok iyi sonuçlar getirebilir.