İnternet Memes Nedir?

Onlar komik başlıklar ve oldukça esprili.

Web’de bu kadar popüler olmasının sebebi buydu.

İnternet Memes, bizim komik kemiklerimizi gıdıklamak ve genellikle viral gitmek için devam ediyor.

Günümüzde İnternet Memeleri web üzerinde her yerdedir.

Bununla birlikte, genel internet kültüründe yeni olabilecek herkes için İnternet Memeleri anlayacağımız kafa karıştırıcı ve hatta gülünç bir saçma olabilir.

Yani, burada İnternet Memes denilen olguyu açıklayan bir yazı var.

Ayrıca, en popüler Meme Oluşturucu Araçları ve Uygulamalarını, saniyeler içinde kendi haline getirmenize yardımcı olacak bloglar ve sosyal içerikler için size sunduk.

Internet Memes için özel bir beğeni ve eğiminiz varsa, komik yaratımlarınızı yaratmak ve paylaşmak iyi bir fikirdir.

Kim bilir, İnternet Memes’leriniz viral olabilir ve size iyi bir okuyucu olabilir.

Yapabildiğin en az şey onların ne oldukları ve arkasındaki mizahi mesajlar için zevk almaktır.

Yine de, İnternet Memelerinin temel doğasını anlamakta fayda var.

Bu yüzden, önce bir İnternet Meme’in ne olduğunu, nereden geldiklerini, nerede bulabileceğinizi ve en önemlisi Blog Membranlarınızı Blog ve Sosyal Medyaya göndererek ne tür faydalar elde ettiğinizi hızlıca öğrenelim  .

İnternet Memes Nedir?

İnternette komik resimler ve komik şeyler gördünüz. Hepsi İnternet Memes olarak bildiğimiz aynı açıklama altında gruplandırılabilir.

İnternet Memelerinin tam olarak tanımlanmasında farklılıklar olabilse de, bunlar en iyi İnternet üzerinden canlı olarak aktarılan sosyal veya kültürel fikirler veya semboller olarak anlaşılabilir.

Grip virüsü gibi, bir İnternet Meme bir kişiden diğerine, birkaç gün veya hafta içinde binlerce ve hatta milyonlarca kez görülünceye kadar hızlıca geçer.

İnternet Meme, web’deki bazı içerik türlerinde ifade edilen herhangi bir fikir veya kavram olabilir. Yani, bir İnternet Meme bir fotoğraf, video, bir şarkı, bir olay, bir eylem, bir GIF, bir kişi, bir hayvan, bir kurgusal karakter, bir sembol, bir kelime veya başka bir şey olarak ortaya çıkabilir.

İnternet memes nedir

İnternet Memes’ının öne çıkan özelliği, çoğu insan arasında aşırı ilişki kurma kapasitesi ve bunun esprili bir etkisi.

Her İnternet Memesine gömülü belirli bir alay veya abartı vardır.

Ayrıca, kitlesel paylaşım, Internet Meme’in dünyanın her yerindeki kullanıcılarla bu kadar popüler olmasını sağlayan diğer bir ana yönüdür.

İnsanlar özellikle komik resimlere takıntılıdır. Memes, bir mizah altuğuna sahip olduğu için, insanlarla anında çarpıştılar.

İnternet Memelerının en iyi örneği, Facebook Haber Feed’inizdir. Facebook’a girdikten sonra  , güzel ya da komik kelimelerle bazı resimleri göreceksiniz  . Bunlar sizin için İnternet Memes biridir.

2012 yılında çevrimiçi bir kitle tarafından oldukça popüler olan Gangnam Style Music Video bile bir İnternet Meme olarak kabul edilebilir.

Dolayısıyla, bir İnternet Meme çok fazla sayıda insana hitap ediyor ve internet üzerinden çok hızlı yayılıyor.

Basit bir ifadeyle, bir İnternet Meme en iyi şekilde deliren viral olan bir şey olarak anlaşılabilir.

“Meme” kelimesi ilk olarak evrimci biyolog Richard Dawkins tarafından 1976 tarihli “Bencil Gen” kitabında yaratıldı. Sözcüğü, kültürel bilginin ve toplumsal anıların bir kişiden diğerine nasıl yayıldığını açıklamak için kullandı.

Bugün, bir İnternet Meme e-postalar, kısa mesajlar, anlık mesajlar ve web sitesi bağlantıları ile hızla yayılır. Genellikle insanların komik buldukları şeylere dayanır ve dolayısıyla geniş bir kitleye hitap etme eğilimi gösterirler.