Çevrimiçi İşletmeler için İçerik Pazarlama

İnternetten iş yapan herkes büyük kazanç yapmak istiyor.

Sonunda, varlığınızı blog dünyasında hissettirmek istersiniz.

Bir blogcu veya internet pazarlamacısı olarak başarılı olmak istiyorsunuz. Bir marka olarak tanınmak istiyorsun.

Öyleyse en büyük soru, burada bir blogcu, internet pazarlamacı veya çevrimiçi ağ olarak başarılı olmanıza neden olan şey nedir?

Cevap oldukça basit, ancak çözüm sizin özel ve sürekli çaba göstermenizi gerektiriyor.

Aslında, cevap, blogunuz için geniş ve düzenli bir ziyaretçi trafiğine ihtiyaç duymanızdır.

Ancak, blogunuza veya sitenize geniş ve düzenli bir ziyaretçi akışı sağlamak bu kadar kolay mı?

Aslına bakarsanız, biraz odaklanmış, özverili ve sürekli çaba harcarsanız bu kolaydır.

Yani milyon dolarlık soru, blogunuza veya sitenize düzenli olarak büyük ve düzenli bir ziyaretçi akışı sağlamak için yapmanız gerekenler?

Çözüm, İçerik Pazarlama’da yatmaktadır.

Kişi, izleyicilerinizin ihtiyaç duyduğu içeriği oluşturmaya odaklanmalı ve onu aradıkları veya aradıkları tüm yerlerde kullanılabilir duruma getirmelidir.

İçerik pazarlama

Burada, önemli İçerik Pazarlama tekniklerini listeleriz, böylece sitenize büyük ve sürekli bir ziyaretçi akışı elde edebilirsiniz.

Reklamverenler ve Yayıncılar için 15 PPC Ağı

Öncelikle ve en önemlisi, blogunuz için farklı ve benzersiz içerik oluşturma çabalarınızı kanalize etmeniz gerekir. Oluşturduğunuz içeriğin, blogunuzu blogcuların geri kalanından ayırabilecek temel bir anahtar olduğunu fark etmeniz gerekir. Öyleyse içerik hikayeniz sizin kadar belirgin olmalıdır. Bir içerik pazarlamacısı olarak, blogcu her zaman, içerik konusunda kendi bakış açınızı geliştirmek için denemeye ve konsantre olmaya çalışmalıdır.

O zaman daima kendiniz için değil, izleyicileriniz için içerik oluşturduğunuzu aklınızda tutmalısınız. Öyleyse, hedef kitlenizi ilgilendiren konuları veya konuları seçin. Ne istediklerini veya okumak istediklerini bilmelisiniz.

İkincisi, içeriğinizi geniş bir kitleye tanıtmak ve paylaşmak için ve ayrıca trafik ve yol gösterici oluşturmak için sosyal medya kanalları geliştirmek için çaba harcamak zorundasınız. Facebook, Twitter veya LinkedIn gibi sosyal medya kanalları, içeriğinizi tanıtmakta çok etkili olabilir ve siteniz veya blogunuz için her gün binlerce ziyaretçi oluşturabilir. Bu tür bir çevrimiçi sosyal medya kanalından çok alakalı ve çok ilgili bir kitleye sahip olacaksınız.

Örneğin, içerikten LinkedIn’de ön sayfa eğilimi öne çıkıyorsa; bu sadece sitenize günde binlerce ziyaretçi ile hizmet verebilir.

Yani içeriğinizin böyle bir sosyal medya pazarlama kanalında paylaşılması gerekiyordu. Sosyal medya kanallarında paylaşımın kolaylaştırılması için sosyal tetikleyicileri blogunuzun içeriğinde, e-postalarda ve hatta PDF dosyalarında stratejik konumlara yerleştirmeniz gerekir. Ardından kullanıcılar, içeriğinizi LinkedIn, Facebook, Twitter, Google+ veya diğer çevrimiçi sosyal medya kanallarında zahmetsizce paylaşır.

Daha sonra bir başka çok yararlı içerik pazarlama tekniği, içeriğinizin erişimini yaymak için etkileyicilerle bir ilişki kurmak ve koordine etmektir. Etkileyiciler, ilgi çekici içeriklerin birlikte oluşturulmasına yardımcı olur. İçeriğinizi, erişimini artırmak için izleyicileriyle paylaşırlar. Bu yüzden on ila yirmi etkileyiciyi tanımlamanız gerekiyor. İlişkinizi sosyal medya ağlarında onlarla etkileşim kurarak oluşturun ve blogunuzda başarı oluşturmak için onlarla koordinasyon sağlayın.

Daha sonra, içerik pazarlaması tutarlı olmanızı gerektirir. Tutarlılık, bloglamada sizi başarıya götürür. Yalnızca içeriğinizin kalitesinde değil, içeriğinizi yayınlama sıklığında, sesinde ve sesinde de tutarlı olmanız gerekir. Bunu başarmak için yazma becerilerinizi geliştirmeniz gerekir. Kolay ve ilgi çekici hale getirmek için nişinize veya ilginizi çeken konular üzerine yazmaya karar vererek başlayabilirsiniz. Tüm bu adımlar, kolay bir yazar olmanıza ve nihayetinde tutarlılığı geliştirmenize yardımcı olacaktır.

Ve diğer pek çok İçerik Pazarlama tekniğini de izleyebileceğiniz gibi hepsi bu kadar değil.

İçerik Pazarlaması için tekrarlamanın yararlı olduğu görülmüştür. İçeriği çoğalttığınız anlamına gelmez, ancak içeriğinizin konusuna çeşitli açılardan yaklaşmalısınız. Böylece, okuyucularınızı çok çeşitli yararlı bilgilerle zenginleştiriyorsunuz ya da onlara çoklu çözüm seçenekleri sunuyorsunuz.

Ardından ziyaretçilerinize video turları (içeriği ile birlikte) göstermeyi seçebilirsiniz. İmzalama ya da form doldurma işleminden geçirilmeleri yerine, onlara ücretsiz teklif verin. Neredeyse herkes herhangi bir içeriği okumaya başlamadan önce izlemeyi tercih ettiği için bu durum onların ilgisini çekecektir. Biri genellikle 5 dakika uzunluğunda videolar tutmalıdır. Daha sonra ziyaretçiler kayıt veya form doldurduktan sonra daha fazla bilgi de sunabilirsiniz. Video turlarına blog gönderilerinizin her birinde veya sitenizin her sayfasında ulaşabilirsiniz. Ziyaretçileriniz veya okuyucularınız için yararlı, ilham verici ve eğlenceli içerik oluşturmaya odaklanmalısınız.

En İyi Sosyal Medya Yönetim Araçları

Bir blog yazarı veya web sitesi tanıtıcısı olarak, blog dünyasında büyük yapmak istiyorsanız, İçerik Pazarlamasının çok önemli olduğunu unutmamalısınız. İçerik Pazarlamasında yer alan yukarıdaki teknikler, sitenize veya blogunuza ziyaretçilere büyük ve sürekli akış sağlamanın ve böylece başarılı bir blogcu veya web sitesi olmanın yolunu gösterir