Ana Sayfa / SEO / HTTPS Nedir?

HTTPS Nedir?

HTTPS, Güvenli Köprü Metni Aktarım Protokolü anlamına gelir.

İnternet gibi bir bilgisayar ağı üzerinden güvenli bir iletişim kuran bir protokoldür. HTTPS, bir istemci ile sunucu arasında iletilen tüm verilerin şifrelenmesini sağlar. Bu nedenle, bilgisayar korsanlarının verilerde kurcalama tehlikesi yoktur ve web sitesi verileri sahte değildir.

Google’ın bu ilanından bu yana, dünyanın her yerinden gelen pazarlamacılar arasında bir çılgınlık havası yaşandı.

Web sitelerini HTTPS’ye taşıma konusunda kafaları karışmış durumda. Şifreli bir sertifika uygulama için çabaya değer olup olmadığını merak ediyorlar. SSL’nin SEO için iyi olup olmadığını bilmek istiyorlar.

Bu gönderi, HTTPS / SSL uygulaması konusuna odaklanıyor ve pazarlamacıların web sitelerini HTTPS ve SSL ile güvenceye almanın neden zamanının geldiğine dikkat çekiyor. Neden güvenli HTTPS’ye geçmenin arama motoru sonuçları üzerindeki sıralamanızı olumlu yönde etkileyebileceğini göreceksiniz.

Google’ın HTTPS ve SSL’yi sıralama sinyalleri olarak kabul etmesi, web yöneticilerinin ve pazarlamacıların, aramada daha üst sıralarda yer almak istiyorlarsa, web sitelerini HTTPS / SSL ile güvenceye almasının daha önemli hale geldiğini belirtmekte fayda var.

https

SSL nedir

SSL Güvenli Yuva Katmanı anlamına gelir.

Bir kullanıcının tarayıcısından web sunucusuna veri iletmek için kullanılan standart bir şifreleme teknolojisidir.

SSL şifrelemesi, çoğunlukla web siteleri tarafından korsanların kullanıcılar tarafından web sitesinde bırakılan verileri yakalamasını ve kötüye kullanmasını önlemek için kullanılır. Örneğin, sayfaları, kaydı veya iletişim formlarını inceleyin.

Sitenizde neden HTTPS / SSLye ihtiyacınız var? yazımızı okumanızı tavsiye ederiz…

SSL, genel ve özel şifreleme anahtarlarını kullanarak çalışır. İlki bilgiyi karıştırmak için kullanılır; ikincisi şifresini çözmek için devam ederken. SSL sertifikasıyla güvenli aktarımı kullanmaya devam eden web siteleri, normal http: // standart protokolü yerine, web sitesi URL’sinin önünde https: // ile işaretlenir.

Bir kişi https: // ile işaretlenmiş bir sayfayı ziyaret ettiğinde, tüm verileri, iletişimleri ve işlemleri, potansiyel olarak kayma veya bilgi sızmalarından korunur. SSL sertifikaları, e-ticaret ve kişisel bilgi toplayan şirket web siteleri için kurumsal güvenilirliğin bir parçası haline gelmiştir.

Hakkında Sektörel SEO

Burada içerik sağlayıcılar için reklam çeşitleri, satış ortaklığı, bağlı kuruluş programları, uygulamalar, eklentiler, pazarlama modelleri, mobil pazarlama çeşitleri bilgilendiriyoruz.Sizler için sıralamaları iyileştirmek, trafiği artırmak ve arama motorlarında farkındalığı artırmak için gerekli olan teknik öğeleri bilgileri paylaşıyoruz.SEO yada Arama Motoru Optimizasyonu çalışmaları paylaşarak destekliyoruz.Başarılar dileriz..

Tekrar Kontrol Et

11 En İyi Sosyal Kanıt Araçları

11 En İyi Sosyal Kanıt Araçları

Dönüşümleri ve satışları artırmak ister misiniz? Sosyal kanıt pazarlama araçları sizin için hile yapabilir. Sosyal kanıt araçları size yatırımınızdan büyük bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir