Sürekli değişen arama motoru optimizasyonu ( SEO ) dünyasında bir hedef sabit kalır. Bir site ne kadar yüksekse, bir kullanıcı tarafından görüldüğü gibi bir arama motoru sonuç sayfasında, sitenin alacağı trafik yüksek olacaktır.

Uzman ve saygın bir SEO ajansının standartlarına ve stratejilerine göre geliştirilen bir site, rakiplerinden daha iyi konumlandırılmıştır.

Saygın arama motoru optimizasyonu, arama motorlarının yönergelerini takip etmek ve bir müşteriyi asla zarar vermeyecek şekilde yerleştirmek anlamına gelir. Sektörel SEO bir ajans değildir.

Başka bir deyişle, Arama Motoru Optimizasyonu, içeriğinizi optimize etmek için belirli bir anahtar kelimenin aramaları için arama motorlarında en iyi sonuç olarak öne çıkarılacak bir süreçtir.

Yani, SEO temel amacı web sitenizin veya web sayfalarınızın görünürlüğünü organik arama motoru sonuçlarında büyütmek olan bir çevrimiçi pazarlama disiplindir.Sıralamaları iyileştirmek, trafiği artırmak ve arama motorlarında farkındalığı artırmak için gerekli olan teknik öğelerin yanı sıra teknik unsurları da içerir.

arama motoru optimizasyonu

SEO sadece arama motoru dostu web siteleri oluşturmaktan daha fazlasıdır. SEO için birçok boyut var.

Sayfanızdaki kelimeler, diğer web sitelerinin web üzerinde size bağlanma biçimiyle ilgilidir.

Bazen SEO, sitenizi arama motorları tarafından anlaşıldığı şekilde yapılandırmanın tekniklerini içerir.

Şimdi, SEO’nun nasıl çalıştığına dair bir fikir edinelim mi?

Neyin SEO olduğuna dair bir makaleniz olduğunu ve arama motorlarının makalenizi “SEO nedir” ifadesini arayan herkesin en iyi sonucu olarak göstermesini istediğinizi varsayalım.

SEO Teknikleri makalenizde çalışır. Böylece, Google ve diğer arama motorları, anahtar kelimelerinizde bir kişi anahtar kelimelerin bulunduğu her durumda makalenizi en iyi sonuçları içerir.

Başka bir deyişle, arama motoru, sitenizi Arama Motoru Optimizasyonu olmaksızın çözemez.

İnternet oldukça rekabetçidir. SEO olmadan, web siteniz veya çevrimiçi işletmeniz için ziyaretçilerinize ve müşterilerinize ulaşamazsınız.Türkiye’de SEO çalışması yaptırmak ufak işletmeler için oldukça maliyetlidir.

Sektörel SEO platform olarak Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler için yararlı bilgiler sunmak amacıyla kurulmuştur. Küçük ve Orta Büyüklük İşletmelere firmalarını geliştirmeleri için yardım etmektir.Büyük firmalar Reklam ve SEO bütçeleri olduğundan müşteri sıkıntısı olmadan satış yapmaktadır.

Sektörel SEO platformu olarak Küçük ve Orta Büyüklük İşletmelerin ufak bütçeleriyle Reklam ve SEO tekniklerine ulaşmalarını sağlamaktır.

Bilişim sektörü ile ilgilenen girişimcilere ekstra kazanç yaratmak isteyenler için reklam , pazarlama, satış ortaklığı, yayıncılık , yüksek ödeme programları yazıları ve uygulama örnekleri sunmaktadır.