Google Voice nedir?

Google Voice  , kullanıcıların ücretsiz metin mesajları göndermesine, sesli mesajlarını özelleştirmelerine, sesli posta metni metnini okumasına ve daha pek çok şeye olanak sağlayan Google tarafından desteklenen bir sesli posta hizmetidir.

Voice öncelikle, birkaç telefonun çalacağı şekilde tek bir numara üzerinden iletişim kanallarını birleştirmeyi amaçlamaktadır.

Herkese bir telefon numarası vermenizi ve birden fazla telefona yönlendirmenizi sağlayan Internet tabanlı bir hizmettir.

Google sesi

Bununla birlikte, Skype gibi bir VoIP servisi olmasa da, ücretsiz yerel aramalar ve hatta ucuza uluslararası aramalar dahil olmak üzere yönlendirme aramaları ve İnternet üzerinden VoIP teknolojisinden yararlanır ve diğer birçok özellik için bilinir.

Size Google numarası olarak bilinen bir telefon numarası sağlar. Bu Google numarası hizmete taşınabilir. Böylece mevcut numaranızı Google numaranız olarak alabilirsiniz. Ancak, belirli koşullara dayanmaktadır. Google numarasını, sizinle iletişim kurabilmeleri için kişilere devredebilirsiniz. Gelen bir arama geldiğinde, iletişimi ele almak için birkaç seçeneğiniz vardır.

Başlangıçta, Google sesli posta hizmeti kurulum için bir davet kodu gerektiriyordu. Ancak, artık tüm Gmail kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Yeni Sosyal Medya Pazarlama Trendleri

Google Voice numarasını aldıktan sonra, diğer telefon numaralarınızı onunla ilişkilendirmek için devam edebilirsiniz. Ancak, normal telefon servisinizi kullanarak bu el cihazlarından arama yapmayı seçebilirsiniz. Tek tek sayılar alıcının arayan kimliği ekranında listelenir. Ayrıca, bunun yerine Google numarasını gösterme seçeneğiniz de vardır.

Böylece, Google Voice kullanarak, tüm fiziksel el cihazlarınıza ulaşabilecek bir numara (Google Voice Numarası) alırsınız.

Google Voice nedir?

Buna ek olarak, mevcut el cihazlarında ve hizmetlerde alamadığınız bazı akıllı telefon özellikleri sunar.

Google Voice ile telefon görüşmelerini görüntüleyebilir, telefon numaralarını engelleyebilir ve arayana göre kurallar belirleyebilirsiniz.

Google Voice ayrıca özelleştirilebilir zil çalmanıza da izin verir. Zil seslerini ayarlayabilir ve zamanlayabilirsiniz. Bu nedenle, bazı arayanlardan gelen aramalar yalnızca evde çalabilirken, diğerleri doğrudan sesli mesaja gider.

Google Voice, telefonlarınıza ve servisinize bir Web Arayüzü sunar. Bu, sesli mesajları çevrimiçi olarak yönetebileceğiniz, dosyaladığınız ve Gmail’de olduğu gibi arşivleyebileceğiniz anlamına gelir.

Selamlamayı, arayan tarafından ve grup tarafından özelleştirmeye devam edebilirsiniz. Bir Web Arayüzü veya yardımcı programla ilişkili telefonlarınızdan bile arama yapabilirsiniz.

Bazı güçlü hızlı arama araçları ile birlikte gelir. Ücretsiz SMS ile birlikte aramaları kaydedebilir ve ucuz uluslararası arama yapabilirsiniz.

Ancak, kullanmak için hala normal bir telefon numarasına ihtiyacınız var .

google-sesli-telefon

Google Voice’un Belirgin Özellikleri

 • Uluslararası aramaları ucuza yapın
 • Çağrı yönlendirme
 • Arama kaydı
 • Telesekreter transkriptleri
 • Telesekreter için e-posta veya SMS yoluyla bildirim alın
 • Çağrı engelleme
 • Ücretsiz Google SMS
 • Konferans araması
 • Telesekreter selamlarını özelleştirme
 • Bir aramayı cevaplamadan önce telesekreteri dinleme imkanı
 • Tüm dünyaya ücretsiz PC’den PC’ye sesli ve görüntülü arama
 • Kuzey Amerika’da ücretsiz PC’den telefona arama
 • Bazı telefonları arayana göre çalacak şekilde ayarlamanızı sağlar.
 • Arama sırasında telefon cihazlarının değiştirilmesine izin verir.

Google Voice’a kaydolduktan sonra, cihazlara ve konumlara bağlı bir telefon numarası alırsınız. Cep telefonları, iş telefonları, masa telefonları ve VoIP hatları ile çalışır. Tüm telefonlarınızı bir numara ile yönetmenizi sağlar. Belirli arayanlara bağlı olarak hangi telefonun çalacağını özelleştirmenizi bile sağlar.

Nasıl kurulur ?

Ses numarası almak için, ilk önce gereksinimlerinize göre hangi ses ayarının sizin için uygun olduğunu seçmeniz gerekir.

Hesap türünü bulduktan sonra, “Sesli kayıt sayfası” na gidin ve talimatları izleyin.

Burada, Google’ı kurmanız istenir. Yeni bir Ses numarasına sahip olmayı mı yoksa mevcut bir numarayı kullanmak mı istediğinizi seçmelisiniz.

Ardından, mesajlarınızı almak ve Ses ayarlarınıza telefonunuzdan erişmek için bir PIN seçmeniz gerekir.

Ardından bir yönlendirme numarası girmelisiniz. Bu yönlendirme numarası telefona birisinin Google Voice numaranızı aradığını söyler.

Son olarak, telefonunuzu doğrulamanız gerekir. Google Voice yönlendirme telefonunuzu aradığında girmeniz gereken sayısal bir kod verilecektir. Sizin tarafınızdan verilen telefon numarasının doğru olduğunu onaylayacaktır.

Google Voice Apps

İPhone kullanıcılarının Voice hesap ayarlarını ve sesli postalarını iPhone’larından yönetmelerini sağlayan Voice App uygulaması vardır.

Ancak, iPhone için Ses Uygulaması zayıf derecelendirmelerden muzdariptir. Ayrıca iPhone Voice App ile karşılaştırıldığında çok daha iyi bir puana sahip Android kullanıcıları için Google Voice App var. Aslında, Google Voice Android İşletim Sistemi ile daha uyumludur.

İPhone Voice App, iTunes Store’dan indirilebilirken, Android Google App’i Google Play Store’dan indirebilirsiniz. Voice App ücretsiz indirmek için kullanılabilir.

Neden Google Voice’a ihtiyacınız var?

Ancak, arama yapmak için Google web sitesini de kullanabilirsiniz. Sesli hesaplar ücretsizdir. Yalnızca uluslararası arama yapmak için veya hesabınızı oluşturduktan sonra Ses numaranızı değiştirdiğinizde ücretlendirilirsiniz.