Google Trendleri Raporu (Para Yükseltme Öğrenme)

Web sitenizin reklamlarını tıklayan daha fazla kişi daha fazla satış yüzdesi anlamına gelir ve bu da sizin için daha yüksek gelir anlamına gelir.

Bu nedenle, web siteleri için reklam dinamiklerini anlamak çok önemli hale gelir.

Bir yayıncı veya web sitesi düzenleyicisi olarak, hedefiniz kitlenizi artırmak ve görüntülü reklamları web siteniz üzerinden satmak.

Web sitenizin kazancını arttırmak için birçok alanı yönetmeniz ve çok fazla araştırma yapmanız gerekir.

Reklamverenlerin nerede bahis oynadığını bilmek, web sitenizin genel kazancını artırmanıza yardımcı olabilir.

Bu açıdan, yayıncı teşhir dinamikleri eğilimleri de önem kazanmaktadır.

İş ortaklarının ve müşterilerin, web sitesi kazancını iyileştirmelerine odaklanarak  , yayıncı görüntüleme işindeki son eğilimleri sergilemek amacıyla Google Ekran Trendleri Raporu’nu yayınlayın.

Bu rapor bir kıyaslama noktası olarak hizmet verebilir ve dijital stratejilerinizi planlamada size rehberlik edebilir.

Rapor, DoubleClick for Publishers (DFP), DoubleClick Ad Exchange ve ayrıca Google Adsense ağı gibi kaynaklara dayanmaktadır.

Rapor, reklam boyutuna, dikeylere ve son zamanlarda coğrafi eğilimlere ilişkin ekran kalıpları içerdiği için canlı ve kapsamlıdır. Rapor, İnternet üzerinden dünya çapında yayınlanan milyarlarca gösterimi dikkate almaktadır.

Google Display Business Trends raporunun yardımıyla,   web sitenizin kazancını, pazardaki sıcak eğilimin ne olduğunu ve insanların en çok neyi sevdiğini, popüler reklam boyutunun ne olduğunu, yeni pazarlama alanlarının ne olduğunu ve daha fazlasını öğrenerek geliştirebilirsiniz.

Bu raporu inceleyerek nerede odaklanmanız gerektiğini ve web sitenizin kazancını nasıl artırabileceğinizi bileceksiniz.

Size Google Görüntülü Reklam Trendleri Raporunun ayrıntılı bir bakış açısını sunma hedefi ile Kanal Karışımı tartışmasına başlarız.

Kanal Karması, doğrudan satışlardan (rezerve edilmiş) ve dolaylı satışlardan (korunmamış) oluşur. Doğrudan satışlar reklamverenlerle ilgilidir, dolaylı satışlar ise ağlar ve borsalar gibi üçüncü taraf kanalları aracılığıyla gerçekleşir.

Burada zorluk, bu iki kanal arasında envanteri dağıtmaktır. Nitekim, ayrılmış reklam envanteri, ayrılmamış reklam envanterinden daha yüksek bir fiyata satılmaktadır.

Google Ekran Trendleri Raporu

Kanal Karması ile ilgili olarak, yıl boyunca satış oranlarında gözlenen değişimi dikkate almak önemlidir.

DFP-Americas Publishers analizine göre, satış oranları yılın zamanına bağlı olarak değişir ve deniz etkisi vardır. Yıl sonunda daha yüksek satışlar elde edersiniz.

Analizden çıkan ikinci ana gözlem, yayıncıların dünya üzerinde 2018 yılında ayrılmış reklamlardan daha fazla ayrılmamış reklam sattıklarını ortaya koydu. Ayrıca, 2015 ve 2018 yılları arasında genel izlenimlerde belirgin bir artış var.

İkincisi, şimdi korunmamış yayıncı envanteri için dikey dağılım ve coğrafi karşılaştırmaları göz önünde bulunduruyoruz.

Ölçümler, DoubleClick Ad Exchange ve Google Adsense’den türetilmiştir.

Gözlemler, 25 yayıncı dikeyden, 15 dikeyin Ad Exchange ve Google Adsense’deki para kazanılan gösterimlerle ilgili olarak çift haneli büyüme kaydettiğini göstermektedir.

Eğlence, gösterimlerde en üst sırada yer alırken, Alışveriş ve Spor gibi dikey sektörler 2018 yılında sırasıyla% 37 ve% 25 sağlıklı büyüme kaydetti.

Şimdi hangi ülkelere en çok gösterim getirdiğini gösteriyoruz. Google Görüntü Eğilimleri Raporu, 2018 yılında Google Adsense ve Ad Exchange’e en fazla 25 ülkenin gösterim katkılarını göstermektedir.

ABD’den gelen yayıncılar ilk sırada% 24.7, ardından Çin’de% 10.5 ve Japonya’da% 5.7 . Almanya, İngiltere, Fransa, Brezilya, İspanya, Polonya ve Hindistan gibi ülkeler de izlenimlere en çok katkıda bulunanlar arasında görülmektedir.

Yayıncılar, reklamverenlere talepleri yüksek olan reklam boyutlarını sunarak web sitelerinin kazancını artırabilir.

Temel amaç, özelleştirilmiş reklam paketleri ile standartlaştırılmış boyutlar arasında bir denge kurmaktır.

Reklamverenlerin hangi boyutlarda büyüklük kazandığının farkında olmanız gerekir.

Reklam boyutları, hedef kitleye, içerik ortamına ve aynı zamanda reklamverenler tarafından bu kitleyi belirlemek için tercih edilen reklam boyutlarına göre seçilebilir.

Reklamveren ve Yayıncılar En İyi CPV / PPV Ağları

En popüler reklam boyutlarını belirleme temeli, DFP reklam sunma platformudur.

Google Görüntülü Reklam Trendleri Raporuna göre, ilk üç reklam biçimi arasında orta boy dikdörtgen, büyük afiş ve gökdelen bulunur.

Birlikte, gösterimlerin yaklaşık% 80’ini oluşturur ve etkileyici büyüme oranları da yayınlar.

Ekran-iş-eğilimler-yayıncı
Ardından, Google Görüntülü Reklam Trendleri Raporu, Mobil Web Reklam İzlenimlerini de kapsar.

Mobil genel envanter karışımında genel olarak büyük önem kazanmıştır.

Mobil web’deki diğerlerinden daha yüksek bir büyüme kaydeden bazı yayıncı dikeylerine sahipsiniz.

Alışveriş,% 69’luk bir büyüme kaydeden mobil web reklam gösterimlerinde en dikey olarak ortaya çıktı.

Yiyecek ve İçecek, İnsanlar ve Toplum, Referans ve Kitaplar ve edebiyat, mobil web reklam gösterimleriyle ilgili diğer popüler dikey konulardır.

Ekran-iş-eğilimler-yayıncı 1

Ardından, Video Reklamlar, web sitenizin kazancını artırmak için en popüler medya araçlarıdır.

Video reklamcılığı son zamanlarda büyük bir popülerlik kazandı.

Raporlara göre, Publisher video gösterimleri, 2018’in ikinci yarısında DFP Video platformuna atıfta bulunarak yaklaşık% 70’lik bir büyüme kaydetti.

Görüntülenen videoların yaklaşık% 51’i 15 ila 30 saniye arasında çalışır, ardından videoların% 36’sı 30 saniyeden fazla çalışır. Ayrıca, 640 x 360 reklam biriminde gösterimlerde% 175’lik bir artış görüyoruz.

Genel olarak, Google Görüntülü Reklam Trendleri Raporu yayıncıların ve web sitesi sahiplerinin bakış açısından oldukça kapsamlıdır.

Burada gösterilen eğilimler bir kılavuz olarak ele alınabilir ve web sitenizin genel kazancını artırmak için çevrimiçi pazarlama stratejinizde uygulanabilir.

Yayıncılar ve Reklamverenler için 20 Video Reklam Ağı