AdSense Reklam Kodu Uygulama Düzenleme

Google, yayıncıların web sitelerinde veya bloglarında AdSense etiketini nasıl gösterebilecekleri, hangi tür reklamları göstermek istemedikleri vb. Gibi yayıncılara daha fazla kontrol vermeye çalışıyor

Google AdSense’in kullanıma sunulmasından bu yana, web sitesi sahiplerinin çoğu için favori kazanç programı budur. Bir kişi Google AdSense’le çok iyi para kazanabilir, ancak reklamların nasıl gösterileceğini kontrol etmek söz konusu olduğunda, yayıncıların daha az seçeneği vardı.

Zamanla, Google bu sorunları anladı ve yayıncılara daha fazla güç ve kontrol sağlamaya başladı. Google, reklamlara izin veren ve engelleyen ve şimdi Duyarlı ve Asenkron Reklam Kodu olan birçok yeni reklam boyutuna ulaştı.

Artık, hızlı yüklenen duyarlı reklamlar veya Asenkron Reklamlar görüntülenebilir. AdSense yayıncıları, reklamlar üzerinde öncekinden daha fazla kontrol sahibi oluyorlar.

Yeni reklam birimleri  Duyarlı reklamlar ve Asenkron Reklam  , AdSense Yayıncılarına bu yeni reklam birimlerine ve bunların nasıl uygulanacağına daha fazla güç verebilir.

Google AdSense Asenkron Reklam Kodu

İnternet gün geçtikçe hızlanıyor ve daha hızlı sunucu, yüksek hızlı bant genişliği, İçerik Teslim Ağları (CDN) vb. Nedeniyle web sitesi yükleme hızı da artıyor. Hızlı yüklenen siteleri tercih eden bir algoritma.

Siteniz hızlı, ancak AdSense reklamlarınız web siteniz kadar hızlı yüklenmiyor ve AdSense reklamları üzerinde hiçbir kontrolünüz yok. Google da bu sorunu tanır ve zaman uyumsuz bir AdSense reklam kodu etiketi sunar. Eşzamansız reklam kodu, AdSense reklamlarını içeren sayfaların yükleme hızını artırmaya yardımcı olur.

Google AdSense Asenkron reklam kodu, modern <script async> mekanizması ile oluşturulmuştur, bu da kullanıcının web sayfasını yüklemesine yardımcı olur, hatta reklam yüklerken sorun yaşanmaz. Normalde web sayfası istenirken JavaScript kodu önce tarayıcı tarafından indirilir ve ardından tarayıcı sayfayı oluşturur. Herhangi bir sorun olursa web sayfası yavaş işleyebilir veya bazı durumlarda JavaScript web sayfasının görüntülenmesini engelleyebilir.

Yeni Google AdSense Asenkron reklam kodunu kullanan AdSense reklamları, web sayfalarının diğer bölümlerinin görüntülenmesini engellemeyecek ve böylece web sayfası hızlı yüklenecektir.

Google AdSense Asenkron etiketi bahis aşamasındadır ve biri Asenkron reklam kodunda biraz daha iyileştirmeler bekleyebilir.

Bu arada, herkes web sayfasının yüklenme süresini hızlandırmak için web sayfalarında Asenkron reklam kodu kullanabilir.

Google AdSense Asenkron Reklam Kodunu Uygulama

Google AdSense Asenkron Reklam Kodunu uygulamak son derece basittir. AdSense’e giriş yapın Reklamlarım’a gidin, orada şu anda kullanmakta olduğunuz tüm reklamları bulacaksınız.

Kod Al üzerine tıklayın

Kod Türünden Eşzamansız (Beta) öğesini seçin

Google AdSense Asenkron Reklam Kodu-1

Kodu kopyalayıp yapıştırın veya web sayfanızdaki AdSense reklamlarını görüntülemek istediğiniz eski AdSense koduyla değiştirin.