Google AdSense Hesabı Onayı İçin Adımlar

Google AdSense, blogunuz veya web sitenizden yıllarca kazanmanın en iyi yollarından biridir Google AdSense, birçok webmaster için ana kazanç kaynağıdır. Google AdSense, yayıncıların AdSense reklamlarına bir tıklama geldiğinde kazandıkları tıklama başına ödeme modeli olarak çalışır.

Google AdSense ile para kazanmak gerçekten çok kolaydır, sadece AdSense reklamlarını web sitenize veya blogunuza yerleştirin ve para kazanmaya başlayın.

AdSense’i uygulamak ve onunla para kazanmak çok kolaydır ve bu kadar çok AdSense sahtekarlığı yaşanıyor. Google AdSense’in ilk günlerinde hesap onayı kolaydı ve AdSense yayıncıları çok fazla bir gereksinim duymadan hızlıca onayladı.

Bugünlerde Google AdSense ekibi, tıklama sahtekarlığı nedeniyle yeni AdSense hesabını kabul etmekte çok katı. Bazı AdSense yayıncılarının para kazanmak için kendi reklamlarını tıklamaları, ancak Google bu yayıncıların AdSense’i kullanmasını yasaklamaktadır. Google AdSense, bunları tıklama sahtekarlığı azaltma konusunda geliştirdiği ve bu tür yayıncıları yasakladığı için, bu tür yanlış faaliyetlerde bulunan kişiler de Google’ı aldatmak için yeni teknikler uygulamaktadır.

Bu nedenle AdSense programındaki yeni yayıncıları günden güne zorlaştırmaktadır. Şimdi, AdSense yayıncı programı olarak kabul edilmek için yeni bir yayıncı ne yapmalı?

Google AdSense

AdSense hesabının kendi reklamlarınızı tıklamasını istiyorsanız, bu makalenin sizin için olmadığını unutun.

Google AdSense Hesabı Onayı İçin Adımlar

Reklamveren gibi düşünün:

 AdSense hesabınızı onaylamak istiyorsanız, bir yayıncının reklamveren olarak düşündüğünü düşünmeyin. Bir reklamveren bir yayıncıdan ne bekleyecek, reklamveren, tıklama sahtekarlığından hoşlanmıyor, yayıncı web sitesinde iyi içerik arayan kaliteli web siteleri arıyorlar. Reklamverenlerin bir web sitesinden ne istediklerini anlayacaksınız. . Bu, reklamverenlere ve ziyaretçilere çok değer katabilecek bir web sitesi tasarlamanıza ve oluşturmanıza yardımcı olur.

Çok yeni bir web sitesine başvurma:

Yeni  bir web sitesi veya blog oluşturduysanız, AdSense hesabına başvurun. AdSense’e başvurmadan en az 4-6 ay önce web sitenizi verin, bu sayede çok kaliteli içerik koyabilirsiniz, web sitenizde veya blogunuzda bazı ziyaretçiler kazanmaya başlayacaksınız. Bazı kaliteli içeriğiniz ve ziyaretçileriniz olduğunda, Google sizi orijinal ve kaliteli yayıncı olarak görecek ve AdSense yayıncısı olarak değer verecektir.

Hızlı bir şekilde AdSense hesabına başvurmanın bir başka tarafı:

 Web sitenizde çok fazla ziyaretçiniz yoksa, nasıl kazanacaksınız. Web sitenize yalnızca 20 veya 100 ziyaretçi geliyorsa, hiçbir ziyaretçi reklamlara tıklamaz, bu nedenle para kazanmanız veya çok az para kazanmanız gerekmez; bu da sorununuzu çözmez. Önce kaliteye ve ziyaretçilere odaklanın, sonra kaynakları kazanmaya bakın.

AdSense Program Politikalarını Okuyun:

AdSense’e  başvurmadan önce, Google’ın yayıncıdan ne beklediğini ve bir web sitesinde veya blogda neyi sevmediğini anlamanıza yardımcı olacak Google AdSense program politikalarını dikkatlice okuyun. AdSense program politikasını okurken, Google’ın geçersiz tıklama ve gösterimlerden ne kadar nefret ettiğini ve içerik yönergelerini de bulabilirsiniz. Kopyalanan içerik ve telif hakkı materyali içeren web sitelerini kabul etmiyorlar. Google ayrıca trafik kaynağını, reklam yerleşimlerini, site davranışını ve daha birçok şeyi arar. Bu nedenle, AdSense programına başvurmadan önce AdSense program politikalarını dikkatlice okuyun.

Ayrıca, başvurunuzun AdSense programında Google’dan onaylanması için bazı yararlı bilgiler de bulabilirsiniz.

Kalite İçeriğini Düzenli Olarak Yazma:  

Yalnızca Google AdSense programı değil, Google arama da ziyaretçilere değer katabilecek kalitede içeriği sever. Ziyaretçilerinize kalite veremiyorsanız, web sitenizde kalmayacaklar veya reklamlara tıklamayacaklardır. Ziyaretçilerinize değer vermek için düzenli olarak kaliteli bir makale yazın ve bu sadece AdSense için değil. Kalite her zaman iyi getiri sağlar.

Bir iş modeli oluşturun:

 AdSense’i düşündüğünüzde, kazanç elde ediyorsunuz demektir ve bu iş demektir. Bu yüzden web sitenizi bir işletme olarak kabul edin, sadece çevrimiçi para kazanmanın bir yoludur. Web sitenizi veya blogunuzu bir işletme olarak kabul ederseniz, ziyaretçilerinize değer vermeyi düşünebilirsiniz, popülerlik kazanmaya çalışacak, ziyaretçilerinizle ilişki kurmaya çalışacak, sitenizi ziyaret edenleri artırmaya çalışacaksınız. Web sitenizi bir işletme olarak kabul ettiğinizde, onu sevmeye başlarsınız ve web sitenize çok fazla para verirsiniz ve AdSense’in istediği de budur.

Web Sitesi Tasarımı:

 Web sitesi veya blog, Google AdSense programı için önemli konular tasarlar. Google, web sitenizdeki veya blogunuzdaki içeriğe erişmesi kolay web sitesinde gezinmeyi kolaylaştırır. Web sitenizin Google’a erişmesi kolay değilse, başvurunuzu AdSense hesabı için reddedebilir. Google, bir web sitesindeki ziyaretçilere büyük değer vermek istediğinden, web siteleri için de web sitesi arar. Web siteniz çok sayıda reklamla doluysa, başvurunuz reddedilebilir. Çok fazla reklam ve gezinmesi kolay olmayan web sitenizdeki ziyaretçilere kolaylık sağlamaz. Bu nedenle, web sitenize erişmenin kolay ve reklamlarla dolu olmadığından emin olun.

Bu adımların uygulanması, AdSense programındaki onayları garanti etmeyebilir, ancak web sitenizin AdSense’te onay alma şansını kesinlikle artırabilir ve böyle harika bir programla para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Sitemizde fazlasıyla kazanç çeşitlilikleri var sadece adsense ile bağımlı olmayabilirsiniz. Ortaklık teklif eden firmalar ile de çalışabilirsiniz.

Ortaklık Teklif Eden Trafik Kaynakları

Reklamveren ve Yayıncılar En İyi CPV / PPV Ağları

Reklamverenler ve Yayıncılar için 15 PPC Ağı