Facebook Beğeni Satın Almalımıyım?

Bir Facebook Sayfası başlatmak kolaydır, ancak onu hareketlendirmek zordur.

Facebook Fan Sayfanızda etkileşimler yapmak hiç de kolay değil. Facebook Fan Sayfanızda birkaç etkileşim kurmanız aylar alabilecek kadar çok rekabet var. Markanız hakkında tüketici algısı oluşturmak zaman alır, daha çok çevrimiçi dünyada ilk kez girişimde bulunduğunuzda.

Yeni Sosyal Medya Pazarlama Eğilimleri

Tüketiciler, FB Sayfanızla hiçbir etkileşimde bulunmadığını veya çok az etkileşim gördüklerini gördüklerinde, içeriğinizi görmezden gelme eğilimindedir. Dahası, başkaları tarafından zaten bilinen bir şeyi takip etme eğilimi vardır. Bu tür ürün veya hizmetlerin onlar için “gerçek” değere sahip olduğuna inanma eğilimindedirler.

Markalar, Facebook Likes’i almaya çalışırken bu problem için kolay bir çözüm görüyorlar. FB Fan Sayfasında binlerce Beğeni Görene kadar kimsenin Facebook Sayfasını beğenmeyeceğini düşünüyorlar.

Bu, markaların yapay beğeniler satın almak için kullandığı umutsuz bir davranıştan ibarettir. Facebook Likes için ödeme yapmanın marka değerini ve müşteri algısını arttırmada kolay bir çözüm olduğunu düşünüyorlar.

Bu yüzden, binlerce Facebook Beğenisi satın alarak tüketici algısını kandırmayı tercih ediyorlar. Kısa yol gibi gözükse de, gerçek şu ki, Facebook Likes’i satın almak hiçbir zaman markaların aradığı sonuçları vermedi.

Neden Facebook Beğeni almamalısınız?

Zayıf Katılım:

Taraftarların çoğu sahte olduğunda, yayınlanan içeriğiniz hiç kimseye ulaşmayacaktır. “Gerçek” kullanıcıların ulaşamayacağı gerçek bir etkileşim olmayacağından zaman kaybı olacaktır.

Bu nedenle, Facebook Sayfanızda 10.000 Beğeni olsa da, kullanıcıların sizinle etkileşim kurmamalarına değmez.

Her şeyden önce, bu “satın alınan” hayranlar gerçek insanlar değildir ve “gerçek” olsalar bile, onlara sunduklarınızla hiç ilgilenmezler. Bu “satın alınan” hayranlar, işinizi asla satın almaz veya etkileşime girmez. Dolayısıyla, sahte beğeniler almanın sosyal pazarlama çabalarınız üzerinde olumlu bir etkisi olmayacaktır.

Bu etik değil:

Başarılı İşletmeler asla sahte ilişkilere dayanmazlar. Sahte Facebook Likes satın alarak tüketici algılarını kandırmak isteyenler, sağlam bir iş girişimi oluşturmak zorunda kalabilecekleri temellerini mahvetmeye devam ediyor. Bu nedenle, etik uygulamaları takip etmekten çekinmemelisin. Zaman alabilir, ancak sonuçlar uzun sürüyor.

Kullanıcıları kandırmak ve işinizin yanlış bir görüntüsünü göstermek etik değildir. Saygı duyulan iş, müşterileriyle doğru ve sadık ilişkiler geliştirerek kurulur, istenen eylemde bulunmaları için kandırılmaları gerekmez.

Gerçek kullanıcılar Facebook Sayfanızda% 0 oranında bir katılım olduğunu gördüklerinde, işletme güvenilirliğinizden şüphe etmeye başlayacaklar ve diğer seçenekleri aramaya devam edecekler.

EdgeRank’ınıza zarar verecek:

EdgeRank, katılımınızı ölçmek için Facebook tarafından kullanılan bir algoritmadır. Gönderiyle kaç kişinin etkileşime girdiğini, üzerinde yorum yaptığını, beğendiğini veya başkalarıyla paylaştığını gösterir. Yüksek bir EdgeRank, takipçileriniz tarafından beğenilen ve beğenilen iyi içerikler sunduğunuzu gösterir.

Facebook beğenilerini satın alırsanız, bu sahte “beğeniler” markanızla herhangi bir etkileşime yol açmaz ve EdgeRank puanınız çok düşük olacaktır. Facebook sayfanızı önemsiz olarak işaretler. Bu yüzden “sahte” beğeniler EdgeRank’ınıza zarar verecektir.

İşiniz acı çekiyor:

Facebook Hayran Sayfası oluşturma fikri işinizi büyütmek ve sosyal pazarlama çabalarınızla ilerlemektir. Ancak, hayranlarınızın büyük kısmı meşgul olmazsa, her metrik çarpıktır ve işinizin nereye gittiği hakkında hiçbir fikriniz yoktur.

Senin için neyin işe yaradığını asla bilemezsin. Ayrıca, Facebook’u markanız için bir pazarlama platformu olarak mahvedeceksiniz. Güncellemelerin, kopyaların, videoların ve resimlerin test edilmesi, hayranlarınızın çoğu “sahte” olduğunda, önemsiz hale gelir.

Kurşun Üretimi:

Facebook pazarlamasının tüm amacı yeni müşteriler üretmek ve satış yapmak değil mi? Ancak, Facebook beğenilerini satın almak, bu hedefi ilerletmek için kesinlikle hiçbir şey yapmaz. Sadece işine en az ilgi duyanlardan “sahte” beğeniler alıyorsun.

Bu nedenle, potansiyel müşterilerle bağlantı kurmuyorsunuz ve ürünleriniz ya da hizmetleriniz için hiçbir maruz kalma ya da erişim bulunmuyor.

Orijinallik ve Güvenilirlik:

Günümüzde, müşteriler, herhangi bir düzeyde kendileriyle bağlantı kurmaya karar vermeden önce bir işletmenin orijinalliklerine ve güvenilirliklerine derinlemesine bakmakta, kendileri tarafından önerilen ürünleri veya hizmetleri satın almayı bırakmaktadır.

Sahte bir çabayı bir milden kolayca tespit edebilirler. İzlemenizin 2000 yılına kadar sadece iki gün içinde sayıca büyüdüğünü fark ederlerse, şüphesiz en kötüsü için şüphelerini arttıracaktır.

Kesinlikle markanızdan uzak duracak ve diğer seçenekleri arayacaklar. Markanızın itibarını kesin olarak engeller.

Facebook beğenilerini satın almaktan başka alternatif stratejiler

Facebook Likes kazanmak için bir ajansa ödeme yapmak, Facebook kurallarına aykırıdır ve başınızı belaya sokabilir. Ancak, neyse ki Facebook sayfanıza hemen başlamak için alternatif yöntemler var.

Sayfanızı Tanıtın:

Bu seçenek, bir Facebook Sayfası oluşturan işletmeler tarafından kullanılabilir. Daha fazla beğenmek için bir ilanla gelebilirsiniz.

Facebook, Sayfanızı doğru kişilere göstermenizi sağlayan birçok hedefleme özelliği sunar. Anında 5000 sevinme olasılığı daha düşük olacaktır, ancak en azından her biri gelecek zaman içinde müşteri olma olasılığı olan gerçek ve gerçek bir kişiden gelirdi.

Bir sosyal medya yarışması başlatın:

Sayfa reklamınızı tanıtmanın yanı sıra, toplu hedefli beğenileri almak için en güçlü ikinci yöntem, bir sosyal medya yarışmasına başlamaktır.

Bu yöntem, Sayfanızı bir giriş işlemi olarak beğenmeyi içerir. Ancak, vermeyi teklif ettiğiniz ürün işinizle ilgili olmalıdır.

Demek hedeflenenleri almak için kapıları açıyorsun. Artı, onlara yakın gelecekte de satış yapma olanağınız var.

Yukarıdaki yöntemleri takip etmenin yanı sıra, arkadaşlarınızın Facebook iş sayfanızı beğenmesini isteyebilir ve hatta arkadaşlarınızı beğenmeye davet edebilirsiniz. Facebook sayfanızı e-posta imzanızda kullanabilirsiniz. Orijinal Facebook Beğenilerini oluşturmanın en iyi yollarından biri, insanları beğenmelerini ve tanıtımlarını teşvik edecek değerli içerikler oluşturmaktır.

Ancak, Facebook pazarlaması için hiçbir kısayol olmadığını unutmayın . Hayran kitlenizi büyütmek için çok çaba ve zaman gerekiyor.

Bununla birlikte, nihayetinde sayıları girince, harcadığın çabalar için kendimi çok ödüllendirmiş hissediyorsun. Yani, iyi iş çıkarmaya devam edin. Kesinlikle zengin temettü sağlayacak.