Eski Yazınız Güzel mi? (Sıralama Girmiyormu)

Google Panda güncellemesinden sonra her blogcu eski düşük kaliteli içeriğini bulmaya ve Panda güncellemesinden kurtarmak için kaldırmaya başladı. Fakat kaç tanesi Güzel yazılarını buldu .

Blogunuzda 300, 600 veya hatta 1000+ yazdığınız pek çok makale yazdıysanız ve uzun zamandır blog yazıyorsanız, bazen hangi yazıları veya önceki yazıyı nasıl yazdığınızı hatırlamak zordur. Tek yol, bu yayınları tek tek gözden geçirmektir.

Google Panda güncellemesi, düşük kaliteli postalarınızı kaldırmanız için bir fırsat verdi, ancak kaliteli makalenizi bulmak için bir neden de verdi.

Yayınlarınızdan bazıları arama trafiğinden daha fazla alınmıyorsa, kötü bir makale yazdığınız anlamına gelmez.

Belki de bu yazı harika ama kötü arama motoru optimizasyonu, uygun bir anahtar kelime odaklı ya da başka herhangi bir sebeple herhangi bir arama trafiğini elde edemiyor. Bu tip postaları bulmak gerçek mücevherleriniz olabilir.

Yalnızca trafik almayan eski yayınların kaldırılması blog arama sıralamanızı iyileştirmez. Eski gönderinizi geliştirmek çok daha iyi bir fikirdir.

eski posta nasıl geliştirilir

Eski yazı nasıl güzel olur?

Güzel olduğu gibi aynı blog yazısı için de uygulanabilir. Çok fazla kaliteli makale yazdınız ancak bazı nedenlerden dolayı blog ziyaretçileriniz tarafından erişilebilir değil. Bu kaliteli gönderileri bulmak blogunuza bir destek verebilir.

Blogunuz için içerik fikirleri

Eski makalelerinizden nasıl yararlanabileceğinizi sorun olabilir. Cevabı basit insanlar en iyi çözümleri bulmak için bulmak ve eğer makaleniz onlara iyi bir çözüm sunuyorsa, o zaman neden eski yazı Güzel yazı olmayacaktır.

Blogunuz için düzenli olarak yazmanız önemli değildir, iyi bir çözüm sunmak önemlidir ve eski yazınız zaten kaliteli bir çözüm sağladıklarından ve zaman zaman benzer konuyla ilgili makale yazmak zorunda kalmayacağınız için zaman kazanabilirsiniz.

Eski yazınızı öne nasıl getirirsiniz?

Eski kalitedeki postanızı ziyaretçilerinizin önüne getirmek istiyorsanız, blog kalitenizi artıracak ve ziyaretçilerinizin blogunuza güvenmesini sağlayacak birkaç şey yapmalısınız.

Blogunuzda ziyaretçilerinize iyi değer katacağını düşündüğünüz kaliteli postaları bulun.

Bu tür makalelerin bir listesini oluşturun.

Not, altı aydan daha eski olan makaleleri listelememektedir, çünkü yine de arama motoru konumunu alabilirler.

Makalelerin arama motorundan veya yönlendiren trafikten ne kadar trafik aldığını kontrol edin.

(O yayına ait trafiği bulmak için Google Analytics’i veya SEMRush’i kullanabilirsiniz.)

Arama Motorundan Trafik Yoksa

Bu yayınlar herhangi bir trafik almıyorsa veya arama motorundan çok daha az trafik alıyorsa, sayfa optimizasyonu için bu gönderiye yeniden bakmanız gerekir.

Long Tail Anahtar Kelime Trafik Oluştur

Bu makalenin odak noktasını not edin ve arama motorunda kolayca sıralayabileceğiniz bazı anahtar kelime araştırmaları yapın.

Sadece yüksek rekabetçi anahtar kelimelerle gitmeyin, rekabet etmesi kolay olan uzun kuyruk anahtar kelimeler bulmaya çalışın, ancak evet daha az trafik göndereceklerdir. Trafiğe kıyasla bir miktar trafik almak daha iyidir.

Eski Makale Değiştirme Zamanı

Şimdi makaleleri biliyorsunuz ve daha iyi arama motoru sıralaması için optimize etmek için bazı anahtar kelime araştırmaları yaptınız. Şimdi o maddeye tazelik ver ve onları yeni makale yap.

Halihazırda bazı araştırmalar yaptığınız gibi şimdi görevinizde değişiklikler yapıyor.

Bu gönderiyi okuduktan sonra, yazma stilinde bazı değişiklikler yapmanız gerektiğini veya bu gönderiye ziyaretçilerinize daha fazla değer katacak daha fazla nokta eklemek istediğinizi bulabilirsiniz.

Uygun başlıklar verdiniz ve yazı iyi formatlanmış mı? Öyleyse, o makaleyi arama motorunda optimize etmenize yardımcı olacak, o makale için araştırdığınız anahtar kelimeyle değişiklikler yapın.

Eski yayınınıza hiçbir resim eklemediyseniz, yazınıza yeni görüntüler ve SEO değeri verecek bazı resimler eklemek harika olacaktır.

Değişiklikleri yaptıktan sonra yalnızca bu yayını güncellemeyin, bu yazıyı blogunuzda ilk sayfada yeni makale olarak gösterebilmek için geçerli tarihle yeniden yayınlayın. Bu, normal okuyucularınızdan bu yayın için okuyucu kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Şimdi, bu yazıyı sosyal medyada yaymak için zamanınızı yeniden yayınladınız, bu yazı insanların bu yazıyı bilmesine yardımcı olacak ve bir miktar SEO değeri verecektir.

Bazen eski yayınlarımız çok güzeldir, ancak bazı nedenlerden dolayı hak ettikleri gibi değer alamazlar, ancak iyi bir fikir olmadığı için kaliteli yazılar bırakabilirler.

Ziyaretçilerinize büyük değer kazandıracak ve blogunuzun popülerlik kazanmasına yardımcı olacak bazı değişikliklerden sonra yeniden yayınlanabilecek birçok makalenizi bulabilirsiniz.