En İyi 10 Web Sitesi Trafik Takip Araçları

Bunu söylerken, web sitesi trafiğinin ne olduğu ve bunun ne anlama geldiği hakkında kesin bir fikri olmayan var.

Peki, web trafiğinin ne olduğunu görelim mi?

Aslında, web sitesi trafiği veya web trafiği, ziyaretçiler tarafından bir web sitesine gönderilen ve alınan verilerin miktarıdır. Botlar tarafından üretilen trafiği içermez.

Web sitesi trafiği, İnternet trafiğinin en büyük bölümünü oluşturur. Ziyaretçi sayısı ve ziyaret ettikleri sayfa sayısı tespit edilerek hesaplanır.

Web sitenizin web trafiğini izlemek için Google Analytics gibi araçları kullanabilirsiniz. Ancak, nişinizdeki diğer blogların veya web sitelerinin web trafiğini kontrol etmek istiyorsanız, bu gönderide listelenen araçları kullanabilirsiniz.

Bunlar  sadece sizin için  en iyi web sitesi trafiği tahmin aracıdır . En iyi kısmı, ücretsiz ve kullanımı kolaydır. Böylece kolayca herhangi bir sitenin web sitesi trafik raporunu alabilirsiniz.

web sitesi trafikli-webseomaking

Neden rakiplerinizin web sitesi trafiğini kontrol etmeniz gerekiyor?

Rakiplerinizin web sitesi trafiğini tanımanın bazı büyük yararları vardır. Burada, web trafiğini tahmin etmenin yararlarını veya bir blog veya web sitesinin benzersiz aylık ziyaretçilerini listeledik.

 • Her şeyden önce, rakip sitenizin aldığı aylık veya günlük oturumları öğrenmeye başladınız.
 • Biri en iyi trafik anahtar kelimelerini çözebilir. Ardından, web sitenize daha fazla arama trafiğini çekmek için bu anahtar kelimeleri hedefleyebilirsiniz.
 • Herhangi bir web sitesinin trafik dağılımını öğrenirsiniz. Yani, Organik, Sosyal, Yönlendirme ve Doğrudan gibi farklı kaynaklardan gelen tam trafik miktarını biliyorsunuz.
 • Hemen Çıkma Oranı, Web Sitesinde Harcanan Zaman, Ziyaret Başına Sayfa Görüntüleme sayısı, vb.
 • Son fakat en az değil; izleyicileriniz için “uygun içerikler” oluşturabilirsiniz.

Bu nedenle, rakiplerinizin web sitesi trafiğini kontrol etmenin bazı belirgin yararları vardır. En İyi Web Sitesi Trafik Tahmin Araçlarını tanımak için gönderiyi keşfedin  . Şimdi araçları tanıyalım.

En İyi 10 Web Sitesi Trafik Tahmin Araçları

 

1.  SimilarWeb

SimilarWeb, dünyadaki herhangi bir sitenin web trafiğini tahmin etmek için en çok tavsiye edilen araçlardan biridir. SimilarWeb’i kullanarak, herhangi bir sitenin web sitesi trafiğini ücretsiz olarak kontrol edebilirsiniz. Benzer Web ile web sitesi trafik detaylarını bulmak çok kolaydır. Sadece SimilarWeb’i başlatmanız ve istediğiniz web sitesi URL’sini yazmanız ve sitenin trafik düzeyini almanız yeterlidir.

Sadece herhangi bir sitenin rekabetçi görüşlerini sunmakla kalmaz, aynı zamanda herhangi bir web sitesinin sıralama bilgilerini göstermeye devam eder. SimilarWeb ile kapsamlı bir rakip analizi elde edersiniz. Herhangi bir web sitesinin trafik istatistiklerini, sayfa görüntüleme sayısını, hemen çıkma oranını, ziyaretçiler tarafından harcanan ortalama süreyi, yönlendirmeleri, sosyal nüfuzu vb. Gösterir. SimilarWeb ile ilgili en iyi şey, kesin ve ayrıntılı web sitesi trafiği bilgileri sağlamasıdır. Bedava

Similarweb-webseomaking

2.  Alexa

Alexa, en iyi web sitesi trafiği denetleyicisi araçlarından birini sunar. Dahası, Alexa webmasterlar ve blog yazarları arasında oldukça popülerdir, çünkü site sıralaması hakkında fikir sahibi olmanızı sağlar. Alexa’yı kullanarak, herhangi bir site için ücretsiz web sitesi trafiğini öğrenmeye başladınız. Aylık benzersiz ziyaretçiler, hemen çıkma oranı ve sayfa başına ortalama süre dahil olmak üzere diğer blogların ayrıntılarını bilmenin en iyi yollarından biridir.

Alexa aracını kullanmak için Alexa.com web sitesini açmalısın. Ardından, mevcut Arama Kutusuna sitenin (sonuçlarını bilmek istediğiniz web sitesinin adresini) girin. Bir web sitesi adresini girip enter tuşuna bastığınızda, Alexa Trafik Sıralaması, Sayfa Görüntüleme Sayısı, Hemen Çıkma Oranı, Arama Yüzdesi ve Sitede Geçirilen Süre gibi önemli web sitelerinin yanı sıra belirli demografik verilerde Trafik Sıralaması gösterilir.

Alexa, bu web sitesi metriklerini göstermenin yanı sıra, bir web sitesi için arama sorguları da sağlar. Bu arama sorguları, söz konusu site için en iyi performans gösteren anahtar kelimelerdir. Ayrıca, web sitesi trafiğinizi seçtiğiniz diğer dört web sitesiyle karşılaştırmak için de kullanılabilir. Böylece, Alexa en iyi web sitesi trafiği denetleyicisi araçlarından biri olarak öne çıkıyor. Sağlanan veriler doğrudur, bu yüzden bu aracı kullandıktan sonra bir web sitesinin trafik numaralarını anında anlayabilirsiniz.

Alexa-webseomaking

3.  SEMrush

SEMrush, çoğu SEO uzmanı tarafından en çok önerilen araçlardan biridir. SEMrush’u kullanarak, web sitesi trafik raporunu herhangi bir web sitesinde bulabilirsiniz. En önemlisi, SEMrush herhangi bir web sitesinin web trafiğini doğru şekilde izler. SEMrush ile, casusluk yapmak istediğiniz web sitesinin en yakın ziyaretçi sayısına sahip olursunuz.

Web sitesi trafiği ayrıntılarını sağlamanın yanı sıra, SEMrush, rakiplerinizin arama trafiğini artırmalarına yardımcı olan tüm anahtar kelimeleri de listeler.

SEMrush’u kullanmak için, SEMrush sitesine gidin ve ziyaretçi sayısını bilmek istediğiniz web sitesinin URL’sini girin. Sonuçlar, organik arama trafiğini, ücretli trafiği ve geri bağlantıları gösteren size gösterilir. SEMRush’u Google trafik tahmincisi olarak kullanabilirsiniz, çünkü bir web sitesinin Google’dan ne kadar trafik aldığını söylemektedir.

SEMrush ile, genel organik arama trafiğinizi arttırmak için yüksek performanslı anahtar kelimeler biliyorsunuz. Ayrıca, herhangi bir sitenin geri bağlantılarını ve çok daha fazlasını analiz edebilirsiniz. Böylece, NEM’in ne olduğu fark etmeksizin rakiplerinize casusluk yapmak için SEMrush kullanabilirsiniz.

SEMrush-webseomaking

4.  Google AdWords Görüntü Planlayıcı

Google AdWords Görüntü Planlayıcı, bir web sitesinin aldığı trafik miktarını belirlemenize yardımcı olur. Aslında, Google AdWords Görüntü Planlayıcı, İçeriksel Hedefleme Aracı, Google Reklam Planlayıcı ve Yerleşim Aracı’nın bir kombinasyonudur. Aracı kullanarak, herhangi bir web sitesi trafiğini ücretsiz olarak kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca, web sitesi trafiğini izlemek için en doğru araçlardan biridir. Böylece, Google Görüntü Planlayıcı güvenilir bir web trafiği denetleyicisi aracı olarak ortaya çıkar.

Bu web sitesi trafiği tahmin aracı, ziyaretçi başına ortalama sayfa görüntüleme sayısı, benzersiz ziyaretçiler, toplam sayfa görüntüleme sayısı, sitedeki ortalama süre, bir ay içinde bir web sitesine yapılan toplam benzersiz ziyaretçi ve daha fazlası gibi önemli trafik ölçümlerini gösterir.

Google Görüntü Planlayıcı’yı kullanmak için, istediğiniz web sitesi URL’sini “Fikir ve tahmin al” bölümüne girmeniz ve ardından “Reklam grubu fikirlerini al” ı tıklamanız gerekir.

Ekran-Planla-webseomaking

5.  Quantcast

Quantcast, hem webmasterlar hem de blogcular arasında çok popüler bir web trafiği kontrol aracıdır. Aslında, Quantcast, web trafiği, demografik bilgiler ve diğer birçok ayrıntıyla ilgili bilgiler içeren ücretsiz doğrudan izleyici ölçümü sağlayan ücretsiz bir web sitesi trafiği tahmin aracıdır.

Bir web sitesine benzersiz günlük ziyaretçilerin yanı sıra benzersiz aylık ziyaretçilerin sayısını gösterir. Ancak, yalnızca web sitenizin veya rakiplerinizin trafik yoğunluğunun iyi olması yararlıdır.

Turkish-webseomaking

6.  Google Insights

Google Insights, bölgesel bilgiler, anahtar kelime öbekleri listesi ve anahtar kelime öbekleriyle ilgili genel eğilimler elde etmede yararlı olan ücretsiz bir trafik kontrol aracıdır. Rakiplerinizden daha çok bir piyasaya bakış açısı sağlar.

Google Insights çoğunlukla en iyi anahtar ifadeleri ve sıralamalarla ilgili anahtar kelime gruplarını bilmek için kullanılır. Ayrıca, bir gruptaki hangi anahtar ifadelerin web sitenize daha fazla trafik çekmekte en yararlı olduğunu da öğrenirsiniz.

Bununla birlikte, bu ücretsiz trafik kontrol aracı, okumayı zorlaştıran verilerin karmaşıklığı nedeniyle birçok yeni başlayan blogcu için oldukça zorlaşabilir. Rakamları arama terimleri, anahtar ifadeler ve eğilimlere yöneliktir. Bu nedenle, arama hacmi sitenin trafiğine karşılık gelir.

Google-Insights-webseomaking

7.  Ahref

Ahrefs.com, site trafiğini kontrol etmek için başka bir kapsamlı bir araçtır. Link araştırması yapmak için mükemmel. Her 30 dakikada bir kendi dizininde güncellenen taze ve güvenilir veriler elde edersiniz. Ayrıca, site, Amerika Birleşik Devletleri dahil birçok ülkeden gelen yaklaşık 45 milyon anahtar kelimeden oluşan bir sıralama veritabanına sahiptir. Sonuçlar verimli bir şekilde gösterilir ve verileri dışa aktarabilir veya gereksinimlerinize göre raporları filtreleyebilirsiniz.

Ahrefs, bir web trafiği tahmin aracından çok bir bağlantı denetleyicisi aracı olarak işlev görür. Son zamanlarda kazanılan veya kaybedilen yeni bağlantıların sayısını gösterir. Ancak Ahrefs, rekabet analizi için faydalı olabilecek organik trafiği de göstermektedir. Bu Ahrefs’in özgür bir araç olmadığını söyledi. Abonelik ücreti vardır. Abone olduğunuzda Labs / Tools, SERP Analizi, Site Gezgini ve Rapor gibi çeşitli özelliklerine erişebilirsiniz. Ancak, 14 günlük ücretsiz deneme teklifiyle geliyor.

Ahrefs-webseomaking

8. VisitorsDetective

VisitorsDetective, dünyadaki herhangi bir sitenin web sitesi trafiğini tahmin etmek için kullanılan çok popüler bir araçtır. VisitorsDetective, herhangi bir sitenin web sitesi trafiğini ücretsiz olarak kontrol etmenizi sağlar.

Dahası, VisitorsDetective herhangi bir web sitesinin web sitesi trafiğini kontrol etmeyi çok kolaylaştırıyor. VisitorsDetective programını başlatmanız ve web sitesi trafiği ayrıntılarını almak istediğiniz web sitesi URL’sini girmeniz yeterlidir.

VisitorsDetective size sitenin trafik seviyesini gösterir. Trafik bilgilerini en kolay şekilde sunar. VisitorsDetective günlük ziyaretçilerin sayımını gösterir. Ülkelere göre trafik dağılımını gösterir. Gelen bağlantılar ve sosyal ağlar ile birlikte web sitesi hakkında istatistikler sunar.

VisitorsDetective ile ilgili en iyi şey, kesin ve doğru web sitesi trafiği bilgileri sağlaması ve bunun da ücretsiz olmasıdır.

visitorsdetective-webseomaking

9.  StatShow

StatShow, web sitelerine ilişkin hayati ve doğru bilgiler ve tahmini veriler sunan eksiksiz bir web sitesi analiz aracıdır. StatShow ile işinizi daha iyi anlayabilir ve kapsamlı bir rakip analizi yapabilirsiniz.

Web sitelerinin değeri, reklam kazancı, ziyaretçiler ve sayfa görünümleri gibi trafik hakkında tahminler vermek için matematiksel ve istatistiksel yöntemler kullanır. Aynı zamanda internet güvenliği itibarı ve sosyal medya analizi sunar. Ayrıntılı web sitesi analizi için hepsi bir arada bir araçtır. Kullanımı basit. Üstelik StatShow ücretsiz bir araçtır.

Bu gibi bilgiler sunar:

 • Pazar Değeri
 • Gelirler – Günlük, Aylık ve Yıllık
 • Trafik (Ziyaretçiler ve Sayfa Görüntüleme)
 • Pazar Niş
 • Güvenlik analizi
 • Sosyal Ağ Analizi
 • Alexa Rank
 • Backlink
 • Dmoz bilgi
 • Google Dizinli Sayfalar
 • Whois bilgisi
 • Site Yaşı
 • site sahibi
 • widget’lar

statshow-webseomaking

10.Check Website’s Advertising Page

Peki, bu bir web sitesi trafiği tahmin aracı değil.

Ayrıca, rakiplerinizin web sitesi trafiği ayrıntılarını almak için çok yararlı bir tekniktir.

Günümüzde, pek çok web sitesi trafik tahminlerini halka açık bir reklam sayfasına yerleştirmiştir.

Örneğin, Digitaltrends web sitesi bu bilgiyi reklam sayfasına koyar. Aylık benzersiz ziyaretçilerini, sayfa görünümlerini ve diğer bazı yararlı bilgileri gösterir.

Bu eğilim büyük web sitelerinde popüler olmuş ve bireysel blogcular da bunu yapmıştır.

Ancak, tüm blogcular bu sayıları reklam sayfalarında yayınlamaz. Ayrıca, bu numaralar her zaman güncel değildir.

Bu tekniği kullanmanın en iyi yolu, bu sayılar en son güncellendiğinde (kamuya açık) durum gösteren blogları aramaktır. Bu sayılara güvenmenizi sağlar. Web siteleri “son güncelleme” tarihi veremezse, bu numaraların doğru olması muhtemel değildir. Öyleyse onlara güvenme.

reklamını sayfalık-webseomaking