Tüm Zamanların En İyi SEO Teknikleri

Sizlere bugün yararlı olması için SEO teknikleri paylaşacağız.En İyi SEO Teknikleri blogunuz veya web siteniz için trafik oluşturmak amacıyla kullanılır.

Google, Yandex veya Bing gibi Arama Motorlarına bağımlı mısınız?

Web sitenizin trafiğinin büyük bir yüzdesi, arama motorlarından geliyor mu?

Cevabınız bir “Evet” ise, o zaman  web sitenize veya çeşitli arama motorlarından blogunuza trafik kazanmak için Arama Motoru Optimizasyonu En İyi SEO Teknikleri ‘ni göz ardı edemeyeceğinizi söyleyeyim  .

SEO Süreci web sitenizi optimize etmenize yardımcı olur, böylece web sitenize veya blogunuza hedeflenen müşterilerin akışını arama motorları üzerinden alabilirsiniz.

SEO Teknikleri uygulayarak ve uygulayarak  , web siteleriniz veya bloglarınız için arama motorları aracılığıyla tutarlı ve büyük hacimli trafik aldığınızdan emin olursunuz.

Ayrıca, arama motoru algoritmalarındaki sürekli güncellemeler nedeniyle, web sitenize trafik çekmede hala etkili olan SEO Tekniklerini takip etmek daha önemli hale gelmiştir. Örneğin, daha önce çalışmak için kullanılan birçok SEO Tekniği, artık sadece Google Apps ve Google Apps’ın güncellenmiş postaları haline gelmiştir. Bu bağlamda, en son SEO Trendleri hakkında yakından takip etmelisiniz.

Ancak, SEO Süreci bir kez iş değildir. Web sitenizin optimize edilmesini sağlamak için üstlenmeniz gereken sürekli bir çalışmadır ve arama motorlarında sürekli ve geniş bir trafik akışına sahip olursunuz. Bu yüzden yeni SEO Teknikleri zamanını tekrar uygulamak zor bir iş haline geliyor.

Peki, çözüm, gelecekteki zamanlarda geçerli kalacak tüm zamanların en iyi SEO Teknikleri takip ediyor. Bu şekilde işinize odaklanabilirsiniz ve arama motoru algoritmaları için gelen güncellemeler hakkında endişelenmenize gerek kalmayacaktır.

Aşağıda  , web sitelerinizi optimize edip web sitenizin arama motorunu kolaylaştıran, her zaman en iyi SEO Teknikleri ‘ni tanımak için , Tüm Zamanların En İyi SEO Teknikleri listeledik  .

10 En İyi SEO Teknikleri 

İçerik kraldır

1. Geleceği Olan İçerik Kraldır

SEO Çabalarınız, kaliteli içerik oluşturma etrafında dönmelidir. “İçerik Kraldır” kendi içinde bir deyim haline geldi. SEO Çabalarınızda başarılı olmak istiyorsanız, yapmanız gereken en önemli şeylerden biri bloglarınız veya web siteniz için kaliteli içerik oluşturmaktır. Tüm arama motorları kaliteli içeriğe büyük önem vermektedir. Bu yüzden sadece içerik oluşturmamanız, özgün, orijinal ve kaliteli içerik oluşturmanız gerekir.

Ne tür Blog Yazıları Yazmalısınız?

Eşsiz ve kaliteli içerik oluşturmak zorlu bir görev gibi görünse de, çabalarınızın ve zamanınızın çoğunu gerektiriyor, ancak sonunda ödülleri çok büyük. Blog gönderimleri, arama motoru sonuçlarının sayfasında yüksek görünür. Blogunuz için çok sayıda ziyaretçi alıyorsunuz ve dönüşüm oranlarında da bir artış var. Blog yayınlarınız ziyaretçileriniz tarafından okunuyor, beğeniliyor ve paylaşılıyor. Ziyaretçilerinize sürekli olarak kaliteli içerik sunmak, çevrimiçi dünyada büyük bir başarı elde etmenin yolunu açacaktır.

On sayfalık SEO

2. Sayfa Optimizasyonu

Sayfa Optimizasyonu, genel SEO stratejisinde hayati bir bileşendir. Bu zamanla alaka düzeyini kaybetmemiş önemli bir SEO Tekniği. Sitenizin web sayfalarını optimize etmek etrafında dönen faaliyetlerden oluşur. Sayfa Optimizasyonu bağlamında, hatırlamanız ve pratik yapmanız gereken bazı önemli şeyler vardır.

İçeriğe gelince, hedef anahtar kelimelerle ve doğal bir şekilde yazılması gerekenlerle alakalı olmalıdır. Jargonları ve karmaşık kelimeleri kullanmanız gerekli değildir. İçeriğiniz okuyucularınız veya hedef kitleniz için kolayca anlaşılabilir olmalıdır. İçeriği küçük paragraflara bölebilirsiniz ve bilgiyi öncelik sırasına koymak için her zaman h1, h2 ve h3 etiketlerini kullanmalısınız.

Sayfa SEO (OnPage) Nasıl Geliştirilir?

Gerekirse mermi ve numaralandırılmış listeler de yerleştirmelisiniz. Sayfa İçi Optimizasyon’da kalın ve italikleri kullanmak da oldukça yaygındır. URL yapısı basit olmalı ve alakalı anahtar kelimeler kullanmalıdır. İçeriğinize, alakalı ve yetkili web sitelerine yönlendiren giden bağlantılar da yerleştirmelisiniz. Sayfa İçi Optimizasyon için sosyal paylaşım widget’larının kullanılması da önerilir. Gönderinizde resimler kullanıyorsanız, alt özellik ve resim dosya adındaki anahtar kelimeler dahil olmak üzere, Sayfa İçi SEO çabalarınızın size yardımcı olacaktır.

Google-Arama-Ev

3. Anahtar Kelime Araştırma

Anahtar Kelime Araştırma, Arama Motoru Optimizasyonu’nun temel taşı olmuştur. Hala alakalı olan ve muhtemelen gelecek zamanlarda kalabilecek en önemli SEO Tekniklerinden biridir. Anahtar kelime, herhangi bir web yöneticisi veya blog yazarı için en önemli görevlerden birini oluşturmalıdır. Daha az rekabete sahip olan ve size bol miktarda trafik fırsatı sunan bu tür anahtar kelimeleri (niş veya konuyla ilgili) aramalısınız. Anahtar Kelime Araştırma, arama motorlarında aktif olarak aranan arama terimlerini size sağlar. Burada, yanlış anahtar kelimelerin seçiminin kötü TO’yla sonuçlandığını ve bunun dışında herhangi bir ziyaret yapılmadığını anlamak önemlidir. Diğer taraftan, doğru anahtar kelimelerin seçimi, arama sonuçlarında size yüksek puanlar, yüksek TO, çok sayıda ziyaret sağlar ve temelde iş hedeflerinizi gerçekleştirmek için ihtiyacınız olan şeydir.

En İyi Anahtar Kelime Araştırma Araçları

En İyi SEO Teknikleri Anahtar kelimeler

4. Uzun LongTrail Anahtar Kelimeler

Uzun Trail Anahtar Kelimeler kullanarak başka bir çok popüler ve etkili SEO Tekniği. Long Trail Anahtar Kelimeler, ifadede en az üç kelimeye sahip anahtar kelime öbeği içerir. Son derece spesifik olduklarından, web sitenize veya blog’unuza, normal anahtar kelimelerden daha yüksek dönüşüm oranları sağlayan kaliteli trafik çekme eğilimi gösterirler. Kullanıcının veya araştırmacının aramasını düzeltmesine ve aramalarını daraltmalarına yardımcı olmalarına yardımcı olmaları açısından faydalıdırlar. Yayıncıya gelince, uzun yol gösterici anahtar kelimeler, ürünlerini ve hizmetlerini pazarlamak için onlara yardımcı oluyor. Bunun için, arama motorlarında hangi uzun mesafe anahtar kelimelerinin arandığını ve uzun süren anahtar kelimelerin isabet oluşturduğunu araştırmalıdırlar.

Long Tail Anahtar Kelime Trafik Oluştur

Link Oluşturma

5. Link Oluşturma

Link Building geleneksel olarak en göze çarpan SEO Tekniği olmuştur. Bununla birlikte, son trendler, bağlantı oluşturma yapısının arama motoru sonuçları sayfasında daha iyi bir konum elde etmek için en uygun şekilde uygulanmasını gerektirdiğini ileri sürmektedir. Bağlantı kurmayı doğru şekilde yapmalısınız. Link alışverişi yapmak, link almak ve satmak, agresif link oluşturma, blog yorumlama etkisiz ve uygunsuz bağlantı kurma araçları ve Google gibi arama motorları bunları ceza ve algoritma güncellemeleri ile ele alıyor. Ancak, daha önce de söylendiği gibi, arama motorları bir web sitesinin genel sıralamalarını belirlerken Link Building’e büyük önem vermektedir.

LSI Anahtar Kelimeler nedir?

Sitenize gelen ziyaretçilerin sayısını ve sonuçta dönüşüm oranını ve satışlarını da artırmak istiyorsanız, Kalite Bağlantı Oluşturma işlemi son derece önemlidir. Link oluşturma işlemini doğru bir şekilde yapmak için yapmanız gereken önemli şeylerden bazıları, doğal olarak bağlantılı ve paylaşılmış zorlayıcı içerikler yaratmaktır. Ardından, misafir kaydı, bağlantı binasını uygun bir şekilde gerçekleştirmenin başka bir etkili yoludur. Ardından, kötü bağlantıların kaldırılması, Google algoritması güncellemesinden veya cezasından kaçınmak için başka bir adımdır.

blog-Yetki-Field

6. İmar Otorite Oluşturma

Arama Motoru Optimizasyonu çok sayıda görev içerir ve bu bağlamda web siteniz için Otorite oluşturma önemli bir SEO Tekniğidir. Web siteniz için yetkilendirme yapabiliyorsanız, web sitenizin arama motoru sıralamalarını geliştirebilirsiniz. Genellikle, Kurum web sitesinin arama motorlarında arama sonuçlarına hakim olma eğilimi vardır. Bir Yetkili web sitesi, özel niş veya konuyla ilgili uzmanlık sahibidir. Onlar popüler ve referanslar ve diğer popüler web sitelerinden linkleri layık siteler olarak görülüyor. Bina Yetkilisi, web sitenizde popüler, kullanışlı, benzersiz ve kaliteli içerik yüklemenizi gerektirir. Ayrıca sayfada çeşitli sayfalar ve sayfa dışı optimizasyon görevlerini de gerçekleştirmeniz gerekir. Daha sonra Domain Age bir web sitesinin otoritesini belirlemeye de katkıda bulunur.

Sosyal medya

7. Sosyal Medya

Arama motorlarının web sitelerinin sıralamasını belirlemek için sosyal sinyaller kullandığı iyi bilinen bir gerçektir. Aslında, sosyal sinyaller arama motoru sonuçları sayfasında bir web sitesinin sıralamasını doğrudan etkiler. Dolayısıyla, aramada tercih kazanmak için sosyal varlığınızı optimize etmenin birincil ihtiyacı vardır. Bunun için, optimize edilmiş bir sosyal medya kullanmanız gerekir. Bu günümüzde bir SEO tekniği olarak kabul edilir ve muhtemelen gelecek zamanlarda kalacak. İçeriğinizi tüm önemli sosyal medya kanallarında paylaşmanız gerekiyor. Diğer kişilerin içeriğini paylaşarak, tartışmalara katılarak ve retweetler ve paylaşımlar için teşekkür ederek zamanınızı etkileşimde geçirmeniz gerekiyor. Ardından, ziyaretçilerinizin blogunuzun her sayfasına sosyal paylaşım düğmelerini dahil ederek içerik paylaşmasını kolaylaştırın. Facebook, Twitter, Pinterest ve LinkedIn dışındaki Google + ‘yı aktif olarak kullanmalısınız. Dahası, hedef kitlenizin sosyal davranışlarını anlamanız gerekir.

Sosyal Medya Strateji Oluşturma

Optimize Edilmiş Web Sitesi

8.Düzeni Optimize Edilmiş Web Sitesi 

Optimize edilmiş web sitesi düzeni, alaka düzeyine sahip olan önemli bir SEO Tekniğidir. Dolayısıyla bir web sitesi veya bir web sayfası tasarlarken, arama motorları için optimize etmeniz gerekir. Web sitesi düzenini optimize etmede en önemli kısım, sayfa içeriğinizi nasıl oluşturduğunuzu gösterir. SEO amaçlı olarak içeriğinizin önemli kısımları öncelikle HTML’de yer almalıdır. Aksine, kullanıcılarınız (gerçek) içeriği bulmakta zorluk çekmemelidir. Dolayısıyla, web sitenizi, içeriğinizin yüksek bir yüzdesinin “katın üst kısmında” yer almasını sağlayacak şekilde tasarlamalısınız. Web sitesi düzeninizi optimize etmenin bir başka önemli yönü de navigasyon. SEO amaçlı olarak, ana içeriğin ardından navigasyon yerleştirilmelidir. Aynı şekilde, Mobil cihaz kullanıcıları için web siteniz de optimize edilmeli, çünkü halihazırda yüksek hacimde trafik, hareket halindeki mobil cihazlardan sürülüyor. Bu bağlamda, web sitenizin duyarlı bir tasarıma sahip olması gerekir, böylece çeşitli dijital cihazların ekran boyutlarına ve çözünürlüklerine göre kendini uyarlayabilir.

Site haritası

9. Site Haritası

SEO bakış açısından, Web Sitesi yapınız ve site haritanız diğer SEO Teknikleri kadar eşit derecede önemlidir. Web Sitesi Yapınız, web sitenizdeki içeriği kolayca taramak ve dizine eklemek için arama motorlarını kolaylaştıracak şekilde olmalıdır. Web sitesi yapınız, kopya içerik içermemesi gereken bir şekilde yapılmalıdır. Aynı şekilde, Site Haritası navigasyon amacıyla da önemlidir. Genellikle iki tür site haritası vardır. Arama motorları için kullanıcı ve diğeri için. Bir kullanıcı site haritası, tüm web sitesi sayfalarının ve alt sayfaların görüntülendiği tek bir sayfa şeklinde gelir ve böylece kullanıcıların aradıklarını bulmalarına yardımcı olur. Oysa, arama motoru site haritası sitenizin taranabilirliğini artırmaya yardımcı olur. Arama motorlarına web sitenizin sayfalarını anlatır. 

Google Web Yöneticisi Araçları

10. Google Web Yöneticisi Araçları

Google Web Yöneticisi Araçları, SEO çabasının temel bir bileşenidir. Web yöneticileri, web sitelerini Google’ın gördüğü şekilde görüntülemelerini sağlayan önemli bir araçtır. Google Web Yöneticisi Araçları’nı kullanarak, Google arama sonuçlarında iyi sıralama şansınızı artırır ve web sayfalarınızı tam olarak indeksleme şansınızı da artırırsınız. En popüler anahtar kelimelerinizi tanımak için kullanabileceğiniz araçlar sağlar. Web sitenize kaç tane bağlantının işaret ettiğini ve hangi sayfaların dizine eklendiğini öğrenmeye geldiniz. Bir site haritası bile gönderebilirsiniz. Sitenize gelen bağlantılar hakkında da bilgi alırsınız. Bunun dışında, Google Web Yöneticisi Araçları’ndan aldığınız bir dizi başka analiz var. SEO taktikleri olarak kullanabileceğiniz her tür metriği size sunar.

Burdan Google Web Yöneticisi Araçları

Google Mobil indexleme Nedir?

En İyi SEO Teknikleri  kullanarak blogunuz veya web siteniz için yararlı olması dilekleriyle sizlere başarılar dileriz.