Windows ve Mac İçin En İyi FTP İstemcileri

Bugün sizinle Windows ve Mac için En İyi FTP İstemcileri paylaşıyoruz  .

Doğru bir FTP İstemcisi ile, bilgisayarlar arasında kolayca ve hızlı bir şekilde dosya aktarabilirsiniz ve her blogger’ın bloglarını yönetmek için bir FTP İstemcileri ihtiyacı vardır.

Amaç, tüm dosya düzenlemeleriniz ve yüklemeleriniz için kullanımı en kolay, güvenilir ve güvenli FTP İstemcileri aracını bulmak olmalıdır.

Burada, Windows ve Mac için en iyi FTP İstemcileri bazılarını seçtik.

FTP İstemcisi ile, bilgisayarınızdan bir web sunucusuna veya hatta WordPress sitenize dosya yükleyebilirsiniz  .

Bir FTP İstemcisi bir masaüstü uygulaması ile birlikte gelir ve bilgisayarınızı WordPress veya blog barındırma  hesabınıza veya web sunucunuza bağlar  .

Kullanımı kolay grafiksel bir kullanıcı arayüzü vardır ve web sunucunuzdaki dosya / klasörleri kopyalamak, yüklemek, yeniden adlandırmak, silmek ve düzenlemek gibi FTP işlevlerini gerçekleştirmenizi sağlar.

Bugünlerde pek çok FTP İstemcileri olmasına rağmen, gereksinimlerinizi doğru bir şekilde karşılamak için ihtiyacınız olan sağlam, zengin özelliklere sahip, kullanımı kolay, güvenli, hızlı ve güvenilir bir FTP İstemcisidir.

Güçlü bir FTP İstemcisi ile uzaktaki bir sunucuya kolayca dosya yükleyebilir / indirebilirsiniz. Dosyalarınızı arkadaşlarınız ve iş arkadaşlarınızla bile paylaşabilirsiniz.

Burada, Windows ve Mac için En İyi FTP İstemcileri kadar elde edersiniz  . Böylece gereksinimlerinizi en iyi karşılayanı kolayca seçebilirsiniz.

Öyleyse, Windows ve Mac için bu en iyi FTP İstemcileri bir göz atalım.

En İyi FTP İstemcileri

1.  FileZilla (Windows, Mac, Linux)

FileZilla, Windows ve Mac için bugüne kadarki en popüler FTP İstemcisidir. Ücretsiz ve açık kaynaklı bir FTP, SFTP ve FTPS İstemcisi olarak geliyor. Tamamen güvenilir ve operasyonda hızlı.

FileZilla sezgisel bir grafiksel kullanıcı arayüzü sunar ve kullanımı çok kolaydır. Sorgunuza cevap almanızın kolay olması için kapsamlı belgeler sunar.

FileZilla’nın göze çarpan özelliklerinden bazıları şunlardır:

 • FTP, FTPS ve SFTP’yi destekler
 • Çapraz Platform. Windows, Mac, Linux ve diğerlerinde çalışır.
 • Kullanımı kolaydır.
 • IPv6 desteği.
 • Sekmeli kullanıcı arayüzü.
 • 4GB büyük dosya aktarımını destekler.
 • Yer imleri
 • Uzaktan dosya düzenleme
 • Sürükle ve bırak desteği.
 • Ağ yapılandırma sihirbazı.
 • Dosya adı filtreleri
 • HTTP / 1.1, SOCKS5 ve FTP-Proxy desteği
 • Senkronize edilmiş dizin taraması

Fiyat: Ücretsiz

Windows ve Mac İçin En İyi FTP İstemcileri

2.  WinSCP (Windows)

WinSCP olarak bilinen Windows Güvenli Kopyalama, FTP sunucusuna veya güvenli SFTP sunucusuna dosya aktarımı için ödüllü, ücretsiz ve açık kaynaklı bir SFTP, SCP, FTPS ve FTP İstemcisidir.

Yerel ve uzak bilgisayar arasında dosya aktarmak için çalışır. WinSCP ayrıca komut dosyası ve temel dosya yöneticisi işlevselliği sunar. Gerçekten hafif, hızlı ve güvenilir. WinSCP uzaktan metin düzenleme olanağı sunar.

WinSCP’nin ana özelliklerine bir göz atalım:

 • Grafiksel kullanıcı arayüzü
 • Windows ile entegre
 • Birçok dile çevrilmiş
 • Komut satırı arayüzü
 • Entegre metin editörü
 • Explorer ve Komutan Arayüzleri
 • Saklanan site bilgisi
 • Toplu iş dosyası komut dosyası
 • Klavye etkileşimli, SSH şifresi, ortak anahtar, Kerberos (GSS) kimlik doğrulaması desteği

Fiyat: Ücretsiz

Windows ve Mac İçin En İyi FTP İstemcileri

3.  FireFTP (Windows, Mac, Linux)

FireFTP, Mozilla’nın web tarayıcısına FTP işlevselliği getiren Firefox için bir eklentidir. FireFTP bağımsız bir uygulama olmasa da, bu toparlanmadaki diğer tüm araçlarla aynıdır.

Bu FTP İstemcisi ile ilgili en iyi şey, platformlar arası olmasıdır. Windows, Mac OS X ve Linux’ta çalışır. Tamamen işlevsel hale gelir, kurulduktan sonra zengin FTP Transfer yazılımı içerir.

Tipik bir FTP yazılımından beklediğiniz tüm önemli özelliklerle güçlendirilmiştir. SFTP de dahil olmak üzere çeşitli protokoller için destek sunar.

Sürükle ve bırak desteği, dosya sıkıştırma, proxy desteği, zaman damgası senkronizasyonu, IPv6 ve Dosya Hashing ile birlikte geliyor. Basit ve kullanımı kolay bir arayüz sunar. FireFTP 20’den fazla dilde kullanılabilir. Son fakat en az olmayan, FireFTP ücretsizdir.

Fiyat: Ücretsiz

Windows ve Mac İçin En İyi FTP İstemcileri

4.  Cyberduck (Windows ve Mac)

Cyberduck, çok popüler ve kullanıcı dostu bir FTP İstemcisidir. Windows ve Mac OS işletim sistemi için kullanılabilir. Cyberduck, ilk kez FTP kullanıcıları için iyi bir seçim yapan basit ve kullanımı kolay bir arayüze sahiptir.

SSH işlevselliği ve yer imi dahil olmak üzere birçok üstün kaliteli özellik sunar.

Her ne kadar Cyberduck ücretsiz olsa da, gelişmiş ve güvenilir bir FTP yazılımı olarak gördüğünüz her özelliği sunar. Cyberduck, FTP, SFTP, WebDAV, Amazon S3 ve OpenStack Swift için destek sunar.

Cyberduck ile, Google Cloud Storage ve Rackspace Cloud Files’ı kullanma konusunda da destek alırsınız. Cyberduck, dosyalara göz atmanızı kolaylaştıran etkileyici bir Grafiksel Kullanıcı Arayüzüne sahiptir. Tercih ettiğiniz kod editörünü seçmenize ve bir düğmeyi tıklatarak düzenlenecek dosyaları açmanıza izin verir.

Fiyat: Ücretsiz

Windows ve Mac İçin En İyi FTP İstemcileri

5.  Transmit (Mac)

Transmit, Mac’iniz için kullanabileceğiniz en iyi FTP istemcilerinden biridir. Sadece Mac FTP yazılımı. Mac için en güvenilir ve en hızlı FTP İstemcisidir.

Transmit sporları basit bir kullanıcı arayüzü ve çarpıcı özelliklere sahip. FTP ve SFTP protokollerini destekler. Ayrıca Amazon S3 ve WebDAV desteği de var.

Dosyaları süper hızlı bir hızda aktarmak için Twin-Turbo motoru kullanıyor. Çoklu Bağlantı aktarma özelliği, dosyaları kararlı bir şekilde aktarmanıza yardımcı olur. Gönderim gelişmiş dosya atlama seçeneklerine sahiptir.

Bu birinci sınıf bir FTP istemcisidir ve eşsiz performans ve güvenilirlik sunar.

Fiyat: 45,00 $

Windows ve Mac İçin En İyi FTP İstemcileri

6.  WS_FTP Professional (Windows)

WS_FTP Professional, en popüler FTP istemcilerinden biridir. Bu FTP yazılımı, hassas bilgi alışverişinde en güvenli ve en kolay yolu sunar. En iyi şifreleme düzeyleriyle birlikte sınıfının en iyisi güvenlik ile birlikte gelir. WS_FTP’nin kullanımı kolaydır ve idari yükü azaltır.

256-bit AES, FIPS 140-2 onaylı şifreleme ve OpenPGP dosya şifreleme sağlar. Güçlü dosya arama, sürükle ve bırak aktarımları, daha hızlı hızlar, zamanlanmış aktarımlar ve diğer gelişmiş özellikler sunar.

Özelleştirilebilir bir ekran, sürükle ve bırak işlevi ve birçok zaman kazandıran özellik ile kullanımı kolaydır. En önemli dosya ve klasörlerinizi arşivlemenizi sağlayan yedekleme özelliğine sahiptir. Yüklemeden önce dosyaları otomatik olarak .zip biçiminde sıkıştırır. WS_FTP Professional, birinci sınıf FTP yazılımı olarak gelir.

Fiyat: 49,95 TL

Windows ve Mac İçin En İyi FTP İstemcileri

7.  SmartFTP (Windows)

SmartFTP, birinci sınıf özelliklere sahip gerçekten akıllı bir FTP İstemcisidir. Bir FTP, SFTP, FTPS, Amazon S3, Google Drive, OneDrive, SSH, WebDAV, Backblaze B2, SSH, Terminal İstemcisidir.

Yalnızca Windows FTP yazılımıdır ve Windows 10’u da destekler. Yerel bilgisayarınız ve Internet üzerindeki bir sunucu arasında dosya aktarmak için kullanılabilir.

SmartFTP, onu güçlü bir FTP yazılımı yapan güvenilir, hızlı, güvenli ve verimli dosya transferleri sunar. SmartFTP, web sitesi yayınlama ve bakım, görüntülerin, belgelerin yanı sıra müzik ve film dosyalarının yüklenmesi ve indirilmesi için kullanılabilir. Yerel ve uzak dosyaları yedeklemek ve senkronize etmek için kullanılabilir.

Fiyatı: Prim / Ücretli (79,95 USD)

Windows ve Mac İçin En İyi FTP İstemcileri

8.  CuteFTP (Windows ve Mac)

CuteFTP premium kategorisinde güçlü bir FTP yazılımıdır. CuteFTP, hem Windows hem de Mac platformları için kullanılabilir.

Gelişmiş özelliklerle doludur ve FTP kullanıcılarına üstün destek sağlar. En önemlisi, CuteFTP güvenilir, güvenli, zengin özelliklere sahip ve güçlü bir FTP İstemcisidir.

Dosya aktarmak için SFTP ve SSL protokolünü destekler. Birden fazla dosya aktarımı sağlar. Aktarımı birden fazla dosyaya bile ayırabilirsiniz.

Fiyat: Ödenen (US $ 59,99)

Windows ve Mac İçin En İyi FTP İstemcileri

9.  Klasik FTP (Windows ve Mac)

Klasik FTP, hem Windows hem de Mac platformları için ücretsiz ve açık kaynaklı bir FTP yazılımıdır. Klasik FTP, güvenli, güvenilir ve kullanımı kolay bir FTP İstemcisi olarak gelir.

Dosyaları bir FTP SSL bağlantısı üzerinden aktarır. Ayrıca, Klasik FTP, tüm büyük FTP sunucularıyla uyumludur. Ayrıca sürükle ve bırak işlevi de sunar.

Fiyat: Ücretsiz

Windows ve Mac İçin En İyi FTP İstemcileri

10.  CrossFTP (Windows, Mac, Linux)

CrossFTP en iyi ücretsiz FTP yazılımlarından biridir. Kullanıcı dostu bir arayüz sunar ve dosya aktarımını sizin için hızlı ve kolay hale getiren birçok özellik ile donatılmıştır. Uygulama içinde yükleme zamanlamanıza olanak tanır.

Önemli özelliklerinden bazıları şunlardır:

 • Sekmeler (bir pencerede birçok site bağlantısı)
 • Şifre şifreleme
 • Arşivler (arşivlere sıkıştır, göz at ve çıkart)
 • İçselleştirme (Unicode, CJK ve uluslararası kodlama desteği)
 • Hızlı Arama (Bir flaştaki dosyaların uzun bir listesini daraltın)
 • Toplu Aktarım (birkaç dosya sürükleyin)
 • İnternet Araştırması (Tek tıklamayla web’de arama yapın)
 • Zoom ile önizlemeler
 • Ses ve Etkinlik Bildiricisi
 • Sık Kullanılanlar (uygun sık kullanılanlar ve geçmiş bilgisi).

Fiyat: Ücretsiz

Windows ve Mac İçin En İyi FTP İstemcileri

Windows ve Mac için En İyi FTP İstemcileri listesinin sizin için son derece yararlı olduğunu umuyoruz.