Bir E-Posta Listesi nedir?

E-posta pazarlama güçlü bir pazarlama stratejisi olabilir, ancak büyük bir e-posta listesi olmadan, e-postanızın ne kadar büyük olursa olsun, etkili olmayacaktır.

E-posta listesi, e-posta yoluyla iş yerinizden güncellemeleri ve promosyon e-postalarını göndermenize izin veren kişilerin adlarının ve e-posta adreslerinin bir listesidir.

En iyi posta listesinde bile yinelenen adlar, eski ve teslim edilemeyen adresler veya postalamak istemeyebileceğiniz bazı adlar olabilir. Listeyi temizleyerek çok para kazanabilirsiniz.

Bu aboneler e-posta listenize katılmışlardır, çünkü onlara sunduğunuz ürünle son derece ilgilenmektedirler.

Bir e-posta listesi oluşturmak, size sosyal medya kampanyalarından on kat daha fazla dönüşüm elde etme fırsatı sunan oldukça ödüllendirici bir iletişim kanalı açar.

Muhtemelen World Wide Web’in çok rekabetçi bir arena olduğu gerçeğini kabul edersiniz. Bu bağlamda, müşteri tabanınızı korumanız ve oluşturmanız önemlidir. Bu, web sitesi destekleyicilerinin, e-ticaret portallarının ve blog yazarlarının çoğu için zorlu olmuştur.

Size çok yardımcı olabilecek bir araç, kendi Posta Listeniz veya E-posta Abone Listenizdir.

Bir E-Posta Listesi nedir

Genellikle, Posta Listemizi görmezden geliriz ya da tam potansiyelini aktifleştiremiyoruz. Oluşturduğunuz web sitesi trafiği, sonunda müşteri tabanınıza dönüşür.

Dolayısıyla, web sitenizin başarısı nihayetinde sitenizin oluşturduğu web sitesi trafiğinin hacmine bağlıdır. Web sitesi trafiğini korumak ve oluşturmak için, Posta Listesi önemli bir rol oynar. Bir e-posta listesi oluşturmanın önemini gösterir.

Memnun ve mutlu bir web sitesi ziyaretçisi, muhtemelen bilgi, ürün ve hizmetler için sitenizi sabırsızlıkla bekler ve web sitenize tekrar tekrar gelmek ister.

Bir e-posta listesiyle, bu abonelere aradıkları bilgi ve tanıtım materyalleriyle sunabilirsiniz ve web sitesi ziyaretçilerinizden kazanç elde etmenize yardımcı olur.

Bu olmalı ve muhtemelen bu konuda herhangi bir web sitesinin arkasındaki gerçek amaçtır. E-posta Pazarlama, bir süre içinde oluşturduğunuz Postalama Listesini kullanmanızda çok etkili olabilir.

E-posta Pazarlama Stratejisinin iyi düşünülmüş, araştırılmış ve verimli bir şekilde uygulanması, web sitenizi ziyaretçilerinizle çok iyi bir şekilde oluşturup popüler hale getirebilir ve sonuç olarak sitenizdeki web sitesi trafiğini oluşturmaya ve elde tutmanıza yardımcı olur.

E-posta Pazarlama, sitenize gelen bir ziyaretçi veya blog e-posta abonelik hizmetleriniz için gönüllü olarak kaydolduğunda başlayan bir E-posta Döngüsünün etkili bir şekilde uygulanmasını içerir.

Teknik açıdan, bu E-posta Döngüsünü çalıştırmak için yazılım araçlarından birinin kullanılmasını içerir.

E-posta Döngüsünün etkin ve verimli çalışması kesinlikle sizin için harikalar yaratabilir.

Sitenize gelen bir ziyaretçi Email Aboneliği’ne kaydolduğunda, sizin için bir çeşit zaferdir.

Bu, beklentilerinizle ilk güvenin oluşturulmasında başarılı olduğunuz anlamına gelir.

Kaydolarak ziyaretçiler, blog’unuzu, hizmetlerinizi veya ürünlerinizi beğendiklerini ve web sitenizle bağlantıda kalmaya istekli olduklarını, bilgi, içerik, ürün veya hizmetlerin sunulduğu hizmetler hakkında daha fazla bilgi edinmek istediklerini belirttiler. de servis edilmeli.

Şimdi, bir e-posta listesi oluşturmanın çeşitli avantajlarına bakmaya devam ediyoruz.

EMail Pazarlama Nedir Nasıl Yapılır ?

Kontrol sizde

Diğer iletişim kanallarının aksine, bir e-posta listesi, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi potansiyel müşterilerinize pazarladığınız yol üzerinde mutlak kontrole sahip olmanızı sağlar.

Üstelik, e-posta listeniz sunduğunuz ürünle ilgilenen kişilerden oluşur.

Bu yüzden e-posta listenizde yer almayı tercih ettiler.

Frekansına, formatına karar verebilir ve hedef kitleye de karar verebilirsiniz.

Bu kişisel

Bir e-posta ile, kullanıcının gelen kutusuna vurabilirsiniz.

Özgün, kişisel, doğrudan ve gündelik.

Uygun maliyetli

E-posta Pazarlama tarafından sunulan çeşitli avantajlar arasında en önemli avantajlardan biri maliyet etkinliğidir ve daha da önemlisi sonuca yöneliktir. Bu sayede, abonenizle verimli ve güvenilir bir ilişki kurmanızda başarılı olursunuz.

E-posta Abonelerinin ürünlerinizi satın alma olasılığı yüksektir

Bir e-posta abonesi, ürünlerinize ve hizmetlerinize ilgi gösterdi. Ürünlerinizi ve hizmetlerinizi satın alma olasılığı en yüksek olanıdır.

Üstelik, bir kişi e-posta yoluyla kime abone olduklarını seçer.

E-posta gelen kutusu sanal ev sahipliği yapıyor.

Bir e-posta abonesi olarak sizi ürün ve hizmetlerinizi sergilemeye davet ettiler.

Onlarla bağlantı kurup onlarla bağlantı kurmak için büyük bir fırsat.

E-posta aboneleriniz, en etkileşimli blog okuyucularınız olma eğilimindedir ve en sadık müşterileriniz olmaya devam eder.

Okuyucularla iletişim halinde kalmak için mükemmel ortam

Büyük duyurularınızı hedef kitlenizle paylaşmanın en iyi yolu bir e-posta listesidir. Herkes blogunuzu her gün kontrol etmeyecek.

Ancak, her gün e-postalarını kontrol ediyorlar. Bu nedenle, paylaşmanız gereken önemli bir şey olduğunda, e-posta listeniz mesajınızı aldıklarından emin olmak için ideal bir kitle.

Okuyucularınızla iletişim halinde kalmak için mükemmel bir ortamdır.

Email Amaçlı

E-posta listenizi imzalayan ve e-posta adreslerini onaylayan kullanıcılar, sizden haber almakla ilgileniyor.

E-posta, özellikle onlar için amaçlanan ve onlar e-posta yoluyla onlara gönderdiğiniz mesaja daha açık olduğu anlamda amaçlıdır.

E-posta Hedeflendi

E-posta listenizi kaydeden kullanıcıların ilgi alanlarını bildiğinizden, en iyi sonuçları almak için alakalı içerik sunmak ve onlara teklif vermek için daha iyi bir konumdasınız. Yani, e-postanız abonelerinize yöneliktir.

Güven ve güven oluşturur

E-posta, hedef kitlenizle özel ve bire bir iletişimdir.

Mesajlarınız doğrudan okuyucularınızın gelen kutusuna ulaşır.

Aboneler e-postayı gelen kutusunun gizliliğinde okur ve soruları doğrudan doğruya tam güven ve güvenle sorabilir.

Böylece, e-posta aboneliğiniz için kaydolmuş olan kitlenizle çok ihtiyaç duyulan güven ve güveni oluşturmaya devam edersiniz. Mesajınızı çok düşük bir maliyetle kitlenize ulaştırmanızı sağlayan uzun vadeli bir yatırımdır.

Ziyaretçi Kayıt Olmak

Burada önemli olan, ziyaretçileri imzalamada başarılı olmanız gerektiğidir.

Ziyaretçilerinizi sık sık ziyaret ediyor olsanız da, e-posta bülteninize abone olmadıkları durum söz konusu olmamalıdır.

Böylece ziyaretçinizi imzalamak için çeşitli teknikleri kullanabilirsiniz.

İstekli ve coşku ilk olarak sizin tarafınızdan gösterilmelidir. Bir e-posta abonelik formu tutmak için web sitenizin kenar çubuğunu kullanabilirsiniz.

Formu, web sayfasında çok sayıda yere de ekleyebilirsiniz. Sayfanın üstünde ve sayfanın sonunda olduğu gibi.

Ziyaretçiler sitenize geldiğinde yanıp sönen bir pop-up kayıt kutusu kurmak için de gidebilirsiniz. Pop-up kaydı oldukça ilginç bir tekniktir ve bülteniniz için ziyaretçileri kaydetme konusunda etkilidir.

Ziyaretçiler e-posta bülteni için kayıt olduktan ve aboneliklerini onayladıktan sonra, çift giriş yolunda, e-posta listeniz hazırdır ve ardından E-posta Pazarlama yoluna girebilirsiniz.

“Hoş Geldiniz Postanız”

Üyeliklerini anında ve hızlı bir şekilde takip etmek için, genellikle “Hoş Geldiniz Postaları” olarak adlandırılan bir yanıt postası göndermeyi seçebilirsiniz. Bu Hoş Geldiniz Postası oldukça gereklidir ve birçok yararlı amacı yerine getirir.

Her şeyden önce, abonelik hizmetlerinin bir kabulü olarak hizmet eder. Bu sitenin hızlı ve daha iyi bir müşteri ilişkisi kurmaya yönelik olduğunu hissettiriyor. Web siteniz hakkında genel bir tanıtım yapmak için karşılama postasını kullanabilirsiniz.

Site logosu, web sitenizin çeşitli bölümlerine bağlantılar, bazı arşivler, son yayınlar ve bunun gibi şeyler içerebilir. Bütün bunlar, ziyaretçilerin sitenizin kapsamı konusunda daha bilinçli ve aydınlatıcı olmasını sağlayacaktır.

Otomatik Cevaplama

Ardından, e-posta aboneleriniz için otomatik yanıtlayıcıları kurmayı da seçerek, hızlı aralıklarla abonelerinize hızlı takip eden e-postalar göndermenizi sağlayabilirsiniz.

Otomatik yanıt verenlerin amacı, abonelerin web sitenizi unutmaması ve sitenizi tekrar ziyaret etmeleridir.

Bu ilginç bilgilerle dolu bir hatırlatmadır, gelecekteki teklifler ve ilgili hizmetler, popüler web sayfalarınıza web sitenizde arayabilecekleri bağlantılar.

E-posta Pazarlama Nasıl Yapılır?

Haftalık Güncellemeler

E-posta Pazarlama Döngüsünde bir sonraki adım, abonelerinize sunduğunuz düzenli Haftalık Güncellemelerdir. Tercihen, Haftalık Güncelleştirmeler için belirli gereksinimlerinize en iyi uyan ve hizmet veren bir biçim oluşturabilirsiniz.

Bu biçim, her sitenin hedefleri ve belirli bir kitle kitlesi olduğu için her web sitesi için farklıdır.

Ancak yine de, hoşgeldin mesajı, haftanın en yeni eklemeleri, ipuçları, teknikler, sunumlar ve yeni gelenler, haftaların popüler yayınları, ilgili video bağlantıları, forum konuları ve bunun gibi şeyler gibi öğeleri birleştirebilirsiniz.

Böylece, web sitenizin okuyucuyu kapsamını güçlendirir, web sitenize trafik akışını sürdürmeye ve sürdürmeye yardımcı olur ve bu süreçte, tanıtımını yaptığınız her şeyden çok kazanabilirsiniz.

Tanıtım Güncellemeleri

Haftalık Güncellemelere ek olarak, okuyucularınıza özel tema odaklı haber bülteni ve özel tanıtım beslemesi de sunabilirsiniz.

Bu iki unsurdan ne kadar ve ne ölçüde yararlanmak istediğiniz size kalmıştır. Ancak bu unsurların avantajları vardır.

Örneğin, bir Temalı Güncelleme’de, belirli bir kategoriyi karşılayan çeşitli bloglarınızı gösterebilir ve bir şekilde beklediğiniz yanıtı alamazsınız.

Bu blogları daha popüler hale getirecek ve web sitelerinize daha fazla trafik çekecektir.

Aynı şekilde, Tanıtım Güncellemelerinde, web sitenizin sunduğu bazı ilgili ürün veya hizmetleri pazarlamayı ve tanıtmayı seçebilirsiniz.

Örneğin, fotoğraflarla ilgili blog oluşturma web sitesi, belirli üreticilere ait kameraları okuyucularına tanıtabilir.

Bu sayede siz değerli ziyaretçiler, okuyucular veya müşteriler için katma değer sağlayıp kazanabilirsiniz.