Ad blocking (Reklam Engelleme)

Web reklamlarının engellenmesi, genellikle grafik Web reklamlarındaki resim.

Reklam engelleme birkaç yıldır var olmasına rağmen, yine de çevrimiçi popülasyonun nispeten küçük bir yüzdesi tarafından kullanıldığı tahmin edilmektedir.

Bağımsız engelleme çözümleri, istekli benimseyenlerin ilk dalgasından sonra seviyelendirilmiş olabilir, ancak işlevsellik başka bir Web yazılımıyla birlikte sağlanmışsa, benimseme önemli ölçüde artabilir.

İlk başta, yaygın olmayan yazılım şirketleri tarafından tanıtılan reklam filtreleme teknolojisi, şimdi McAfee ve Symantec gibi büyük yazılım şirketlerinin popüler uygulama paketlerine entegre edildi.

Adaylar, yavaş yükleme pankartlarını ve düğmelerini ortadan kaldırarak indirme sürelerinin önemli ölçüde arttığını iddia ediyor.

Yavaş yüklenen bir reklam, reklamın yüklenmesine veya zaman aşımına uğramasına kadar tüm sayfanın yüklenmesini engelleyebilir.

Bu faktör, birleştirilen diğer tüm sayfa öğelerinin gerçek indirilmesinden ve oluşturulmasından daha fazla gecikmeye neden olabilir.

Rakipler, reklam engellemenin hırsızlıktan başka bir şey ifade etmediğini iddia ediyor, çünkü reklamsız sörfçüler dolaylı olarak reklam görüntüleme biçiminde “ödeme yapmadan” değerli kaynaklar kullanıyor.

Birkaç yayıncı reklam engelleyen ziyaretçileri reddedecek kadar ileri gitti.

Yaygın olarak kabul edilirse, reklam engelleme aslında Web sörfçüleri için istenmeyen bazı sonuçlar doğurabilir.

Reklam olarak kolayca tanımlanabilen herhangi bir şeyi reddederek, reklam engelleme yazılımı aslında daha agresif gelir elde etme biçimlerini teşvik eder.

Yasal reklamlar ortadan kaldırılırsa, içerik siteleri gizli reklamlar kullanarak içerik bütünlüğünü feda etme baskısı hissedecek, içerik için abonelik ücretlerini talep edecek… veya işsiz bırakılacak.