Return days (İade günleri)

Bir bağlı kuruluşun, yönlendirilen bir ziyaretçinin dönüşümünde (satışta veya potansiyel satışta) komisyon kazanabileceği gün sayısı.

Bir bağlı kuruluş programı 45 gün iade ederse, bağlı kuruluş bağlantısının ilk tıklanmasından sonraki 45 gün içinde tamamlanan dönüşümler için komisyon kazanılır.

Ziyaretçi daha sonra doğrudan satıcının sitesine gidebilir ve ziyaretçinin kökenini izlemek için kullanılan bir yazılım olduğu için bağlı kuruluşun sitesini tekrar ziyaret etmeyebilir.

Bir bağlı kuruluş programı sıfır geri dönüş günü teklif ederse, komisyonlar yalnızca bir tıklamanın ardından ilk ziyarette tamamlanan dönüşümler için kazanılır.

Ziyaretçi hedef siteden ayrıldıktan sonra, bir işlemi tamamlamak için birkaç dakika içinde geri gelse bile komisyon fırsatı kaybolur.

Bağlı kuruluş programları, bir ziyaretçi satıştan önce birden fazla bağlı kuruluş bağlantısını takip ettiğinde, hangi satış ortağının satış için kredi alacağına göre değişir; Bazı programlar ilk ortakları, bazı programlar son ortakları tercih eder.