Surround session (Çevre oturumu)

Bir ziyaretçinin, tüm site ziyareti boyunca bir reklamverenden reklam aldığı reklam dizisi.

Son zamanlarda New York Times’ın çevrimiçi birimi tarafından tanıtılan “surround seansı” çevrimiçi reklam topluluğunda büyük bir vızıltı yaratıyor.

Oturum modeli, reklamverenler ve kitleler arasındaki gerçek etkileşime daha fazla önem verildiğinden, reklamverenlerin çevrimiçi medyayı görüntüleme biçimindeki potansiyel olarak önemli bir değişimi temsil eder.

Bir surround oturumunda, bir reklamveren, bir ziyaretçinin tüm site ziyareti için her sayfadaki reklamların tümünü veya çoğunu içerir.

Ziyaretçi sayfadan sayfaya geçerken, aynı reklamveren çeşitli reklam yerleşimlerinde temsil edilir.

Bu, bir reklamverenin mesajının güçlendirilmesine ya da birkaç sayfa boyunca bir hikaye satırının yaratıcı bir şekilde kullanılmasına izin verebilir.

Şu anda önerildiği gibi, bir reklamveren yalnızca önceden belirlenmiş miktarda sayfa görünümüne ulaşan oturumlar için ödeme yapar ve kısa oturumlardaki görünümler veya uzun oturumlardaki ekstra görünümler için ödeme yapmaz.

Oturum başına garantili sayfa görüntüleme sayısı, hangi alıcıların satın almak istediğine ve hangi yayıncıların yayınlayabileceğine bağlı olarak değişebilir.

Oturuma dayalı bir modele geçiş, tıklama gibi ölçülü ölçümler için yeni bir hayat bile verebilir.

Birçok pazarlamacı% 1 tıklama oranını bir reklamı tıkladığında 100 ziyaretçiden sadece 1’i ile eşittir.

En iyi ihtimalle, bu varsayım biraz kesin değildir… en kötüsü, fena halde yanlış.

Örneğin, özellikle “yapışkan” bir sitenin ziyaretçi başına ortalama 11 sayfa görüntüleme ve% 3 tıklama oranı olduğunu varsayalım.

Bu, izleyicilerin% 33’üne kadarının, hiçbir reklam kopyası olmadığı varsayılarak, reklamlara yanıt vermiş olabileceği anlamına gelir.

Yayıncılar ve Reklamverenler için 20 Video Reklam Ağı