Keyword Density (Anahtar Kelime Yoğunluğu)

Dizine eklenebilir metin kelimelerinin yüzdesi olarak anahtar kelimeler.

Not – Anahtar kelime yoğunluğu, çeşitli arama motorları için bir sayfa analiz edilirken değişebilir.

Farklı arama motorları, farklı durma sözcükleri veya saptama teknikleri kullanabilir, bu da bir motor tarafından sayılan ve başkaları tarafından sayılmayan bir kelimeyle sonuçlanır.

Bir kelimeyi neyin oluşturduğunu belirleme probleminin yanı sıra, çeşitli arama motorlarının hangi etiketleri destekleyeceğini belirleme problemi de vardır.

En temel senaryoda, yalnızca metni kullanan bir arama motoru olabilir. Daha ayrıntılı senaryolarda, metin, ALT etiketleri, META etiketleri, yorum etiketleri ve birkaç etiket içeren bir arama motoru bulunabilir.

Örneğin, bir anahtar kelime, 100 indekslenebilir metin kelimesiyle sayfada 5 kez kullanılıyorsa, sayfa% 5’lik bir anahtar kelime yoğunluğuna sahiptir.

Genel olarak, anahtar kelime yoğunluğu, bir anahtar kelimenin, rastlantısal, önemsiz bir kelime olarak değil, bir sayfanın ana konusu olarak tanınmasına yetecek kadar yüksek olmalıdır.

Aynı zamanda, bazı arama motorları anahtar kelime doldurma için bir sayfayı cezalandırabileceğinden, anahtar kelime yoğunluğu çok yüksek olmamalıdır.