Clickbank Ürünleri Nasıl Tanıyoruz?

Clickbank ürünlerini tanıtmak için kullandığımda kullandığım yöntemlere dayanarak Clickbank ile para kazanmanın kolay yollarını içeren bu kılavuzu bir araya getirdim.

Clickbank  , dünyanın en büyük ve en popüler ortaklık ağlarından biridir.

Yani, iyi bir ürün yelpazesi, oldukça yüksek komisyonlar, kullanımı kolay bir sistem ve mükemmel destek sunan bir ortaklık ağı arıyorsanız, o zaman Clickbank ideal bir seçim olarak ortaya çıkıyor.

Clickbank nedir?

Clickbank  , 1998 yılında kurulmuştur. Ürün satıcılarını bağlı kuruluşlarla birleştiren bağlı bir pazarlama ağıdır. Amerika Birleşik Devletleri’nde dayanmaktadır. Yıllar içinde, dünyanın en popüler bağlı kuruluş pazarlama ağlarından biri haline gelmiştir.

Clickbank

Clickbank, bir pazar yeri işlevi görür ve ürün satıcıları ile bağlı kuruluşlar arasındaki boşluğu kapatır.

Ürün sahiplerine çeşitli dijital ürünler ve fiziksel ürünler satma fırsatı sunar.

Ürün sahipleri, bilgisayar yazılımı ve EBooks gibi dijital ürünleri ve ayrıca sağlık ürünleri, gıda takviyeleri vb. Gibi fiziksel ürünleri satabilirler.

Dolayısıyla Clickbank, ürün sahiplerinin ürünlerini tanıtabilecekleri etkili bir platform olarak hareket etmektedir. İştirakçiler, Clickbank’ta tanıtmak istedikleri ürünleri seçebilir ve Web üzerinde mevcut olan en iyi komisyonları kazanabilirler.

Clickbank’a başlamak kolaydır. Sadece adres ve iletişim bilgileri gibi Clickbank Kayıt Formu ile ilgili bazı temel bilgileri doldurmanız gerekmektedir.

Öncül bir sorun yok.

Hemen hemen herkesin kaydolmasına ve tanıtım yapmaya başlamasına izin verir.

Terfi ettikleri herhangi bir program veya web sitesi olmayan yeni pazarlamacı pazarlamacıları için mükemmeldir. Ayrıca, bağlı kuruluş pazarlama ağını kullanarak promosyon için 150’den fazla ülkeden bağlı kuruluşlara da izin vermektedir.

Clickbank binlerce ürün sunuyor.

Ürünlerinin çoğu yüksek kalitededir, ancak pazarlayabileceğiniz en iyi ürünleri bulmak için pazara iyi bakmalısınız.

Bir ürünün ‘Gravity skorunu’ kontrol etmelisiniz.

Esasen, bu ürüne kaç bağlı kuruluşun satış yaptığını gösteren bir hesaplamadır.

En az 30 olan bir yerçekimi skorunu hedeflemelisiniz.

Clickbank Ürünlerini Tanıtın

 

Clickbank Ürünlerini Tanıtmanın Yolları

Burada Clickbank ürünlerini tanıtmanın yollarını listeliyoruz.

Bazı yöntemlerin web sitenize sahip olması gerekir.

Ancak, bu noktada, ön satışın önemini tekrarlıyoruz.

Kullanıcılar, bu ürünü satın almak için geçerli bir sebep olmaksızın satış sayfalarına atılmaktan hoşlanmazlar.

Yani, satış öncesi BÜYÜK.

Satışları kapatmak için gereken güveni tesis etmeye devam ediyor.

Yani, satışa hazır ol. Ürününüzün değerini gördüklerinde daha fazla tercih ettiğiniz için çabalarınız için ödüllendirildiğinizi göreceksiniz.

Burada, doğrudan pazarlama yoluyla veya bir satış hunisi oluşturarak Clickbank ürünlerini tanıtabileceğinizi anlamak önemlidir.

Peki, bu tekniklerin her ikisi de belirgin faydaları vardır, ancak uzun vadede satış yaratma tekniği, huni size daha fazla ödeme yapar.

Niye ya?

Satış hunisini oluşturduğunuzda, müşterinizle bir ilişki kurmak için dışarı çıkarsınız.

Onlara ücretsiz e-Kitaplar, yazılım, ders materyali, ipuçları, kaynaklar sunuyorsunuz. Karşılığında, sadece e-postalarını soruyorsunuz.

Kullanıcı size e-posta verirse, teklifiniz konusunda ikna olur ve teklifinizde bir değer görür.

O zaman ona niş ile ilgili yararlı kaynaklar sağlamaya devam edebilirsiniz.

Son olarak, bağlı kuruluş bağlantınızı iletişiminizden birine katıştırabilirsiniz.

Burada, nişinızla alakalı Clickbank ürünlerini tanıtmanız ve kullanıcılarınızın ilgi alanlarına uygun bir şekilde hizmet vermeniz gerektiğini unutmayın.

Kullanıcılarınız tavsiyelerinize değer verdiği için, satış ortağı ürünlerinizi satın alma olasılığı yüksektir.

Ayrıca, bu bir satış zamanı değildir.

Kullanıcılarınızın e-posta adresiniz var ve e-Kitaplar, ipuçları, ücretsiz teklifler ve hizmetler aracılığıyla katma değer sağlayarak onlarla sürekli olarak iletişim kurabilirsiniz.

Başka bir ürününüz varsa, bunları da tanıtabilirsiniz.

Böylece müşteri sizinle birlikte kalır ve bir satış yapıldığında ya da yapılmadığında sizi bırakmaz.

Eğer bir üründen memnun kalmazsa, teşvik edeceğiniz başka bir ürün için ikna olması ve satın almaya devam etmesi muhtemeldir.

Bununla birlikte, ürünler kullanıcılarınıza sunduğunuz niş ile ilgili olmalıdır.

Ayrıca, potansiyel müşterilerin veya e-posta listesinin büyümeye devam etmesinin her olasılığı vardır.

Teklifinizi beğenen yeni kullanıcılar ilgi alanlarına hizmet eder. Size e-posta adreslerini sağlarlar ve satış huninizi geliştirmek için devam edersiniz.

Kullanıcılarınızla uzun süreli bir ilişki kurmanıza yardımcı olur. Kullanıcılarınızı ve ilgi alanlarını tanımak ve ilgi alanlarına en uygun ürünü seçmek.

Böylece, kullanıcılarınızın yanı sıra sizin için bir Kazanma Senaryosu oluşturur.

Bununla birlikte, son çağrı, Clickbank ürünlerini doğrudan teşvik edip etmeyeceğiniz veya bir satış hunisi oluşturup işiniz için uzun süreli bir varlık oluşturmaya devam edip etmeyeceğinizdir.

Banner Reklamlar

Clickbank ürünlerini tanıtmak için basit ama etkili bir taktiktir. Ancak, web sitenizi sahip olmanızı gerektirir. Burada, web sitenizde tanıtmak istediğiniz Clickbank ürünüyle ilgili bir makale bulmanız gerekir. Banner reklamını herhangi bir ön satışa başvurmadan kenar çubuğuna veya makalenin ortasına yapıştırmanız gerekir.

Clickbank Banner Reklamları

Trafik, teklifle biraz alakalı olduğundan, yolunuza giden bazı dönüşümler görebilirsiniz. Banner reklamı, satış ortağı bağlantısını tutar.

Bir ziyaretçi banner’ı tıkladığında, reklamverenin web sitesine veya ürünle ilgili daha fazla bilgi aldığı bir açılış sayfasına yönlendirir.

Bir satış yapıldığında, adınıza kaydedilir.

Web sitenizde herhangi bir alakalı içeriğiniz yoksa, aynı nişe ait diğer web sitelerinde banner reklam alanı satın almayı tercih edebilirsiniz.

Yüksek trafik hacmine sahip web sitelerini seçebilir ve banner reklamlarınızı bu web sitelerinde bulunan Clickbank ürünleriyle gösterebilirsiniz.

Dolayısıyla, banner reklamınız için, Clickbank’ta seçtiğiniz ürünle ilgili farklı web sitelerinden trafik alıyorsunuz.

Makale Pazarlama

In Madde Pazarlama sen metinde doğrudan In-içerik linkleri eklemek ve yazının yazarı tavsiyelerine olarak gelir. Yetkili bir blog oluşturduysanız, ziyaretçilerin yayınınızdaki bağlı kuruluş bağlantısını tıklamaları oldukça olasıdır. Sadece insanlar, güven düzeyini seyircinizle oluşturduğunuz gibi söylediklerine inanıyorlar.

clickbank makale pazarlaması

Bununla birlikte, içerik içi bağlantılar çok belirgin değildir ve yalnızca dikkatli okuyucular tarafından fark edilir.

Dönüşüm oranının yüksek olması için çok sayıda ziyaretçiye sahip bir blog veya web sitesine sahip olmanızı gerektirir. Web sitenize ürün incelemeleri veya ilgili konular yazabilirsiniz.

İnceleme trafiği aşırı derecede hedeflenir ve yayınınızı ziyaret eden kullanıcıların Clickbank ürünlerinizi satın alma şansı çok yüksektir.

Diğer blog yazarlarıyla iletişime geçebilir ve ürünler üzerinde bulunan konuk yayınlarını yazabilir ve gönderilerinizdeki içerik bağlantılarını yapıştırabilirsiniz.

Facebook

Clickbank ürünlerini tanıtmak için Facebook’u kullanmamanız çok kolay olur .

Clickbank ürünlerini Facebook’ta tanıtmanın en kolay yollarından biri, ürün inceleme stili makaleleri yazmaktır. İnceleme makalelerinizi Facebook notunda yayınlayın. Makalelerin dikkat çekici başlıkları olmalı.

Facebook platformundan yararlanmak ve sosyal çevresini günlük olarak yükseltmek zorundasınız.

Facebook gruplarında Facebook’ta ürünü tanıtmalısınız.

Tanıtımını yapmak istediğiniz çevrimiçi pazarlama veya ürün kategorisi gibi gruplara katılabilirsiniz. Sen gönderebilirsin

  • Ürünlerin hayran sayfanızla alakalı olduğundan emin olun
  • Sadece ürünlere link göndermeyin. İsterseniz bu kuralı değiştirebilmenize rağmen, her tanıtım postası için 8 normal gönderi (komik, yardımsever, vb.) Göndermelisiniz.
  • Bir açılış sayfasına bağlantı verin.
  • Facebook’ta düz atlama yok. Bu, yayınlarınızı işaretlemenin harika bir yoludur.

Web sitenizin Facebook Sayfasında Clickbank ürünleri. Seçtiğiniz ürünleri tanıtmak için Facebook’ta ücretli reklamlara bile başvurabilirsiniz.

Bloglama ve Clickbank

Bu yazı ile Clickbank ürünlerini tanıtmamı sürdürürken, aynı şeyi yaparak web sitemi tanıtıyorum.

Bu yöntemin gerçekten küçük bir açıklamaya ihtiyacı vardır; Sadece WordPress veya Blogger kullanarak ücretsiz bir blog oluşturun, tasarımı özelleştirin ve sık sık yayınlayın.

Bloglama pahalı hale geldi

Bu yöntem kolay görünüyor olsa da, makalelerinizde yararlı ve yararlı bilgiler, iyi SEO becerileri ve web sitenizin büyümesini beklemek için zamanınız olmadığı sürece, bu yöntemle Clickbank ile para kazanmanın sizin için olmadığını unutmayın.

 Pinterest

Pinterest, Clickbank gibi bağlı kuruluş ağlarından ürünleri yönlendirmenize olanak tanır.

Her bir iğneniz için bağlı kuruluş bağlantınızı kullanmalısınız.

Kullanıcılar belirli bir web sitesine giden bağlantıyı takip ettiğinde ve bir satın alma işlemi gerçekleştirdiğinde, bir başvuruda bulunulduğunda bir referans veren olarak görülür ve satış komisyonunu kazanırsınız.

Clickbank Pinterest

Ziyaretçilerin ilgisini çeken ilginç iğneler bulmalısınız. Ürünlerle ilgili inceleme makaleleri bile gönderebilir ve gönderiye üye bağlantı bağlantısını yapıştırabilirsiniz.

Bunun temel fikri, ziyaretçilerinizi açılış sayfanıza göndermek için bir Pinterest hesabı kullanmaktır. Pinterest takipçilerinin olmaması durumunda, bir tahta oluşturun, sık sık yayınlayın ve diğer panoları takip edin.

Eposta pazarlama

Email Marketing’in en büyük yararı, ürünü satın almaya ikna etmek için zaman ayırmanızdır.

Ayrıca, onların iletişim bilgilerini de böylece onları kaybetmezsiniz ve tekrar teklife sunabilirsiniz.

Ancak, satış konuşmanızda agresif olmamanız gerekir. Ürünleri potansiyel müşterilerinize sunarken bir ön satış elemanı olmalı.

ClickBank Email Marketing

Bu yüzden, ürüne neden ihtiyaç duyduklarını ve ürünün onlara nasıl faydalı olabileceğini onlara bildirmelisiniz. Ürünü kullanmanın benzersiz özelliklerini ve avantajlarını bilmelerine izin vermelisiniz.

Tercihen satışa giden potansiyel müşterilere bir dizi e-posta olmalıdır.

Son e-postada, satın almasını istediğiniz ürünün bağlı kuruluş bağlantısını eklemeniz gerekir.

Yani, tüm süreç künt satış çabası olarak görünmemeli ve spam olarak çıkmamalı.

Forumlara Katıl

Clickbank ürünlerine ilişkin Forumlara katılmalı ve aktif olarak katılmalısınız.

Forumlar size uzman olarak geldiğinde güçlü bir kanal kanıtlıyor.

Bu nedenle, tartışmalara katılmalı ve önerilerinizi ve yorumlarınızı düzenli olarak göndermelisiniz.

Diğer forum üyeleri ile güvenilirliğinizi kurmaya gider.

Diğer forum üyelerini ikna edip sizin tarafınızdan önerilen ürünleri satın almaya teşvik edecek güvenilirliğiniz ve uzmanlığınız. İşinizi kolaylaştırmak için, bu forumlarda ve mesaj panolarında oturum açtığınızda bağlı kuruluş bağlantınızı bir imza olarak kullanmalısınız.

Clickbank Ürünlerini tanıtmak için Craigslist’i kullanın

Craigslist üzerinde Clickbank Ürünleri tanıtımı kolay, etkili ve ödüllendirici. Craigslist en eski seri ilan sitesidir. İşlere, hizmetlere, konutlara, topluma, personele, mallara, tavsiyeye, satışa, ürünlere, tartışma forumlarına ve hemen hemen her şeye ayrılmış bölümlere sahiptir.

Craigslist’teki Clickbank ürünlerini tanıtmak, bağlı kuruluş bağlantısını almayı ve Craigslist’te sınıflandırılmış bir reklam yayınlamayı içerir. Bununla birlikte, bağlı ürünler hakkında doğru bilgileri ve belirli ayrıntıları vermelisiniz. Kullanıcıya, ürünlerin bunlara nasıl fayda sağlayacağını açıkça belirtmelisiniz. Daha fazla satış oluşturacak ve reklamlarınız yanlış bilgi için işaretlenmeyecek.

 Youtube

YouTube, Clickbank ürünlerini tanıtmak için çok etkili bir araçtır. Yöntem basittir. Ürün anahtar kelimelerinde video hazırlamanız ve bunları YouTube’a yüklemeniz gerekir.

Ürün inceleme videolarını görüntüleyebilir ve kullanıcılar için satış ortağı ürününün neler olduğunu ayrıntılı olarak gösterebilirsiniz. Videonun açıklamasında, Clickbank bağlı kuruluş bağlantınızı veya HopLink’inizi yerleştirmelisiniz.

Clickbank ürünlerini tanıtmak için YouTube’u kullanmanın avantajı, videolarınız için hedeflenmiş ziyaretçiler elde etmektir. Ziyaretçiler, ürün inceleme videolarında söylediklerinizle ikna ederse, sonunda HopLink’i tıklar ve ürününüzü satın almaya devam ederler.

ClickBank From Ücretsiz Ürünler To Get öğrenin – YouTube için Videolar İnceleme Ve Affiliate Pazarlama İş Through Kazanmak

Squidoo

Squidoo, Clickbank Ürünlerini tanıtmak için etkili bir platformdur. Kullanıcıların ürünleri satmak için kullanılabilecek “lensler” adı verilen sayfalar oluşturmasına olanak tanır. Bu nedenle, tanıtmak istediğiniz her Clickbank ürünü için bir Squidoo Lens oluşturmanız gerekir.

Makaleler ekleyebilir, ürün yorumları yazabilir veya bir satış kopyası oluşturabilirsiniz. Bağlı kuruluşunuzun bağlantısını, alakalı anahtar kelimeler, müşteri referansları ve ürünlerle birlikte eklemelisiniz. İdeal olarak, satış ortağı bağlantısını sayfa boyunca dağıtmanız gerekir, böylece potansiyel müşterilerin ürünü tıklayıp satın alması kolaylaşır.

Diğer reklam 

Clickbank ürünlerini tanıtmanın yukarıdaki tekniklerinden başka, Clickbank Ürünlerini tanıtmak için kullanabileceğiniz pek çok başka reklam seçeneği de vardır. Bunlar  PPV ReklamcılıkPop-Under Reklamcılık , Yerel Reklamlar ve  Mobil Reklamlardır .

  • Açılış sayfası URL’nizle şehirdeki ilanları yayınlayın.
  • Posta kutularına QR kodları eklenmiş “özel teklifler” bırakın.
  • Açılış sayfanızın URL / QR kodu ile araç ön camlarına notlar bırakın.
  • Arkadaşlarınıza ve akrabalarınıza, düşük bir fiyat karşılığında iyi bir anlaşma alabilecekleri belirli bir hizmeti aradıklarını söyleyin (bu, onlara açılış sayfanıza / sıkma sayfanıza bir bağlantı gönderdiğinizde).
  • Bir gazetede bir ilan yayınlayın.

Birçok Bağlı Pazarlamacı, bu reklamcılık seçenekleri hakkında neredeyse bilgisizdir veya Google AdWords’ün bağlı kuruluş tanıtımlarına izin vermemesi nedeniyle bu reklamcılık seçeneklerini hiçbir zaman denememektedir. Yalnızca Google AdWords’ün farkındadırlar ve satış ortaklığı pazarlamasına izin vermediğinden, başka reklamcılık seçeneklerine asla bakmazlar.

Ancak, bu reklamcılık seçenekleriyle, böyle bir sorun yoktur ve Clickbank ürünlerini kolayca tanıtabilirsiniz.